Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

инструкция по заполнению финрезультатов ф.№2-м

Відправлено користувачем практикант 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
...или как проверить правильность заполнения отчета
grinning smiley

Вырезка с курсовой...


Узагальнення інформації про фінансові результати підприємства від звичайної діяльності та надзвичайних подій ведеться на рахунку 79 "Фінансові результати".
Рахунок 79 "Фінансові результати" - тимчасовий, результатний, має ознаки пасивного рахунку.
По кредиту рахунку 79 "Фінансові результати" на підставі довідок та розрахунків бухгалтерії відображаються суми в порядку закриття рахунків обліку доходів, по дебету — суми в порядку закриття рахунків обліку витрат, а також належна сума нарахованого податку на прибуток.
Сальдо рахунку при його закритті списується на рахунок 44 "Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)".
Бухгалтерський облік фінансових результатів ведеться щодо результатів від кожного виду діяльності, для яких відкривається відповідний субрахунок.
Рахунок 79 "Фінансові результати", як і більшість синтетичних рахунків, має субрахунки:
791 "Результат основної діяльності"
Визначається прибуток (збиток) від операційної і діяльності підприємства. За кредитом субрахунку відображається в порядку закриття рахунків сума і доходів від реалізації готової продукції, товарів, робіт, послуг та від іншої операційної діяльності (рахунки 70 "Доходи від реалізації", 71 "Інший операційний І дохід"), за дебетом - сума в порядку закриття рахунків обліку собівартості реалізованої готової продукції, " товарів, робіт і послуг, адміністративних витрат, витрат на збут, інших операційних витрат (90 "Собівартість реалізації", 92 "Адміністративні витрати", 93 "Витрати на збут". 94 "Інші витрати операційної діяльності");
792 "Результат фінансових операцій"
Визначається прибуток (збиток) від фінансових операцій підприємства. За кредитом субрахунку відображається списання суми в порядку закриття рахунків обліку доходів від участі в капіталі та інших фінансових доходів, за дебетом - списання фінансових витрат з рахунків 95 "Фінансові витрати" та 96 "Втрати від участі в капіталі";
793 "Результат іншої звичайної діяльності"
Визначається прибуток (збиток) від іншої звичайної діяльності підприємства. За кредитом рахунку відображається списання сум в порядку закриття рахунків обліку доходів від інвестиційної та іншої звичайної діяльності підприємства, за дебетом - списання витрат з рахунку 97 "Інші витрати";
794 "Результат надзвичайних подій"
Визначається прибуток (збиток) від надзвичайних подій. За кредитом субрахунку відображається списання доходів, одержаних від надзвичайних подій, за дебетом - списання витрат від надзвичайних подій, що обліковуються на рахунку 99 "Надзвичайні витрати" [19, с.144].
Аналітичний облік фінансових результатів ведеться за їх характером, видами продукції, товарів, робіт, послуг та іншими напрямками, визначеними підприємством самостійно.
Первинними документами при відображенні накопичення фінансових результатів різних видів діяльності та віднесення до складу нерозподіленого прибутку (збитку) є довідки та розрахунки бухгалтерії.
Дані по рахунку 79 відображаються в журналі-ордері № 15 та у Звіті про фінансові результати [19, с.123].
При складанні квартальних звітів порівнюються обороти по дебету та кредиту рахунку 79 "Фінансові результати", і якщо кредитовий оборот по рахунку 79 "Фінансові результати" буде більше дебетового обороту цього ж рахунку, то підприємство на суму різниці має нерозподілений прибуток поточного року. Якщо дебетовий оборот по рахунку 79 "Фінансові результати" більше кредитового обороту даного рахунку, тобто підприємство здійснило більше витрат, ніж мало доходу.
Підприємства, які для узагальнення інформації про витрати застосовують тільки рахунки класу 8 "Витрати за елементами", субрахунки рахунку 79 "Фінансові результати" дебетують у кореспонденції з кредитом рахунків класу 8 "Витрати за елементами", а також рахунків 23 "Виробництво", 26 "Готова продукція" та інших рахунків класу 2 "Запаси", а також з кредитом рахунків класу 1 "Необоротні активи" та класу 3 "Кошти, розрахунки та інші активи".


Анатітичний облік фінансових результатів організується за їх характером, видами діяльності, видами продукції, товарів, робіт, послуг та іншими напрямками, визначеними підприємством самостійно.
Первинними документами при відображенні накопичення фінансових результатів різних видів діяльності та віднесення до складу нерозподіленого прибутку (збитку) є довідки та розрахунки бухгалтерії.
При складанні фінансових звітів порівнюються обороти по дебіту та кредиту рахунку 79 „Фінансові результати” буде більше дебітового обороту цього ж рахунку, то підприємство на суму різниці має нерозподілений прибуток поточного року. Якщо дебітовий оборот по рахунку 79 „Фінансові результати” більше кредитового обороту даного рахунку, тобто підприємство здійснило більше витрат, ніж мало доходу.
Данні по рахунку 79 відображаються в журналі-ордері №15 та у Звіті про фінансові результати.
Нерозподілений прибуток – це сума чистого прибутку, нерозподіленого у вигляді дивідендів між акціонерами і власниками підприємств. В момент виникнення весь чистий прибуток за звітний період може бути визначений як нерозподілений.
Для обліку нерозподіленого прибутку або непокритих збитків передбачений рахунок 44 „Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)”.
На даному рахунку організовується облік нерозподілених прибутків чи непокритих збитків поточного та минулих років, а також використаного в поточному році прибутку.
Аналітичний облік по рахунку 44 організовується тільки по оборотах збітного року. На рахунку доцільно враховувати наступні аналітичні позиції:
- чистий прибуток звітного періоду;
- поточні витрати, втрати, які списані як увикористання прибутку в звітному періоді;
- відрахування до резервногот фонду;
- дивіденди, які нараховані за минулі звітні періоди;
- дивіденди, які нараховані за звітний період (авансом).
По всіх аналітичних позиціях аналітичний облік організовується наростаючим підсумком з початку звітного періоду.
Данні по рахунку 44 „Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)” відображаються в журналі-ордері №12 та у Звіті про фінансові результати.
В усіх підприємствах основним узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності є прибуток. Порядок використання прибутку визначає власник (власники) підприємства або уповноважений ним орган згідно із статутом підприємства.
За рахунок прибутку, в першу чергу, по встановлених нормативах здійснюються розрахунки з бюджетом, формуюються цільові фонди на підприємстві, покривається збитки минулих років.
Чистий прибуток, одержаний підприємством як результат його господарської діяльності після сплати податків до бюджету, атакож інших платежів, спрямовується на виплату дивідендів учасникам товариства в розмірі, обумовленому зборами учасників товариства.
Сума, що залишається, згідно з установчими документами спрямовується на формування фондів підприємства, наприклад:
- до резервного капіталу у розмірі не меньше 25 % статутного капіталу товариства. Він використовується для покриття витрат, пов`язаних з відшкодуванням збитків та позабалансових витрат. Резервний фонд створюється шляхом щорічних відрахувань у розмірі не менше 5 % чистого прибутку товариства до одержання необхідної суми. Кошти фонду зараховуються на спеціальнийрахунок в установі банку. Рішення про використання коштів фонду приймається зборами учасників товариства;
- до фонду сплати дивідендів. Розмір планової і нарахованої за рік суми грошових коштів цього фонду затверджується зборами учасників товариства;
- до фонду соціально-культурного розвитку, який формується і використовується відповідно до рішень, затверджених зборами учасників товариства.
В разі потреби товариство може формувати й інші фонди.
Збитки, що можуть виникнути в результаті діяльності товариства, покривається з резервного капіталу, а у разі недостатності – з інших фондів, створених на підставі установчих документів.
Фінансовий результат, який призвів до збільшення власного капіталу, тобто прибуток, може залишатись на балансі нерозподіленим. Однак частіше його розподіляють за напрямками майбутнього використання.
Розподіл прибутку між власниками (нарахування дивідендів), виплати за облігаціями, відрахування в резервний капітал таінше використання в поточному періоді ведеться на субрахунку 443 „Прибуток, використаний у звітному періоді”.
Аналітичний облік прибутку, використаному у звітному періоді організовується за напрямками використання. Первинними документами при відображенні інформації про використання прибутку є розрахунки та довідки бухгалтерії.
Дані по субрахунку 443 „Прибуток, використаний у звітному періоді” відображуються у Звіті про власний капітал, та журналі-ордері №12.
У відповідності із установчими документами підприємства можуть створювати фонди накопичення і споживання. Під фондами накопичення розуміють засоби, направлені на виробничій розвиток та інші аналогічні цілі. Кінцевим результатом використання цих засобів є придбання або створення нового майна підприємства.
Під фондом споживання розуміють засоби, що направляються на матеріальне заохочення працівників, здійснення заходів по соціальному розрахунку та інших аналогічних заходів і робіт.
Перелік і порядок створення фондів соціального призначення регулюють установчими документам. Ці фонди можуть створюватись за рахунок відрахувань від прибутку, за рахунок цільових засновників та інших джерел.
Метою створення резервів є цільове фінансування власних потреб підприємства. Фонди (резерви) підприємства, що утворюються за рахунок прибутку, можуть бути названими згідно з цільовим призначенням їх використання.
tanyushka2410 спасибо большое за ответ.... Мне бы именно инструкцию заполнения отчета по кодам рядков.


Есть на бумажном носителе smiling smiley
давайте мыло, отсканирую
Здравствуйте, можно Вашу инструкцию, плиз!
uvk7vik@i.ua
Спасибо.
И мне скиньте, пожалуйста! mama6564@mail.ru. Зарание спасибо!
мальчики-девочки, вообще для начала надо почитать Стандарт 25
вот здесь, например, [www.dtkt.com.ua]
очень доходчего все описано
smiling smiley


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
можно мне тоже инструкцию.на miss_x86@mail.ru
ПЛИЗ. ОЧ нужно!! заранее СПАСИБО!
можно мне тоже инструкцию.на svetalla@ukr.net
Спасибо большое
[club.dtkt.com.ua]

пользуйтесь аккуратно чтобы ничего случайно не удалилось.
"попрошайка" не открывается. может кто-то уже пароль поменял sad smiley(. все еще нужна инструкция
Подскажите пожалуйста, у меня предприятие занимается посреднической деятельнстью (закупает услуги и продает) в форме 2-м (звіт про фін. рез.) в строке 010 Дохід (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) ставится вся сумма преобретенних услуг или только доход от этой операции?
Quote
tea01
Подскажите пожалуйста, у меня предприятие занимается посреднической деятельнстью (закупает услуги и продает) в форме 2-м (звіт про фін. рез.) в строке 010 Дохід (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) ставится вся сумма преобретенних услуг или только доход от этой операции?

если договор не агентский, то вся сумма
Сбросте и мне пожалуйста у кого есть инструкция, на попрошайке не нехожу katja_xx@ukr.net
Quote
Сюзанна
Quote
tea01
Подскажите пожалуйста, у меня предприятие занимается посреднической деятельнстью (закупает услуги и продает) в форме 2-м (звіт про фін. рез.) в строке 010 Дохід (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) ставится вся сумма преобретенних услуг или только доход от этой операции?

если договор не агентский, то вся сумма

и агентский тоже вся сумма, просто транзитные отразите в стр.020
Quote
Р.В.
мальчики-девочки, вообще для начала надо почитать Стандарт 25
вот здесь, например, [www.dtkt.com.ua]
очень доходчего все описано
smiling smiley

ничего не доходчиво)) У меня был нюанс, местная статистика даже не знала ответ. Пришлось звонить в область.



Люблю тебя, моя страна
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00039599999999995