Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Как оформить web-сайт?

Відправлено користувачем Пупсик 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Подскажите как правильно оформить нематериальные активы, а именно web-сайт, которые разработали сами?
[www.dtkt.com.ua] - здесь


Жить хочется лучше, а приходится веселее ...
Якщо сайт створений виключно в рекламних цілях або сприяння продажу товарів, робіт, послуг - то це витрати поточного періоду.


Oleksandr Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Якщо сайт створений виключно в рекламних цілях або
> сприяння продажу товарів, робіт, послуг - то це
> витрати поточного періоду.


Сайтов у нас на самом деле несколько, один из них мы используем с целью рекламы себя, сайт непосредственно нашего предприятия, а еще парочку сайтов используем как рекламные порталы и размещаем там рекламу за деньги всем кому это надо. Я просто в этом деле человек темный и меня интересует вся процедура оформления, от начала создания, до ввода в эксплуатацию или что там с ним делать?
1. один из них мы используем с целью рекламы себя - витрати на створення даного сайту списуєте на витрати на збут по мірі виникнення.
2. сайт непосредственно нашего предприятия, а еще парочку сайтов используем как рекламные порталы и размещаем там рекламу за деньги всем кому это надо - дані сайти доцільно визнати нематеріальними активами (якщо виконуються умови визнання їх такими і їх вартість може бути достовірно визначена).
Oleksandr Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> 1. один из них мы используем с целью рекламы себя
> - витрати на створення даного сайту списуєте на
> витрати на збут по мірі виникнення.
Так мы же его сделали сами и вытраты у нас получаеться только з/п программистов, правильно?


> 2. сайт непосредственно нашего предприятия, а еще
> парочку сайтов используем как рекламные порталы и
> размещаем там рекламу за деньги всем кому это надо
> - дані сайти доцільно визнати нематеріальними
> активами (якщо виконуються умови визнання їх
> такими і їх вартість може бути достовірно
> визначена).

Ну я тоже думаю, что это материальные активы, а как узнать их стоимость?
себестоимость на его создание


Жить хочется лучше, а приходится веселее ...
1. Правильно. А що інших супутніх витрат не було? Та ладно, то не суттєво, всеодно спишите на витрати.
2. Ну я тоже думаю, что это материальные активы, а как узнать их стоимость? - я думаю НЕМАТЕРІАЛЬНІ. Як дізнатися вартість - тут важко сказати незнаючи процесу їх створення. Якщо наприклад програміст писав не лише сайт, а й робив поточну роботу, то тут ви ніяк надійно недізнаєтесь яка його вартість - отже прийдеться списати на витрати і невизнавити НМА. Якщо ви виділили декілька хлопців, які наприклад місяць сиділи виключно над вашим сайтом + оплатили вартість реєстрації домену (чи як воно там) - то тоді дані витрати капіталізуєте - і виходить ваша вартість сайту.
Є три основних види веб-сайтів:
— комерційні сайти, призначені для здійснення торговельних операцій, оформлення замовлень, забезпечення прямого зв’язку зі споживачем та інших комерційних операцій (наприклад, Amazon.com, eBay.com);
— інформативні сайти, що надають різну інформацію користувачам Інтернету і навіть постачають їм деякі цифрові продукти. Наприклад, послуги з розсилки і передплати, завантаження деяких програм з сайта тощо;
— комунікативні сайти служать для сприяння маркетингу і підвищення іміджу підприємства. Наприклад, сайти, призначені для набору нових співробітників і спілкування з працівниками, що перебувають у штаті підприємства. На комунікативні сайти може бути винесено річну звітність підприємства, і акціонери можуть голосувати на них у режимі он-лайн з різних питань.
Бухгалтерський облік
Національні стандарти не висвітлюють питання відображення у бухгалтерському обліку витрат, пов’язаних зі створенням веб-сайта. Тому в цьому питанні слід керуватися загальними положеннями національного бухгалтерського обліку і міжнародними стандартами. Так, 25 березня 2002 року набрала чинності інтерпретація SIC-32 «Нематеріальні активи — витрати на веб-сайт», яка пояснює застосування IAS1 38 «Нематеріальні активи». SIC-32 регламентує, куди відносити витрати, пов’язані з розробкою веб-сайта для внутрішнього використання.
На відміну від податкового обліку бухгалтерський облік розглядає веб-сайт як одне ціле.
Згідно з SIC-32, створення web-сайта включає в себе п’ять етапів:
1) планування;
2) розробка додатків та інфраструктури;
3) розробка графічного дизайну;
4) введення змісту;
5) експлуатація.
1. Етап планування
На етапі планування виконуються такі дії .
Витрати на дослідження не визнаються активом, а підлягають відображенню в тому звітному періоді, в якому їх було здійснено (ст. 9 П(С)БО 8) на рахунку 941 «Витрати на дослідження і розробки»2.
2. Етап розробки додатків та інфраструктури
Етап розробки додатків та інфраструктури включає наступні дії .
Згідно з SIC-32, веб-сайт, розроблений підприємством для власного використання, є внутрішньо створеним нематеріальним активом, який підпорядковується вимогам IAS 38.
Розроблений підприємством веб-сайт визнається нематеріальним активом лише у тому разі, якщо є ймовірність отримання майбутніх економічних вигід, пов’язаних з його використанням, і його вартість може бути достовірно оцінено (ст. 6 П(С)БО 8). У бухгалтерському обліку витрати на створення веб-сайта збираються на рахунку 154 «Розробка веб-сайта».
3. Етап розробки графічного дизайну
Етап розробки графічного дизайну включає такі дії . Витрати на цьому етапі також збираються на рахунку 154 «Розробка веб-сайта».
4. Етап введення змісту
Зміст як частина веб-сайта, що змінюється, може бути придбаний або створений працівниками підприємства. Витрати на придбання або створення змісту спеціально для веб-сайта (крім реклами), включаючи платежі за ліцензійними договорами на право використання того чи іншого матеріалу, включаються до витрат підприємства.
5. Період експлуатації
Період експлуатації веб-сайта починається тоді, коли розробку веб-сайта завершено і бухгалтер переносить усі витрати на рахунок 127 «Веб-сайт підприємства» проведенням Д-т 127 К-т 154.
Веб-сайти, подібно до комп’ютерних програм, схильні до технологічного старіння (морального зношення), тому, враховуючи швидкі зміни в технологіях, термін амортизації веб-сайта буде недовгим (§92 IAS 38).
Витратами експлуатаційного періоду, які належать до витрат підприємства, можуть бути навчання службовців, які підтримують веб-сайт; реєстрація веб-сайта у пошукових системах; адміністрування сайта; регулярне виконання резервних копій; створення нових посилань; перевірка функціонування посилань; виконання стандартних перевірок безпеки веб-сайта.
Витрати на модернізацію графіки сайта належать до витрат лише у тому разі, якщо така модернізація проводиться з метою підтримки веб-сайта у придатному для використання стані. Додавання додаткових функцій або можливостей веб-сайта, які розглядаються як поліпшення, відноситься на збільшення первісної вартості нематеріального активу (ст. 18 П(С)БО 8).
Податковий облік
У податковому законодавстві України немає спеціального розділу, який би регламентував порядок відображення витрат на створення веб-сайта. А трудність ідентифікації сайта полягає в тому, що він є досить неоднорідним об’єктом, що складається з кількох складових (програмного забезпечення, доменного імені, змісту, реклами тощо). Такі різнорідні компоненти не дозволяють відобразити сайт у податковому обліку як одне ціле.
1. Матеріальне забезпечення веб-сайта
Для того, щоб веб-сайт функціонував, його потрібно розмістити на веб-сервері. Сервер є «залізом» (hardware) — апаратом, обладнанням, на якому записуються дані і програми, які керують веб-сайтом.
Сервер можна придбати у власність, і тоді витрати на його придбання (а також витрати на встановлення, настройку і технічну підтримку обладнання, оренду високошвидкісного каналу тощо) відносяться на збільшення балансової вартості основних засобів групи 4 (пп. 8.2.2 Закону про прибуток) і амортизуються за нормою 15% до балансової вартості групи 4 на початок звітного (податкового) періоду (пп. 8.6.1 Закону про прибуток).
Підприємство також може орендувати дисковий простір у компанії, що спеціалізується на наданні послуг хостингу3 (хостинг-провайдера), або у провайдера, який надає всі види інтернет-сервісів.
Оренда дискового простору відображається в обліку в порядку, передбаченому для лізингових (орендних) операцій. Передача дискового простору на сервері не змінює податкових зобов’язань хостинг-провайдера та орендаря. Провайдер збільшує суму валових доходів, а підприємство-орендар збільшує суму валових витрат на суму нарахованого лізингового платежу за результатами податкового періоду, в якому здійснюється таке нарахування (пп. 7.9.6 Закону про прибуток). ПДВ з операції оренди дискового простору нараховується на загальних підставах — за ставкою 20%.
2. Придбання програмного забезпечення
Придбані комп’ютерні програми для веб-сайта належать до основних засобів групи 4 (пп. 8.2.2 Закону про прибуток). Витрати на їх придбання підлягають амортизації за нормою 15% до балансової вартості кожної із груп основних фондів на початок звітного (податкового) періоду.
3. Самостійне створення програмного забезпечення для веб-сайта
Етап планування. Створення будь-якого веб-сайта включає етап планування, на якому ухвалюється рішення про його створення, продумується можливий дизайн, проводяться дослідження, проробляються альтернативні проекти, складається бізнес-план, вибираються переваги, здійснюється експертиза на здійсненність проекту. Витрати на етапі планування є дуже близькими за природою до витрат на дослідження. Згідно з пп. 5.4.2 Закону про прибуток, витрати, пов’язані з науково-технічним забезпеченням господарської діяльності, на винахідництво і раціоналізацію виробничих процесів, проведення дослідно-експериментальних і конструкторських робіт, виготовлення і дослідження моделей і зразків, пов’язаних з основною діяльністю платника податку, виплатою роялті і придбанням нематеріальних активів (крім тих, що підлягають амортизації), для їх використання в господарській діяльності платника податку включаються до валових витрат.
Для платника податків важливо знайти розумну межу, що відділяє дослідження від етапу, на якому починається робота зі створення веб-сайта. Щоб обгрунтувати витрати на дослідження, пов’язані зі створенням веб-сайта, платникам податків потрібно мати документи (протоколи, акти, листи, службові записки тощо), які б свідчили про атмосферу невизначеності, що панувала в той час на підприємстві; здійснення різних випробувань, досліджень, допущені помилки та інші явища, властиві всім дослідженням.
Розробка програмного забезпечення для веб-сайта. Законодавець не зробив жодних застережень про те, що лише придбані комп’ютерні програми належать до основних засобів. І, як правило, після закінчення робіт підприємство не має наміру ні відтворювати таке програмне забезпечення, ні передавати права на нього у користування, як зазвичай це відбувається з об’єктами інтелектуальної власності. Отже, програмне забезпечення для веб-сайта призначене для внутрішніх потреб, а витрати на розробку інтерфейсу, серверної програми і прикладних міні-програм збільшують балансову вартість основних засобів групи 4. Згідно з пп. 8.1.2 Закону про прибуток, витрати на самостійне виготовлення основних фондів для власних виробничих потреб, включаючи витрати на виплату заробітної плати працівникам, зайнятим на виготовленні таких основних фондів, підлягають амортизації.
Придбання програмного забезпечення за авторським договором замовлення. За авторським договором замовлення (ч. 6 ст. 33 Закону про авторське право) автор зобов’язується створити у майбутньому виріб відповідно до умов цього договору і передати його замовникові разом з майновими правами. Договором передбачається виплата замовником автору авторської винагороди. Майнові права інтелектуальної власності на об’єкт, створений на замовлення, належать створювачу цього об’єкта і замовникові спільно, якщо інше не встановлене договором (ч. 2 ст. 430 ЦКУ).
Предмет договору при придбанні програмного забезпечення для веб-сайта за авторським договором замовлення формулюється приблизно таким чином: «Замовник зобов’язується надати початкові матеріали для створення веб-сайта, прийняти і оплатити створений продукт для розміщення у всесвітній інформаційній мережі Інтернет, а Виконавець бере на себе зобов’язання розробити програмне забезпечення для веб-сайта і передати його і всі виняткові права на нього Замовникові».
У такому разі підприємство-замовник теоретично має можливість оприбуткувати нематеріальний актив «Авторські (майнові) права на веб-сайт». Але, з іншого боку, щоб мати можливість амортизувати придбані авторські майнові права, ними необхідно користуватися, а з усіх майнових прав, перерахованих у частині 3 ст. 15 Закону про авторське право, дуже важко застосувати щось до такого об’єкта, як програмне забезпечення для веб-сайта. Хіба що конструкція сайта є настільки зручною і цікавою, що до власника його авторських прав звертаються з проханням надати право використати таке програмне забезпечення на інших сайтах.
У цьому випадку, справді, власник може поставити на баланс нематеріальний актив «Авторські права на програмне забезпечення для веб-сайта» і справно отримувати роялті, включаючи їх до валового доходу. Але для більшості веб-сайтів програмне забезпечення веб-сайта — як обкладинка для книги, де найціннішим є літературний твір, а не власне обкладинка, якою б гарною вона не була. Тому незважаючи на наявність авторського договору, замовник ставить на баланс не нематеріальний актив, а комп’ютерну програму, збільшуючи балансову вартість групи 4 основних засобів.
Програмне забезпечення для веб-сайта, отримане за ліцензією. Програмне забезпечення для веб-сайта може бути отримане у користування згідно з ліцензійною угодою. У такому разі, якщо договором передбачено сплату одноразового платежу, то сума одноразового платежу амортизується протягом терміну дії договору або ліцензії (у разі терміну їх дії понад один рік). Що стосується періодичних платежів, то вони інтерпретуються як роялті і включаються до валових витрат підприємства (пункти 1.30, 5.1, підпункти 5.2.1, 5.4.2 Закону про прибуток). Операції з виплати роялті у грошовій формі або у вигляді цінних паперів не є об’єктом обкладення ПДВ (пп. 3.2.7 Закону про ПДВ).
Вбудоване програмне забезпечення. У разі коли разом із сервером постачається програмне забезпечення для веб-сайта, вартість якого неможливо виділити із загальної вартості договору, таке програмне забезпечення вважається вбудованим. Витрати на придбання пакета «сервер плюс програмне забезпечення веб-сайта» відносяться на збільшення балансової вартості групи 4 основних засобів.
Також якщо послуги хостингу передбачають передачу у тимчасове користування сервера разом із програмним забезпеченням і неможливо виділити платежі роялті із загальної суми договору, то така операція розглядається як оренда матеріального активу. ПДВ з послуг хостингу нараховується на загальних підставах за ставкою 20%, а збільшення валових доходів і валових витрат здійснюється відповідно до пп. 7.9.6 Закону про прибуток.
4. Графіка, звук і відео
Графіка — це елемент дизайну веб-сайта, що включає заголовки, фотографії, фон та інші елементи. Звук і відео використовуються рідше, переважно, якщо за допомогою сайта продають CD, кінофільми або іншу мультимедійну продукцію.
Балансова вартість групи 4 основних засобів збільшується на вартість лише тих графічних компонентів, які є невід’ємною частиною програмного забезпечення. Наприклад, це можуть бути базові елементи дизайну і навігаційні (які спрямовуються) кнопки тощо.
Що стосується графіки, звуку і відео, які належать до змісту веб-сайта, то вони не є частиною програмного забезпечення, а отже, списуються відповідно до причини їх виникнення. Так, якщо графіка належить до реклами, то витрати, пов’язані з такою графікою, відображаються у податковому обліку відповідно до правил, встановлених для реклами.
5. Зміст
Зміст — це головний елемент, через який, власне, користувачі відвідують веб-сайти.
Тоді як програмне забезпечення — це ніби фундамент сайта, зміст — це матеріал, який може легко змінюватися без впливу на його «архітектуру». На створення і оновлення змісту підприємство нерідко зазнає значних витрат, але всі вони відображаються у податковому обліку відповідно до природи їх виникнення. Наприклад, підприємство оплатило послуги консультанта і розмістило консультацію на веб-сайті. У податковому обліку консультаційні послуги відображатимуться у порядку, передбаченому п. 11.2 Закону про прибуток, тобто валові витрати виникнуть або за датою оплати консультації, або за датою її надання.
6. Доменне ім’я
Як правило, підприємства отримують доменне ім’я внаслідок реєстрації, сплативши невелику винагороду. Вони можуть користуватися доменним іменем деякий відрізок часу, зазвичай зо два роки. Щоб гарантувати закріплення доменного імені протягом десяти років за підприємством, сплачують інші платежі. Як правило, такі платежі є незначними і відносяться на валові витрати. Якщо ж доменне ім’я є співзвучним з торговою маркою підприємства, то воно може мати значну вартість.
7. Реклама
Практично жоден веб-сайт не буває без реклами. Підприємство може рекламувати свою власну продукцію, а може і розмістити на сайті рекламу іншого підприємства. Докладний аналіз відображення операцій з рекламою міститься у статтях «Реклама в Інтернеті», «Банерна реклама в Інтернеті».


Жить хочется лучше, а приходится веселее ...
«Витратні» веб-сайти
Іноді веб-сайт не розбивається на компоненти, а розглядається як одне ціле. Розгляньмо кілька таких випадків.
1. Рекламні сайти
Наприклад, підприємство розміщує на веб-сайті лише один каталог своєї продукції. Таким чином підприємство:
а) уникає витрат на тиражування, роздрук каталогу друкарським способом;
б) легко оновлює інформацію про ціни і асортимент продукції.
У цьому випадку жодного прибутку від розміщення каталогу на сайті підприємство не одержує. Програмне забезпечення такого веб-сайта є подібним до паперу та/або обкладинки надрукованого рекламного буклета. Витрати на створення такого електронного рекламного буклета належать до витрат платника податків на проведення передпродажних і рекламних заходів щодо товарів (робіт, послуг), які продаються (надаються) такими платниками податків і належать до складу валових витрат (пп. 5.4.4 Закону про прибуток).
Термін служби сайта — менше за 365 календарних днів, а вартість його створення не перевищує 1000 грн. Не всі сайти створюються для тривалого функціонування, багато з них створюється під конкретну подію. Наприклад, фірма, яка працює в галузі шоу-бізнесу, відкрила сайт з нагоди проведення будь-якого фестивалю. Після закінчення фестивалю сайт зазвичай закривається. Внаслідок короткостроковості дії і невеликих витрат витрати на створення такого веб-сайта належать до валових витрат підприємства.
Використання веб-сайта для висвітлення допоміжної діяльності підприємства. У податковому обліку витрати на створення веб-сайтів, які висвітлюють роботу допоміжних служб підприємства, відображаються відповідно.
Наприклад, фірма несе витрати на створення і підтримку веб-сайта, створеного для висвітлення основної діяльності пункту медичного огляду найманих працівників. Працівники за допомогою сайта ставлять запитання, що їх цікавлять, щодо свого здоров’я, отримують відповідну інформацію про графік медоглядів і необхідні консультації.
Сайт такого медпункту призначений лише для надання інформації і спілкування з найманими працівниками. Тому витрати на його створення належать до валових витрат підприємства як витрати, пов’язані зі змістом, експлуатацією і забезпеченням основної діяльності пунктів медичного огляду найманих працівників (пп. 5.4.10 Закону про прибуток).
2. Веб-сайти, не пов’язані з господарською діяльністю
Витрати на створення і зміст веб-сайта або веб-сторінок, не пов’язаних з господарською діяльністю підприємства (наприклад, веб-сайт, пов’язаний з діяльністю туристичної бази, що перебуває на балансі підприємства), фінансуються за рахунок прибутку підприємства, який залишився після сплати податків.
1 IAS (International Accounting Standard) — Міжнародний стандарт бухгалтерського обліку.
2 Характеристику етапу планування можна використати і в податковому обліку як аналог витрат на дослідження і розробку.
3 Під хостингом мається на увазі надання оператором деяких ресурсів — дискового простору, оперативної пам’яті, процесорного часу, каналу доступу до Інтернету тощо — для розміщення і підтримки цілодобової працездатності інтернет-проектів.
Дії, що виконуються підприємством на етапі планування веб-сайта
• Розробляється бізнес-план, у якому зазначається мета створення веб-сайта (забезпечення інформацією, заміна ручної праці, електронний бізнес тощо), оцінюються ризики і вигоди тощо.
• Визначаються функції веб-сайта (розміщення замовлень, відстеження за замовленням і відвантаженням товарів, пошукова система, дискусійний форум тощо).
• Встановлюються види необхідного матеріального забезпечення (сервер) і веб-додатків (пошукові системи, інтерфейс, системи для реєстрації і ідентифікації користувачів тощо).
• Визначається технологія, необхідна для досягнення бажаних функцій (наприклад, визначаються вимоги безпеки).
• Досліджуються альтернативні шляхи для досягнення бажаних функцій (внутрішні або зовнішні ресурси, куповане або ліцензоване програмне забезпечення, власні додатки і сервери або орендовані тощо).
• Проектуються можливі елементи графіки і змісту.
• Запрошуються розробники додатків, матеріального і програмного забезпечення для демонстрації своєї продукції.
• Вибираються постачальники і консультанти.
• Визначаються внутрішні ресурси для роботи над дизайном веб-сайта і його розробкою.
• Визначаються програмні засоби для цілей розробки.
• Визначається юридичне забезпечення (авторські права, торгові марки тощо).
Дії, що виконуються підприємством на етапі розробки веб-сайта
• Придбання і розробка необхідних для роботи програмних засобів (програми для перетворення існуючих даних на іншу форму, графічного і мультимедійного програмного забезпечення).
• Реєстрація доменного імені.
• Придбання або розробка програмного забезпечення, включаючи програмне забезпечення веб-браузера, протоколів Інтернет тощо.
• Розробка або придбання коду для веб-додатків (механізм пошуку, система обробки замовлень, розрахунок ПДВ, платіжні системи, поштові програми, засоби захисту тощо).
• Розробка або придбання бази даних і програми для інтегрування розподілених додатків (наприклад, база даних фірми і бухгалтерські системи) до веб-додатків.
• Розробка веб-сторінок або трафаретів для автоматичного створення таких сторінок.
• Установлення розроблених додатків на веб-сервер.
• Створення початкових гіпертекстових посилань.
• Випробування веб-додатків (наприклад, тестування у граничних режимах).
Дії, що виконуються підприємством на етапі розробки графічного дизайну веб-сайта
• Розробка дизайну, або макета, кожної сторінки, кольору, малюнків, тобто усього того, що фахівці в галузі програмування називають «враження і відчуття від використання веб-сайта» і «практичність веб-сайта».
• Кодування програмного забезпечення (пряме або шляхом використання графічних програмних засобів).


Жить хочется лучше, а приходится веселее ...
Спасибо, буду разбираться, не все так просто как оказалось ))))
пишите,если что, сброшу статьи по этому делу winking smiley


Жить хочется лучше, а приходится веселее ...
Re: Как оформить web-сайт?
наше предприятие купило сервер. Как его можно передать в аренду другому предприятию? какие документі необходимо оформить?
Darya Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> наше предприятие купило сервер. Как его можно
> передать в аренду другому предприятию? какие
> документі необходимо оформить?


сервер - это железо - матактив - дог. аренды + акт приёма-передачи
Подскажите пожалуйста!
Мой директор, еще не будучи им, создал свой сайт и занимается продвижением сайтов. Документов на право власности нет, только показал в Интернете протокол, что сайт его, как физ. лица. Сейчас открыл фирму ООО для этого вида деятельности, он учредитель и хочет как-то повесить этот сайт на баланс. Это получится как бессплатно переданный НМА? А как определить его стоимость, если документов, подтверждающих затраты нет.
Помогите - пришла на новую работу, деятельность новая, не могу разобраться.
Стоимость он как учредитель может в акте или в накладной показать любую, ничем не подтверждая. Кто чем вносит и за сколько решает не предприятие, а учредители, между собой. Если их все устраивает, предприятие тем более.
Смущает другое. Вы говорите, у него нет прав собственности на этот сайт. А как же он его вносить собирается в УФ?
Да он не хочет в уставный фонд. Уставной фонд 890 грн. и внесен. А просто бесплатно передать как учредитель фирме и повесить их на баланч предприятия. Тк. предприятие будет получать доходы именно с этого саайта.
Предприятие оплатило создание Веб-сайта. Оплата была по счету и дали акт вып работ по окончанию создания сайта. Сумма незначительная. 1500,00 грн без НДС. У создателей прошу дать дополнению к акту о том, какие права к нам переходят на этот сайт. По телефону говорят что он ваш можете пользоваться . Документы мне не дают.
думаю ввести это как немат актив на года три. правильно ли это?????
А еще вопрос о рекламе. нужно ли платить налог с рекламы??????????
Мое мнение.
Если вам не дали документов на право владения и распоряжения этим сайтом, значит - НЕ нематер. актив, а просто расходы текущего периода.
Если сайт - рекламного характера и вы предоставляете рекламные услуги, то нужно платить налог.
Подскажите, а как повесить на баланс предприятия доменное имя, если оно зарегистрировано на директора как на физ лицо?
передать предприятию право пользования доменным именем по лицензионному договору
Спасибо. А директору, как физ. лицу, должны были дать такой лицензионный договор при регистрации доменного имени?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00039800000000001