Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Как правильно посчитать зарплату?

Відправлено користувачем Konstant 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
23.08.10-предпраздничный день. В табелях в этот день стоят 7-ки. С 01 по 11.08(11дней) человек в отпуске. С 12 по 31 работал:всего 13 дней или 103 часа (23.08-7 часов).
Если считать дневную зарплату, то получится 1460/21день=69,52 в день, соответственно за месяц нужно начислить 69,52*13=903,76, а если считать исходя из отработанных часов, то получится 1460/167*103часа=900, 48. Как правильно?
Режиссер Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> правильно - 69,52*13=903,76


а каким нормативным документом руководствоваться?


законодательной базой по оплате труда.

При суммированном учете раб.времени и при учете раб.времени в часах для расчетов используется среднечасовая зарплата - кочегар, медсестра..., здесь оклад нужно делить на 167 часов.
Для работников, рабочее время которых не поддается точному учету, применяется средняя з/п за один день - бухгалтер, инженер.., здесь оклад нужно делить на 21 день
//законодательной базой по оплате труда.

При суммированном учете раб.времени и при учете раб.времени в часах для расчетов используется среднечасовая зарплата - кочегар, медсестра..., здесь оклад нужно делить на 167 часов.
Для работников, рабочее время которых не поддается точному учету, применяется средняя з/п за один день - бухгалтер, инженер.., здесь оклад нужно делить на 21 день // Укажите, пожалуйста, какой пункт какого закона
1.Методические рекомендации о приминении суммированого учёта рабочего времени, утв. приказом Минтруда от 19.04.2006г. № 138.
2.Кзот
3.Закон Украины "О коллективных договорах и соглашениях".

Вот нашла Письмо.

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 15.06.2007 р. N 148/13/133-07
У відділі умов та режимів праці Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто <...> лист і повідомляється.
Відповідно до ст. 61 Кодексу законів про працю України на безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути додержана встановлена для даної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації запровадження підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин (ст. 50 і 51).
Загального нормативно-правового акта, який би визначав порядок застосування підсумованого обліку робочого часу, немає. Згідно з ст. 7 Закону України "Про колективні договори і угоди" у колективному договорі встановлюються взаємні зобов'язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, зокрема режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку.
Відповідно до Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджених наказом Мінпраці від 19.04.2006 р. N 138, підсумований облік робочого часу кожного працівника здійснюється за табелем виходів на роботу та затвердженим графіком роботи (змінності) за обліковий період.
Обліковий період установлюється в колективному договорі підприємства і може вимірюватися місяцем, кварталом, півріччям або роком. Тобто роботодавець за погодженням з профспілковим комітетом самостійно встановлює обліковий період. Він охоплює робочий час і години роботи у вихідні і святкові дні, години відпочинку. Щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, встановлена графіком, може коливатися протягом облікового періоду, але загальна сума годин роботи за обліковий період має дорівнювати нормі робочого часу в обліковому періоді.
Річна норма робочого часу на 2007 рік при 40-го-динному робочому тижні дорівнює 2002 години.
Час, відпрацьований понад нормальну тривалість робочого часу, визначається як різниця між фактично відпрацьованим часом роботи згідно табелю обліку робочого часу та нормою тривалості робочого часу за обліковий період. Кількість додаткових вільних від роботи днів визначається шляхом ділення часу, відпрацьованого понад норму тривалості робочого часу, на нормальну тривалість робочого дня.
Графіками роботи на обліковий період мають бути передбачені дні щотижневого відпочинку. У місячному та інших облікових періодах, що перевищують місяць, кількість вихідних днів за графіками роботи (змінності) не повинна бути меншою, ніж кількість повних тижнів цього облікового періоду. Робота у визначені вихідні дні компенсується у порядку, передбаченому законодавством (стаття 72 КЗпП).
Відповідно до п. 3 ст. 107 КЗпП робота у святковий і неробочий день (частина четверта статті 73) оплачується працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.
Оплата у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день.
У разі підсумованого обліку робочого часу робота у святкові та неробочі дні (стаття 73 КЗпП) за графіком включається в норму робочого часу за обліковий період, установлену на підприємстві. Години роботи, що перевищують цю норму, вважаються надурочними і оплачуються в подвійному розмірі. Тому під час підрахунку надурочних годин у випадку підсумованого обліку робочого часу робота у святкові і неробочі дні, проведена понад установлену на підприємстві норму робочого часу, за обліковий період не враховується, оскільки вона вже оплачена в подвійному розмірі.
При підрахунку нормальної кількості робочих годин облікового періоду виключаються дні, які за графіком або розпорядком роботи припадають на час, упродовж якого працівник відповідно до законодавства був звільнений від виконання своїх трудових обов'язків (відпустка, виконання державних або громадських обов'язків, тимчасова непрацездатність тощо).
При підсумованому обліку робочого часу час, відпрацьований понад норму тривалості робочого часу за обліковий період, вважається надурочним і оплачується згідно з статтею 106 КЗпП.
Оплата за всі години надурочної роботи провадиться в кінці облікового періоду.
Робота понад норму робочого часу, передбаченого графіком в окремі дні, тижні, місяці облікового періоду, при збереженні норми робочого часу за обліковий період, не є надурочною роботою. Переробіток норми робочого часу, що виникає в окремі дні при підсумованому обліку, може компенсуватися додатковими днями відпочинку або відповідним зменшенням тривалості роботи в інші дні облікового періоду.
Загальна кількість надурочних годин за обліковий період визначається як різниця між фактично відпрацьованим часом і нормою годин за цей період. При підрахунку нормальної кількості робочих годин облікового періоду виключаються дні, які за графіком або розпорядком роботи припадають на час, упродовж якого працівник відповідно до законодавства був звільнений від виконання своїх трудових обов'язків (відпустка, виконання державних або громадських обов'язків, тимчасова непрацездатність тощо).
Відповідно до статті 6 Закону України "Про відпустки" щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

Начальник відділу
умов та режимів праці
Г. Максименко



Надруковано:
"Баланс",
N 33, 23 липня 2007 р.
А если у работника рабочая неделя всегда 33 часа, при стабильном окладе? (профессия попадает в перечень профессий с сокращенным раб.временем). При расчете средней з/пл для больничных и отпускных принимать среднедневную или среднечасовую зарплату? Что-то я совсем запуталась...
По-моему, если учет рабочего времени ведется в часах, то брать нужно среднечасовую, если в днях - среднедневную. И все.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00034200000000006