Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Валовый доход по предоплате за аренду?

Відправлено користувачем GeraldM 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Мы сдаем в аренду (под офисы) нежилое здание. Подскажите, возникает ли у нас ВД по предоплате от арендаторов?
ні, тільки по нарахуванню.

Quote
Galla
ні, тільки по нарахуванню.
Поддерживаю.
ст.7.9.6 Закона о прибыли


А если мы арендуем офисное помещение и его часть сдаем в субаренду, то когда у нас возникают НО по НДС и ВД-по предоплате или начислению?
Поддерживаю. 
ст.7.9.6 Закона о прибыли
А я не поддерживаю. И ВД у арендодателя будут и ВР у арендатора будут.
А я не поддерживаю. И ВД у арендодателя будут и ВР у арендатора будут.// Когда?
Quote
Вотруба
Поддерживаю. 
ст.7.9.6 Закона о прибыли
А я не поддерживаю. И ВД у арендодателя будут и ВР у арендатора будут.

А кто ж говорит, что не будет ВД и ВР?
Конечно же будут, только ВР - по начислению (по акту), а не по предоплате.
А ВД по первому событию.
А ВД по первому событию. // А разве в законе указана разная дата возникновения ВД и ВР по аренде?
Відповідно до підпункту 7.9.6 Закону про прибуток орендодавець збільшує суму валових доходів, а орендар збільшує суму валових витрат на суму нарахованого лізингового платежу за результатами податкового періоду, у якому здійснюється таке нарахування. Якщо орендодавець отримує лізинговий платіж від орендаря за строк, що перевищує звітний період (лізинговий платіж сплачується у вигляді авансу відповідно до умов договору), то до складу валового доходу орендодавця включається сума, що відповідає нарахованому лізинговому платежу за датою, установленою у договорі (лист ДПАУ від 14.12.2004 № 625/4/15-1110). Сума авансового платежу на півроку вперед за оренду будинку не включатиметься до складу валового доходу орендодавця за фактом надходження коштів. Валовий дохід у орендодавця виникає тільки по закінченні періоду, за який відповідно до договору нараховується лізинговий (орендний) платіж.

Приклад. Відображення в обліку орендодавця валового доходу за операціями оренди

Отримано аванс на півроку вперед за оренду будинку, у сумі 36 000 дол. США за курсом НБУ 7,8грн за 1 дол. СЩА. По закінченні першого місяця нараховано орендну плату в сумі 6 000 дол. США, у т.ч. ПДВ, і підписано з нерезидентом акт виконаних робіт.

№ з/п
Змыст операції
Бухгалтерський облік
Сума
Податковий облік

Д-т
К-т
ВД
ВВ

1.
Отримано аванс за оренду будинку
312
681
280 000 UAH

36 000 USD
-
-

2
Відображено податкове зобов'язання з ПДВ
643
641
46 800
-
-

3
Нараховано дохід від договору оренди за один місяць
362
703
46 800 UAH*

6000 USD
39 000
-

4
Відображено розрахунки по ПДВ у сумі нарахованого доходу
703
643
7800

5
Частково закриваються розрахунки з нерезидентом з отриманого авансу
681
362
46 800


* У податковій накладній окремо вказувати «Орендна плата за 1-й місяць», «Орендна плата за 2-й місяць» тощо. У графах 6 і 7 у рядку, що відповідає місяцям, будуть зазначені суми 39 000 грн. із загальною сумою 234 000 грн.

Якщо у договорі оренди передбачено складання таких актів, то їх потрібно складати. З цього питання також можна почитати, пройшовши за посиланням [line.glavbukh.ua]
А как Вам такое :


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 14.12.2004 р. N 625/4/15-1110
Щодо оподаткування операцій оперативного лізингу
Державна податкова адміністрація України <...> щодо оподаткування операцій оперативного лізингу (оренди) основних фондів <...> повідомляє.
Відповідно до підпункту 1.18.1 пункту 1.18 статті 1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі - Закон) оперативний лізинг (оренда) - господарська операція фізичної або юридичної особи, що передбачає відповідно до договору оперативного лізингу (оренди) передання орендарю майна, що підпадає під визначення основного фонду згідно із статтею 8 цього Закону, придбаного або виготовленого орендодавцем на умовах інших, ніж передбачаються фінансовим лізингом (орендою).
Підпунктом 7.6.1 пункту 7.6 статті 7 Закону визначено, зокрема, що передача майна в оперативний лізинг (оренду) не змінює податкових зобов'язань орендодавця та орендаря. При цьому орендодавець збільшує суму валових доходів, а орендар збільшує суму валових витрат на суму нарахованого лізингового платежу за наслідками податкового періоду, в якому здійснюється таке нарахування.
Ураховуючи те, що згідно із статтею 7 Закону операції лізингу (оренди) відносяться до операцій особливого виду, то у разі здійснення таких операцій при визначенні валових доходів та валових витрат застосовується порядок, встановлений цією статтею для оподаткування операцій особливого виду, а не загальні правила.
Оскільки момент виникнення валових доходів (витрат) у разі здійснення операцій з оперативного лізингу (оренди) пов'язаний із фактом нарахування лізингового платежу за договором лізингу (оренди), то валові витрати орендаря і валові доходи орендодавця виникатимуть за датою, визначеною договором для сплати лізингового платежу.
Разом з тим у випадку, якщо лізингодавець (орендодавець) отримує лізинговий платіж від лізингоотримувача (орендаря) за строк, що перевищує звітний період (тобто лізинговий платіж сплачується у вигляді попереднього платежу (авансу) згідно з умовами договору), то до складу валового доходу лізингодавця (орендодавця) включається сума, що відповідає нарахованому лізинговому платежу за датою, встановленою у договорі.
Порядок формування податкового кредиту по податку на додану вартість регламентується пунктами 7.4 і 7.5 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість".
А саме, відповідно до підпункту 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 зазначеного Закону податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, сплачених (нарахованих) платником податку у звітному періоді у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації.
Суми податку на додану вартість, сплачені (нараховані) платником податку у звітному періоді у зв'язку з придбанням (спорудженням) основних фондів, що підлягають амортизації, включаються до складу податкового кредиту такого звітного періоду, незалежно від строків введення в експлуатацію основних фондів, а також від того, чи мав платник податку оподатковувані обороти протягом такого звітного періоду.
При цьому при здійсненні грошових розрахунків датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій: або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків; або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг) (підпункт 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 зазначеного Закону).
Згідно з підпунктом 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" не дозволяється включення до податкового кредиту будь-яких витрат по сплаті податку, що не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями, а при імпорті робіт (послуг) - актом прийняття робіт (послуг) чи банківським документом, який засвідчує перерахування коштів в оплату вартості таких робіт (послуг).
если в договоре предусмотрена предоплата , то на ВД - такую предоплату... я сама была в шоке
Quote
Лу-Лу
если в договоре предусмотрена предоплата , то на ВД - такую предоплату... я сама была в шоке


? Підприємство орендує виробниче приміщення, при цьому орендну плату сплачено за півроку наперед. Чи має право підприємство віднести суму авансової орендної плати до валових витрат у звітному податковому періоді?
Згідно з п. 1.18 ст. 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР (зі змінами та доповненнями) лізингова (орендна) операція – це господарська операція фізичної або юридичної особи (орендодавця), що передбачає надання основних фондів або землі у користування іншим фізичним чи юридичним особам (орендарям) за орендну плату та на визначений строк. Порядок оподаткування операцій лізингу (оренди) визначено пп. 7.9.6 п. 7.9 ст. 7 Закону № 334/94-ВР, згідно з яким передача майна в оперативний лізинг (оренду) не змінює податкових зобов'язань орендодавця та орендаря. При цьому орендодавець збільшує суму валових доходів, а орендар – суму валових витрат на суму нарахованого лізингового платежу за наслідками податкового періоду, в якому здійснюється таке нарахування.
Відповідно до пп. 11.3.1 п. 11.3 ст. 11 Закону № 334/94-ВР датою збільшення валового доходу вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), що підлягають продажу, у разі продажу товарів (робіт, послуг) за готівку – дата її оприбуткування в касі платника податку, а за відсутності такої – дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) – дата фактичного надання результатів робіт (послуг) платником податку.
Отже, у разі здійснення операцій з оперативного лізингу (оренди) дата збільшення валових витрат і валових доходів пов'язана із датою нарахування лізингового платежу, що визначена у договорі лізингу (оренди). Слід зазначити, якщо договором оренди не передбачено здійснення передоплати, то у випадку авансової сплати лізингового платежу валові витрати орендаря і валовий дохід орендодавця збільшуються лише на суму, що відповідає нарахованому лізинговому платежу за датою, встановленою у договорі та підтвердженою актом виконаних робіт або актом надання послуг з оренди приміщення.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00037500000000001