Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Сложная ситуация (НДС)

Відправлено користувачем Цветочек 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
купили ценные бумаги (векселя) и заплатили за них.
потом этим векселем рассчитались за поставленный товар. (с ценными бумагами не работала, вообще их не понимаю)

по Закону об НДС - продажа векселя за деньги или в обмен на товар не облагается по ст. 3.2.1 и ст. 4.8
значит я должна внести эту операцию в строку 3 декларации по НДС.

как теперь правильно распределить налоговый кредит, т.к. есть налогооблагаемые операции и неналогооблагаемые.

если можно то в цифрах.
могу выслать консультацию по векселям, чтобы тут не писать много

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Ляля - Оля Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> могу выслать консультацию по векселям, чтобы тут
> не писать много


если не трудно,можно и мне эту консультацию на
t_costa75@hotmail.com


спасибо, высылайте, посмотрю
Ольга, и в меня киньте, пож-та, статейкой. В ней освещается вопрос, поднятый автором?
Адрес у Вас есть smiling smiley
С ув., Ирина
спасибо за файл,
но вот там нет распределения НДС sad smiley

а по векселям спасибо
ну какое распределение? Вексель - это способ отсрочить улаты. Векселем гасится задолженность по товару (услуге и т.п.) и возникает обязательство по оплате по векселю.
ТАм же написано, никаких налоговых последствий выдача векселя не имеет.
Вексель – це цінний папір, який засвідчує безумовне грошове зобов’язання векселедавця сплатити після настання строку визначену суму грошей власнику векселя (векселедержателю).

Відповідно до ст. 4 зазначеного Закону в разі видачі (передачі) векселя згідно з договором припиняються грошові зобов’язання щодо платежу за цим договором та виникають грошові зобов’язання щодо платежу за векселем. Переказні й прості векселі видаються лише для оформлення грошового боргу за фактично поставлені товари, виконані роботи, надані послуги.

проведення операцій з простим векселем розглядається як забезпечення або підтвердження заборгованості покупця товарів – емітента векселя перед кредитором (продавцем товарів). При цьому номінальна вартість простого векселя, взятого кредитором на облік від покупця товарів, не включається до валових доходів кредитора, тобто не відображається в податковому обліку продавця товарів. Крім того, векселі отримані, але не оплачені платником податку, або видані, але не оплачені платником податку, не змінюють сум податкових зобов’язань або податкового кредиту такого платника податку незалежно від видів операцій, за якими такі векселі використовуються. Якщо ж вексель передбачає сплату боржником відсотків, то лише нарахування чи одержання власником векселя відсотків включається до валових доходів згідно з пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону № 283/97-ВР та збільшує базу оподаткування податком на додану вартість відповідно до п. 4.8 ст. 4 Закону № 168/97-ВР.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
если я правильно поняла, векселем я погасила свой долг м все. никаких изменений в налоговом учете.

а если я продала векселя и получила деньги. пп. 3.2.1 действует тогда?
купили вексель - це мається на увазі сам бланк чи непогашений вексель іншої фірми?
ой, совсем в векселях не понимаю sad smiley

купили бланки
Цветочек Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> если я правильно поняла, векселем я погасила свой
> долг м все. никаких изменений в налоговом учете.
>
> а если я продала векселя и получила деньги. пп.
> 3.2.1 действует тогда?


Вы не погасили векселем долг, вексель - это обязательство уплатить по долгу, считайте тот же договор, у Вас операция купли-продажи товаров, никакого3.2.1 не может быть

"а если я продала векселя" чтоб что-то продать, нужно сначала что-то купитьwinking smiley Вы купили в банке бланки векселей по 9,60? это не значит, что Вы приобрели ценные бумагиsmiling smiley
о, начинаю немного понимать,
я купила бланки векселей в банке
а потом каким-то образом я ими погашаю долг за товары. что-то не могу понять, а как их по балансу провести?

631 - 621?
если так, то когда у меня закроется 621 счет и кем?
ну простите, самой стыдно за тупость мою sad smiley
у цьому випадку немає неоподатковуваних операцій... п 3.2.1 застосовується при купівлі непогашеного векселя, виданого іншою фірмою, з метою подальшого перепродажу або отримання коштів від фірми-емітента... це є фінансова операція....
у проводках 281-631 купівля товару
641-631 ПДВ
631-621 видано вексель
621-311 оплачено заборгованість за векселем
ой, огромное спасибо.
621 - 311 оплата задолженности.
это я плачу, а кому?
фірмі - постачальнику, коли приходить термін платежу за векселем
огромнейшее спасибо.

а купля-продажа акций? что-то есть с НДС-ом?
а по ВД и ВР по акциям я заполняю додаток К3 к Декларации по прибыли?
Цветочек Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> ой, огромное спасибо.
> 621 - 311 оплата задолженности.
> это я плачу, а кому?

не обязательно поставщику, платите предъявителю векселя, одно из преимуществ вексельных расчетов, что им может быть третье лицоwinking smiley

и не забудьте, выписав вексель, списать бланк самого векселя (он в добавок ко всему еще и строгой отчетностиsmiling smiley)
какие акции? свои или чужие?
чужие, мы их купили, а потом дальше продали
точно, бланк строгой отчетности, спасибо
Цветочек Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> чужие, мы их купили, а потом дальше продали


продали с прибылью или с убытком?
обе операции в одном периоде? т.е. ранее покупку Вы случайно никак в н/учете не отразили?smiling smiley
все в одном периоде произошло,
разовая операция
да, в додатку К3
Цветочек, а говорили, что прочитали консультацию! Там же все проводки по простым векселям...

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Цветочек, так продажа с прибылью или с убытком?!

это я так пытаюсь обратить Ваше внимание на п.7.6 ЗУ о прибылиwinking smiley)

"Якщо протягом звітного періоду витрати на придбання кожного з окремих видів цінних паперів, а також деривативів, понесені (нараховані) платником податку, перевищують доходи, отримані (нараховані) від продажу (відчуження) цінних паперів або деривативів такого ж виду протягом такого звітного періоду, від'ємний фінансовий результат переноситься на зменшення фінансових результатів від операцій з цінними паперами або деривативами такого ж виду майбутніх звітних періодів у порядку, визначеному статтею 6 цього Закону. "
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00045099999999998