Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

ФОП Единий податок та вхідні документи

Відправлено користувачем Borod 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Добрий день.
Повинен ФОП по новому Податковому кодексу:
1. Записувати у книгу (заповнювати наступні колонки): витрати, кількість проданої продукції, ціна проданої продукції ?
2. Вести облік вхідних документів (прибуткові накладні по товару повині бути) та складу(залишків товару)?
Я читала, що вести витрати і доходи треба в хронологічній послідовності
Дякую, а не підскажите у яких пунктах можна почитати


ШТРАФИ ДО ПІДПРИЄМЦІВ - ЄДИННИКІВ ЗА ВІДСУТНІСТЬ ТОВАРНОГО ОБЛІКУ — НЕПРАВОМІРНІ.
Коментар редакції до Листа Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 04.05.10 N 5688

"Баланс"
N 50 - 51, від 24 червня 2010 р.

Тетяна Лисиця
редактор напряму "Бухгалтерський облік та оподаткування"

Ми згодні з висновками публікованого листа Держкомпідприємництва від 04.05.10 р, N 5688, а також листа Мін'юсту від 19.05.10 р. N 6091-0-4-10-20. Наведемо аргументи. Статтями 20, 21 Закону від 06.07.95 р. N 265/95-ВР (далі — Закон про РРО) установлено штрафні санкції:
• за реалізацію неврахованих у встановленому порядку товарів;
• за відсутність або ведення з порушенням установленого порядку обліку товарів за місцем реалізації та зберігання.
Розглянемо, чи застосовні ці штрафи до підприємців-єдинників. Обов'язок вести облік товарів при реалізації за готівковий розрахунок передбачений, зокрема, п. 12 ст. 3 Закону про РРО (правила бухгалтерського обліку товарів розглядати не будемо, оскільки вони для юридичних осіб). Виняток із п. 12 ст. 3 Закону про РРО становлять особи, діяльність яких підлягає оподаткуванню за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів. Давайте проаналізуємо, чи передбачають правила спрощеної системи оподаткування ведення такого обліку підприємцями. Форма книги обліку доходів і витрат та порядок її ведення суб'єктами спрощеної системи оподаткування встановлюються ДПАУ (п. 4 Указу Президента від 03.07.98 р. N 727/98, п. 3 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 26.09.01 р. N 1269). Для визначення результатів підприємницької діяльності на підставі хронологічного відображення господарських і фінансових операцій платник єдиного податку веде Книгу обліку доходів і витрат згідно з додатком 10 до Інструкції, затвердженої наказом ГДПІУ від 21.04.93 р. N 12. При цьому обов'язковому заповненню підлягають тільки графи "період обліку", "затрати на виробництво продукції", "сума виручки (доходу)", "чистий дохід" (п. 8 Порядку, затвердженого наказом ДПАУ від 29.10.99 р. N 599). Як бачимо, обов'язок вести облік обсягу реалізованих товарів для підприємців-єдинників зазначеними законодавчими актами не передбачений. Отже, такі підприємці підпадають під виняток із п. 12 ст. 3 Закону про РРО. У цьому Законі немає вимоги про наявність у місці реалізації первинних документів на прихід товару (про такі вимоги сказано в публікованому листі ДПАУ від 25.12.09 р. N 28923/7/23-7017/1485, далі — Лист N 28923).
Висновок. Вимоги про товарний облік і наявність первинних документів на прихід товару у підприємців-єдинників і висновок Листа N 28923 про застосування штрафів за їх відсутність за ст. 20, 21 Закону про РРО суперечать законодавству.
Дякую.
Але я думаю штрафи все рівно будуть виписувать, треба буде сдитись.
Я думаю, що достатньо записувати фактичні витрати, підтверджені документами - чеком або по-банку, тим числом, коли вони виникли.
Добрый день!
Подскажите, пожалуйста, какие первичные документы на приход товара должны быть, если я (ФОП) закупаю у народа аккумуляторы б/у, не на утилизацию, а на продажу.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00048400000000004