Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

НДФЛ за июль до какого числа можно перечислять?

Відправлено користувачем Prosh 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 3 з 3    Сторінки: Попередні123
Простите, но на ты мы по-моему ещё не переходили (с)
smiling smiley

Я имею введу норму, регулирующую порядок уплаты налога. Это п. 8.1.2 (кажется) - и там указано что налог уплачивается при выплате дохода. И только если начислен, но не уплачен - то до 30 числа.

Просто некоторые специалисты ошибочно полагаются на свою память и упорствуют в этом, вместо того, чтобы взять и посмотреть закон winking smiley
Тогда постараюсь запомнить на счет "Вы", но, если замучает склероз, то не обижайТЕСЬ. Это не по вредности! Когда, уйдя отсюда, я всем на других форумах и в чатах ВЫкала, то мне делали замечание, что в инете все общаются на ТЫ. Пришлось очень долго отвыкать от применения "Вы"! :-( Была как "белая ворона" :-( Вот теперь привыкла "ТЫкать"! :-)
Так, Котегу постараюсь ВЫкать, если еще есть кто-то, кого обращение на "ты" в моем изображении коробит, то лучше сразу скажите.

Котег, да, ты прав, именно о предварительном начислении и уплате ндфл ПРИ ВЫПЛАТЕ дохода говорится в п. 8.1.2. Потому и подходит п.17.1.9 Закона № 2181.
А еще доп.аргументом являются положения п.1.2 Закона № 2181:

"1.2) податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або ІНШИМИ ЗАКОНАМИ УКРАЇНИ;"

А то как контраргумент некоторые указывают ту причину, что по НДФЛ не подается ДЕКЛАРАЦИЯ, по которой начисляется налог. Она и не должна подаваться, так как срабаывает условие пугкта 1.2 "ІНШИМИ ЗАКОНАМИ УКРАЇНИ".
1-ДФ, можно сказать, подается ради "статистики" !:-) За ее неподачу не могут даже 170 грн. штрафа применить! :-) Хотя ее и используют для "работы" налоговые органы.
Ой, перечитала свое сообщение и опять увидела, что в посте написала "ты"! :-) :-) :-) Так, прошу мне дать время на "акклиматизационный период". :-) :-) :-)


Котег :-( Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Простите, но на ты мы по-моему ещё не переходили
> (с)
> smiling smiley
>
> Я имею введу норму, регулирующую порядок уплаты
> налога. Это п. 8.1.2 (кажется) - и там указано что
> налог уплачивается при выплате дохода. И только
> если начислен, но не уплачен - то до 30 числа.
>
> Просто некоторые специалисты ошибочно полагаются
> на свою память и упорствуют в этом, вместо того,
> чтобы взять и посмотреть закон winking smiley

Давайте обратим внимание на первоначальное сообщение автора темы? Я понимаю его вопрос таким образом - доход начислен, но не уплачен. Такой вывод напрашивается из процитированного вами п.8.1.2. Закона о НДФЛ. Если выплаты небыло - 17.1.9 не применяется.
2 Наталка, но не Полтавка - та то я пошутив, не переймайтесь.
2 au-ditor

Вот в этом Вы правы. 17.1.9 - только если выплачено без уплаты налога. А если не выплачено, то за неуплату до 30-го числа наказать могут только в виде админштрафа за неподачу платежных поручений.
Только из поста автора темы вообще ничего не выплывает - перечитал: кажется в процессе дискуссии зашли далеко-далеко...начали теоретизировать и об 1дф - а об ней и слова не было.

С ув. smiling smiley
Нам так же неизвестно о каком виде дохода идет речь. Ведь если речь идет о дополнительном благе, то 17.1.9 тоже не применяется
Котег :-) Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> 2 Наталка, но не Полтавка - та то я пошутив, не
> переймайтесь.

Тогда ты с меня снял груз, а то все время контролировать себя на счет "Вы" как-то напряжно! :-) А обидеть не хочется! :-)
Котег :-) Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Вот в этом Вы правы. 17.1.9 - только если
> выплачено без уплаты налога. А если не выплачено,
> то за неуплату до 30-го числа наказать могут
> только в виде админштрафа за неподачу платежных
> поручений.

au-ditor Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Нам так же неизвестно о каком виде дохода идет
> речь. Ведь если речь идет о дополнительном благе,
> то 17.1.9 тоже не применяется

//Оскільки оподатковуваний дохід виплачується у негрошовій формі, то згідно з пп. 8.1.4 Закону про доходи податок, утриманий із додаткового блага, повинен сплачуватися до бюджету протягом банківського дня, наступного за днем такої виплати//

Закон мені дивитись лінь. smiling smiley Але щось таке я колись писала.

То поясніть мені, будь ласка, чому при виплаті додаткового блага "17.1.9 не применяется"?
Дякую.

З повагою.
1. Якщо оподатковуваний дохід виплачується у негрошовій формі чи готівкою з каси резидента, то податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, наступного за днем такої виплати (п.8.1.4 Закону про ПДФО).
Як передбачено п.4.2.9 Закону про ПДФО оподаткування такого доходу провадиться з урахуванням положень п. 3.4 цього Закону за ставкою 15 %.

2. Відповідно до п.20.2 Закону про ПДФО фінансово відповідальними за таке порушення є податкові агенти (у даному випадку - підприємство).
У розглянутому випадку відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання покладається на податкового агента, тобто сплата ПДФО здійснюєтся за рахунок підприємства (п.20.3.2 Закону про ПДФО).
Що стосуєтся штрафних санкцій за це порушення, то спеціальним Законом, яким встановлено порядок нарахування і сплати пені та штрафних санкцій є Закон №2181. Але вважаю, що у нашому випадку вони не повинні застосовуватися. Поясню, чому.
Норми п. 17.1.1 -17.1.4 Закону № 2181 ув`язують накладання штрафних санкцій із строками подачі податкових декларацій та їх даними. Проте по ПДФО податкова декларація не подається, а отже податкові органи не мають правових підстав накласти штрафні санкції, передбачені цими пунктами Закону № 2181.
На практиці є випадки, коли до підприємств у подібних випадках застосовують санкції, передбачені п.17.1.9 Закону № 2181.
Підставою для цього є думка, висловлена ДПАУ у Податковому роз’ясненні № 310, згідно з яким п. 17.1.9 Закону застосовується в усіх випадках ненарахування (неповного нарахування) платниками податків сум прибуткового податку з нарахованих або виплачених фізичним особам доходів (як в грошовій, так і в натуральній формі).
Але я вважаю, що і цей штраф не повинен застосовуватись.
Підпункт.17.1.9 Закону № 2181 передбачає, що штраф застосовується у разі коли платник податків здійснює продаж (відчуження) товарів (продукції) або здійснює грошові виплати без попереднього нарахування та сплати податку, якщо відповідно до законодавства таке нарахування та сплата є обов'язковою передумовою такого продажу (відчуження) або виплати.
У випадку, що розглядається, закон не ставить передумови нарахуванню і виплаті додаткового блага попереднє нарахування і сплату ПДФО. Більш того, Закон у цьому випадку встановлює строк сплати податку (див. відповідь на перше питання) відмінний від дати нарахування і сплати додаткового блага.
Також зверніть увагу, що посадові особи підприємства несут адміністративну відповідальність за вищевказане правопорушення на підставі ст. 163-4 та 164-4 КУпАП.
Умгу...умгу... прочитала...
Дякую за таку повну відповідь. Це не "потому", як було до О.О. smiling smiley

Дякую за витрачений на мене час.

З повагою.

________

П.С. До основної теми.
У ДК колись було таке:
//У цій статті з’ясуємо, чи треба сплачувати ПДФО щомісяця, чи можна, не боючись штрафних санкцій, чекати виплати основної суми зарплати і вже разом з нею сплачувати ПДФО, що підлягає сплаті з такої зарплати.//
Щоправда, два роки тому. Аффтор - аудитор Віталій Шеломков
[www.dtkt.com.ua]
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 3 з 3    Сторінки: Попередні123
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00032500000000002