Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Покупка корпоративных прав

Відправлено користувачем arni1980 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Продавец физ.лицо- собственник ООО (100% корпоративных прав) продает все права другому ООО.
Подскажите, пожалуйста, такие ньюансы:
1. Возможна ли оплата продавцу физлицу (собственнику ООО) за корпоративные права через кассу предприятия по расходному ордеру? Какая проводка?
2. Нужно ли насчитывать НДФЛ? Если согласно договора покупатель должен заплатить продавцу 30000 грн, какова будет сумма налога на доходы?
3. Есть ли другие моменты - ВР,ВД и тд?
1. Возможна любая форма оплаты.
Дт141 Кт685 30000,00 на дату передачи прав
Дт685 Кт301 30000,00 на дату оплаты

2. Обязанность расчета и уплаты НДФЛ при получении инвестиционной прибыли лежит на физлице. При этом налогообложению подлежит положительная разница между доходом (30000,00) от продажи инвестактива и расходами на его приобретение, т.е. суммой, которая вносилась в УФ, или за которую физлицо приобрело долю

3. Для предприятия приобретение доли будет отражено в налоговом учете согласно п.7.6 закона о прибыли как расходы по ЦБ. НДС нет
Спасибо!
В расх.кассовом ордере в строке "основание" выдачи можно написать - покупка корпоративных прав?
По НДФЛ - выходит, что нам не нужно удерживать и перечислять налог? Выдаем по ордеру 30000 грн и всё?


только данный доход физика,Вы должны показать в 1 дф .
да ,НДФЛ -удерживать и перечислять не нужно.

спасибо. По НДФЛ на всякий случай поищу в законе, а то мнения разные слышал.
Не могу найти, может кто-нибудь подскажет пп. где написано, что физ лицо (не СПД) обязано само заплатить налог на доходы и отобразить в декларации, а нашему предприятию делать это и удерживать налог не нужно?
9.6. Оподаткування інвестиційного прибутку
9.6.1. Облік фінансових результатів операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат.
9.6.2. Інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, що розраховується виходячи з суми витрат, понесених у зв'язку з придбанням такого активу, з урахуванням норм підпункту 9.6.4 цього пункту.
До продажу інвестиційного активу прирівнюються також операції з:
обміну інвестиційного активу на інший інвестиційний актив;
зворотного викупу корпоративного права його емітентом, яке належало платнику податку;
повернення платнику податку коштів або майна (майнових прав), попередньо внесених ним до статутного фонду емітента корпоративних прав, внаслідок виходу такого платника податку з числа засновників (учасників) такого емітента чи ліквідації такого емітента.
Придбанням інвестиційного активу вважаються також операції з внесення платником податку коштів або майна до статутного фонду юридичної особи - резидента в обмін на емітовані ним корпоративні права.
Інвестиційний актив, подарований платнику податку чи успадкований платником податку, вважається придбаним за нульовою вартістю.
9.6.3. Якщо у результаті розрахунку інвестиційного прибутку за правилами, встановленими підпунктом 9.6.2 цього пункту, виникає від'ємне значення, то воно вважається інвестиційним збитком.
9.6.4. Якщо протягом 30 календарних днів до дня продажу пакета цінних паперів (корпоративних прав), а також протягом наступних 30 календарних днів за днем такого продажу платник податку придбає пакет ідентичних цінних паперів (корпоративних прав), то:
а) інвестиційний збиток, що виник внаслідок такого продажу, не враховується при визначенні загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами;
б) вартість придбаного пакета для цілей оподаткування визначається за ціною його придбання, але не нижче ціни проданого пакета.
9.6.5. Якщо платник податку протягом звітного року продає інвестиційний актив за договором, який обумовлює право на його зворотний викуп у наступному році, чи придбає опціон на такий викуп, то інвестиційний збиток, який виникає внаслідок такого продажу, не враховується при визначенні загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами.
Якщо платник податку, який продає інвестиційний актив протягом звітного податкового року, внаслідок чого виникає інвестиційний збиток, придбає такий інвестиційний актив або ідентичний йому пакет у наступному податковому році, то для цілей оподаткування вартість такого придбаного пакета визначається на рівні ціни такого проданого пакета, відповідно збільшеної або зменшеної на різницю між цінами придбання цих двох пакетів.
Якщо платник податку продає пакет цінних паперів (корпоративні права) пов'язаним з ним особам, то інвестиційний збиток, що виникає внаслідок такого продажу, не враховується при визначенні загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами.
Якщо платник податку дарує інвестиційний актив або передає його у спадщину, то інвестиційний збиток, що виникає внаслідок такого дарування або надання у спадщину, не враховується при визначенні загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами.
9.6.6. До складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками такого звітного року.
Загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами визначається як сума інвестиційних прибутків, отриманих платником податку протягом звітного року, зменшена на суму інвестиційних збитків, понесених платником податку протягом такого року.
Якщо загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами має від'ємне значення, то його сума переноситься у зменшення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами наступних років до його повного погашення.
9.6.7. Для цілей цього пункту:
а) під терміном "інвестиційний актив" розуміється пакет цінних паперів чи корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах, випущені одним емітентом, а також банківські метали, придбані у банку, незалежно від місця їх подальшого продажу;
б) під терміном "пакет цінних паперів" розуміється окремий цінний папір чи сукупність ідентичних цінних паперів;
в) під терміном "ідентичний цінний папір" розуміються цінні папери, випущені одним емітентом за тотожними умовами емісії, виплати доходу, викупу чи погашення.
9.6.8. Не підлягає оподаткуванню та не включається до складу загального річного оподатковуваного доходу:
а) дохід, отриманий платником податку протягом звітного податкового року від продажу інвестиційних активів, якщо сума такого доходу не перевищує суму, визначену у підпункті 6.5.1 пункту 6.5 статті 6 цього Закону;
б) дохід, отриманий платником податку від продажу інвестиційних активів у випадках, визначених підпунктами 4.3.3 та 4.3.18 пункту 4.3 статті 4 цього Закону.
У випадках, визначених підпунктами "а" і "б" цього підпункту, платник податку не включає до розрахунку загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами суму таких доходів та витрат на придбання таких інвестиційних активів.
9.6.9. Платник податку, який здійснює операції з інвестиційними активами з використанням послуг професійного торговця цінними паперами, має право укласти договір з таким торговцем щодо виконання ним функцій податкового агента. Порядок застосування цього підпункту визначається центральним податковим органом.
9.6.10. Норми цього пункту не поширюються на придбання або продаж (погашення) платником податку цінних паперів у вигляді ощадних (депозитних) сертифікатів, іпотечних сертифікатів участі, іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю.
а можно ли такую покупку оформить через авансовый отчет ген.директора? с кассой мы не работаем, только через р/счет, а в проекте договора заложено, что передача денег у нотариуса.
или как грамотно "уговорить" юристов переделать договор на безнал?
<<<а можно ли такую покупку оформить через авансовый отчет ген.директора?

теоретически - да, но какой документ будет свидетельствовать о получении денег ?

у СПД есть товарный чек, накладная, и СПД кассовый ордер может сделать.
у физика такого документа нет и не предвидится. Поэтому мытари после долгих раздумий могут объявить, что подтверждением может быть платежная ведомость по установленной форме, при РКО на директора.

Но раз делать платежную ведомость, то почему бы не напечать расхОрдер сразу на получателя -физика с открытой или фиксированной датой и передать ордер директору, дабы тот подписал получение денег и снял даннные паспорта ?

избавьте директора и себя от авансовгоотчетного головняка.

Следите за
[www.ukrnalogi.ho.ua]
такие же сомнения были и у меня. придется снимать деньги по чеку...
Был еще такой случай у меня, пришли на предприятие налоговики из отдела РРО и составили акт, что это была продажа товаров и расчеты не произведены через РРО.

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00035300000000005