Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Доп отпуск чернобыльцам

Відправлено користувачем Лис-Тик 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Помогите, плз, кто сталкивался с чернобыльцами. Сотрудница принята на работу 01.04.08, она чернобылец, принесла копию удостовереня и написала заявление на доп отпуск/16 дней/.
Имеет ли она право сейчас уйти в отпуск или только в октябре?Вобщих чертах мне рассказали, что надо открыв р/сч , чтоб туда перечисл компенсацию за отпуск, а поподробней кто-то может рассказать? Она проживает в Киев обл, фирма в Киеве?
Спасибо
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.11.2006 р. N 415/13/116-06

...

Згідно зі статтею 24 Закону України "Про відпустки" у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.

Тобто норма щодо виплати компенсації за невикористані дні відпустки поширюється лише на вищезазначені види відпусток - щорічні відпустки та додаткову відпустку працівникам, які мають дітей (ст. 19 цього Закону).

Згідно з пунктом 22 статті 20 та пунктом 1 статті 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам, віднесеним до категорій 1 та 2 державою гарантовані компенсації та пільги щодо використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік.

Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" не зазначено, що додаткові відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік, які надаються особам, віднесеним до категорій 1 та 2, належать до виду щорічних відпусток.

Існує ряд відмінностей відпусток, які надаються на підставі статей 20 та 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" порівняно до щорічних відпусток.

В першу чергу необхідно зазначити, що відпустка громадянам, віднесеним до категорій 1 та 2, визначена Законом як пільга та компенсація.

На відміну від виду щорічних відпусток, зазначена відпустка не пов'язана із робочим процесом і надається незалежно від часу роботи на підприємстві, установі, організації.

Якщо витрати, пов'язані з оплатою щорічних відпусток, здійснюються за рахунок коштів підприємств, призначених на оплату праці, або за рахунок коштів фізичної особи, в якої працюють за трудовим договором працівники, а в установах та організаціях, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, оплата цих відпусток провадиться із бюджетних асигнувань на їх утримання, то фінансування видатків по відшкодуванню витрат на оплату відпусток, що надаються особам, віднесеним до категорій 1 та 2, провадиться у відповідності до ст. 1 Закону України "Про формування, порядок надходження і використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення", за рахунок коштів Фонду. Тобто джерела покриття витрат на ці відпустки різні.

Враховуючи вищезазначене, відпустка, яка надається на підставі статей 20 та 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" не відноситься до виду щорічних відпусток, а тому на них не може бути поширене право на виплату компенсації, передбачене статтею 24 Закону України "Про відпустки", а також порядок надання щорічної відпустки, право на перенесення та поділ щорічної відпустки на частини відповідно до статей 10, 11 та 12 цього ж Закону.

 

Начальник відділу умов
та режимів праці 
 
Г. Максименко 

 

Надруковано:
"Баланс",
N 32, 19 липня 2007 р.
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 14.06.2006 р. N 206/13/116-06
На Ваше звернення повідомляємо.
Пунктом 22 статті 20 та пунктом 1 статті 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" надано право особам, віднесеним до категорії 1 - 2 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на використання чергової відпустки в зручний для них час, а також на отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих днів на рік. Ця відпустка є гарантованою державою пільгою.
Вона не належить до виду щорічних, визначених пунктом 1 статті 4 Закону України "Про відпустки", на неї не поширюються норми цього Закону, передбачені для щорічних відпусток.
Відповідно до частини другої статті 5 Закону України "Про відпустки" святкові та неробочі дні при визначенні тривалості саме щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (стаття 19 цього Закону), не враховуються.
Отже, у випадку, коли святкові та неробочі дні припадуть на час вищезгаданої додаткової відпустки, вона не буде подовжена на ці дні.
Така відпустка має бути використана протягом календарного року, якщо працівник не реалізував своє право на неї в поточному році, перенесення її на наступний рік не допускається.
У випадку, коли працівникові була надана така додаткова відпустка у кінці 2005 року і частина її припала на 2006 рік, це вважатиметься відпусткою за 2005 рік. У 2006 році працівник матиме право на неї повної тривалості.
Відповідно до частини першої статті 5 Закону України "Про відпустки" тривалість відпусток визначається цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами України і незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях.
Міністерством праці України від 12.02.97 N 10/2-493 було надано роз'яснення щодо практичного застосування частини першої статті 5 Закону України "Про відпустки", яким передбачено проводити перерахунок тривалості щорічної основної і додаткової відпусток з робочих в календарні дні за наступною формулою:
N р.д. х 7
N к.д. = —————
6


де:
N к.д. - тривалість відпусток в календарних днях;
N р.д. - тривалість відпустки в робочих днях;
7 - тривалість тижня в календарних днях;
6 - тривалість тижня в робочих днях, за якою обчислювалась тривалість відпустки до прийняття Закону України "Про відпустки".
Враховуючи викладене, додаткова відпустка, передбачена статтями 20 та 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", має надаватися з розрахунку 16 календарних днів.

Начальник відділу
умов та режимів праці
Г. Максименко



© Информационно-аналитический центр «ЛІГА», 1991 - 2008
© ООО «ЛІГА ЗАКОН», 2007 - 2008


Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00027100000000002