Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

доходи, одержаны за кордоном

Відправлено користувачем Ekaterina 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Физ. лицо получает доходы (зарплату) за границей, налоги с нее платит на Украине. У нас ему нужно задекларировать эти средства в Декларации о доходах и заплатить 15% ПДФО с полученной суммы? Или есть еще какие-либо ньюансы?
где именно за границей?


ЯКИЙ ПОРЯДОК ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ, ОТРИМАНИХ ЗА МЕЖАМИ УКРАЇНИ
(Консультує ДПАУ)

"Податковий, банківський, митний Консультант"
N 51 - 52, від 28 грудня 2009 р.

Наталія Литовченко
начальник відділу адміністрування податків з фізичних осіб управління оподаткування фізичних осіб ДПА у м. Києві

Який порядок оподаткування доходів, отриманих за межами України?
С. Сокрутенко.

З 1 січня 2004 року набув чинності Закону України від 22.05.03 N 889-ІV "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі — Закон), який регулює питання оподаткування фізичних осіб.
Так, статтею 3 Закону встановлено, що об'єктом оподаткування податком з доходів фізичних осіб резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включаються доходи з джерелом їх походження з України, які підлягають кінцевому оподаткуванню при їх виплаті та іноземні доходи.
Відповідно до пункту 2.1 статті 2 зазначеного Закону до платників податку з доходів фізичних осіб віднесено, зокрема, резидентів, що отримують як доходи з джерелом їх походження з території України, так і іноземні доходи.
Згідно із пунктом 4.1 статті 4 Закону загальний річний оподатковуваний дохід платника податку – резидента України складається із суми загальних місячних оподатковуваних доходів звітного року, а також іноземних доходів, одержаних протягом такого звітного року. При цьому, доходи, визначені пунктом 4.3 статті 4 Закону, що не включаються до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу, поширюються лише на доходи, одержані платником податку в Україні.
Іноземний дохід визначено Законом (п. 1.4 ст. 1) як дохід, відмінний від доходу з джерелом його походження з України.
Порядок оподаткування іноземних доходів встановлено у пункті 9.9 статті 9 Закону.
Якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, то сума такого доходу включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку — їх отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію (пп. 9.9.1 п. 9.9 ст. 9 Закону).
Річна декларація про майновий стан і доходи (податкова декларація) подається платником податку – резидентом до податкового органу за місцем податкової адреси (місцем постійного або переважного проживання платника податку, місцем податкової реєстрації платника податку, визначеним згідно із законодавством) у термін до 1 квітня наступного за звітним роком. Тобто громадяни – резиденти України, які матимуть протягом звітного податкового року іноземні доходи, зобов'язані після його закінчення подати до податкового органу річну податкову декларацію.
Разом з цим, якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, то такий платник податку визначає суму такого зменшення за визначеними підставами у річній податковій декларації.
Водночас, підпунктом 9.9.3 пункту 9 статті 9 Закону встановлено обмеження, згідно з якими не підлягають зарахуванню у зменшення суми річного податкового зобов'язання платника податку такі податки:
а) податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно;
б) поштові податки;
в) податки на реалізацію (продаж), інші непрямі податки, незалежно від того, чи підпадають вони під категорію прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав.
Для отримання права на зменшення суми податкового зобов'язання на суму податку, сплаченого за межами України, платник податку зобов'язаний отримати від державного органу країни, в якій сплачується такий дохід, уповноваженого стягувати такий податок, довідку про суму стягнутого податку, а також про базу його нарахування. Така довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні.
Однак легалізація довідки про суму стягнутого податку та базу його нарахування, виданої відповідним державним органом країни, потрібна не завжди. Вимога щодо необхідності легалізації консульською установою України такої довідки не застосовується у відносинах з державами, які не висловили заперечення проти приєднання України до Гаазької Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, та набрала чинності для України з 22 грудня 2003 року, а також з державами, з якими Україною укладено міжнародні договори про правову допомогу.
Сума податку з іноземного доходу платника податку – резидента, сплаченого за кордоном України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку (з урахуванням суми отриманого іноземного доходу).
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00028500000000001