Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

увольнение наемных у СПД

Відправлено користувачем Вероника 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Господа бухгалтера, работающие с СПД!
Помогите в вопросе, неурегулированом законом! Коротко: договор работников- найманцив у СПД регистрируют в ЦЗ, на этом основании делают запись в трудовой. При увольнении - работник лично явл. в ЦЗ для расторжения договора. А если не является? Просто "исчез"-загулял, потом обхамил всех и, встав в позу, пошел на другое место работы. В ЦЗ идти не хочет. За три дня оформлен акт о прогулах, приказ об увольнении. А расторгнуть договор - невозможно! Подскажите, не каком основании по нормам закона не начисляется з/п? И как быть в данной ситуации - только расторгать договор через суд?
С ув.
В ЦЗ вам должны были сказать чтр такие вопросы решаются через суд.
здрасте, какой суд примет такое заявление...хотел бы я поматреть...


Уваж. О.О. и Флора!
Именно в последнемпредложении я и говорю про суд. Еще один маразм нашей действительности: мы (СПД, разумеется)обращаемся в ЦЗ с просьбой расторгнуть договор по причине...изложеной в вопросе. Нам отказывают и потом обращаемся в суд на ЦЗ (!) с просьбой обязать ЦЗ расторгнуть договор без присутствия прогульщика. Такова процедура.
Отзовитесь, форумчане, кто сталкивался!!!
Хотя меня больше интересует неначисление з/п.
мдя... да фигня всё это... трудовой договор в данном случае не расторгается, а прекращается путём увольнения по ст. 40.

соблясти все процедуры при этом обязан работодатель со всеми вытекающими... и ЦЗ - самое простое, из того, что в данной ситуации нужно опасаться smiling smiley
первое, что нужно, это мин. 2 раза послать письма с уведомлением работнику с требованием объяснить его неявку на работу. Если он не отвечает, берете эти письма с полученными уведомлениями и подаете иск в суд. Более подробные консультации можно получить у юристов в РЦЗ. Вопрос с РЦЗ однозначно должен быть закрыт, тк. труд. договор обязательно д.б. снят с учета.
Тема питання: щодо звільнення працівника
Від кого: Приватний підприємець
Регіон: м. Київ
Дата/час: 01.03.2007 17:09
Текст питання:


У приватного підприємця, який працює на єдиному податку, одного дня працівник не прийшов на роботу, та досі не з’являється. З похідних джерел відомо, що він поїхав до родичів. Сам він з останнього місця проживання - Одеська обл.- виписаний. Телефонного звязку немає. Тобто фізично дійстати його неможливо. Вже протягом 2 місяців його немає. Сподіваючись, що працівник може з’явитися з лікарняним, весь цей час рішення про звільнення не приймалося.
Питання: як правильно звільнити подібного працівника, розірвати трудовий договір у центрі зайнятості та як повернути трудову книжу з остаточним розрахунком?
Дякую.

Відповідь:
Консультант: Інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення
Дата/час: 12.03.2007 11:16
Текст відповідi:


Підстави припиненя трудових відносин між роботодавцем (фізичною особою-роботодавцем) та найманим працівником передбачені Кодексом законів про працю України, зокрема статтями 36 - 41; оплата праці працівників визначена Законом України "Про оплату праці" від 24.03.1995 р. № 108, з наступними змінами та доповненнями.
Звертаємо увагу на те, що, відповідно до трудового законодавства, в трудових правовідносинах задіяні дві сторони (роботодавець та працівник), які мають відповідні права та зобов'язання один по відношенню до іншого; цей перелік є виключний. Всі інші суб'єкти мають право втручання у взаємовідносини двох вищезазначених сторін лише у випадках та порядку, суворо регламентованих законодавством України.
Статтею 24 ? КЗпП України встановлено, що у разі укладення трудового договору між працівником та фізичною особою фізична особа повинна зареєструвати, у порядку, визначеному Міністерством праці та соціальної політики України, укладений у письмовій формі трудовий договір в державній службі зайнятості за місцем свого проживання.
Виходячи зі змісту пункту 6 Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою та пункту 14 Форми трудового договору між працівником і фізичною особою, трудовий договір між фізичною особою-роботодавцем та найманим працівником укладається у трьох автентичних примірниках, один з яких перебуває у фізичної особи, другий - у працівника, третій - в центрі зайнятості, де цей трудовий договір зареєстровано.
Пунктом 7 Порядку визначено, що у разі закінчення строку трудового договору або припинення його дії достроково в трудовому договорі фізична особа робить запис про підстави його припинення з посиланням на відповідні статті Кодексу законів про працю України, про що сторони сповіщають державну службу зайнятості.
Згідно з пунктом 17 Форми трудового договору між працівником і фізичною особою, розірвання трудового договору повинно бути підтверджено підписами сторін трудових відносин в усіх (трьох) примірниках трудового договору.
Після повідомлення сторонами центру зайнятості, відповідальна посадова особа центру зайнятості протягом трьох днів зобов'язана зняти трудовий договір з реєстрації. Про це робиться відмітка в книзі реєстрації трудових договорів.
У разі відсутності в центрі зайнятості однієї зі сторін трудового договору (фізичної особи-роботодавця чи найманого працівника) додержатись визначеного Порядком реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою механізму реєстрації та зняття з реєстрації трудового договору, укладеного між фізичною особою-роботодавцем та найманим працівником, без присутності однієї з цих сторін, неможливо.
Відповідно до пункту 2.20.-1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін'юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.1993 р. № 58, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.08.1993 р. за № 110, трудові книжки працівників, які працюють на умовах трудового договору у фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності без створення юридичної особи з правом найму, та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов'язану з наданням послуг (кухарі, нянькі, водії тощо), зберігаються безпосередньо у працівників. Фізичні особи-роботодавці лише роблять записи до трудових книжок працівників про прийняття на роботу та звільнення з роботи відповідно до укладених трудових договорів, що зареєстровані в установленому порядку в державній службі зайнятості. Унесені фізичною особою до трудових книжок записи підтверджуються підписом посадової особи центру зайнятості, в якому зареєстрований трудовий договір, і засвідчуються печаткою центру зайнятості.
Державна служба зайнятості у разі відсутності в центрі зайнятості однієї зі сторін трудових відносин, з належними документами, не має повноважень на зняття трудового договору з реєстрації.
Зняття трудового договору з реєстрації в державній службі зайнятості, за відсутності однієї зі сторін трудових відносин, можливе лише за умови, якщо до центру зайнятості буде подано рішення суду, яке набрало чинності, щодо припинення дії такого договору або визнання його таким, що втратив силу (з зазначенням конкретної дати). Також, згідно з пунктом 19 Форми трудового договору між працівником та фізичною особою, трудовий договір знімається з реєстрації у разі визнання його недійсним за рішенням суду.
колеги, а хтось pecnhsxfd на практицы визнання недыйсним трудового договору?
Хорошо, когда так защищен работник, но кто защитит предпринимателя!!!
Что мещает устроиться на работу официально(напр. после испыт срока в один месяц - побыть месяц паинькой можно, если игра стоит свеч) а потом наплевать на все и гулять! Уволить не могут, а потом через полгодика подать в суд, чтобы з/п выплатили, т.к. собака-предприниматель обещал и не выплатил! Докажет пусть что я не работал! Договор ведь в силе и ЦЗ подтвердит!
товарищи, основания прекращения трудового договора установлен исключительно законом, и там нету регистрации или признания недействительным. читайте закон.
Вероника Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Хорошо, когда так защищен работник, но кто защитит
> предпринимателя!!!
> Что мещает устроиться на работу официально(напр.
> после испыт срока в один месяц - побыть месяц
> паинькой можно, если игра стоит свеч) а потом
> наплевать на все и гулять! Уволить не могут, а
> потом через полгодика подать в суд, чтобы з/п
> выплатили, т.к. собака-предприниматель обещал и не
> выплатил! Докажет пусть что я не работал! Договор
> ведь в силе и ЦЗ подтвердит!

Увы, все так и есть. И если у фирмы есть хоть какой-то рычаг - трудовая книжка, то у предпринимателя и этого нет. Поэтому, если возникает такая ситуация, надо как можно скорее ее разруливать - писать письма работнику, который не выходит на работу и - иск в суд. Только так.
Как все запущено! И печально! А потом удивляются, почему СПД не хотят официально трудоустраивать и официально показівать з/п!
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00034899999999993