Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

распределение кредита по НДС

Відправлено користувачем Алёнка 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 3 з 3    Сторінки: Попередні123
У випадку коли перший розділ декларації містить оподатковувані за повною (рядок 1) та нульовою (рядки 2.1 та 2.2) ставками, а також неоподатковувані операції (рядки 3 та 4), але при цьому в другому розділі декларації заповнено лише рядки 10.1, 12.1, 12.2, 12.4 та 12.5, необхідно з'ясувати причини такого стану та у відповідних випадках проінформувати підрозділи податкового аудиту про необхідність проведення розрахунку перерозподілу сум ПДВ, що значаться в цих рядках, відповідно до питомої ваги обсягів неоподатковуваних операцій до загальних обсягів відповідно до пп. 7.4.3 п. 7.4 ст. 7 Закону N 168.

НАКАЗ



від 18 квітня 2008 року N 266

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Kiss Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> а це від Зоряни
>
> Якими методами можна здійснювати розподіл податкового кредиту
> березень 2010

>

Отже, виправляємо помилки Офіційної лінії Головбуха
[line.glavbukh.ua]
- зазначаємо вірну нумерацію граф Реєстру, з врахуванням внесених до його форми змін.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Відображаємо розподілений ПК ...

...у Реєстрі

Платники податку зобов'язані вести окремий податковий облік оподатковуваних, звільнених та операцій, що не є об'єктом оподаткування ПДВ (пп. 7.2.8 Закону про ПДВ).
Окремий облік вищезазначених операцій у Реєстрі отриманих та виданих податкових накладних (далі - Реєстр) передбачено пунктом 6 Порядку ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних, затвердженому наказом ДПАУ від 30.06.2005 № 244 (далі - Порядок № 244). Результати проведеного розподілу ПК з ПДВ відображаються в графах 9-12 та 15-16 розділу І Реєстру (п. 9.9, 9.10 Порядку № 244).
ПРИКЛАД 2
За даними прикладу 2 припустимо, що протягом звітного періоду отримано податкову накладну на суму 12 тис. грн., у т. ч. ПДВ - 2 тис. грн.
Після закінчення звітного періоду визначається коефіцієнт доходів, який дорівнює 0,31 (20 тис. грн. / 65 тис. грн.). Сума ПДВ, яка за отриманою податковою накладною підлягає включенню до ПК, становить 0,62 тис. грн., а сума ПДВ, яка підлягає включенню до ВВ, становить 1,38 тис. грн.
Таким чином, у графі 10 розділу І Реєстру буде зазначено суму ПДВ 620 грн., у графі 16 - суму ПДВ 1380 грн., у графі 9 - 3100 грн. без ПДВ, у графі 15- 6900 грн. без ПДВ.

...у декларації з ПДВ
Зведені результати окремого обліку з Реєстру відображаються у податковій декларації з ПДВ. Підсумкові дані граф 9 та 10 розділу І Реєстру переносяться до рядка 10.1 декларації, дані графи 11 - до рядка 10.2, дані графи 15 (і 13) - до рядка 14.

...у Додатку 5
Розділ ІІ Додатка 5 до декларації з ПДВ є розшифровкою ПК у розрізі контрагентів, а саме - рядків 10.1, 10.2 та 14 Декларації з ПДВ, і підсумкові дані, зазначені у Додатку 5, не можуть відрізнятися від сум, зазначених у відповідних рядках декларації. Результати розподілу ПК з ПДВ відображаються у відповідних розділах Додатку 5: «Операції з придбання з ПДВ, які надають право формування податкового кредиту» (підсумовані за контрагентами дані граф 9 та 10 розділу І Реєстру) та «Операції з придбання з ПДВ, які не надають право формування податкового кредиту» (підсумовані за контрагентами дані граф 11, 13, 15 і відповідно 12, 14, 16 розділу І Реєстру). Кожен контрагент (щодо сум ПДВ, які підлягали розподілу) має бути відображений у розділі ІІ Додатку 5 двічі.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
З повагою,
Зоряна Куриляк

P.S. Ще раз дякую Kiss! :-))
> Alf Автор рядків:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Есть прикас...то вы так читали


что мы так читали?


Для меня, например, самым сложным был и остается вопрос в этой всей канители -это исправление бух. проводок в конце месяца, в конце потому-что пока месяц не закончится, мы не можем знать, например, по какой стоимости оприходовать кканцтовары (какая часть НДС попадет в НК. а какая на стоимость материалов). Поэтому, чтобы упростить себе жизнь, я вычисляю коэффициент, затем позволенный НК в месяце и выбираю налоговую накладную (где НДС меньше или равно позволенному НК) и ее включаю в НК. Если нет подходящей налоговой, то делю на 2 части какую-то. Такой метод удобен в том случае, если вы включаете н/н из поршлых периодов. Эту н/н (выбранную) я всегда выбираю из того месяца, за который подаю отчет и в налоговой не возникает вопросов.
Наши аудиторы давли разъяснение по этому вопросу и не были против такого метода...А вообще мы наконец автоматизировали расчет коэффициента и за февраль я уже воспользовалась этим расчетом.(хвастаюсьsmiling smiley )...распределение всех операций с учетом коэффициента на подходе)
Метод «коефіцієнта доходів»
Такий метод передбачає обчислення коефіцієнта, який визначається як відношення обсягу оподатковуваних операцій за ставкою 20% i 0%, у загальному обсязі операцій, здійснених у звітному періоді (для розрахунку застосовується обсяг оподатковуваних операцій без урахування ПДВ).
Скажіть,будь-ласка, а як ви округлюєте цей коефіцієнт? до десятих чи до сотих? чи є точне правило? Наприклад, в мене коефіцієнт доходів становить 0,61520... я округлюю до 0,62?
Вдячна за всі відповіді!
Будь-ласка, допоможіть з округленням!!!!!вперше роблю такі операції, хочеться,щоб все було вірно та правильно!! ДУже буду вдячна!!!
я округлюю до 0,62//


я теж

**********************
а пряний вечiр так пахне...
Міра Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> я округлюю до 0,62//
>
>
> я теж

І при перевірках не було зауважень?
Метод «коефіцієнта доходів»
Такий метод передбачає обчислення коефіцієнта, який визначається як відношення обсягу оподатковуваних операцій за ставкою 20% i 0%, у загальному обсязі операцій, здійснених у звітному періоді (для розрахунку застосовується обсяг оподатковуваних операцій без урахування ПДВ).
Скажіть,будь-ласка, а як ви округлюєте цей коефіцієнт? до десятих чи до сотих? чи є точне правило? Наприклад, в мене коефіцієнт доходів становить 0,61520... я округлюю до 0,62?
Вдячна за всі відповіді!

Які ще є думки та навички з практики щодо округлення?
Точного правила щодо округлення коефіціента розподілу податкового кредиту з ПДВ в законодавстві немає. Як і самого механізму розподілу.

Як на мене, слід виходити із поняття суттєвості, адже
- якщо суми ПДВ, що підлягають розподілу, невеликі, то заокруглення не спричиняє суттєвих змін в розмірі сум ПДВ, які в результаті проведеного розподілу підлягають включенню до податкового кредиту;
- якщо суми значні - суми податкового кредиту виявляються завищеними, хоч одночасно з цим занижуються валові витрати (до яких відносяться суми сплаченого ПДВ, що не потрапили до податкового кредиту).

Сума_____ПДВ___коеф.___ПК_____коеф.___ПК
10,20_____1,70___0,6152__1,05____0,62____1,05
1200,00___200___0,6152__123,04___0,62___124,00
12000,00__2000__0,6152__1230,40__0,62___1240,00

і т. д. (причому при мільйонних оборотах суми розходжень при заокругленні коефіціента доходять до кількох тисяч).

-----------------------------------------
Щодо методів розподілу, які пропонувались учасниками цієї теми, то згадка про них є ще, зокрема, в п.1.3 листа ДПАУ від 15.07.2009 р. № 14927/7/16-1517.

//Розподіл зазначених сум податку на додану вартість відбувається відповідно до коефіцієнта, який визначається як відношення обсягу операцій, оподатковуваних за ставкою 20 % та 0 %, або операцій, на які поширюється спеціальний режим оподаткування, встановлений статтею 8-1 Закону, у загальному обсязі поставки товарів (послуг) у кожному поточному звітному періоді (без врахування податку на додану вартість).
Якщо придбані (виготовлені) товари (послуги) мають чітко виражену спрямованість на цільове використання виключно в певних операціях (в оподатковуваних податком на додану вартість за ставкою 20 % та 0 %, звільнених чи таких, що не є об’єктом оподаткування), то суми податку на додану вартість, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням таких товарів (послуг), у повному обсязі відповідно включаються чи не включаються до податкового кредиту (підпункт 7.4.2 пункту 7.4 статті 7 Закону).//
Ребят, доброй ночи!
Может кто сталкивался с отаким?:

в прошлом году распределила НК по полученным ОС.
Естественно, взяла в НК только распределенную часть...ну допустим 50%, остальное - в увеличение стоимости ОФ

В этом году собираемся возвращать эти ОС продавцу по причине неоплаты (ну вот так)))
Собссно, как считаете, при получении корегировочной НН от поставщика я должна брать полную сумму (т.е. весь НК сторно) или только ту часть, что я брала ранее в НК?

Атож страшно жить! Заранее благодарна
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 3 з 3    Сторінки: Попередні123
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00036299999999997