Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Путевка от соц страха

Відправлено користувачем Buh 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Подскажите плиз.
принес сотрудник путевку от соц страха 10% и отдал в бухгалтерию,
что мне с ней делать? удержать из зп стоимость и перечислить в фонд?
нужно ли какой то приказ издать...расскажите плиз. впервые с таким сталкиваюсь.
или может в фонде уточнить?

Путівки від щедрого соцстраху
Путівки від Фонду:
• на санаторно-курортне лікування
• на оздоровлення дітей

Документи статті
• Закон № 2240 – Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.2001 р. № 2240III.
• Закон про податок з доходів – Закон України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889IV.
• Закон про податок на прибуток – Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 22.05.97 р. № 283/97ВР.
• Закон про ПДВ – Закон України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97ВР.
• Інструкція № 55 – Інструкція про порядок забезпечення застрахованих осіб та членів їх сімей путівками на санаторнокурортне лікування, придбаними за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затверджена постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 02.06.2005 р. № 551.
• Порядок № 4 – Порядок часткового фінансування оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих закладах за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затверджений постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 03.03.2006 р. № 42.
• Норми – Граничні норми витрат на харчування, лікування та культурне обслуговування дітей, які є членами сімей застрахованих осіб, у дитячих оздоровчих закладах на 2006 рік, затверджені постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 03.03.2006 р. № 52.
• Інструкція № 5 – Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату від 13.04.2004 р. № 5.
• Роз'яснення № 32 – Методичні роз'яснення щодо заповнення звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані із загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за формами Ф4ФСС з ТВП і Ф14, затверджені розпорядженням правління Фонду соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності від 14.03.2003 р. № 32.1*
(1 Текст Інструкції № 55 наведено в додатку «Документи» // «БТ», 2005, № 27.
2 Текст Порядку № 4 та Норм наведено в додатку «Документи» // «БТ», 2006, № 17.)


Види оздоровчих заходів за рахунок Фонду
Одним із видів соціальних послуг за рахунок коштів Фонду соцстраху з тимчасової втрати працездатності (далі – Фонд) є забезпечення заходів щодо оздоровлення застрахованих осіб та членів їх сімей (п. 6 ст. 34 Закону № 2240). Реалізується це, зокрема, шляхом:
– оплати путівок (у тому числі дитячих) на санаторнокурортне лікування застрахованих осіб та членів їх сімей відповідно до Інструкції № 55;
– часткового фінансування оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих закладах. Ці заходи у 2006 році регулюються Порядком № 4 і Нормами.
Розглянемо окремо ці два види соцзабезпечення за рахунок коштів Фонду.
Путівки на санаторно-курортне лікування
Головними відмітними характеристиками заходів з надання путівок є те, що путівки придбаваються безпосередньо Фондом із подальшим їх розподілом між страхувальниками для видачі працівникам2*. Такі путівки надаються тим застрахованим особам та членам їх сімей, які потребують санаторнокурортного лікування, що підтверджується медичною довідкою3*.
Опускаємо «внутрішньофондівські» проблеми та відразу переходимо до моменту, коли Фонд видає путівку вашому підприємству.
Рішення про видачу путівки застрахованій особі приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування та оформляється протоколом. У табличній формі покажемо, кому, на підставі яких документів, як часто, а також з яким відсотком оплати видаються путівки:
Кому видається путівка На підставі яких документів З якою періодичністю Відсоток оплати путівки застрахованою особою
1. Застрахованій особі за її основним місцем роботи 1. Заява.
2. Медична довідка (ф. № 070/о) Одна путівка протягом двох років (крім путівок до санаторію-профілакторію за умови часткового фінансування його за рахунок коштів Фонду, реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу і для лікування дитини без дорослого, які може бути виділено застрахованій особі протягом календарного року).
При цьому за рахунок
коштів Фонду та ж сама особа протягом календарного року може отримати лише одну послугу із санаторно-курортного лікування До двомісного номера – 10, 20, 30, 50 % з урахуванням матеріального стану;
до одномісного номера – 50 % незалежно від матеріального стану
2. Члену сім'ї застрахованої особи (діти від 4 до 18 років, чоловік, дружина, у тому числі ті, хто працює на іншому підприємстві або навчається у вузі) 1. Заява.
2. Медична довідка (ф. № 070/о).
3. Довідка з місця роботи (навчання) про те, що член сім'ї не користувався цією соціальною послугою протягом двох років
3. Непрацюючому ветерану війни та праці, який перед виходом на пенсію працював на цьому підприємстві (одна путівка протягом двох років) 1. Заява.
2. Медична довідка (ф. № 070/о)
4. Супроводжуючому застрахованої особи, яка за висновком МСЕК потребує супроводу. На путівці робиться позначка «супроводжуючий» 1. Заява.
2. Медична довідка (ф. № 070/о).
3. Довідка з основного місця роботи супроводжуючого (якщо він працює в іншому місці) про те, що він не користувався цією соцпослугою протягом календарного року
5. Одному з батьків (опікуну, піклувальнику) для супроводу дитини на лікування 1. Заява.
2. Медична довідка (ф. № 070/о) 10, 20, 30, 50 % з урахуванням матеріального стану батьків (опікунів, піклувальників)
6. Неповнолітній дитині застрахованої особи для самостійного лікування 1. Заява.
2. Медична довідка (ф. № 070/о) 10, 20 % з урахуванням матеріального стану застрахованої особи


Слід ураховувати, що комісія (уповноважений) може прийняти рішення про поділ путівки для спільного санаторнокурортного лікування застрахованої особи та працюючого члена її сім'ї (дружини, чоловіка), у тому числі на іншому підприємстві (застрахованої особи), або її дитини віком від 4 до 18 років, застрахованої особи та члена її сім'ї, котрий навчається у вищому навчальному закладі, а також для двох застрахованих осіб, які працюють на одному підприємстві, за умови, що термін лікування кожної особи не менше 12 діб. При цьому необхідно попередньо отримати письмовий дозвіл на це адміністрації санаторнокурортного закладу.
Критерії матеріальної забезпеченості застрахованої особи в Інструкції № 55 не визначено, тому питання відсотка оплати путівки вирішується кожного разу в індивідуальному порядку.
Визначившись із тим, кому та з якою оплатою буде видано путівку, комісія (уповноважений) оформляє протокол, зразок якого наведено нижче4*.
ПРОТОКОЛ № 7
засідання уповноважених із соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
_____________ТОВ «Мир»_________________
(назва підприємства, установи, організації)
від «1» червня 2006 р.
__________________________


ПОРЯДОК ДЕННИЙ
Про надання путівки з частковою оплатою за рахунок коштів
Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Постановили надати путівку:

з/п П. І. Б., посада Табельний № Серія та номер путівки Термін путівки Вартість путівки Оплата путівки застрахованою особою Дата заїзду
(з ____ по ____)
% сума, грн.
1 Сергєєв Іван Миколайович, економіст 26 ЗВА 6751 24 дні 1600,00 30 480,00 з 14.06.2006 р. по 07.07.2006 р.


Заяву Сергєєва І. М. та медичну довідку за ф. № 070/о від 10.05.2006 р., що свідчить про необхідність санаторно-курортного лікування, у кількості 2 (двох) документів передано до бухгалтерії ________________________ /Семенова Н. І./
(П. І. Б. бухгалтера)
Голова комісії: ____________ /Левченко С. Ю./
Члени комісії: ____________ /Козакова Н. Є./
____________ /Сотникова А. В./


Часткова оплата вартості путівки вноситься до каси страхувальника за місцем роботи застрахованої особи, а за відсутності каси – через установу банку на рахунок органу Фонду за місцем реєстрації страхувальника. За відсутності прибуткового касового ордера або квитанції про часткову оплату вартості путівки застрахованій особі путівка не видається (п. 4.15 Інструкції № 55). Зверніть увагу, що не можна видати путівку в рахунок заборгованості щодо заробітної плати. Якщо працівник не може проплатити відразу всю суму за путівку, підприємство може видати йому грошові кошти у вигляді безпроцентної позики, які працівник тут же внесе в рахунок плати за путівку. У подальшому з його заробітної плати поступово здійснюватимуть утримання в рахунок погашення заборгованості за позикою.
Путівка видається на руки заповненою із зазначенням прізвища, імені, по батькові, місця роботи, найменування підприємства, що видало путівку, а також завіреною підписом відповідальної особи та скріпленою печаткою. Відповідальна особа призначається наказом керівника підприємства.
Виправлення, допущені в путівці, завіряються підписом відповідальної особи та скріплюються печаткою підприємства, що видало путівку.
Працівника має бути попереджено, що після повернення він зобов'язаний надати до бухгалтерії заповнений зворотний талон путівки або довідку про термін перебування в санаторнокурортному закладі, завірену підписом керівника та скріплену печаткою оздоровниці.
Підприємству необхідно потурбуватися про правильне документальне оформлення цієї операції та її відображення у звітності. Накладні за путівками, рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування, прибуткові касові ордери (для установи банку – квитанції) про часткову оплату путівок, книга обліку путівок до санаторнокурортних закладів (ф. № 13ФСС з ТВП), яку має бути прошнуровано, пронумеровано, скріплено печаткою, підписами керівника та головного бухгалтера, а також зворотні талони або довідки про термін перебування в санаторнокурортному закладі зберігаються нарівні з касовими документами та обліковими регістрами1.
(1 Термін зберігання касових документів – три роки за умови, що пройшла перевірка (ревізія). У разі виникнення розбіжностей, спорів, слідчих і судових справ – зберігаються до прийняття остаточного рішення.)


Ведення Книги обліку путівок за ф. № 13ФСС з ТВП є обов'язковим (п. 3.3 Інструкції № 55).
Порядок відображення операцій з видачі путівок у бухгалтерському та податковому обліку покажемо на прикладі.
Приклад 1.
Підприємство отримало від Фонду путівку в санаторій на 24 дні вартістю 1600 грн. Комісія прийняла рішення про видачу путівки економісту з оплатою в розмірі 30 % її вартості (480 грн.).



з/п Зміст операції Кореспондуючі рахунки Сума, грн.
дебет кредит
1 Отримано путівку від Фонду 08 – 1600,00
Путівки, що надходять до страхувальників від Фонду, обліковуються на забалансовому рахунку (п. 3.3 Інструкції № 55)
2 Отримано грошові кошти до каси (30 % вартості путівки) від працівника 301 685 480,00
У податковому обліку ні валові доходи при отриманні коштів, ні валові витрати при їх перерахуванні до Фонду не виникають, оскільки ці кошти проходять транзитом через підприємство
3 Відображено заборгованість перед Фондом 685 652 480,00
4 Перераховано грошові кошти до Фонду 652 311 480,00
В Інструкції № 55 не встановлено чіткі терміни перерахування коштів Фонду. Однак доцільно робити це відразу при отриманні грошей від застрахованої особи
5 Видано путівку працівнику – 08 1600,00


Щодо податку з доходів пп. 4.3.24 Закону про податок з доходів установлено пільгу стосовно путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, наданих платникам податку та їх дітям віком до 18 років безоплатно або зі знижкою (у розмірі такої знижки) профспілкою, членом якої є платник податку, або за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування.
У ф. № 1ДФ вартість путівки в частині, що компенсується за рахунок коштів Фонду (у цьому випадку – 1120 грн.), відображається з ознакою доходу «41» (вартість путівок за рахунок профспілки чи Фонду). Частина вартості путівки, що оплачується працівником, не є його доходом і відповідно не відображається у ф. № 1ДФ.
За даними прикладу 1 у Звіті перед Фондом (ф. № Ф4ФСС з ТВП) буде заповнено:
– рядок 6 розділу III «Отримано від часткової оплати за путівки» – на суму 480 грн.;
– рядок 15 розділу III «Перераховано з початку року» – на суму 480 грн. із відповідним заповненням розділу про номер і дату платіжного доручення на сплату коштів.
При цьому в розділі IV «Витрати за рахунок страхових внесків» ф. № Ф4ФСС з ТВП частина вартості путівки, що фінансується за рахунок коштів Фонду соцстраху, не відображається. Підприємствострахувальник зобов'язане щокварталу звітувати перед робочими органами Фонду про видані путівки за ф. № Ф14 (додаток до ф. № Ф4ФСС з ТВП).
Путівки на оздоровлення дітей
Часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих установах здійснюється відповідно до Порядку № 4 декількома способами:
– шляхом перерахування коштів безпосередньо до дитячого оздоровчого закладу (централізована закупівля путівок) на підставі поданої роботодавцемстрахувальником заявки про необхідну кількість путівок. Оплату решти вартості путівок гарантує страхувальник;
– шляхом перерахування коштів страхувальнику, який самостійно закупив путівки;
– шляхом перерахування коштів профспілці, яка самостійно здійснила закупівлю дитячих путівок.
Перш ніж перейти до розгляду особливостей відображення в обліку та звітності операцій залежно від обраного варіанта часткового фінансування оздоровлення дітей, відзначимо загальні моменти.
Загальні правила часткового фінансування
Як відомо, витрачання коштів Фонду чітко регламентується, тому для набуття права на відшкодування витрат за рахунок коштів Фонду потрібно дотриматися вимог, що висуваються законодавством.
Поперше, путівки з частковою оплатою за рахунок коштів Фонду може бути надано тільки дітям шкільного віку, у тому числі неповнолітнім дітям (від 14 до 18 років).
Подруге, під фінансування підпадають лише путівки до певних оздоровчих закладів, перелік яких затверджується правлінням відділень Фонду. У зв'язку з цим перед придбанням путівки необхідно дізнатися у своєму відділенні Фонду, які заклади увійшли до цього переліку.
Потретє, протягом календарного року за рахунок коштів Фонду застрахованій особі може бути виділено тільки одну путівку на одну дитину до дитячого оздоровчого закладу (далі – ДОЗ).
Почетверте, тривалість оздоровчої зміни встановлюється власником ДОЗ, але вона не може бути менше 18 днів.
Поп'яте, Нормами встановлено граничні витрати на харчування, лікування та культурне обслуговування дітей, які відшкодовуються за рахунок коштів Фонду:5*
Види дитячих оздоровчих закладів Граничні норми витрат (на один людино-день), грн.
на харчування на лікування та культурне обслуговування
1. Із денним перебуванням:
– на території АРК 10 1
– в інших регіонах України 8 1
2. Заміські (міські) та санаторного типу:
– на території АРК 20 2
– в інших регіонах України 17 2


Фінансування через оздоровчий заклад
Послідовність дій при цьому варіанті фінансування така:
1) отримання заяв від працівників на надання їх дітям путівок до ДОЗ, на підставі яких визначається загальна потреба в путівках;
2) подання до відділень Фонду заявки на часткове фінансування за формою додатка 1 до Порядку № 4. Розрахунок суми, що фінансуватиметься Фондом, здійснюється в межах Норм;
3) підтвердження про часткове фінансування ДОЗ відділенням Фонду;
4) прийняття комісією (уповноваженим) із соціального страхування рішення про направлення дітей працівників до санаторію із зазначенням джерела фінансування залишку суми (оплачується або батьками, або підприємством);
5) перерахування грошових коштів ДОЗ в оплату решти вартості путівок;
6) отримання путівок від ДОЗ. Рух отриманих та виданих путівок не відображається страхувальником у Книзі обліку путівок (ф. № 13ФСС з ТВП) та Звіті щодо путівок за ф. № Ф14, оскільки путівки надходять від ДОЗ, а не від Фонду. У ф. № Ф4ФСС з ТВП ці операції також не знаходять відображення (отримання часткової оплати вартості путівок від працівників тут не відображається, оскільки решта вартості путівок перераховується не Фонду, а ДОЗ).
Приклад 2.
Вартість однієї путівки на 21 календарний день до дитячого оздоровчого санаторію – 600 грн. (без ПДВ). Санаторій розташовано в м. Бердянську. Підприємством подано заявку на часткове фінансування оздоровлення дітей працівників у цьому санаторії. Згідно з Нормами за рахунок Фонду може бути оплачено:
21 день х (17 грн. + 2 грн.) = 399 грн. у розрахунку на 1 людину).
Решту суми 201 грн. (600 грн. 399 грн.) оплачують:
1) працівник – батько дитини;
2) підприємство. При цьому припустимо, що заробітна плата працівника становить 700 грн.



з/п Зміст операції Кореспондуючі рахунки Сума, грн.
дебет кредит
Варіант 1
1 Отримано путівку 08 – 600,00
2 Перераховано грошові кошти ДОЗ 685/ДОЗ 311 201,00
Валові витрати відсутні, оскільки підприємство не несе витрат на придбання путівок.
3 Унесено до каси оплату частини вартості путівки працівником – батьком дитини 301 377/П 201,00
Валові доходи підприємство не відображає, оскільки грошові кошти не залишаються в розпорядженні підприємства, а підлягають перерахуванню ДОЗ.
4 Списано заборгованість ДОЗ на розрахунки з працівником 377/П 685/ДОЗ 201,00
5 Видано путівку працівнику для його дитини – 08 600,00
Варіант 2
1 Отримано путівку 08 – 600,00
2 Перераховано грошові кошти ДОЗ 685/ДОЗ 311 201,00
3 Видано путівку працівнику для його дитини – 08 600,00
4 Списано заборгованість ДОЗ на розрахунки з працівником 661 685/ДОЗ 201,00
5 Нараховано дохід працівнику (201,00 х 1,1494) 23, 91, 92, 93, 949 661 231,03
Вартість путівки для дітей працівників, що оплачується за рахунок коштів підприємства, входить до фонду оплати праці згідно з Інструкцією № 5. Якщо колдоговором передбачено можливість надання путівок працівникам або їх дітям, то підприємство має право відобразити валові витрати в сумі 231,03 грн. як витрати на оплату праці на підставі пп. 5.6.1 Закону про податок на прибуток.
6 Нараховано зарплату працівнику 23, 91, 92, 93, 949 661 700,00
Валові витрати – 700,00 грн.
7 Нараховано внески на соціальне страхування
(931,03 х 40 % умовно) 23, 91, 92, 93, 949 651, 652, 653, 656 372,41
Валові витрати – 372,41 грн.
8 Утримано внески на соціальне страхування
(931,03 х (2 % + 1 % + 0,5 %)) 661 651, 652, 653 32,59
9 Утримано податок з доходів ((931,03 – 32,59) х 13 %) 661 641 116,80
Оскільки вартість путівки для дітей працівників, що оплачується за рахунок коштів підприємства, входить до фонду оплати праці, вона визнається заробітною платою і з метою обкладення податком з доходів. Це означає, що об'єкт оподаткування зменшується на суму утриманих внесків на соціальне страхування та на суму податкової соціальної пільги (ПСП). Крім того, ця сума (231,03 грн.) ураховується у складі заробітної плати при визначенні права працівника на податкову соціальну пільгу.
10 Виплачено зарплату працівнику (931,03 – 201,00 – 32,59 – 116,8) 661 301 580,64


У першому варіанті у ф. № 1ДФ показується сума 399,00 грн. з ознакою доходу «41» (путівки за рахунок Фонду чи профспілки), сума податку (графи 4 і 4а) дорівнює 0,00 грн.
При другому варіанті у ф. № 1ДФ буде зроблено два записи: з ознакою доходу «41» на суму 399,00 грн., сума податку – 0,00 грн.; з ознакою доходу «01» на суму 931,03 грн., сума податку – 116,8 грн.
Як бачите, з позиції оподаткування підприємствам досить невигідно оплачувати дитячі путівки за рахунок власних коштів. У зв'язку з цим, якщо ви не хочете обтяжувати працівників додатковими витратами на оплату путівок, але й не бажаєте брати на себе зайві витрати, краще оформити виплату працівникам нецільової благодійної допомоги, а згодом прийняти від них до каси кошти в оплату путівок. Право на валові витрати в цьому випадку підприємство втратить, зате не буде додаткових витрат на соцвнески. А якщо працівник має право на неоподатковувану нецільову благодійну допомогу, то підприємство ще і зекономить на податку з доходів.
Фінансування через страхувальника
Знову ж таки почнемо з послідовності дій у цьому випадку:
1) отримання заяв від працівників на надання їх дітям путівок до ДОЗ, на підставі яких визначається загальна потреба в путівках;
2) інформування відділення Фонду про самостійну закупівлю путівок з обов'язковим наданням калькуляції вартості путівок;
3) отримання підтвердження кошторису видатків на часткове фінансування путівок;
4) перерахування оплати (повної суми) за путівки ДОЗ;
5) отримання путівок та їх видача працівникам для їх дітей;
6) відшкодування витрат страхувальника, яке можна здійснити двома способами:
– шляхом зарахування коштів на поточний рахунок. Для цього страхувальник подає до Фонду заявку на часткове фінансування за формою додатка 1 до Порядку № 4, в якій зазначаються реквізити поточного рахунка. Витрати на часткове фінансування відображаються в рядку 11 «Часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих закладах (кількість путівок, сума)» розділу IV ф. № Ф4ФСС з ТВП. При отриманні коштів страхувальник відображає цю суму в рядку 9 «Отримано від Фонду з початку року» розділу III ф. № Ф4ФСС з ТВП;
– шляхом заліку в рахунок сплати страхових внесків до Фонду в межах затвердженого кошторису. Зараховувана сума відображається в рядку 11 «Часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих закладах (кількість путівок, сума)» розділу IV ф. № Ф4ФСС з ТВП.
Якщо суми внесків не вистачає, то страхувальник подає до Фонду заявку за формою додатка 1 до Порядку № 4 для перерахування коштів на його поточний рахунок. До заявки додається довідкарозрахунок за підписом керівника та головного бухгалтера, завірена печаткою. Форму довідкирозрахунку не встановлено законодавством. На практиці відділення Фонду, як правило, вимагають подавати довідкурозрахунок за ф. № Ф4ФСС з ТВП. Отримана від Фонду сума відображається в рядку 9 «Отримано від Фонду з початку року» розділу III ф. № Ф4ФСС з ТВП.
Слід зауважити, що при самостійному придбанні путівок страхувальником йому не потрібно вести Книгу обліку путівок за ф. № 13ФСС з ТВП, а також не потрібно заповнювати Звіт про путівки за ф. № Ф14 (див. «Звіт про путівки за ф. № Ф14 складається тільки при централізованих закупівлях путівок Фондом»).
Звіт про путівки за ф. № Ф14 складається тільки при централізованих закупівлях путівок Фондом
Витяг із роз'яснення № 32
«У випадку, коли за рахунок бюджету Фонду у звітному кварталі страхувальник одержував, видавав, повертав або має залишок путівок на санаторно-курортне лікування /та путівок до дитячих оздоровчих закладів/, він зобов'язаний додатково скласти звіт про путівки на санаторно-курортне лікування /та путівки до дитячих оздоровчих закладів/за формою Ф14. Звіт по коштах Фонду в таких випадках складається із форми Ф4-ФСС з ТВП та форми Ф14, що також затверджена розпорядженням правління Фонду від 14.03.2003 р. № 32.
Звіт про путівки до дитячих оздоровчих закладів по формі Ф14 складатиметься в разі прийняття рішення правлінням Фонду про централізоване придбання таких путівок органами Фонду, тобто запровадження механізму розподілу путівок до дитячих оздоровчих закладів аналогічно розподілу путівок на санаторно-курортне лікування».


Приклад 3.
Підприємство придбало дитячу путівку до санаторію на 21 календарний день вартістю 600 грн. (без ПДВ) з подальшим відшкодуванням частини цих витрат за рахунок коштів Фонду в межах Норм. Грошові кошти було зараховано Фондом на поточний рахунок страхувальника.
Припустимо, що решту вартості путівки оплачує працівник.



з/п Зміст операції Кореспондуючі рахунки Сума, грн.
дебет кредит
1 Перераховано грошові кошти ДОЗ в оплату за путівку 685 311 600,00
Валові витрати – 600,00 грн. (рядок 04.13 декларації з податку на прибуток)
2 Отримано путівку від ДОЗ 331 685 600,00
3 Видано путівку працівнику 377 331 600,00
Валові доходи – 600 грн. (рядок 01.6 декларації з податку на прибуток).
Відповідно до пп. 5.1.9 Закону про ПДВ звільняються від оподаткування операції поставки путівок на санаторно-курортне лікування та відпочинок на території України фізичних осіб віком до 18 років.
4 Отримано грошові кошти від працівника в оплату за путівку 301 377 201,00
5 Решту заборгованості працівника списано на розрахунки з Фондом у межах Норм і затвердженого Фондом кошторису
(рядок 11 розділу IV ф. № Ф4-ФСС з ТВП) 652 377 399,00
6 Отримано на поточний рахунок кошти від Фонду (рядок 9 розділу III ф. № Ф4-ФСС з ТВП) 311 652 399,00


У ф. № 1ДФ частина вартості путівки, що фінансується за рахунок коштів Фонду (399,00 грн.), відображається з ознакою доходу «41» (путівки за рахунок Фонду або профспілки).
Фінансування через профспілку
У цьому випадку послідовність дій така:
1) член профспілки подає заяву на надання його дитині путівки до ДОЗ;
2) профспілка укладає договір із відділенням Фонду про часткове фінансування оздоровлення дітей;
3) профспілка самостійно придбаває путівки;
4) профспілка подає до Фонду заявку за формою додатка 1 до Порядку № 4 про відшкодування витрат на поточний рахунок профспілки. До заявки обов'язково додається калькуляція вартості путівок;
5) Фонд перераховує грошові кошти профспілці;
6) не пізніше п'яти днів після закінчення кожної оздоровчої зміни та після закінчення останньої оздоровчої зміни профспілка подає до Фонду:
– Зведений звіт про використання коштів Фонду за формою додатка 4 до Порядку № 4;
– Звіти про використання коштів Фонду в розрізі кожного оздоровчого закладу за формою додатка 3 до Порядку № 4.
Профспілки повинні знати, що відповідно до пп. 4.3.24 Закону про податок з доходів не включається до оподатковуваного доходу платника податку вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України такого платника або його дітей віком до 18 років, наданих йому безоплатно або зі знижкою (у розмірі такої знижки) профспілкою, до якої зараховуються профспілкові внески такого платника податку – члена цієї профспілки. Отже, путівки, що частково фінансуються за рахунок коштів Фонду, а частково – за рахунок коштів профспілки, не обкладаються податком з доходів.
У ф. № 1ДФ профспілка відображає вартість путівки з ознакою доходу «41» (путівки за рахунок Фонду або профспілки).
На цьому завершуємо розгляд варіантів часткового фінансування санаторнокурортного лікування та оздоровлення дітей за рахунок коштів Фонду. Ну що ж, держава надає непогану можливість оздоровити дітей за помірну плату. Чому б цим не скористатися?! Ми ж зі свого боку спробували висвітлити технічне виконання цих операцій. Приємного відпочинку вам та вашим дітям!

Жанна Семенченко Економістаналітик газети
«Бухгалтерський тиждень»



«Бухгалтерський тиждень», 29 травня 2006 р., № 22 (230), с. 13 (www.factor.ua)
Дата підготовки 29.05.2006
Газета «Бухгалтерський тиждень»
____________
До відома
Примітки до статті...

1* Слід зазначити, що розпорядження правління ФСС з ТВП від 14.03.2003 р. № 32 втратило чинність згідно з постановою правління ФСС з ТВП від 18.05.2006 р. № 48, яким також затверджені нові Методичні рекомендації по заповненню звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, пов’язані з загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, за формою Ф4-ФСС з ТВП та додатка до нього за формою Ф14 «Звіт про путівки на санаторно-курортне лікування та путівки до дитячих оздоровчих закладів». Зауважимо, що до Методрекомендацій внесено зміни, застосовувати які слід з 1 січня 2007 року (постанова правління ФСС з ТВП від 15.03.2007 р. № 8).
2* Слід зауважити, що постановою правління ФСС з ТВП від 18.05.2006 р. № 45 затверджена форма Заявки страхувальника про виділення путівок на санаторно-курортне лікування застрахованих осіб і членів їх сімей за рахунок коштів Фонду.
До речі, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності стосовно надання путівки застрахованій особі в дитячий оздоровчий заклад, що частково фінансується за рахунок коштів Фонду, висловився у листі від 08.06.2006 р. № 06-33-1220.
3* Як зазначає ФСС з ТВП, рекомендації щодо потреби застрахованої особи або члена її сім'ї в повторному курсі санаторно-курортного лікування може надати лікуючий лікар, під наглядом якого перебуває хворий, які мають бути викладені в медичній довідці (ф. № 070/о) (лист від 13.02.2007 р. № 01-16-266).
4* До речі, ФСС з ТВП затверджена типова форма протоколу засідання комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації (постанова від 26.10.2006 р. № 193).
5* До речі, на 2007 рік такі норми затверджено постановою ФСС з ТВП від 15.03.2007 р. № 4.
Також правління ФСС з ТВП наказало Виконавчій дирекції Фонду неухильно виконувати Порядок часткового фінансування оздоровлення дітей у дитячих оздоровчих закладах за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та вищезазначену постанову, а також до вересня 2007 року розробити Порядок придбання путівок до дитячих оздоровчих закладів за рахунок коштів ФСС з ТВП (постанова від 15.05.2007 р. № 27).
Звертаємо увагу на те, що правління ФСС з ТВП затвердило Узагальнююче роз'яснення щодо розрахунку граничних норм витрат на харчування дітей застрахованих осіб у дитячих оздоровчих закладах за рахунок коштів Фонду при здійсненні перевірок використання коштів за призначенням (постанова від 26.06.2007 р. № 38).
На 2008 рік такі витрати «пронормовано» постановою ФСС з ТВП від 02.04.2008 р. № 9.
*******
Постановою правління ФСС з ТВП від 06.07.2006 р. № 80 затверджено Порядок надання роз’яснень з питань застосування законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням. Порядком передбачено, що роз’яснення Фонду, в т. ч. узагальнюючі, не мають сили нормативно-правового акта. Роз’яснення з питань соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, надаються:
• постановою Правління ФСС з ТВП (узагальнюючі роз’яснення);
• листами Виконавчої дирекції Фонду;
• листами виконавчих дирекцій відділень Фонду.
Виконавча дирекція Фонду у триденний термін від дня підписання узагальнюючого роз’яснення надсилає його для оприлюднення у відповідних друкованих засобах масової інформації та розміщує на веб-сайті Фонду (відділення Фонду) в мережі Інтернет. Аналогічним чином може бути оприлюднено інше роз’яснення, якщо воно стосується значної кількості страхувальників та застрахованих осіб.
Як зазначає ФСС з ТВП, в період дії роз’яснення органу Фонду не може бути притягнутий до відповідальності страхувальник, який діяв відповідно до такого роз’яснення (лист від 14.11.2006 р. № 05-31-2304).
Звертаємо увагу на те, що Положення про Веб-сайт Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у глобальній інформаційній мережі Інтернет затверджено наказом ФСС з ТВП від 29.03.2002 р. № 12.
До речі, а ось в одній із «вісниківських» консультацій податківці розповіли про те, чи потрібно отримувати ліцензію на турагентську діяльність організації, що надає застрахованим особам за їх основним місцем роботи путівки на санаторно-курортне лікування за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з частковою оплатою.
Слід зауважити, що «путівочні» щедроти ФСС з ТВП поширюються і на ветеранів праці, які є застрахованими особами (лист від 29.10.2007 р. № 06-14/М-210з-311).
У листі від 04.03.2008 р. № 01-43-493 ФСС з ТВП звернув увагу на те, що вартість путівок, виданих з порушеннями «регламенту», до заліку Фондом не приймається. До того ж, за таку неправомірну видачу на страхувальника накладається штраф у розмірі 50 % від вартості путівки.
Спасибо огромное
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00029500000000005