Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Еккспедитор-комісіонер

Відправлено користувачем smal 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Еккспедитор-комісіонер
Підкажіть, будь-ласка, хто працює за такою схемою, як і ми (укладаємо угоди з перевізниками від власного імені, а потім виставляємо рахунок замовнику на суму, що включає вартість перевезення та суму нашої винагороди): чи ви виділяєте у АВР для замовника окремим рядком свою комісійну винагороду? Якщо ні, то як тоді трактувати надану послугу: як власну з оподаткуванням всієї суми АВР?
Велике прохання до експедиторів підказати, як ви оформляєте АВР для замовників.
Ірина КРАСОВСЬКА,
бухгалтер-експерт тижневика «Головбух»
«Головбух» № 25 (648) липень 2009

ОСОБЛИВОСТІ ТРАНСПОРТНО-­ЕКСПЕДИТОРСЬКИХ ПОСЛУГ

//Документальне оформлення транспортно­-експедиторських послуг
Усю первинну документацію, яка оформляється сторонами договору транспортного експедирування вантажу, можна умовно розділити на два види, а саме: на документацію про вантаж, що перевозиться, і документи, що підтверджуть факт надання транспортно-експедиторських послуг. Що стосується першої групи документів, то про необхідність забезпечення ними експедитора сказано в статті 933 ЦК. Так, замовник зобов’язаний надати експедитору документи й іншу інформацію про властивості вантажу, умови його перевезення, а також інформацію, необхідну для виконання експедитором обов’язків, встановлених договором. У разі ненадання клієнтом документів і необхідної інформації експедитор має право відкласти виконання своїх обов’язків за договором транспортної експедиції до надання документів та інформації у повному обсязі.
Факт надання послуги експедитора при перевезенні може підтверджуватися єдиним транспортним документом або комплектом документів (залізничних, автомобільних, авіаційних накладних, коносаментів тощо), які відображають шлях проходження вантажу від пункту його відправлення до пункту його призначення (ст. 9 Закону № 1955). Такими документами можуть бути: авіаційна вантажна накладна (Air Waybill), міжнародна автомобільна накладна (CMR), накладна СМГС (накладна УМВС), коносамент (Bill of Lading), накладна ЦІМ (CIM), вантажна відомість (Cargo Manifest), інші документи, визначені законами України. Слід пам’ятати, що якщо вказані первинні документи заповнені іноземною мовою, то необхідно мати автентичний переклад таких документів на українську мову.
На підтвердження надання окремих видів послуг (або за окремими договорами) повинні бути подані інші первинні документи (рахунки, накладні тощо), видані суб’єктами господарювання, які залучалися до виконання договору транспортного експедирування, або органами влади.

Особливості ведення бухгалтерського обліку експедиторських послуг
Відповідно до статі 9 Закону № 1955 платою експедитору вважаються кошти, сплачені клієнтом експедитору за належне виконання договору транспортного експедирування. У таку плату не включаються витрати експедитора на оплату послуг (робіт) інших осіб (перевізників, транспортних і страхових агентів, митних брокерів тощо), залучених до виконання договору транспортного експедирування, на оплату зборів (обов’язкових платежів), що сплачуються при виконанні договору транспортного експедирування. Ці витрати відшкодовуються експедитору на підставі поданих первинних документів.
Таким чином, для правильного визначення доходів і витрат від експедиторської діяльності необхідно вести окремий облік послуг, наданих самим експедитором, і послуг інших осіб, які беруть участь у перевезенні вантажу. //


//и ви виділяєте у АВР для замовника окремим рядком свою комісійну винагороду? Якщо ні, то як тоді трактувати надану послугу: як власну з оподаткуванням всієї суми АВР?//

Акт делаем в 1С, обычный. Сумму экспедиторских выделяем, обязательно.

Учет ведем с учетом требований, которые выложила Зіронька, за что ей спасибо smiling smiley

__________________________________________
Покупаю за 100, продаю за 500, и на эти 5 % живу.
Дякую за небайдужість до проблем "чайника" :-)
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

АвторизуватисьПовідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua

0.00028100000000009