Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Лікарняні в стані алког. спяніння

Відправлено користувачем ninamah 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Доброго дня, підкажіть будь ласка, чи має право ФОП виплатити лікарняні в яких є позначка алк. спяніння не лише перші пять днів непрацездатності, а і всі інші дні лікарняного за свій рахунок?
Листок непрацездатності з позначкою про алкогольне сп’яніння не підлягає оплаті (п. 5 ч. 1 ст. 23 Закону № 1105). Тому не може бути такого, що перший е-лікарняний не оплатили через позначку про алкогольне сп’яніння, а другий, що є продовженням першого в межах одного страхового випадку, оплачуєте.

Якщо непрацездатність є наслідком алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або пов’язаних із ним дій, допомогу за таким лікарняним не надають. Відмовити у призначенні матеріального забезпечення такому працівникові має комісія із соціального страхування підприємства. Підстава — позначка в лікарняному. Ця позначка про сп’яніння свідчить не лише про факт виявлення алкоголю, а й підтверджує, що лікар встановив причинно-наслідковий зв’язок між сп’янінням та отриманими травмами.

+
Інколи буває так, що електронний лікарняний створили в перший день непрацездатності, й на момент його формування ще не готові результати досліджень. Тоді позначка про сп’яніння може бути зазначена лише у другому чи навіть більш пізньому е-лікарняному, а не в первинному. Тоді орієнтуйтеся на номер страхового випадку — оплаті не підлягають усі лікарняні, видані в межах одного страхового випадку, навіть якщо позначка про сп’яніння є лише в одному з них.Законодавство не передбачає можливості оплатити коштом страхувальника лікарняний, що не підлягає оплаті згідно із Законом № 1105. Навіть якщо оплатите — під час перевірки інспектор Держпраці зажадає зробити перерахунок.
+
Водночас роботодавець разом із представниками трудового колективу може ухвалити рішення включити до колдоговору чи Положення про оплату праці додаткові гарантії в оплаті праці відповідно до статті 9-1 Кодексу законів про працю України (КЗпП) із дотриманням вимог частини 2 статті 97 КЗпП. Тобто можете передбачити таку додаткову гарантію як повне або часткове збереження заробітку в разі настання страхового випадку, що не підлягає оплаті відповідно до пункту 5 частини 1 статті 23 Закону № 1105. Але тоді це буде не допомога з тимчасової непрацездатності, а збереження зарплати як додаткової гарантії.


ІМХО - якщо ФОП не на загальній системі,можна заплатити зарплату і не чіпати лікарняний взагалі.

Повне або часткове копіювання публікацій журналу для розповсюдження без письмового дозволу редакції журналу ЗАБОРОНЕНО
Джерело: [ezarplata.expertus.com.ua]
Quote
Natka
Листок непрацездатності з позначкою про алкогольне сп’яніння не підлягає оплаті (п. 5 ч. 1 ст. 23 Закону № 1105). Тому не може бути такого, що перший е-лікарняний не оплатили через позначку про алкогольне сп’яніння, а другий, що є продовженням першого в межах одного страхового випадку, оплачуєте.

Якщо непрацездатність є наслідком алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або пов’язаних із ним дій, допомогу за таким лікарняним не надають. Відмовити у призначенні матеріального забезпечення такому працівникові має комісія із соціального страхування підприємства. Підстава — позначка в лікарняному. Ця позначка про сп’яніння свідчить не лише про факт виявлення алкоголю, а й підтверджує, що лікар встановив причинно-наслідковий зв’язок між сп’янінням та отриманими травмами.

+
Інколи буває так, що електронний лікарняний створили в перший день непрацездатності, й на момент його формування ще не готові результати досліджень. Тоді позначка про сп’яніння може бути зазначена лише у другому чи навіть більш пізньому е-лікарняному, а не в первинному. Тоді орієнтуйтеся на номер страхового випадку — оплаті не підлягають усі лікарняні, видані в межах одного страхового випадку, навіть якщо позначка про сп’яніння є лише в одному з них.Законодавство не передбачає можливості оплатити коштом страхувальника лікарняний, що не підлягає оплаті згідно із Законом № 1105. Навіть якщо оплатите — під час перевірки інспектор Держпраці зажадає зробити перерахунок.
+
Водночас роботодавець разом із представниками трудового колективу може ухвалити рішення включити до колдоговору чи Положення про оплату праці додаткові гарантії в оплаті праці відповідно до статті 9-1 Кодексу законів про працю України (КЗпП) із дотриманням вимог частини 2 статті 97 КЗпП. Тобто можете передбачити таку додаткову гарантію як повне або часткове збереження заробітку в разі настання страхового випадку, що не підлягає оплаті відповідно до пункту 5 частини 1 статті 23 Закону № 1105. Але тоді це буде не допомога з тимчасової непрацездатності, а збереження зарплати як додаткової гарантії.


ІМХО - якщо ФОП не на загальній системі,можна заплатити зарплату і не чіпати лікарняний взагалі.

Повне або часткове копіювання публікацій журналу для розповсюдження без письмового дозволу редакції журналу ЗАБОРОНЕНО
Джерело: [ezarplata.expertus.com.ua]

дуже вдячна вам за таку детальну відповідь. В нас склалась така ситуація, оплатили лікарняний 5 дн за свій кошт, і 10 дн за рах фонду, але було алк.спяніння. По перевірці маємо повернути кошти фонду. Мене цікавить чи можна повернення коштів від працівника не проводити, а оформити це як допомога від ФОПА, фоп на спрощеній


я б зробила так,як треба, бо ФОП чи не ФОП,а трудові відносини то для всіх однакове.Хочете, то дайте йому премію потім чи що там,головне, податки сплатити.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00058400000000003