Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Якою вважати дату приходу валюти на р/р

Відправлено користувачем Ідейний 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Підкажіть, як правильно розрахувати вартість валюти, що приходить від нерезидента на р/рахунок резидента - по даті приходу на розподільчий рахунок (2603), чи вже по приходу на 2600? Можливо є ссилки на офіційні роз'яснення.
кажуть був лист колись ДПІ....про те, що по даті на розподільчий....я колись питалася поради..мені сказали, що доречніше по даті зарах. на поточний.
Я все ж ставлю по курсу, що був коли валюта прийшла на розподільчий. У мене банк коли валюту перераховує з розподільчого (на розподільчий прийшла 06.04.09) на поточний (перерахування 07.04.09) пише... валюта отримана 06.04.09

все ІМХО

**********************
а пряний вечiр так пахне...
[www.dtkt.com.ua] тут є пояснення нашого питання...але я не можу його прочитати sad smiley

**********************
а пряний вечiр так пахне...


А банк вам дает выписку по счету 2603? А вы можете распоряжаться тем, что пришло на 2603? Нет? Отож бо...
smiling smiley
Тоже считаю, что по приходу на 2600.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
У Плані рахунків бухгалтерського обліку банків України, затвердженому постановою НБУ від 17.06.2004 р. №280, розподільчі рахунки суб’єктів господарювання мають номер 2603 та належать до коштів клієнтів банку. Тобто складається враження, що розподільчий рахунок є рахунком клієнта банку.


мені дають виписку ...


Все ІМХО... головне, щоб при перевірці Ви могли відстояти свою позицію...

**********************
а пряний вечiр так пахне...
по приходу на текущий 2600
я по приходу на 2600
посмотрите даже договор на открытие счета в банке
они вам открывают счет 2600......
а не транзитный
транзитный счет не есть счетом предприятия.
Міра Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> [www.dtkt.com.ua] тут є
> пояснення нашого питання...але я не можу його
> прочитати

Запитання і відповіді № 47 (19.11.2007)
Консультують фахівці
Зовнішньоекономічна діяльність - Валюта
Валові доходи з передоплати за експортним контрактом слід відображати за датою зарахування інвалюти на поточний рахунок

Валюта як передоплата за послуги, які мають бути надані нерезиденту, надійшла на розподільчий рахунок 29.06.2007 р. На поточний валютний рахунок підприємства валюта з розподільчого рахунка була зарахована 03.07.2007 р., тобто вже у третьому кварталі. Коли треба відобразити валові доходи: у момент зарахування на розподільчий рахунок чи на поточний?

Це запитання - з розряду тих, на які немає однозначної відповіді. Одні фахівці вважають, що валові доходи з передоплати за експортним контрактом слід відображати за датою зарахування інвалюти на розподільчий рахунок. Iнші дотримуються протилежної думки. А все через деяку законодавчу неузгодженість.

Як аргумент на користь першої позиції наводиться видача банками виписок клієнтам за такими рахунками. Ще можна навести таке міркування. У Плані рахунків бухгалтерського обліку банків України, затвердженому постановою НБУ від 17.06.2004 р. №280, розподільчі рахунки суб’єктів господарювання мають номер 2603 та належать до коштів клієнтів банку. Тобто складається враження, що розподільчий рахунок є рахунком клієнта банку.

На думку автора, розподільчий рахунок не є рахунком платника податку. Адже банки мають право відкривати своїм клієнтам вкладні (депозитні), поточні та кореспондентські рахунки, де до поточних належать рахунки, які відкриваються банком клієнту на договірній основі для зберігання коштів і здійснення РКО за допомогою платіжних інструментів відповідно до умов договору та вимог законодавства України (п. 7.1, пп. 7.1.2 Закону від 05.04.2001 р. №2346-III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні»). Аналогічне твердження є і в п. 1.8 Iнструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженій постановою НБУ від 12.11.2003 р. №492. Там же зазначено і перелік рахунків, які належать до поточних. Як можна зауважити, розподільчих рахунків там немає.

А ось і ще один аргумент на користь другого варіанта. У тій же Iнструкції тільки у п. 1.16 згадується: «У разі відкриття поточного або вкладного (депозитного) рахунка підприємцю (1) до отримання банком повідомлення про взяття рахунка на облік органом державної податкової служби (далі - повідомлення) операції за цим рахунком здійснюються лише із зарахування коштів». Тобто якби розподільчий рахунок належав суб’єкту господарювання, то про це треба було б повідомляти органи ДПI. Сам НБУ так міркує щодо цього питання: «...Кредитні і розподільчі рахунки є балансовими обліковими рахунками банку, тому повідомлення про відкриття таких рахунків податковим органам не надсилається...» (п. 16 листа НБУ від 30.03.99 р. №18-111/943-2754). Цей лист стосується роз’яснень до старої Iнструкції про відкриття банками рахунків у національній та іноземній валюті, але, на нашу думку, такі твердження є дійсними і сьогодні. Податкова також дотримується думки, що валові доходи за експортними операціями з передоплати треба відображати, коли отримані кошти будуть зараховані на поточний рахунок платника податку (2). НБУ знімає експортну операцію резидента з контролю «...після зарахування виручки за цією операцією на поточний рахунок останнього»(3). Як бачимо, аргументів на користь обліку доходів, а також зобов’язань з ПДВ у разі надання нерезиденту послуг на території України при отриманні коштів на поточний рахунок більш ніж достатньо.

Пам’ятаймо, що такі доходи у податковому обліку відображаються у момент одержання за курсом НБУ на момент одержання та не підлягають подальшому перерахунку (див. пп. 7.3.1 Закону про прибуток). У бухгалтерському обліку - в момент одержання авансу (попередньої оплати) в іноземній валюті від потенційного покупця визнаємо зобов’язання у балансі перед останнім за курсом НБУ на дату одержання такого авансу (п. 5 П(С)БО 21). Коли ж відбувається відвантаження (поставка) готової продукції, інших активів, виконання робіт і послуг, тобто визнається дохід звітного періоду у бухгалтерському обліку, то цей дохід визнається із застосуванням валютного курсу на дату одержання авансу (п. 6 П(С)БО 21).

I ще одне маленьке зауваження, на яке слід звернути увагу. У разі зарахування коштів на розподільчий рахунок, приміром, 29 червня, на поточний рахунок вони потрапляють вже у липні, але 30 червня минає 90 днів. У такому разі станом на 1 липня слід заповнювати декларацію про валютні цінності за кордоном та оформити відповідну довідку про декларування валютних цінностей.

Можна зробити висновок: при отриманні передоплати від покупця валові доходи у податковому обліку підприємство відображає на дату зарахування коштів на поточний валютний рахунок за курсом НБУ, що діє на цю дату. У бухгалтерському обліку визнання доходу від реалізації також відбувається за курсом, що діяв на дату отримання авансу.

1 - Підприємці - суб’єкти господарювання, які здійснюють підприємницьку діяльність, та постійні представництва; суб’єкти господарювання - юридичні особи - резиденти і фізичні особи - підприємці - п. 1.2 Iнструкції.

2 - Див. лист ДПА в Харківській області від 16.08.2002 р. №18866/10/31-005 та консультацію у «Віснику податкової служби» №18/2002, с. 25.

3 - Пункт 2.3 Iнструкції про порядок здійснення контролю і отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями, затвердженої Постановою НБУ від 24.03.99 р. №136.

<...>

Галина БЕДНАРЧУК, «Дебет-Кредит»
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00049899999999997