Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

За отпуск слово

Відправлено користувачем Лимуррка 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Суть в следующем. Если сострудник в отпуск не ходил несколько лет, а потом берет сначало один на 24 кал.дня, вовращается из отпуска и спустя месяц собирается отгулять еще раз , как подсчитваются отпускные. Интересует, учитывается ли сумма отпускных , полученная ранее для расчета следующего отпуска. По логике вроде нет. Но сомневаюсь.
А что скажите Вы?
Заранее спасибо за Ваш отклик smiling smiley
Re: За отпуск слово
Если он не использовал отпуск в прошлом году, то он только имеет право на компенсацию.
Вопрос: а что может быть, если на фирме не оформляются отпуска? Не все же фирмы дают гулять 24 дня в год.
Если много работы, а человек серьезно относиться к своей работе, то в отпуск сам не хочет идти, его же не заставишь силой smiling smiley

Значит сейчас нельзя взять отпуск за позапрошлый год? Только в виде компенсации, но ее получают в момент увольнения, не раньше.
Если я правильно поняла


не морочьте голову и дайте людям отдохнуть. Єто не наказуемо никак - такое слепое следование инструкциям:
"Значит сейчас нельзя взять отпуск за позапрошлый год? Только в виде компенсации, но ее получают в момент увольнения, не раньше. "

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
\\ Вопрос: а что может быть, если на фирме не оформляются отпуска? Не все же фирмы дают гулять 24 дня в год.

- можно пойти в суд и попортить нервы этой фирме
- можно встать и уволиться в любой момент без предупреждения

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Re: За отпуск слово
МН, по разному бывает на фирмах. У меня многие знакомые имеют отпуска на своей фирме 1-2 недели в год. А минута опаздания на работу 1 доллар.
Re: За отпуск слово
Виплати, що враховуються при розрахунку середньої заробітної плати
Відповідно до п. 3 Порядку № 100 при обчисленні середньої заробітної плати враховуються:
1. Основна заробітна плата.
2. Доплати і надбавки (до них, зокрема, належать доплати за понаднормову роботу і роботу в нічний час; суміщення професій та посад; розширення зон обслуговування або виконання підвищених обсягів робіт працівниками-почасовиками; високі досягнення у праці (висока професійна майстерність); умови праці; інтенсивність праці; керівництво бригадою, вислугу років тощо).
3. Виробничі премії та премії за економію конкретних видів палива, електроенергії та теплової енергії.
Премії включаються до заробітної плати того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату. Премії, що виплачуються за квартал і триваліший проміжок часу, при обчисленні середньої заробітної плати за останні 2 календарні місяці включаються до заробітку в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді. Якщо кількість робочих днів у розрахунковому періоді відпрацьовано не повністю, премії, винагороди та інші заохочувальні виплати при обчисленні середньої заробітної плати за останні 2 календарні місяці враховуються пропорційно часу, відпрацьованому в розрахунковому періоді.
4. Винагорода за підсумками роботи за рік, вислугу років тощо. Одноразова винагорода за підсумками роботи за рік і вислугу років включається до середнього заробітку шляхом додавання до заробітку кожного місяця розрахункового періоду 1/12 винагороди, нарахованої в поточному році за попередній календарний рік.2*
Усі виплати включаються до розрахунку середньої заробітної плати в тому розмірі, в якому їх нараховано, без виключення сум відрахувань на податки, стягнення аліментів тощо, за винятком відрахувань із заробітної плати осіб, засуджених за вироком суду до виправних робіт без позбавлення волі.
Перелічені вище виплати враховуються при обчисленні середньої заробітної плати в усіх випадках збереження середнього заробітку.
При цьому слід зауважити, що для розрахунку відпускних та компенсації за невикористану відпустку додатково до перелічених вище виплат ураховуються:
– виплати за час, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток (зокрема, за час попередньої відпустки, виконання державних і громадських обов'язків, службового відрядження тощо);
– допомога по тимчасовій непрацездатності, оплата за рахунок коштів підприємства перших п'яти днів тимчасової непрацездатності.
Крім того, на наш погляд, до розрахунку відпускних необхідно включати суму допомоги по вагітності та пологах, незважаючи на те, що в п. 3 Порядку № 100 про це нічого не зазначено. Це пояснюється тим, що згідно з п. 3 ст. 82 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. (далі – КЗпП) час перебування у відпустці по вагітності та пологах включається до стажу роботи, який дає право на щорічні відпустки. Ця думка підтверджується консультацією працівників Мінпраці та соціальної політики України в газеті «Праця і зарплата» за лютий 2004 року № 7 (395) (с. 12). У переліку виплат, що враховуються при розрахунку відпускних, фахівці Мінпраці вказують «...допомогу по тимчасовій непрацездатності, у тому числі допомогу по вагітності та пологах».
Якщо в розрахунковому періоді працівник не мав заробітку не зі своєї вини (наприклад, у зв'язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до трьох років або у відпустці без збереження заробітної плати), розрахунки провадяться виходячи з установленої йому у трудовому договорі тарифної ставки (посадового окладу).
Приклад 3
Працівника підприємства прийнято на роботу 06.02.2006 р. З 27.02.2006 року він іде в навчальну відпустку.
Оплата часу навчальної відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців. Працівникам, які відпрацювали менше року, розрахунок здійснюється на підставі виплат за фактичний час роботи з 1-го числа місяця після оформлення на роботу до 1-го числа місяця, в якому надається відпустка (абз. 2 п. 2 Порядку № 100). У зв'язку з тим, що працівник відпрацював на підприємстві менше місяця і не мав заробітку в розрахунковому періоді, розрахунок відпускних провадиться виходячи з тарифної ставки (посадового окладу), установленої трудовим договором. Аналогічне роз'яснення надано в листі від 22.12.2005 р. № 717/018/84-05.


Виплати, що не враховуються при обчисленні середньої заробітної плати
Згідно з п. 4 Порядку № 100 не включаються до розрахунку середньої заробітної плати:
1. Виплати за виконання окремих доручень (одноразового характеру), що не входять до обов'язків працівника. Виняток становлять (тобто враховуються при розрахунку середньої заробітної плати): доплати за суміщення професій та посад, розширення зон обслуговування або виконання додаткових обсягів робіт і виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників, а також різниці в посадових окладах, що виплачуються працівникам, які виконують обов'язки тимчасово відсутнього керівника підприємства або його структурного підрозділу та не є штатними заступниками.
2. Одноразові виплати. До одноразових виплат належать: компенсація за невикористану відпустку, матеріальна допомога, допомога працівни-кам, які виходять на пенсію, вихідна допомога тощо.
Матеріальна допомога не включається до розрахунку середньої заробітної плати


3. Компенсаційні виплати на відрядження і при переведенні на іншу роботу. До них належать: добові, оплата за проїзд, витрати на наймання житла, підйомні, надбавки, що виплачуються замість добових.
4. Окремі види премій. До таких премій належать: премії за винаходи і раціоналізаторські пропозиції, за сприяння впровадженню винаходів і раціоналізаторських пропозицій, за впровадження нової техніки і технології, за збирання і здавання брухту чорних, кольорових і дорогоцінних металів, збирання та здавання на відновлення відпрацьованих деталей машин, автомобільних шин, введення в дію виробничих потужностей та об'єктів будівництва (за винятком премій працівникам будівельних організацій, що виплачуються у складі премій за результатами господарської діяльності).
5. Грошові та речові винагороди за призові місця на змаганнях, оглядах, конкурсах тощо.
6. Пенсії, державні допомоги, соціальні та компенсаційні виплати.
7. Літературний гонорар штатним працівникам газет і журналів, що виплачується за авторським договором.
8. Вартість безкоштовно виданого спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту, мила, миючих і знешкоджуючих засобів, молока та лікувально-профілактичного харчування.
9. Дотації на обіди, проїзд, вартість оплачених підприємством путівок до санаторіїв та будинків відпочинку.
10. Виплати, пов'язані з ювілейними датами, днем народження, за багаторічну і бездоганну трудову діяльність, активну громадську роботу тощо.
11. Вартість безкоштовно наданих деяким категоріям працівників комунальних послуг, житла, палива та сума коштів на їх відшкодування.
12. Заробітна плата на роботі за сумісництвом (за винятком працівників, для яких включення її до середнього заробітку передбачено чинним законодавством).
13. Сума відшкодування шкоди, заподіяної працівнику каліцтвом чи іншим ушкодженням здоров'я.
14. Доходи (дивіденди, проценти), нараховані за акціями трудового колективу та внесками членів трудового колективу в майно підприємства.
15. Компенсація працівникам втрати частини заробітної плати у зв'язку з порушенням термінів її виплати.
При обчисленні середньої заробітної плати за останні два календарні місяці, крім перелічених вище виплат, також не враховуються виплати за час, коли за працівником зберігався середній заробіток, допомога по тимчасовій непрацездатності та оплата за рахунок коштів підприємства перших п'яти днів тимчасової непрацездатності.
Варіанти розрахунку середньої заробітної плати
Порядок обчислення середньої заробітної плати залежить від цілей, для яких вона розраховується. Розглянемо найтиповіші випадки її розрахунку.
Розрахунок відпускних
Обчислення середньої заробітної плати для нарахування виплат за час відпусток провадиться відповідно до п. 7 Порядку № 100. Згідно із зазначеним пунктом сумарний заробіток за останні 12 календарних місяців (або за менший фактично відпрацьований період) ділиться на відповідну кількість календарних днів такого розрахункового періоду, за винятком святкових і неробочих днів, установлених ст. 73 КЗпП. Отриманий результат помножується на кількість календарних днів відпустки.
Приклад 4
Працівника підприємства прийнято на роботу 04.07.2005 р. З 6 лютого 2006 року працівник іде у відпустку на 24 календарні дні. З 05.09.2005 р. по 08.09.2005 р. працівник перебував у відпустці без збереження заробітної плати.
У зв'язку з тим, що працівник не відпрацював на підприємстві 12 календарних місяців, у цьому випадку розрахунковим періодом є серпень 2005 року – січень 2006 року. Протягом розрахункового періоду працівнику було нараховано:
– заробітну плату – 3840 грн. (без урахування середньої заробітної плати за час перебування у відрядженні);
– суму оплати лікарняного листа – 200 грн.;
– матеріальну допомогу – 250 грн.
Крім того, з 14 по 18 листопада 2005 року працівник перебував у відрядженні. За цей час йому було видано добові 90 грн. і нараховано середню заробітну плату 160 грн.
На розрахунковий період припадають три святкові та неробочі дні (24 серпня 2005 року, 1 і 7 січня 2006 року).
Дні, коли працівник не працював, виключаються з розрахункового періоду.
Таким чином, кількість календарних днів розрахункового періоду становитиме:
184 – 3 – 4 = 177 (к. дн.),
де 184 – загальна кількість календарних днів з 01.08.2005 р. по 31.01.2006 р.;
3 – кількість святкових і неробочих днів за розрахунковий період;
4 – кількість днів, протягом яких працівник перебував у відпустці без збереження заробітної плати.
Добові за час перебування у відрядженні та матеріальна допомога не враховуються при визначенні розміру середньої заробітної плати для оплати відпускних.
Сумарний заробіток за період:
3840 + 200 + 160 = 4200 (грн.).
Середня заробітна плата за день:
4200: 177 = 23,73 (грн.).
Тепер розрахуємо суму відпускних:
23,73 х 24 = 569,52 (грн.).


(Статті, Газета "Податки та бухгалтерський облік", від 20.03.2006, "Середня заробітна плата: розраховуємо правильно
Re: За отпуск слово
Вообще, если такой хороший работник, то пусть гуляет, а его можно просто протабелировать, типа ходил на работу.
Ксюха, большое Вам спасибо smiling smiley
Re: За отпуск слово
1. ОТПУСК ЗА ПРОШЛЫЙ ГОД БРАТЬ ДАЖЕ НУЖНО (СТ.80 КЗОТ), НО, НЕ ЗА ПОЗАПРОШЛЫЙ (ЗА НЕГО РАБОТНИК МОЖЕТ ПОЛУЧИТЬ КОМПЕНСАЦИЮ ТОЛЬКО ПРИ УВОЛЬНЕНИИ);

2. В РАСЧЕТ ОТПУСКНЫХ ВХОДИТ СУММА ОТПУСКНЫХ ЗА ПРЕДИДУЩИЙ ПЕРИОД (ЭТО НЕ КАСАЕТСЯ ТОЛЬКО ОТПУСКОВ ЗА СОБСТВ. СЧЕТ!). ЕСЛИ ЕСТЬ ВОЗМОЖНОСТЬ НАЙТИ Д-тК-т №21 ОТ 22.05.2006г.-НАЙДИТЕ, ТАМ ОПИСАНО ВСЕ, ЧТО КАСАЕТСЯ ОТПУСКОВ (ОЧЕНЬ УДОБНЫЕ ПРИМЕРЫ И РАЗЖОВАНАЯ ЗАКОН-Я БАЗА).
Ребята, есть наемные работники, а есть директора-собственники, которые и по ночам пашут и в праздники , и в выходные, а вы говоритье отпуск winking smiley
Меня просто интересует корректность расчета. Не хочу нарушать нормы smiling smiley
Олег Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> МН, по разному бывает на фирмах. У меня многие
> знакомые имеют отпуска на своей фирме 1-2 недели в
> год. А минута опаздания на работу 1 доллар.


Олег, ну что мешает знакомім послать нах такую фирму и найти нормальную работу?

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
а смысл в табелировании ( типа на работу ходил) , почему нельзя "типа в отпуске был"?
Espana , спасибо smiling smiley
Re: За отпуск слово
Монна Нонна Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> Олег, ну что мешает знакомім послать нах такую
> фирму и найти нормальную работу?


Ну может бояться остаться без работы.
Вы же сами все знаете, что в нашей стране мало где фирмы работают по КЗОТу (люди работают без оформления, з/п в конвертах, не оплачивают больничные и т.д.)
Олег, надо мыслить позитивно smiling smiley
Иначе все страхи материализуются, что и видно на ваших примерах smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Re: За отпуск слово
Каких примерах? Я свои 24 дня в год 100% гуляю.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00045699999999999