Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Повернення від покупця. Як правильно?

Відправлено користувачем Люсик 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Покупець хоче повернути товар, який йому не підійшов, а в замін на цю ж суму взяти інший. Як це правильно відобразити в бух обліку і в податковому? І які документи потрібні? Придбання було в прошлому місяці. Повернення в цьому. Чи потрібно коригувати ПН?
Якщо я сформую накладну на повернення, то яким документом вона закриється? Новою видатковою? Адже повернення коштів не буде? І чи потрібно робити коригування Податкової накладної ? Сума не змінюється, але ж номенклатура буде інша? Допоможіть.
возврат в это месяце, соответственно в этом месяце возвратная накладная, корректировка предыдущей налоговой и накладная и налоговая на новый товар.


У меня возвратная накладная не формирует проводки по ВД ВР. Почему? В мае при отгрузке (оплате) были ВД. Потом вернули товар. Что я должна сделать? уменьшить валовый доход? или ничего не делать, так как отгрузим на ту же сумму товар, но другой?
//У меня возвратная накладная не формирует проводки по ВД ВР. Почему?

Причем тут ВР?
а ВД - если товар оплачен, то при возврате товара остается предоплата, и ВД не корректируется
И при отгрузке нового товара на ту же сумму новых ВД быть не должно (если договор один и тот же)
Фух, я тоже уже разобралась. Чёт клемануло чуток. Всё так просто.
Люсик Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> У меня возвратная накладная не формирует проводки
> по ВД ВР. Почему? В мае при отгрузке (оплате) были
> ВД. Потом вернули товар. Что я должна сделать?
> уменьшить валовый доход? или ничего не делать, так
> как отгрузим на ту же сумму товар, но другой?

Надо на основе расходной накладной сформировать возвратную, тогда пройдет корретная сторнировка ВД и 281 счета. Новой РН отгрузить новый товар - там опять будет ВД. При условии, что покупец вам еще ничего не платил
Если уже оплатил, то там другая механика.
Ситуация такая: (может кому пригодится):
Пред-тие (продавец) продало товар и получило предоплату. То есть пришли деньги -отгружен товар (это всё было в мае).Затем в июле часть товара возвращается и на ту же сумму отгружается другой товар. Какие проводки должны быть?

311 361 получены деньги
361 702 отгружен товар
702 641 (НДС) начислен НДС
902 281 списана себестоимость
791 702 доход от продажи
791 902 списано на уменьшение дохода себестоимость товара.

704 361 возврат
704 641 корректировка НДС
791 704 уменьшен доход
902 281
791 902 фин результат


А по налоговому я так понимаю, только НО нужно откорректировать . Вопрос: корректировка колличества? Приложение 2? Покупатель не плательщик НДС.
При возврате товара от неплательщика НДС обязательно!!! нужно вернуть ему деньги за товар.
А потом оплата+ отгрузка другого товара.
Что вернуть надо? где написано?
"Повернення товару (пп. 4.5.3 «а» Закону про ПДВ) - Підтвердні документи про факт повернення, банківська виписка (прибутковий ордер, якщо кошти повертаються через касу) - Продавець зменшує суму ПЗ з ПДВ з одночасним поверненням коштів."

с ув.
Поставка товарів — це, зокрема, будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатної поставки товарів (результатів робіт).
Відповідно до визначень, наданих Законом N 168 щодо визначення дати виникнення податкових зобов'язань, на дату надходження коштів від покупця у продавця виникають податкові зобов'язання з ПДВ, при цьому продавець виписує податкову накладну.
Згідно з пунктом 4.5 статті 4 Закону N 168 у разі, якщо після поставки товарів (послуг) здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за поставкою перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.
Підпунктом 4.5.3 пункту 4.5 статті 4 Закону N 168 зазначено, що зменшення суми податкових зобов'язань платника податку – постачальника при зміні компенсації вартості товарів (послуг), наданих особам, які не були платниками цього податку на момент такої поставки, дозволяється лише:
а) при поверненні раніше поставлених товарів у власність постачальника з наданням отримувачу повної грошової компенсації їх вартості;
б) при перегляді цін, пов'язаних з гарантійними замінами товарів.
Враховуючи зазначене, у випадку розірвання договору поставки товарів з наданням отримувачу – не платнику ПДВ повної грошової компенсації їх вартості слід керуватися нормою підпункту 4.5.3 пункту 4.5 статті 4 Закону N 168.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00057099999999999