Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Налог на прибыль и аренда земли при строительстве

Відправлено користувачем Нат 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Добрый день, уважаемые бухгалтера!
Возник спор при аудит.проверке на предприятии.
Предприятие ведет строит-во своего здания подрядным способом на арендован.зем.участке у гос-ва. Все расходы, связанные со стройкой аккумулируются на 151 счете. А аренда земли относилась раньше на ВР. Но аудитор убеждает меня, что аренда земли должна относиться на расходы, связан. со стройкой и в состав ВР не включаться.
Но где такое прописано я не могу найти. Подскажите кто-нибудь мне что-нить в этом плане. Заранее всем спасибо
В бух. обліку на собівартість, тобто на 15 рахунок. В податковому обліку обидві позиції правильні. А притримуюсь вашої позиціїsmiling smiley А аудитор нехай перечитає ЗУ Про оподаткування прибутку підприємств

Аргументація Вашої позиції:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про оподаткування прибутку підприємств
Стаття 5. Валові витрати

5.2.5. Суми внесених (нарахованих) податків, зборів (обов'язкових платежів), установлених Законом України "Про систему оподаткування" (крім тих, що прямо не визначені у переліку податків, зборів (обов'язкових платежів), визначених зазначеним Законом), включаючи акцизний збір та рентні платежі, а також збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, за винятком податків, зборів (обов'язкових платежів), передбачених підпунктами 5.3.3, 5.3.4, та пені, штрафів, неустойок, передбачених підпунктом 5.3.5 цієї статті.

Йдемо до ЗУ "Про систему оподаткування" і знаходимо:

Стаття 14. Загальнодержавні податки і збори (обов'язкові платежі)
1. До загальнодержавних належать такі податки і збори (обов'язкові платежі):
8) плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності);
это спорный вопрос...для чего здание?


Жить хочется лучше, а приходится веселее ...


Там же написано для себе)) Питання не спірне - просто є варіанти як робить, які можно обрати платнику податків.
Здание мы строим для себя, там будет наш офис и наши склады. Фирма в будущем будет расширяться
Аудитор связывает аренду земли на время стройки с расходами на стройку. ТОлько я никак не пойму, каким "макаром" аренда земли относится на затраты на строительство. И мой гл.бух так же. Аудитор аргументирует все законом О прибыли и стандартом 7, но я их перечитала два раза и ничего такого не нашла. Може я вообще тупая
Нат Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Аудитор связывает аренду земли на время стройки с
> расходами на стройку. ТОлько я никак не пойму,
> каким "макаром" аренда земли относится на затраты
> на строительство. И мой гл.бух так же. Аудитор
> аргументирует все законом О прибыли и стандартом
> 7, но я их перечитала два раза и ничего такого не
> нашла. Може я вообще тупая


нет, не тупа! все хорошо, только есть какие-то письма налоговой по поводу арендной платы земли, если ОС ( здание ) на консервации .... и недострой....Вы погуглите , именно письма налоговой....
А вот с точки зрения капитализации данного налогового платежа ... странно это...


Жить хочется лучше, а приходится веселее ...
Держбуд у листі від 15.05.2003 р. № 7/2-447 наводить перелік податків та зборів, що враховуються як складові вартості будівництва, а саме: комунальний податок, плата за землю, єдиний податок, збір за спеціальне використання природних ресурсів, збір за забруднення навколишнього середовища та ін.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000332