Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

не облагаемая операция по НДС

Відправлено користувачем petra 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Ми підприємство платник ПДВ, та податку на прибуток на заг. умовах. На протязі 2008 року продавали товари організації, яка оплачувала не в повному обсязі товари, а то частково, то суму за мінусом ПДВ.Тепер, в 2009 році орг. надала довідку, що за розпорядженням Міністерсва вона не явл. платником ПДВ, зг. ЗУ Про ПДВ ст.5.3 всі оперції по придбанню у нас товарів звільняються від оподаткуцвання і тому сплачувати його нам вони не будуть.
В податковій проконсультували - мі повинні зняти у себе зобов"язання, та сторнувати кредит та відповідно віднести ці суми до ВР та ВД и відповідно сплатити подток на прибуток.
Я перечитила Закон та декілька роз"яснень ДПА і прийшла до висновку, що зг. Законну про ПДв п.3 "Об'єктом оподаткування є операції платників податку з поставки товарів та послуг", тобто я як платник повинна їх обкладати податком, та зг. п. 5.3 "Звільняються від оподаткування операції з поставки товарів (робіт, послуг), передбачених для власних потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав
та представництв міжнародних організацій в Україні".Порядок звільнення та перелік операцій, що підлягають такому звільненню, затверджений постановою КМУ від 02.06.98 р. N 772 ( 772-98-п ), із змінами, внесеними постановою КМУ від 03.08.99 р.N 1415 ( 1415-99-п ).Відповідно до п. 5 цього Порядку ( 772-98-п ) звільнення від
оподаткування ПДВ у разі продажу товарів (робіт, послуг) на митній території України провадиться шляхом щомісячного відшкодування сум ПДВ, фактично сплачених у складі вартості Тобто мені вони повинні сплачувати суму в повному обсязі, а держава повинна їм відшкодовувати сплачений ПДВ???
Відгукніться хто компетентний в цьому питанні?
Вы абсолютно правы в том, что они должны оплачивать полную сумму! По операциям реализации у Вас возникает налоговое обязательство, и снимать вы его ни в коем случае не должны. Ответ налоговой - без комментариев... А у лиц "умного"предприятия вы уточните, когда они как физлица (неплательщики НДС) покупают товар в магазине, они оплачивают его тоже без НДС?
То, что они не плательщики НДС обозначает, что они не должны начислять обязательства на СВОЮ реализацию, а не то, что они не должны оплачивать НДС в составе покупаемых товаров(работ, услуг). Вот они то как раз и должны сумму НДС, уплаченную в составе стоимости покупных товаров отнести себе в ВР. Но не Вы.
Вони відповідають, що всім його не доплачують..


А что это за контрагент у вас такой странный?

Мы тоже неплательщики НДС, но платим всем полную сумму, в платежках указываем в т.ч.НДС, просто у нас эта сумма не идёт в НК, а относится на ВР, и нам не выдают нал.накл.

Представництво міжнародної організації в Україні
А у них бухгалтер местный или иностранец, который наше законодательство не читал?

Ну даже не знаю что посоветовать... У вас юристы на предприятии есть, чтоб претензию правильно составить?
у нас тоже такая ситуация - предстоит договор и организация говорит, что НДС платить не будут и предоставят справку из Минэкономики, что согласно Меморандума.....между странами товары, роботы в рамках проекта освоюождаются от НДС???????!
пришлите, плиз, "декілька роз"яснень ДПА "
Сотрудничали с такими организациями пару лет назад - они оплачивали нам сумму с НДС, но просили налоговые для видшкодування на основаниии каких-то там международных соглашений. Может сейчас что-то поменялось... Я бы не рискнула выставлять счет без НДС. Это ж какими документами надо обложиться...
имхо-вы не имеете право выставлять счет без НДС,являясь плательщиком.
Есть четкий перечень операций,освобождаемых от НДС или налогооблогаемых по ставке 0%.
Некоторые представительства международных организаций действительно освобождаются от уплаты НДС,но при этом вы выдаете им налоговые накладные,на основании которых происходит возмещение им уплаченного НДС.
А вообще-действительно,лучше с юристом проконсультироваться в вопросах международного права smiling smiley
Кира Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Сотрудничали с такими организациями пару лет назад
> - они оплачивали нам сумму с НДС, но просили
> налоговые для видшкодування на основаниии каких-то
> там международных соглашений. Может сейчас что-то
> поменялось... Я бы не рискнула выставлять счет без
> НДС. Это ж какими документами надо обложиться...

У нас было так же. Выдала им налоговую и все. Есть документ КабМина о порядке возмещения НДС (речь там кажется об иностр. представительствах) . Но реквизитов не помню.
svinka Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> А что это за контрагент у вас такой странный?
>
> Мы тоже неплательщики НДС, но платим всем полную
> сумму, в платежках указываем в т.ч.НДС, просто у
> нас эта сумма не идёт в НК, а относится на ВР, и
> нам не выдают нал.накл.


а если вы предоставили услуги нам ( а мы плательщики на общ.осн.) какой будет акт и как мне проводить доки, плиз
ПСИ Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> svinka Автор рядків:
> --------------------------------------------------
>
> а если вы предоставили услуги нам ( а мы
> плательщики на общ.осн.) какой будет акт и как мне
> проводить доки, плиз


А Вам Акт без НДС, на ВР идет вся сумма и нет НК , т.к. нет налоговой накладной
наш контрагент настаивает, что они всем платят без НДС и у никого проблем не возникает...
okson Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> наш контрагент настаивает, что они всем платят без
> НДС и у никого проблем не возникает...


пусть покажут, в каком законе это написано, если настаивают
их финдиректор говорит у меня есть меморандум между странами, а он мол главнее законов sad smiley
Вот что я нашла.

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 330/7/12-0217 від 11.01.2000
м.Київ
Щодо звільнення від слати податку на додану вартість
Враховуючи численні питання, пов'язані із звільненням від обкладення податком на додану вартість операцій з продажу та ввезення (пересилання) на митну територію України товарів (робіт, послуг), передбачених для власних потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав та представництв міжнародних організацій в Україні, а також для використання дипломатичним персоналом цих дипломатичних місій та членами їх сімей, які проживають разом з особами цього персоналу, Державна податкова адміністрація України та Міністерство закордонних справ України роз'яснюють наступне.
1. Порядок звільнення від ПДВ іноземних дипломатичних
представництв та їх персоналу при оренді службових та
житлових приміщень
Питання оподаткування приміщень дипломатичних представництв та консульських установ регулюється ст.23 Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року, яка набрала чинності для України 12 липня 1964 року, і ст.32 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року, яка набрала чинності для України 23 березня 1989 року. Ці конвенції відповідно до ст.9 Конституції України є частиною національного законодавства України.
Зокрема, зазначеними статтями вищезгаданих конвенцій передбачається, що приміщення представництв, консульські приміщення, житлові приміщення штатного глави консульської установи, власні або наймані, звільняються від усіх державних, районних і муніципальних податків, зборів і мит, окрім таких податків, зборів і мит, які є платою за конкретні види обслуговування.
Згідно з пунктом і) ст.1 Віденської конвенції 1961 року "приміщення представництва" - це будинки або частини будинків, що використовуються для цілей представництва, включаючи резиденцію глави представництва, кому б не належало право власності на них, включаючи земельні ділянки.
Положення зазначених Віденських конвенцій повинні враховуватись при вирішенні питань звільнення диппредставництв і консульських установ іноземних держав від ПДВ при оренді ними як службових, так і житлових приміщень (резиденцій глав дипломатичних представництв і консульських установ). Житлові приміщення (квартири), які орендуються співробітниками диппредставництв і консульських установ, не підпадають під вимоги ст.23 Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року і ст.32 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року.
Беручи до уваги положення зазначених конвенцій, а також вимоги ст.17 Закону України "Про міжнародні договори України", операції з оренди службових та житлових (резиденцій глав диппредставництв і консульських установ) приміщень повинні бути звільнені від обкладення ПДВ незалежно від дотримання принципу взаємності.
Принцип взаємності враховується при звільненні від ПДВ операцій з оренди житлових приміщень (квартир) для співробітників диппредставництв та консульських установ.
Відповідно до п.8 "Порядку звільнення від обкладення податком на додану вартість операцій з продажу та ввезення (пересилання) на митну територію України товарів (робіт, послуг), передбачених для власних потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав та представництв міжнародних організацій в Україні, а також для використання дипломатичним персоналом цих дипломатичних місій та членами їх сімей, які проживають разом з особами цього персоналу", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.98 р. N 772, із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.99 р. N 1415 (надалі - Порядок звільнення дипломатичних представництв), звільняються від обкладення податком на додану вартість операції, пов'язані з придбанням чи орендою службових, житлових та нежитлових приміщень для потреб дипломатичної місії, якщо контракти (договори) укладено від імені дипломатичної місії або держави, яка її направила.
Таким чином, операції з оренди службових приміщень дипломатичних та прирівняних до них представництв, консульських установ іноземних держав, а також житлових приміщень керівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав звільняються від ПДВ незалежно від принципу взаємності.
2. Порядок звільнення від ПДВ представництв
міжнародних організацій та їх персоналу
Порядком звільнення дипломатичних представництв визначено, що звільняються від обкладення податком на додану вартість представництва міжнародних організацій, які створені і діють на території України згідно з міжнародними договорами, в яких бере участь Україна.
Оскільки представництва міжнародних організацій не можуть розглядатися як представництва держав, принцип взаємності по відношенню до них не застосовується, а обсяг пільг і привілеїв, у тому числі щодо ПДВ, для таких організацій та їх персоналу повинен визначатися відповідно до положень міжнародних договорів України, згідно з якими вони створені.
Перелік міжнародних організацій, а також визначений міжнародними договорами обсяг податкових пільг наведено в додатку до цього листа.
3. Порядок звільнення від ПДВ генеральних консульств
іноземних держав та представництв міжнародних
організацій, розташованих в містах України
Порядок звільнення дипломатичних представництв поширюється на консульські установи іноземних держав (генеральні консульства), розташовані в інших містах України, а саме на:
Генеральне консульство Росії у Львові;
Генеральне консульство Росії у Харкові;
Генеральне консульство Росії в Одесі;
Генеральне консульство Росії в Сімферополі;
Генеральне консульство Польщі у Львові;
Генеральне консульство Польщі у Харкові;
Генеральне консульство Болгарії в Одесі;
Генеральне консульство Румунії в Одесі;
Генеральне консульство Румунії у Чернівцях;
Генеральне консульство Грузії в Одесі;
Генеральне консульство Греції в Одесі;
Генеральне консульство Греції у Маріуполі;
Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді.
Оскільки Законом України "Про податок на додану вартість" встановлена норма щодо застосування принципу взаємності по відношенню до кожної окремої держави, місцеві органи Державної податкової адміністрації застосовують до Генеральних консульств держав та їх персоналу ті ж самі умови та обмеження при відшкодуванні ПДВ, які, з урахуванням принципу взаємності, застосовуються і до посольств цих держав та їх персоналу.
Порядок звільнення дипломатичних представництв поширюється на регіональні представництва міжнародних організацій, розташованих в інших містах України, а саме на:
- Відділення Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Сімферополі.
Місцеві органи Державної податкової адміністрації застосовують до регіональних представництв міжнародних організацій та їх персоналу ті ж самі умови та обмеження при відшкодуванні ПДВ, які застосовуються і до представництв цих організацій у м.Києві.
МЗС України у разі відкриття інших Генеральних консульств та регіональних представництв міжнародних організацій в містах України, а також у разі необхідності встановлення обмежень при відшкодуванні ПДВ (у разі встановлення обмежень до Генеральних консульств України або внесення змін та доповнень до міжнародних договорів України стосовно міжнародних організацій) для оперативного реагування інформує про це Державну податкову адміністрацію України.
4. Звільнення від сплати податку на додану вартість
туристичних (торговельних) офісів (підрозділів), які
входять до складу диппредставництв
Пунктом 1 Порядку звільнення дипломатичних представництв визначено, що звільнення від обкладення податком на додану вартість операцій з продажу та ввезення (пересилання) на митну територію України товарів (робіт, послуг) передбачено для власних потреб:
- дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, які знаходяться на території України, крім консульських установ, очолюваних почесними консульськими посадовими особами;
- дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, акредитованих в Україні за сумісництвом;
- представництв міжнародних організацій, створених згідно з міжнародними договорами, в яких бере участь Україна.
У кожному конкретному випадку Міністерство закордонних справ України повідомляє про акредитацію тієї чи іншої дипломатичної установи в Україні.
Враховуючи вищезазначене, в разі підтвердження того, що зазначений туристичний, торговельний або інший офіс, відділ тощо Посольства не акредитований в МЗС України, а є лише структурним підрозділом Посольства, звільнення від обкладення ПДВ має відбуватися тільки у складі Посольства відповідно до Порядку звільнення дипломатичних представництв.
5. Документи, що є підставою для відшкодування ПДВ
Відшкодування сум податку на додану вартість здійснюється лише за наявності товарних чеків (при придбанні товарів за готівкові кошти) та податкових накладних (при придбанні товарів за безготівковим розрахунком). При придбанні робіт, послуг відшкодування ПДВ здійснюється за наявності податкової накладної та відповідних документів, що засвідчують факт виконання робіт (надання послуг).
Разом з тим, відповідно до Порядку ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 02.02.95 р. N 21, з відповідними змінами і доповненнями, підприємства та індивідуальні підприємці, які здійснюють розрахунки зі споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг за готівку через належним чином зареєстровані електронні контрольно-касові апарати (ЕККА), повинні обов'язково видавати споживачеві касовий чек, а під час виходу з ладу ЕККА або на період тимчасового відключення електроенергії - товарний чек.
Пунктом 6.6 Положення про порядок реєстрації і застосування електронних контрольно-касових апаратів при розрахунках готівкою у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 31.12.98 р. N 660 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.03.99 р. за N 131/3424, визначено, що касовий чек повинен видаватися на повну суму покупки (послуги). Він повинен містити:
а) відомості про суб'єкта підприємницької діяльності:
назву і місцезнаходження (адресу) об'єкта, що реалізує товари (послуги);
заводський номер ЕККА;
реєстраційний номер ЕККА;
б) відомості про товар (послугу):
найменування товару (послуги), кількість (якщо не дорівнює одиниці);
вартість товару (послуги);
загальну вартість усіх придбаних товарів (послуг);
літерне позначення ставки податку на додану вартість щодо кожного товару (послуги);
суму податку на додану вартість за кожною ставкою ПДВ окремо;
в) відомості про операцію:
номер касового чека;
дату і час продажу товару (надання послуги).
Враховуючи вищезазначене, підставою для відшкодування податку на додану вартість, крім документів, визначених п.5 Порядку звільнення дипломатичних представництв, можуть бути і оформлені відповідним чином чеки електронних контрольно-касових апаратів.
6. Порядок взаємодії Міністерства закордонних справ
України, Державної податкової адміністрації України та
місцевих органів державної податкової адміністрації
З усіх питань, пов'язаних зі звільненням дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій та їх персоналу від ПДВ та інших податків, МЗС України звертається до Державної податкової адміністрації України, яка приймає відповідне рішення. Про наслідки розгляду звернення Державна податкова адміністрація України інформує МЗС у двотижневий термін.
У разі необхідності вживання термінових оперативних заходів з метою дотримання принципу взаємності при відшкодуванні податку на додану вартість МЗС України одночасно звертається як до Державної податкової адміністрації України, так і до Державної податкової адміністрації у м.Києві або до державних податкових адміністрацій в областях.
Поточні, не принципові питання щодо відшкодування ПДВ можуть вирішуватися Державною податковою адміністрацією у м.Києві, місцевими державними податковими адміністраціями в інших містах України безпосередньо з МЗС України або з представництвами МЗС України в Одесі, Сімферополі, Ужгороді.
МЗС України, у разі усних або письмових звернень ДПА у м.Києві або податкових інспекцій у районах міста Києва, надає роз'яснення та тлумачення інформації, наведеної у Відомостях про звільнення дипломатичних представництв України для практичного застосування принципу взаємності.
ДПА у м.Києві, обласні (міські) податкові адміністрації, а також податкові інспекції в районах міста Києва у разі усних або письмових звернень МЗС України надають інформацію щодо поточної роботи з диппредставництвами та їх персоналом.
Заступник Голови Державноїподаткової адміністрації України О.І.ШитряN 330/7/12-0217 від 11.01.2000Заступник Міністразакордонних справ України П.Д.СардачукN 7.5/26-1865 від 11.01.2000
"Вісник податкової служби України", N 7\2000
узнала, что они действуют в рамках кокогото международного проекта о гуманитарном и технико-экономич. сотрудничестве, т.е. они какбы и не относятся к дипломатическим представительствам...в НДС законе ниче такого не нашла sad smiley
petra Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Вони відповідають, що всім його не доплачують..

Ну це просто пи...ц. Я ще такого не чув grinning smiley
Мне кажется,что в вашем вопросе есть все ответы на него ( я имею ввиду,что законодательные акты,на которые ваши контрагенты ссылаются говорят о взмещении НДС,а не о его неуплате.
Вам нужна консультация юриста.
И переписка (претензионная) с контрагентом со ссылками на законы.
Если есть договор-посмотрите его.
Если я правильно поняла, у Вашего контрагента операция не "необлагаемая", а освобожденная от НДС согласно Справке, выданной Минэкономики участнику проекта международной технической помощи. И он свои поставки в рамках этого проекта не облагает, т.е. не начисляет и не уплачивает НДС, при этом выписывает НН и оба экземпляра оставляет у себя. А вот закупки товаров/услуг ваш освобожденный контрагент должен делать по общим правилам, т.е. у плательщика НДС - с НДС. Вы то плательщики НДС и статус вашего контрагента Вас не должен интересовать, будьте добры начислить и уплатить НДС по поставкам. А вот "освобожденный" контрагент уплаченный Вам НДС в НК не берет потому что операции у него "освобожденные", или распределяет, если есть и облагаемые операции!
Я 2 года имела этот головняк в виде освобождения от Минэкономики и распределения НК.
С уважением
У них, говорят, освоюождение от НДС при ПОКУПКЕ товаров, работ. в Меморандуме: стороны согласились, что товары, работы (услуги), которые покупаются на территории Украины в рамках проектов/програм техпомощи ........должны быть освобождены от НДС.
О как, даже и не знаю...
Мы участники уже второго проекта/программы международной технической помощи от США, о Меморандуме слышу впервые. От НДС Минэкономики освобождает согласно Положению, утвержденному совместно НАЭР и ГНАУ 29.12.1998 №41/654 (есть на сайте Верховной Рады). Освобождают только наши поставки в рамках проекта, но не наших контрагентов-поставщиков! На каком основании Вы будете продавать чегой-то без НДС? У Вас-то освобождения нет! Пусть они Вам пункт Закона об НДС подскажут, которым можно Вам воспользоваться.
И еще. А что такое меморандум? Это Протокол о намерениях, не более!
тоесть, если вы как организация, работающая в рамках проекта платите нам за услуги, то естественно с НДС как обычно?
спасибо за Положение. Прочитала,
"Це Положення встановлює єдиний порядок звільнення від податку на додану вартість (надалі - ПДВ) товарів (робіт, послуг), що закуповуються на митній території України організаціями, які виконують в Україні програми та проекти міжнародної технічної допомоги" тоесть наших контрагентов-учасников программы.

Організація-виконавець надає продавцю товарів (робіт, послуг) (платнику податку) оригінал довідки-підтвердження. Товари (роботи, послуги) відвантажуються (виконуються, надаються) платником податку на підставі зазначеної довідки, при цьому оригіналі довідки, як підстави для звільнення товарів (робіт, послуг) від оподаткування ПДВ, залишається у платника податку.
2.3. Платник податку складає в установленому порядку податкову накладну щодо відвантаження товарів (робіт, послуг) з поміткою "Без ПДВ". У податковій накладній вказується підстава для звільнення (номер і дата довідки, назва проекту, номер і дата відповідного контракту).
2.4. Платники податку проводять окремий облік зазначених операцій. У терміни, передбачені чинним законодавством України, платник податку подає до державного податкового органу за своїм місцезнаходженням декларацію з урахуванням зазначених вище операцій. До декларації додається копія довідки-підтвердження, виданої Мінекономіки.

Плательщики налога, я так понимаю, - это МЫ - тоесть внатуре мы им без НДС услуги предоставлям???????????????
чеи дальше в лес.........
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00047999999999992