Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

продажа евро от взноса в УФ и курсовые- будут ли ВД по курсовым?

Відправлено користувачем Альонка 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
т.е.вам внесли на р/с евро как взнос в УФ, и вы их продаете? тогда сумма от продажи -в ВД, баланс.стоимость валюты - в ВР
а пересчет курс.разниц по УФ законом о прибыли не предусмотрен
ВД- в 01,6, а ВР- в 04,13?
А что бал стоим валюты- по курсу НБУ на день зачисления, или гривневая составляюшая УФ, зафиксированная в Протоколе?


і я хочу дещо запитати щодо статутного капіталу.
статутний капітал формується в євро і ця сума переведена у грн за курсом НБУ на момент затвердження статуту.

Раніше (до 2010 р) надходило євро як внесок до статутного фонду і фактично по євро орієнтувались чи кошти до статуного фонду внесено у повному об'ємі. І якщо виникала ситуація, що у перерахунку на грн сума євро внесених коштів була більшою за суму коштів , вказаних у статуті, то ці грн відносились до неопераційної курсової різниці.

А як тепер бути? Хоча статутний капітал має бути сформований у євро , його вносять тільки у грн. (Власникам створюється відповідний рахунок, вони перераховують євро, банк ці кошти продає і після цього вже грн зараховує на рахунок фірми як внесок у статутний капітал.) . Тепер по євро фактично не потрібно орієнтуватись чи статутний фонд внесений у повному об'ємі, а по лише по грн ? Чи можливо я помиляюсь?
У статуті СК як у валюті так і у гривні за курсом на момент підписання статуту (змін до статуту)
у зв'язку із змінами в режимі іноземного інвестування, інвест рахунок відкриває інвестор,
із цього рахунку інвестора на рахунок ТОВ зараховуються гривня, як гривневий еквівалент проданої валюти
Заяву на продаж оформлює інвестор

На мою думку, ситуація складається так, що у ТОВ не має внеску у валюті, курсових різниць як і балансової вартості валюти.

_________________________________________

Говорят, улыбка - лучшее оружие ....
Я киллер! smiling smiley smiling smiley smiling smiley
у меня евро вносились в октябре 2009, потом продавались на межбанке, по заявкам.
Вроде коллеги уже подсказали- в протоколе ведь УФ прописан в грн, что по курсу НБУ составляет столькото евро.
И баланс стоимость валюты и будет часть взноса в УФ, зафиксированная в грн, хотя потом и внесенная в евро. Например, УФ 90 тыс грн, доля иностр инвестора 22%, что по курсу НБУ составляет пусть 90 тыс*22%/11,25=1760 евро. Он эти евро вносит, курс НБУ на момент зачисления 12,0, продали по 12,05. Тогда ВД 1760*12,05=21208 грн, ВР= 90 тыс *22%=19800грн
на мою думку, у ВВ має піти по курсу на момент зарахування на ваш рахунок, тобто по курсу 12,0
А взагалі - це питання не оговорено в Законі і його можна віднести до розряду не прописаних.
Логічніше зараховувати по курсу НБУ на дату поступлення валюти.

тогда получается УФ "перевнесен", и разница как-бы безвозвр финпомощь?
в смысле "перевнесен"?

в евро сумма пришла согласно устава? тогда в гривнах - возник положит курсов разница Д46-Кт744

_________________________________________

Говорят, улыбка - лучшее оружие ....
Я киллер! smiling smiley smiling smiley smiling smiley
бух учет все ясно, а в налоговом- все равно разница (12-11,25)*1760 по взносу в УФ, он же как-никак в грн сформирован.
коллеги-бухгалтера рассказывают, что в ВР включают по меньшей себестоимости валюты- или курс НБУ на день зачисления, или грн, прописанная в УФ.
Превышение гривневого эквивалента поступившей валюты над эквивалентом на день утверждения уставных документов (день регистрации предпрятия или изменения)

- можно считать дополнительным капиталом в бух/учете . Но поскольку прямо это нигде не написано, то мое утверждение субъективно.


а в налоговом учете нет ВД при взносах в УФ

а разницы налогового учета возникают при имеющихся остатках валюты на конец периода.(между курсом даты зачисления и даты конца периода)

Заметьте что в законе о прибыли нет термина "курсовые разницы" - с настоящими курсовыми разницами налоговые валютные разницы имеют пересечения в толкованиях , но не тождественность.

Следите за
[www.ukrnalogi.ho.ua]
Вы продаете не "евро от взноса", а воспринимайте ее как валюту, для которой Вам необходимо сформировать первоначальную БС

Дат для выбора множество :
1. подписание Статута засновниками
2. регистрация у гос регистратора
3. дата зачисления на р/с для формирования СК
4. дата зачисленияя на текущий валют счет smiling smiley т.к предприятие "появляется" после его гос регистрации т.о. дата первонач БС по курсу на дату зачисления валюты

Проблема в молчании Закона о прибыли smiling smiley

_________________________________________

Говорят, улыбка - лучшее оружие ....
Я киллер! smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Аня, ты же сама себе противоречишь smiling smiley
если проблема в стоимости валюты - то полностью согласна с Укрналогом
а если проблема в превышении эквивалента над зафиксированной в уставе гривневой частью - то смотря как прописано в уставе, в какой формулировке
т.е. есть две совершенно не связанных друг с друго проблемы


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Юль, я же об єтом и говорю


взнос отдельно, валюту рассматриваем отдельно

_________________________________________

Говорят, улыбка - лучшее оружие ....
Я киллер! smiling smiley smiling smiley smiling smiley
а, немного тебя не поняла smiling smiley


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

від 18.06.2009 р. N 12796/7/15-0217

Щодо відображення у податковому обліку іноземної інвестиції

Державна податкова адміністрація України розглянула лист <...> щодо відображення у податковому обліку підприємства з іноземними інвестиціями, створеного у формі товариства з обмеженою відповідальністю, внеску в іноземній валюті до статутного фонду і повідомляє наступне.
Підпунктом 7.3.3 п. 7.3 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі - Закон) визначені особливості відображення у податковому обліку операцій із розрахунками в іноземній валюті.
Так, абзацами першим - третім цього підпункту з метою визначення балансової вартості суми заборгованості, вираженої в іноземній валюті, встановлено правила перерахунку такої заборгованості (її частини) на момент її оприбуткування (виникнення), продажу (погашення) протягом звітного періоду та умовного продажу (погашення).
Абзацом четвертим зазначеного підпункту встановлено порядок визначення прибутку або збитку, отриманого шляхом відповідного перерахунку балансової вартості заборгованості, вираженої в іноземній валюті, у разі продажу (погашення) заборгованості (її частини) або умовного продажу (погашення) такої заборгованості.
При цьому абзацом п'ятим пп. 7.3.3 п. 7.3 ст. 7 Закону визначено, що у такому ж порядку підлягає перерахунку балансова вартість іноземної валюти, отриманої як аванс або виручка чи внаслідок проведення будь-яких інших операцій (включаючи прямі чи портфельні інвестиції), яка обліковується на банківських рахунках платника податку або у його касі на дату закінчення звітного періоду.
Таким чином, за наявності на дату закінчення звітного періоду на банківському рахунку платника податку коштів в іноземній валюті, отриманих в якості внеску до статутного фонду підприємства, балансова вартість такої іноземної валюти підлягає перерахунку та відображається у податковому обліку у порядку, встановленому пп. 7.3.3 п. 7.3 ст. 7 Закону.
Щодо балансової вартості іноземної валюти, отриманої у вигляді внеску до статутного фонду підприємства з іноземними інвестиціями, то з урахуванням особливостей створення, державної реєстрації, утворення та формування статутного фонду цих підприємств (зокрема, створених у формі товариств з обмеженою відповідальністю), передбачених чинним законодавством (Господарським та Цивільним кодексами України, законами України "Про режим іноземного інвестування" та "Про господарські товариства" ), а також особливостей відкриття та функціонування банківських рахунків таких підприємств (згідно з Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 р. N 492), така балансова вартість визначається шляхом перерахунку суми іноземної валюти в гривні за офіційним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на дату зарахування інвестованих коштів на поточний банківський рахунок підприємства, починаючи з дати його державної реєстрації (або державної реєстрації відповідних змін до його установчих документів).


Заступник Голови
С. Чекашкін
тупейшее письмо от ДПАУ, интересно что? именно спрашивалось и довольны ли ответом

оперируют термином "заборгованисть "
с какого бодуна ? зачем она при операции вноса в УФ ?

оперируют термином "балансова вартисть валюти"
с какой целью ? если плателььщик этими (внесенными в УФ) деньгами осуществит аванс за товары/услуги
то плательщику и так ясно, что балансова вартисть будет равна по курсу НБУ на день прихода валюты

спрашивали же наверняка не об этом ! (не об авансовом платеже)

спрашивали наверняка о последствиях только взноса (стоп рассмотрения до момента прихода)
а их нет, этих последствий,

НЕ ОТРАЖАЕТСЯ в НАЛОГОВОМУ УЧЕТЕ иностранная инвестиция инвалютой. НИКАК.

Следите за
[www.ukrnalogi.ho.ua]
На момент взноса в УФ и определения части УФ налоговых последствий нет. Налоговые последствия могут быть только в двух случаях - если валюта не продана на конец отчетного периода и в момент продажи. В момент продажи все как обычно. Балансовой стоимостью валюты будет считаться стоимость валюты по курсу НБУ в день внесения средств в УФ (относится на ВР). Выручку от продажи определите сами, естественно (и отнесете на ВД). Все остальные курсовые разницы (в частности такая разница, которая возникнет из-за разрыва во времени между определением суммы взноса при регистрации устава и внесением средств в УФ) относятся только на бухучет. Письмо же это касается именно того случая, когда сумма валюты не была продана или использована до конца отчетного периода.
Андрей не факт
в случае, если в уставе прописали, что уставной фонд, к примеру, 100 тыс. гривен, вноситься евро без фиксации курса, то в гривневом эквиваленте может возникнуть превышение внесенного уставного фонда над зарегистрированным, с ВД на сумму превышения


В критической ситуации вы не подниметесь до уровня своих ожиданий, а упадете до уровня своей подготовки (с)
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00043199999999999