Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Вид деятельности не указанный в Свидетельстве

Відправлено користувачем Adeliya 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Может ли СПД на едином налоге (максимальная ставка) осуществлять вид деятельности не указанный в Свидетельстве? Может можно заключить какой-то договор на оказание соответствующих услуг? Подскажите, пожалуйста, если кто-нибудь знает!!!
Единщик может осуществлять только те виды деятельности, которые указаны в Свидетельстве о едином налоге.


Статья
Письмо ВАСУ

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
раньше ОДНОЗНАЧНО надо было добавлять, иначе 15%, но потом один криворожский предприниматель выиграс суд у налоговиков (судился 2 года и дошел до Верховного Суда)
Ну потом вышло разъяснение ВАСУ и для смелых можно им пользоваться, а для робких -добавляем вид в св-во

__________________________________________________________________________________

Кулинария на Поварёнок.Ру
Я - Gal4oNek на кулинарном портале Поварёнок.Ру
Тут тоже мои рецепты: [fotorecept.com]
вот письмо ГНАУ, в котором говорилось, что доход от не указанных в Свидетельстве видов деятельности облагается НДФЛ

однако это письмо ГНАУ ОТОЗВАЛА!




ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 23.09.2004 р. N 477/4/15-1210

Про оподаткування діяльності платника єдиного податку, що не зазначена в Свідоцтві

(Витяг)

Лист відкликано
(згідно з листом Державної податкової адміністрації України
 від 1 лютого 2010 року N 1886/7/17-0717)

Державна податкова адміністрація України <...> повідомляє:

<...>

3. Законом України від 22.05.2003 р. N 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" (пп. 9.12.1 п. 9.12 ст. 9), далі - Закон, встановлено, що "оподаткування доходів, отриманих фізичною особою від продажу нею товарів (надання послуг, виконання робіт) у межах її підприємницької діяльності без створення юридичної особи, а також фізичною особою, яка сплачує ринковий збір, здійснюється за правилами, встановленими спеціальним законодавством з цих питань, з урахуванням норм цього пункту.

До спеціального законодавства належить спеціальна (спрощена) система оподаткування обліку і звітності, порядок провадження якої здійснюється фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності за правилами, встановленими Указом Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" від 03.07.98 р. N 727 (в редакції Указу Президента України від 28.06.99 р. N 746) (далі - Указ), та звичайна (загальна) система оподаткування (згідно з розділом IV Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян", крім фіксованого податку).

Відповідно до статті 2 Указу суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання Свідоцтва про сплату єдиного податку.

Цією ж статтею визначено, що фізична особа - платник єдиного податку сплачує єдиний податок у фіксованому розмірі за ставкою, встановленою місцевими радами за місцем державної реєстрації цього платника залежно від виду діяльності.

Поряд з цим відповідно до норм вказаної статті, у разі коли фізична особа - суб'єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких встановлено різні ставки єдиного податку, нею придбавається одне Свідоцтво і сплачується податок, що не перевищує максимальної ставки за цими видами діяльності, встановленої місцевою радою за місцем її державної реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності, незалежно від того, здійснює вона підприємницьку діяльність на всій території України чи лише за місцем державної реєстрації.

Порядок видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку затверджено наказом ДПА України від 29.10.99 р. N 599, зареєстровано у Міністерстві юстиції України 02.11.99 р. за N 752/4045. Згідно з положеннями цього Порядку для одержання Свідоцтва про сплату єдиного податку фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності подає до податкового органу за місцем державної реєстрації письмову заяву, в якій зазначає вид (види) діяльності, яким передбачає займатися, оскільки саме від виду (видів) діяльності залежить розмір єдиного податку, який повинен сплачуватися цією фізичною особою. Крім подання письмової заяви, підставою для видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку є пред'явлений платіжний документ про сплату єдиного податку, оскільки Свідоцтво - це документ, що засвідчує саме сплату єдиного податку. Зазначені фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності у заяві види діяльності записуються податковим органом у Свідоцтві про сплату єдиного податку, що видається такій особі.

Відповідно до статті 6 Указу фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності, який сплачує єдиний податок, не є платником податку на доходи фізичних осіб. Отже, доходи платника єдиного податку, одержані ним від провадження саме зазначених у Свідоцтві видів підприємницької діяльності, не включаються до складу його загального річного оподатковуваного доходу і з них не сплачується податок з доходів фізичних осіб. Це підтверджується також і підпунктом 4.3.25 п. 4.3 ст. 4 Закону.

Якщо суб'єкт підприємницької діяльності, який вибрав спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, одержує протягом звітного року доходи інші, ніж зазначені у Свідоцтві про сплату єдиного податку, то такі доходи протягом року підлягають оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб на загальних підставах, за правилами та у порядку, встановленими Законом. Тобто при виплаті такого доходу податок повинен бути утриманий податковим агентом за ставкою, встановленою п. 7.1 ст. 7 Закону (на даний час - 13 відсотків від об'єкта оподаткування).

Якщо при виплаті такого доходу податковим агентом чи особою, яка не є податковим агентом, не було утримано податок з доходів фізичних осіб, то така фізична особа - підприємець повинна подати річну податкову декларацію і зазначити в ній суму доходу, одержаного від провадження діяльності, не зазначеної у Свідоцтві про сплату єдиного податку, та сплатити з неї податок з доходів фізичних осіб за встановленою ставкою.

 

Заступник Голови 
С. Лекарь 
Аргументы в пользу не обложения доходов СПД на едином налоге налогом с доходов физических лиц:

1. В соответствии со статьей 6 Указа Президента «Об упрощенной системе налогообложения, учета и отчетности субъектов малого предпринимательства» СПД-физлицо, избравшее упрощенную систему налогообложения не является плательщиком налога с доходов физических лиц.

2. Также в Налоговом разъяснении «О применении положений пункта 1.8 статьи 1, пункта 9.12 Закона Украины «О налогообложении доходов физических лиц», утвержденном приказом ГНАУ от 29.12.2003г. №633 указано:
«…лицо, являющееся источником выплаты дохода (выручки) в пользу субъекта предпринимательской деятельности, не имеет правовых оснований определять объект налогообложения – налогооблагаемый доход во время осуществления выплаты такого дохода (выручки), поскольку это приведет к двойному налогообложению такого дохода и нарушению сфер правового регулирования между Указом, Декретом и Законом».

3. Высший административный суд Украины в Определении от 21.06.07г. также выносит решение в пользу неуплаты НДФЛ СПД на едином налоге:
«…Враховуючи те, що не зазначення позивачем в заяві про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 2 грудня 2003 року НОМЕР_3, на підставі якої було отримано свідоцтво про сплату єдиного податку на 2004 рік від 18 грудня 2003 року (серія НОМЕР_4), інших видів діяльності, які здійснювались ним в 2004 році, не призвело до заниження єдиного податку і не є підставою для оподаткування на загальних підставах доходів позивача від цих видів діяльності, суди дійшли обґрунтованого висновку про неправомірність нарахування СПД - ФО ОСОБА_2 податкового зобов'язання з податку з доходів фізичних осіб з урахуванням того, що відповідно до положень ст. 6 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" від 3 липня 1998 року N 727/98 суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, звільняється від сплати податку на доходи фізичних осіб…»

4. Высший административный суд Украины в Постановлении от 17.06.04г. также выносит решение в пользу не обложения налогом с доходов физических лиц (бывший подоходный налог) доходов СПД на едином налоге, не указанных в свидетельстве плательщика единого налога:
«…Відповідно до ст. 2 цього Указу суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
У разі коли фізична особа - суб'єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки єдиного податку, нею придбавається одне свідоцтво і сплачується єдиний податок, що не перевищує встановленої максимальної ставки.
Таким чином, норми Указу передбачають сплату лише єдиного податку у межах від 20 грн. до 200 грн., в тому випадку і при здійсненні діяльності, яка не вказана у свідоцтві.
Згідно зі ст. 6 цього Указу позивач не є платником податку на доходи фізичних осіб.
Враховуючи наведені норми Указу, господарські суди прийшли до правильного висновку щодо безпідставності визначення позивачу податкового зобов'язання з прибуткового податку і обґрунтовано визнали недійсним оспорюване податкове повідомлення-рішення…»
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00029499999999993