Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Благотворительная помощь и налоги

Відправлено користувачем openspace 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
При предоставлении канцтоваров детскому дому (неприбыльная организация):
1. НДСом эта операция не облагается, т.е. налоговую я не выписываю
2. В деку по прибыли идет от2% до 5%

Прошу совета, все ли правильно, не ошибаюсь ли я, кто сталкивался с таким вопросом?
Да, я являюсь юр. лицом, на общей системе налогообложения
1. НО обязательств по НДС нет, но и права на НК при преобретении данных канцтоваров в данном случае тоже нет.
2. Да.
1. По налогу на прибыль - в ВР сумму, которая больше 2%, но меньше 5% от налогооблагаемой прибыли прошлого года (5.2.2. Суми коштів або вартість товарів (робіт, послуг), добровільно перераховані (передані) протягом звітного року до Державного бюджету України або бюджетів місцевого самоврядування, до неприбуткових організацій, визначених у пункті 7.11 статті 7 цього Закону, суми коштів, що перераховані юридичним особам, у тому числі неприбутковим організаціям - засновникам постійно діючого третейського суду у розмірі, що перевищує два відсотки, але не більше п'яти відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, за винятком внесків, передбачених підпунктом 5.6.2 пункту 5.6 цієї статті, та внесків, передбачених підпунктом 5.2.17 цього пункту).

2. По НДС - нет объекта налогообложения (п.5.1.21 подання благодійної допомоги, а саме безоплатна передача товарів (робіт, послуг) особам, визначеним абзацами "а", "б" і "е" підпункту 7.11.1 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" з метою їх безпосереднього використання у благодійницьких цілях, а також операції з безоплатної передачі таких товарів (робіт, послуг) набувачам (суб'єктам) благодійної допомоги відповідно до законодавства. 
Під безоплатною передачею слід розуміти поставку товарів (робіт, послуг) набувачам благодійної допомоги без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсацій їх вартості з боку таких отримувачів або інших осіб. Порушення цього правила прирівнюється до навмисного ухилення від оподаткування особою, яка надає такі товари (послуги)).


Стоп! Важное дополнение!!!!!

Надо начислить НАЛОГОВЫЕ ОБЯЗАТЕЛЬСТВА если товар покупался с НДС из-за то, что:

(Закон про НДС)
7.4.1. ..............
Якщо у подальшому такі товари (послуги) починають використовуватися в операціях, .........звільняються від оподаткування згідно зі статтею 5 цього Закону, ............... то з метою оподаткування такі товари (послуги), основні фонди вважаються проданими за їх звичайною ціною у податковому періоді, на який припадає початок такого використання ..............., але не нижче ціни їх придбання (виготовлення, будівництва, спорудження).
---------
А они начинают использоваться по 5 статье!!!!
Налоговые обязательства есть, это я уже поняла, так как поставщик нам выписал налоговую накладную на товар, который мы отдаем, но возник еще вопрос в расходной накладной мы указываем сумму без НДС что-ли.
Да, в момент реализации ПОЛНАЯ стоимость товара указывается. Например, купили за 100 грн. и 20 грн.(НДС). Указываете - 120 грн.,
Если все это происходит в одном месяце, то получается, что сразу известно, что товар Вами приобретается для льготируемой по НДС операции, тогда все по другому в налоговом учете - в валовые расходы (строка 04.1) ставите ПОЛНУЮ цену (с НДСом) и в валовые доходы (строка 01.1) ставите ПОЛНУЮ цену (с НДСом).

В Деке по НДС (если все в одном месяце) заполняете строку 4 и строку 10.2.

Из Закона по НДС:
"7.4.2. Якщо платник податку придбаває (виготовляє) товари (послуги) та основні фонди, які призначаються для їх використання в операціях, які не є об'єктом оподаткування згідно зі статтею 3 цього Закону або звільняються від оподаткування згідно зі статтею 5 та пунктом 11.44 статті 11 цього Закону, то суми податку, сплачені у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не включаються до складу податкового кредиту такого платника".
Наталка, но не Полтавка Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> тогда все по другому в налоговом учете - в валовые
> расходы (строка 04.1) ставите ПОЛНУЮ цену (с
> НДСом) и в валовые доходы (строка 01.1) ставите
> ПОЛНУЮ цену (с НДСом).

Лишний раз убеждаюсь, что по ночам надо спать! :-) :-) :-) Прошу прощения, меня заклинило! :-) Еще пару таких оплошностей и буду молчать как рыба! :-) :-) :-)
ИСПРАВЛЯЮСЬ по валовым доходам и валовым расходам!!!!
Расходы на благотворительность, в пределах от 2% до 5% процентов отражаете в строке 04.8 Декларации по прибыли, расчет производите с помощью Додатка Р2 (но считаете суммы вместе с НДС, это для Вас как единая сумма), сдается он лишь по результатам года, но как "шпаргалка" используется каждый отчетный период.
В валовые доходы ставите - 0 и только "ноль". Раньше об этом доказывали только СМИ, но уже и ГНАУ согласилась.
Наталка, но не Полтавка ,огромное спасибо, Вы так меня выручили!!! Удачи вам!!!
Спасибо за Ваше "спасибо", а то, когда прочитала..что я написала на счет валовых доходов и расходов первоначально, то волосы стали дыбом. В этом же вопросе, я как рыба в воде, но такое чувство, что нашло какое-то помутнение! :-) Хорошо, что подсознание дало команду (уже при ответе на следующий вопрос), что в этом вопросе я первоначально написала полную дурню! :-)
Да я вообще то прочитала закон, немного поняла, но иногда от многочасового копания в поисках нужной информации находит какой-то тормоз и вот тогда очень нужна поддержка форумчан, а то уже сама путаешься. Спасибо еще раз!!!)))))
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00030400000000008