Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

ПН від лютого 2022 року зареєстрвана контрагентом у серпні 2023 р.

Відправлено користувачем buh51 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Контрагент був на ЄП за ставкою 2%. У серпні повернувся на сплату пдв та ЄП 3%.У якому періоді можна відобразити ПК по такій ПН від 28 лютого 2022 року? Правило 365 днів ще не діє?
69.39. Для платників податку на додану вартість, якими сформовано податковий кредит за звітні (податкові) періоди лютий - травень 2022 року на підставі первинних документів, отриманих від особи, яка на дату виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг відповідно до статті 187 цього Кодексу була зареєстрована як платник податку на додану вартість та обрала особливості оподаткування, встановлені пунктом 9 підрозділу 8 цього розділу, зберігається право на податковий кредит за лютий - травень 2022 року за податковими накладними, складеними такою особою, за умови їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 60 календарних днів з дня відновлення реєстрації платником податку на додану вартість.

Це спеціальне правило встановлено Законом 3219.
Але в декларацію за лютий 2022 р. я не включала у ПК в на підставі первинних документів бо вирішила чекати реєстрацію такої ПН. У мене в 1с він завис на 642 рахунку. Це роз,яснення я читала, але не вирішила, чи можу в деку за серпень 2023 його включити якщо він не включався у деку за лютий 2022 р. згідно первинних документів.


На період воєнного стану строк включення зареєстрованих ПН до ПК продовжується (п. 198.6 ПКУ і п.п. 69.9 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ). Проте з 01.08.2023 заморозка перебігу цього строку закінчується і він продовжить спливати.

Якщо у періоді лютий — травень 2022 року покупець не відображав ПК на підставі первинки, то податківці не проти того, що в разі своєчасної реєстрації ПН (у межах строку, встановленого п.п. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ, тобто протягом 60-денного строку) покупець може відобразити ПК, причому в періоді здійснення операції (лютий — травень 2022 року). Зробити це можна за допомогою уточнюючого розрахунку (УР), «у т. ч. якщо на дату реєстрації такої ПН постачальником пройшло 365 календарних днів з дати складання такої ПН» (лист ДПСУ від 22.12.2022 № 2347/ІПК/99-00-21-03-02-06). Вважаємо, що ніщо не заважає відобразити цей ПК і в поточних деклараціях після реєстрації ПН.

[i.factor.ua]
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000272