Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Налоговая амортизация

Відправлено користувачем GALINA 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Налоговая амортизация
Мы продали технологическую линию в середине 3 квартала.Начисляется ли амортизация в налоговом учете за этот период.Чувствую,что нет ,но что- то не могу найти подтверждения в законодательстве чтобы убедиться окончательно в своей ошибке по составлению декларации за 3 кв и успеть исправить до прихода проверки.А она не за горами.
начисляется
см. ст. 8 Закона о прибыли

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Re: Налоговая амортизация
Получается, что несмотря на то что на конец периода у нас этого оборудования нет мы все равно начисляем аммортизацию на всю балансовую стоимость группы начала приода,когда эта линия была ещё в учете.


Почитайте ст. 8 - там все четко написано smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Конечно, начисляете. Амортизация считается от чего? От стоимости группы на НАЧАЛО расчетного квартала.

**********************************************************
Я женщина творческая - хочу творю, хочу вытворяю.... smiling smiley
Re: Налоговая амортизация
Так почему у меня возникли сомнения.Была в налоговой по другим вопросам, ну думаю уточню поскольку сомневалась.Вот мне и сказала аудитор,который ранее нас проверяла сказала,что не начисляется.Вот так.Пришла проитала ст.8. и ничего такого не нашла.Вот и решила задать этот вопрос здесь.
Как раз на днях попалась такая консультация из Лиги. В ситуации автора речь об улучшении арендованного офиса, но в результате все оканчивается продажей объекта ОС. Не претендую на истину, но хотелось бы рассмотреть эту ситуацию еще раз.


Підприємство – платник податку на прибуток 01.07.2009 р. уклало договір оренди нежитлового приміщення і за власний кошт відразу проклало у цьому приміщенні телефонний кабель та створило внутрішню комп'ютерну мережу. Але 30.09.2009 р. договір було розірвано. Орендодавець запропонував залишити кабельні лінії та компенсувати підприємству витрати на їх створення. Як такі операції відображаються у бухгалтерському та податковому обліку? 

 

Можливі два варіанти відображення зазначених операцій в обліку орендаря.

Варіант перший: прокладення телефонного кабелю та внутрішньої комп'ютерної мережі можна розглядати як створення власних основних засобів орендаря. Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затвердженого наказом Мінфіну України від 27.04.2000 р. № 92 (далі – П(С)БО 7), і телефонна лінія, і комп'ютерна мережа відповідають визначенню основних засобів (далі – ОЗ)1. Більше того, оскільки зазначені активи здатні виконувати певні самостійні функції, вони мають обліковуватись як окремі об'єкти ОЗ.

(1 Під основними засобами згідно з п. 4 П(С)БО 7 розуміють матеріальні активи, які підприємство утримує з метою використання у процесі виробництва або постачання товарів, надання послуг, здавання в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких більше одного року (або операційного циклу, якщо він довший за рік).) 

Витрати, понесені орендарем на створення об'єктів ОЗ, спочатку капіталізуватимуться на субрахунку 152 «Придбання (виготовлення) основних засобів», а після введення окремих об'єктів ОЗ в експлуатацію обліковуватимуться на відповідних субрахунках рахунку 10 «Основні засоби» та амортизуватимуться за одним із методів, зазначених в п. 26 П(С)БО 7. Відповідно до п. 29 П(С)БО 7 амортизація нараховується щомісячно починаючи з місяця, наступного за місяцем, у якому об'єкт ОЗ став придатним для корисного використання.

Якщо після розірвання договору оренди орендар вирішить продати орендодавцю телефонну лінію та комп'ютерну мережу, йому потрібно буде перевести зазначені ОЗ до складу необоротних активів, утримуваних для продажу, згідно з вимогами Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 27 «Необоротні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність», затвердженого наказом Мінфіну України від 07.11.2003 р. № 617. Визнані утримуваними для продажу телефонна лінія та комп'ютерна мережа вже не обліковуються у складі необоротних активів. На необоротні активи, утримувані для продажу, амортизація не нараховується (п. 6 П(С)БО) 27).

Дохід від реалізації необоротних активів, утримуваних для продажу, відображається за кредитом субрахунку 712 «Дохід від реалізації інших оборотних активів», а для обліку їх собівартості призначено субрахунок 943 «Собівартість реалізованих виробничих запасів».

Враховуючи, що орендар на дату складання звітності з податку на прибуток володіє інформацією про подальший продаж зазначених активів, вони не можуть бути класифіковані в податковому обліку як основні фонди. Нагадаємо, відповідно до пп. 8.2.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР (далі – Закон про прибуток) під основними фондами слід розуміти матеріальні цінності, що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності протягом періоду, який перевищує 365 календарних днів з дати введення в експлуатацію таких матеріальних цінностей, та вартість яких перевищує 1000 грн. і поступово зменшується у зв'язку з фізичним або моральним зносом.

Витрати, понесені на створення зазначених активів, орендар має включити до складу валових витрат, що відображаються у декларації з податку на прибуток за звітний податковий період (у випадку, що розглядається, – за 9 місяців). Якщо їх продаж відбудеться після 30.09.2009 р., то обережні платники податку, скоріше за все, відобразять такі витрати в декларації з податку на прибуток за наступний податковий період разом з відповідними доходами. За правилом «першої події», передбаченим норми Закону про прибуток, отримання компенсації від орендодавця збільшить валовий дохід орендаря.

Варіант другий: витрати на прокладення телефонного кабелю та створення внутрішньої комп'ютерної мережі орендар може розглядати як витрати на поліпшення орендованого ОЗ.

Згідно з п. 8 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 14 «Оренда», затвердженого наказом Мінфіну України від 28.07.2000 р. № 181, витрати орендаря на поліпшення об'єкта операційної оренди (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), що приводять до збільшення майбутніх економічних вигод, які первісно очікувалися від його використання, відображаються орендарем як капітальні інвестиції у створення (будівництво) інших необоротних матеріальних активів. Тому спочатку зазначені витрати капіталізуватимуться на субрахунку 153 «Придбання (виготовлення) інших необоротних матеріальних активів», а при введенні телефонної лінії та комп'ютерної мережі в експлуатацію – сформують первісну вартість відповідних об'єктів, яка відображається на субрахунку 117 «Інші необоротні матеріальні активи». Пунктом 27 П(С)БО 7 встановлено, що амортизація інших необоротних матеріальних активів нараховується за двома методами: прямолінійним або виробничим.

Переведення зазначених активів до складу необоротних активів, утримуваних для продажу, та їх продаж обліковуються в порядку, розглянутому вище.

У податковому обліку витрати орендаря на поліпшення орендованого приміщення в сумі, що не перевищує 10 % сукупної балансової вартості всіх груп основних фондів станом на початок такого звітного періоду, відповідно до пп. 8.7.1 Закону про прибуток відносяться до валових витрат. А сума витрат, яка перевищує зазначений ліміт, у випадку, що розглядається, мала б збільшити балансову вартість основних фондів групи 1.

Проте, як згадувалося вище, зазначені активи не можуть сформувати балансову вартість основних фондів у податковому обліку. Відповідно, доходи і витрати за такою операцією орендар має визнавати у загальному порядку, але з урахуванням того, що сума витрат у межах ліміту вже могла бути відображена у складі валових витрат.

Податкові зобов'язання і податковий кредит з податку на додану вартість в обох варіантах виникають у загальному порядку.

 

Олександр Киришун 
Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ» 

 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00026899999999996