Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

бесплатный импорт и ВД

Відправлено користувачем Sasha111_ua 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Добрый день. Планируется бесплатный импорт пробной партии краски из Франции с последующей безоплатной передачей всей пробной партии на завод в качестве рекламной продукции или проведения маркетингового исследование. Оформление будет на ЧП плательщика НДС. Нужно ли относить эту краску на валовый доход ЧПешнику т.е. мне. спасибо.
ЯК ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ БЕЗОПЛАТНЕ ОТРИМАННЯ ВІД НЕРЕЗИДЕНТА ТОВАРІВ ТА ПОДАЛЬШИЙ ЇХ ПРОДАЖ
(Консультує ДПАУ)

“Податковий, банківський, митний Консультант”
N 43, від 3 листопада 2008 р.

Наталія Остапець
головний державний податковий інспектор відділу інформаційно-довідкової служби ДПА у м. Києві

Підприємство – платник податку на прибуток безкоштовно отримує товари від підприємства-нерезидента, які потім продає в Україні. Чи виникають в податковому обліку резидента валові доходи та валові витрати?
«ТОВ Агроміс».

Відповідно до п. 4.1 ст. 4 Закону України від 28.12.1994 N 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (зі змінами і доповненнями, далі — Закон) валовий дохід — загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами.
Згідно із пп. 4.1.6 зазначеного пункту валовий дохід включає доходи з інших джерел, у тому числі, але не виключно, у вигляді сум безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному періоді, вартості товарів (робіт, послуг), безоплатно наданих платнику податку у звітному періоді, крім їх надання неприбутковим організаціям згідно з пунктом 7.11 статті 7 цього Закону та у межах таких операцій між платником податку та його відокремленими підрозділами, які не мають статусу юридичної особи.
При цьому відповідно до п. 1.23 ст. 1 Закону до безоплатно наданих товарів відносяться, зокрема, товари, що надаються платником податку згідно з договорами дарування, іншими договорами, які не передбачають грошової або іншої компенсації вартості таких матеріальних цінностей і нематеріальних активів чи їх повернення, або без укладення таких угод.
Виходячи із зазначених норм, при безоплатному отриманні товарів від нерезидента підприємство-резидент повинно збільшити валові доходи на вартість таких безоплатно отриманих товарів.
Що стосується подальшого продажу імпортних товарів, то відповідно до пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону валовий дохід включає загальні доходи від продажу товарів* (робіт, послуг), у тому числі допоміжних та обслуговуючих виробництв, що не мають статусу юридичної особи, а також доходи від продажу цінних паперів, деривативів, іпотечних сертифікатів участі, іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, сертифікатів фондів операцій з нерухомістю (за винятком операцій з їх первинного випуску (розміщення), операцій з їх кінцевого погашення (ліквідації) та операцій з консолідованим іпотечним боргом відповідно до закону).
* Відповідно до п. 1.31 ст. 1 зазначеного Закону продаж товарів — будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію, незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів.
Одночасно слід врахувати, що згідно із п 5.1 ст. 5 Закону передбачено, що валові витрати виробництва та обігу (далі — валові витрати) — сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.
Поряд з цим відповідно до п. 5.9 ст. 5 Закону платник податку веде податковий облік приросту (убутку) балансової вартості товарів (крім тих, що підлягають амортизації, та цінних паперів), сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів, малоцінних предметів (далі — запасів) на складах, у незавершеному виробництві та залишках готової продукції, витрати на придбання та поліпшення (перетворення, зберігання) яких включаються до складу валових витрат згідно з цим Законом (за винятком тих, що отримані безкоштовно).
Таким чином, доходи від продажу товарів, безоплатно отриманих віл нерезидента, включаються до складу валового доходу підприємства-отримувача на загальних підставах, у той час як за такими в податковому обліку не виникають валові витрати та не ведеться облік приросту (убутку) балансової вартості товарів.
спасибо, но все идея в том что импортированый товар будет не продаваться а передастся бесплатно в качестве рекламной продукции непосредственно на завод.


Так у Вас будет дважды доход... При бесплатном получении и при бесплатной передаче.

С ув.

__________________________________________
Покупаю за 100, продаю за 500, и на эти 5 % живу.
а как же вот этот пример [club.dtkt.com.ua] у меня хоть и не рекламные листовки но действительно бесплатная партия товара для Украинского завода на проверку качества смеси. я уже совсем запарился помогите пожалуйста.
[club.dtkt.com.ua]
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000372