"Нічого не виключайте": у Британії відреагували на заклик Джонсона надати Україні винищувачі Військовий облік 2023: які документи військовозобов'язаний повинен надати, влаштовуючись на роботу Як засолити сало, щоб було смачним: відповіді на найпоширеніші запитання Українські військові розпочали навчання на системах Patriot у Німеччині Які автівки підпадають під транспортний податок у 2023 році: опубліковано перелік Командующий обороной Киева объяснил, зачем Россия перебрасывает военных в Беларусь Яка риба корисніша — морська чи річкова Скільки коштує квартира в новобудові в Києві та коли почнуть зростати ціни: фахівець дав прогноз Вдарить мороз до 13 градусів: синоптикиня попередила про похолодання в Україні Генерал Павлюк розповів, як Київська область готується до можливого наступу з Білорусі
Головна порталу Дт-Кт
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Як продавати генератори після 11.11.2022 (ПДВ)

Відправлено користувачем abvertaras 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
11 листопада набрала чинності Постанова КМУ від 09.11.2022 р. №1260. За нею від мита та ПДВ звільнені генератори, електрогенераторні установки, акумулятори електричні та інші товари відповідної групи.

Як продати залишки генераторів, які були придбані з ПДВ? Гаряча лінія ДПС каже, що продавати без ПДВ, але потім самостійно донарахувати собі ПДВ (по собівартості придбання).

В кого які думки? Якщо є хтось з практикою подібних донарахувань, як заповнювати таку податкову накладну? І як таку операцію провести в обліку юридичної особи?
по ПДВ діє перша подія
якщо вона відбувається, коли діє пільга - буде ПН без ПДВ.
Водночас включається п.198.5 ПКУ , звичайне заповнення компенсуючої ПН, є багато матерілів, пошукайте
донарахований ПДВ йде у витрати на 949
Постанова КМУ від 09.11.2022 № 1260 та генератори
Нагадаємо, що у 2020 році підрозділ 2 розділу ХХ ПКУ було доповнено пунктом 71, яким було звільнено від ПДВ деякі товари з метою протидії коронавірусної хвороби. Для реалізації цього звільнення Кабмін постановою від 20.03.2020 № 224 затвердив перелік товарів, які підлягають такому звільненню (далі — Перелік № 224). За необхідності до Переліку № 224 вносилися зміни.
Докладніше про цю пільгу ми писали тут [news.dtkt.ua]
Зокрема, у вересні 2022 року до Переліку № 224 було внесено зміни, завдяки яким цей перелік можна застосовувати не тільки для звільнення від ПДВ, а й з метою звільнення товарів від ввізного мита. Зміни діють з 4 жовтня 2022 року, і з цієї дати Перелік № 224 застосовується і для звільнення від ПДВ згідно з п. 71 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ, так і для звільнення від ввізного мита згідно з п. 9-15 розд. XXI МКУ. Оскільки ці дві норми приймалися з метою протидії поширенню коронавірусу, вони разом з Переліком № 224 діятимуть до останнього календарного дня місяця, в якому закінчиться оголошений КМУ коронавірусний карантин. Наразі це 31 грудня 2022 року.
Останні зміни, що внесені до Переліку № 224, стосуються звільнення від ПДВ та ввізного мита електрогенераторних установок, трансформаторів та іншої електричної апаратури, а також обладнання та пристрої для фільтрування або очищення води. Ці зміни діють з 11 листопада 2022 року. Які саме товари додано до Переліку № 224, читайте у нашій новині [news.dtkt.ua]
Чому до «коронавірусного» Переліку № 224 додано товари, що необхідні для роботи під час відключення електроенергії? Скоріше за все, тому що механізм звільнення від ПДВ та мита електротоварів ідентичний механізму звільнення медичних товарів, який був запроваджений в 2020 році, який застосовується за одночасної наявності таких умов:
1. наявність спеціальної норми про звільнення певних товарів від ПДВ в ПКУ та про звільнення від мита – в МКУ;
2. наявність переліку товарів, які звільнені від ПДВ та мита;
3. наявність спеціальних умов, за яких товари з переліку звільняються від пдв та мита, і ці умови теж прописані в переліку. Зокрема, це наявність документів про відповідність.
Щодо перших двох пунктів питань немає, а ось третій вимагає додаткового пояснення.


Умови звільнення електротоварів від ПДВ
Звільнення електротоварів від ПДВ стосується всіх СГ, які проводять оподатковувані операції з ними, воно застосовується незалежно від того, хто продає, виробляє, придбаває чи ввозить в Україну звільнені товари. Постачальником (виробником, імпортером) може бути будь-який суб’єкт господарювання: і юрособа, і фізособа.
Звільнення електротоварів за Переліком № 224 і застосовується до імпортних товарів, і до товарів, вироблених в Україні незалежно від дати їх виробництва чи імпорту на всіх етапах їх постачання.
Але обов’язково повинна виконуватись третя частина механізму звільнення.
По-перше, у примітці 1 до Переліку № 224 зазначено, що коди УКТ ЗЕД наведено в ньому довідково. Основною підставою для звільнення від ПДВ є відповідність товару назві товару, зазначеній у Переліку.
По-друге, повинна виконуватись друга спеціальна умова у виносці «*» до підрозділу «Інше» розділу «Медичні вироби, медичне обладнання та інші товари...» Переліку № 224. Електротовари звільняються від ПДВ тільки за наявності:
— документів про відповідність, передбачених технічними регламентами, дія яких поширюється на такі товари, та знаку відповідності, нанесеного на товар, — якщо товари таким техрегламентам відповідають,
або
— повідомлення Міненерго про введення в обіг таких товарів — якщо умови техрегламентів не виконані.
За отриманням таких документів потрібно звертатись до Міністерства енергетики.
Якщо виконуються всі умови для звільнення (в тому числі є документи про відповідність або повідомлення Міненерго), то відмовитися від пільги з ПДВ не можна. Платник ПДВ зобов’язаний застосовувати цю пільгу – див. п. 30.4 ПКУ.
А якщо умови для звільнення електротоварів не виконуються (не відповідає назва товару або немає документів про відповідність чи повідомлення Міненерго), то звільнення не працює, і пільга з ПДВ не застосовується. В цьому випадку електротовари розглядаються як такі, на які пільга не поширюється, оподаткування ПДВ здійснюється за загальними правилами.
Зважаючи на те, що наразі немає роз’яснень ані від податківців, ані від Міненерго, ми можемо робити такі висновки тільки на основі тексту самого Переліку № 224.

_______________
Перелік Указів Президента про воєнний стан


Підбірка матеріалів ДК про генератори

Новини
Які товари для енергетики та забезпечення тепла звільнено від ПДВ і мита: опубліковано постанову!
[news.dtkt.ua]
Уряд спростив імпорт генераторів та іншого енергетичного обладнання
[news.dtkt.ua]
Текст постанови КМУ від 16.11.2022 № 1288
[www.kmu.gov.ua]
Пальне у баку дизель-генератора: чи потрібно отримувати ліцензію та реєструвати АС?
[news.dtkt.ua]

Консультації (для передплатників ДК)
Акциз, ліцензія для пального в баку дизель-генератора
[consulting.dtkt.ua]
Придбання та використання електрогенератора на підприємстві
[consulting.dtkt.ua]
Які особливості використання електрогенератора в господарській діяльності?
[consulting.dtkt.ua]
Умови звільнення електрогенераторів від ПДВ та ввізного мита
[consulting.dtkt.ua]

_______________
Перелік Указів Президента про воєнний стан
Постанова 224 про лікарські товари, звільнені від ПДВ та мита міститься таке положення
1. Коди згідно з УКТЗЕД наводяться у цьому переліку довідково. Основною підставою для
звільнення від оподаткування податком на додану вартість та від сплати ввізного мита товарів, що
ввозяться на митну територію України, є відповідність таких товарів назві товару (медичного
виробу, основного компонента), міжнародному непатентованому найменуванню (назві) лікарського
засобу, які зазначені в переліку.

З 11.11 Уряд звільнив від сплати ПДВ і ввізного мита товари для енергетики та забезпечення тепла постанова № 1260 від 09.11.2022,
внісши у перелік 224 в розділ Інше товари для критичної інфраструктури. Постановою 1288 від 16.11.2022 спрощено імпорт генераторів та іншого енергетичного обладнання.
Питання: Для енергетичної продукції як виконати вимогу положення стосовно відповідності назви ( див.вище) і чому (якому переліку, найменуванню), якщо для застосування пільги (імпорт і реалізація на території України) береться до уваги код укт зед, а найменування може відрізнятися. Чи не може бути так, що застосовувати пільгу не можна буде, якщо код УКТ ЗЕД відповідає переліку, доповненому пост.1288, а назва може дещо відрязнятися. ?
Quote
Михаил
по ПДВ діє перша подія
якщо вона відбувається, коли діє пільга - буде ПН без ПДВ.
Водночас включається п.198.5 ПКУ , звичайне заповнення компенсуючої ПН, є багато матерілів, пошукайте
донарахований ПДВ йде у витрати на 949

Уточніть, будь ласка, чому Ви вважаєте, що п.198.5 ПКУ в цьому випадку застосовується і необхідно нараховувати компенсуючі ПЗ, адже законодавство визначило прямою нормою, що пункт 71 підрозділ 2 розді ХХ
У разі здійснення операцій, звільнених відповідно до цього пункту, положення пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу та положення статті 199 цього Кодексу не застосовуються щодо таких операцій.
Дякую
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2017 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00035600000000002