Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

ДЕКРЕТ !!!

Відправлено користувачем Иногда могу 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
ДЕКРЕТ !!!
Добрый день! Понимаю, что тема уже заезженная....но....очень нужна помощь (работаю без бухгалтера).
Сотрудница оформлена на работу 23.06.10. (з/п минимальная, в отпуске не была), ориентировочно с 10 февраля уходит в декрет. Какие мои действия, что я оформляю и как? С жен.консультации попросили от меня какую -то справку (что это за справка)?
Если есть у кого свободное время, пожалуйста помогите, буду очень благодарна.
Re: ДЕКРЕТ !!!
1.Справка выдается обычная на фирменном бланке,где указываете Ф.И.О. сотрудницы-за каким приказм,от 23.06.10 принята на работу -должность и работает по сей день.оклад можете и не указывать.
2.После того как сотрудница принесет Вам больничный на декретный отпуск: рассчитать его:расчетный период: август 2010 г по январь 2011 г. -(6 месяцев)
Re: ДЕКРЕТ !!!
можно продолжить вопрос?
что делать потом? что передается в соцстрах? а то во всех разъяснениях есть как рассчитывать помощь но нигде, что с этим расчетом потом делать..

заранее спасибо!


Re: ДЕКРЕТ !!!
заява-розрахунок подается
Re: ДЕКРЕТ !!!
У меня сотрудница вышла в декрет 05.01.2011 г. Больничные начислила, счет в банке открыла. В соцстрахе сначала сказали, чтобы принесли документы на проверку, а когда все принесла, сказали, что проверки не будет, что нужно заполнить бланк заявки-рассчета, которого еще нет (не утвержден Минюстом), и что больничные будете ждать к Новому году.
Re: ДЕКРЕТ !!!
эта заява розрахунок в Постанове Фонда СС № 26 от 22.12.2010, но она вроде да еще на рег-ции в Минюсте
Например, начислила я больничный...что с налогами???? счет в банке новый открыть? (я так понимаю специально для этого больничного), потом иду в соцстрах?
Re: ДЕКРЕТ !!!
да идете в соцстрах с заявой розрахунком, в теч 10 раб дней вам финансируют и при выдаче вы платите налоги, но у вас же декрет поэтому вам чистую сумму перечислять вы ее и выплатите
что значит "вам чистую сумму перечислять вы ее и выплатите" ?.....пока мне эту сумму (тоесть, та сумма, что мною начислена как больничный и она же указана в заявке розрахунок) не перечеслят на тот новый отдельный счет, я ее не выдаю и налоги никакие не плачу...когда получаю эти деньги - что дальше?
Re: ДЕКРЕТ !!!
в смысле дальше? получаете на счет - выплачиваете
Re: ДЕКРЕТ !!!
при выдаче - вам же всё перечислять с удержаниями , грязную сумму
Re: ДЕКРЕТ !!!
По моему декретные не облагаются никакими налогами, сколько начислили - столько и выплатили. И в персонификации раньше не показывали. В фонд оплаты труда они не входят
те деньги которые я получу с фонда на счет - те я и выплачиваю?...
Re: ДЕКРЕТ !!!
Quote
інночка
По моему декретные не облагаются никакими налогами, сколько начислили - столько и выплатили. И в персонификации раньше не показывали. В фонд оплаты труда они не входят

ну я в общем случае написал для больничных, будет чистая сумма - выплачиваете чистую
Re: ДЕКРЕТ !!!
Quote
Иногда могу
те деньги которые я получу с фонда на счет - те я и выплачиваю?...

Да. Эту же сумму вы покажете в сврём расчете, её же вам перечислит с/с на спец. счет и вы эту же сумму выплатите сотруднице.
Re: ДЕКРЕТ !!!
А розрахунок вже затвердили??
Re: ДЕКРЕТ !!!
Ещё нет бланка.
Re: ДЕКРЕТ !!!
а меня вот интересует вопрос такого плана, при снятии денег с р/с банк с нас берет 1% от суммы снятия, т.е. перечислили мне скажем 1000 грн. на оплату больничного, я смогу снять только 990 грн., т.к. 10 грн надо оставить на р/с для процента за снятие налички. Т.о. я сотруднику выплачу только 990 грн. или как? я что-то совсем запуталась.

__________________________________________________

Не позволяй своим ушам слышать то, чего не видели твои глаза
Re: ДЕКРЕТ !!!
10грн- это услуги банка, а ваши хозрасходы согл. договора с банком и он снимет их с основного счета
Re: ДЕКРЕТ !!!
Скорее всего комиссия за РКО будет сниматься/перечисляться с вашего основного счета, а не со спец. счета 2604.
Re: ДЕКРЕТ !!!
ага, я тоже так подумала, а банк подтвердил-будет сниматься с основного р/с smiling smiley всем спасибо!!!

__________________________________________________

Не позволяй своим ушам слышать то, чего не видели твои глаза
Может кому пригодится.....


ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

ЛИСТ

від 13.01.2011 р. N 01-16-45



Виконавчим дирекціям відділень Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності


Про окремі питання, пов'язані з набуттям чинності Закону України N 2464



У зв'язку з набуттям чинності з 1 січня 2011 року Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. N 2464-VI (далі - Закон N 2464) роз'яснюємо наступне.

1. Відповідно до положень Закону N 2464 Пенсійний фонд на базі свого реєстру має створити Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування для спільного користування усіма фондами соціального страхування. Взяття на облік (зняття з обліку) страхувальників з 1 січня 2011 року здійснюватиметься органами Пенсійного фонду відповідно до статті 5 Закону N 2464 та положень Порядку взяття на облік та зняття з обліку в органах Пенсійного фонду України платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду від 27.09.2010 р. N 21-6. Обмін інформацією з Державного реєстру соціального страхування здійснюватиметься на центральному рівні відповідно до Положення про Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду від 08.10.2010 р. N 22-1, та протоколів обміну інформацією.

У зв'язку з цим необхідно забезпечити відповідну роз'яснювальну роботу, співпрацю з органами Пенсійного фонду щодо поінформованості страхувальників про види та порядок надання матеріального забезпечення та соціальних послуг, які надаються Фондом, а також місцезнаходження районних, міжрайонних, міських виконавчих дирекцій відділень Фонду.

2. Звіти по коштах Фонду за 2010 рік подаються за формою Ф4-ФСС з ТВП з додатком за формою Ф 14. Останній день подання річної звітності 20 січня 2011 року.

3. Заборгованість страхувальників, яка має місце станом на 01.01.2011 р., повинна бути перерахована на рахунки районних, міжрайонних, міських виконавчих дирекцій відділень Фонду за місцем обліку страхувальників.

4. Рядок 1 таблиці VI звіту за формою Ф4-ФСС з ТВП втрачає інформативність, оскільки з 01.01.2011 р. зупиняється виплата допомоги страхувальникам за принципом "взаємозаліку" - за рахунок нарахованих страхових внесків. Вся сума заборгованості, зазначена у рядку 12 таблиці III звіту за формою Ф 4-ФСС з ТВП станом на 01.01.2011 р., має бути відшкодована страхувальнику Фондом. Перерахування повинні здійснюватися на рахунок страхувальника, зазначений в його звіті (або в заявці).

5. Для виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, на поховання, яка нарахована страхувальником після 01.01.2011 року (нарахована сума допомоги не відображена в річному звіті за формою Ф4-ФСС з ТВП), згідно част. 1 ст. 21 Закону N 2240 страхувальником для фінансування його робочим органом відділення Фонду має подаватися заява-розрахунок за формою, затвердженою постановою правління Фонду від 22.12.2010 р. N 26 (на даний час знаходиться на реєстрації в Міністерстві юстиції).

Для отримання коштів за такими заявами відповідно до част. 2 статті 21 Закону N 2240 страхувальникам необхідно відкрити окремий рахунок в банку (лист НБУ "Щодо відкриття страхувальниками-роботодавцями окремих поточних рахунків" від 14.12.2010 р. N 25-111/2972-22535), а страхувальникам - бюджетним установам - у відповідному органі Державного казначейства України (лист від 30.12.2010 р. N 17-04/3353-24549).

6. Отримавши кошти від органу Фонду, страхувальник зобов'язаний виплатити допомогу по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах застрахованій особі не пізніше найближчого дня, встановленого для виплати заробітної плати, а допомогу на поховання - не пізніше наступного робочого дня після отримання страхових коштів від Фонду. У разі, якщо сума отриманих страхувальником від Фонду страхових коштів перевищує фактичні витрати на надання матеріального забезпечення у вказаний термін, невикористані страхові кошти мають бути протягом трьох днів повернуті органу Фонду, що здійснював фінансування. Отримані від Фонду кошти не можуть бути використані на будь-які інші цілі. Страхові кошти, зараховані на окремий рахунок, не можуть бути спрямовані на задоволення вимог кредиторів, на стягнення на підставі виконавчих документів.

7. Згідно част. 1 ст. 21 Закону N 2240 фінансування страхувальника на окремий рахунок має здійснюватися протягом 10 робочих днів від надання належним чином оформленої заяви-розрахунку. Для цього зведені заяви за формою, наведеною в додатку до постанови правління Фонду від 22.12.2010 р. N 26 (перша таблиця), мають бути оперативно направлені з робочого органу Фонду до виконавчої дирекції відділення Фонду (як правило до кінця дня, коли отримано заяви від страхувальників). Не пізніше ніж на наступний день узагальнена заява відділення Фонду має бути в електронному вигляді направлена до Виконавчої дирекції Фонду.

8. 22.12.2010 р. постановою правління Фонду N 23 внесено зміни до Інструкції про порядок складання та виконання бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 18.04.2003 р. N 10. Цими змінами з 2011 року припиняється доведення до страхувальників з чисельністю більше ніж 300 працюючих кошторисів по коштах Фонду. Це пов'язано з відсутністю контролю з боку органів Фонду за нарахуванням страхувальниками єдиного внеску, тобто доходної частини бюджету Фонду, а також неможливістю через це достовірно спрогнозувати очікувані видатки окремих страхувальників.

При цьому, у разі укладення Виконавчою дирекцією Фонду договорів із санаторно-курортними закладами щодо надання відповідних послуг застрахованим особам та членам їх сімей, до страхувальників з чисельністю більше ніж 300 працюючих має бути доведений план розподілу путівок згідно п. 2.7 Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 25 лютого 2009 р. N 12 (із змінами та доповненнями).

Для страхувальників з чисельністю працівників до 300 осіб, фізичних осіб - підприємців та інших фізичних осіб, застрахованих на добровільних засадах, складається зведений план розподілу путівок та затверджується наказом директора робочого органу відділення Фонду.

Постановами правління Фонду від 22.12.2010 р. N 27 та N 31 (на даний час знаходяться на реєстрації в Міністерстві юстиції) внесено зміни до Порядку часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду, затвердженого постановою правління Фонду від 25.02.2009 р. N 16, та Порядку фінансування оздоровлення дітей застрахованих осіб у дитячих закладах оздоровлення за рахунок коштів Фонду, затвердженого постановою правління Фонду від 25.02.2009 р. N 17. Цими змінами припиняється часткове фінансування за рахунок нарахованих страхових внесків (шляхом "взаємозаліку") санаторіїв-профілакторіїв та дитячих закладів оздоровлення.

9. Статтею 10 Закону N 2464 та статтею 6 Закону N 2240 визначено коло осіб, які можуть сплачувати єдиний внесок (у тому числі відрахування на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та втратами, зумовленими похованням) на добровільних засадах. Для добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування до територіального органу Пенсійного фонду за місцем проживання подається відповідна заява з подальшим укладенням договору про добровільну участь.

У разі виявлення бажання з 1 січня 2011 року брати участь (продовжувати брати участь) у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності на добровільних засадах фізичним особам необхідно звертатися з відповідною заявою до органів Пенсійного фонду.

Водночас, звертаємо увагу на те, що призначення та виплата матеріального забезпечення добровільно застрахованим особам та фізичним особам - підприємцям, які сплачували єдиний податок, за страховими випадками, які настали до 31.12.2010 року включно, здійснюються робочими органами відділень Фонду в порядку та на умовах, діючих до 01.01.2011 року.

10. Відповідно до положень підрозділу 8 "Особливості справляння єдиного податку та фіксованого податку" розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України з 1 січня 2011 року до Фонду не надходитимуть відрахування від єдиного податку (крім єдиного податку, який сплачується у січні 2011 року за останній звітний (податковий) період 2010 року).

Відповідно до статті 2 Прикінцевих положень Закону N 2464 з 1 січня 2011 року суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування відповідно до Указу Президента України від 3 липня 1998 року N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", розділу IV Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року N 13-92 "Про прибутковий податок з громадян", нараховують, обчислюють та сплачують єдиний внесок відповідно до цього Закону.

Враховуючи зазначене, фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, матимуть право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги, що надаються відповідно до Закону N 2240 за рахунок коштів Фонду, лише у разі сплати єдиного внеску (у тому числі відрахувань на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності) на добровільних засадах.

Рекомендуємо звернути увагу на роз'яснення ДПАУ від 29.12.2010 р N 29263/7/15-0117 щодо сплати єдиного податку юридичними особами.

11. На період до повного погашення (стягнення) заборгованості із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, та сум штрафних санкцій, нарахованих та не сплачених (не погашених) у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій, за Фондом зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій,якими вони були наділені до набрання чинності Закону N 2464.

12. Форма звітності по коштах Фонду за звітні періоди 2011 року має бути найближчим часом затверджена правлінням Фонду. Пропонується у порядку подання цієї звітності передбачити можливість її неподання тими страхувальниками, у яких відсутня заборгованість по коштах Фонду і не відбувалося нарахування допомоги застрахованим особам.

Дане роз'яснення пропонуємо довести до відома робочих органів відділення Фонду та страхувальників.

Додатки: на 3 арк.

В. о. директора
Е. Д. Ушаков
Лікарняні
а як бути, коли нараховані лікарняні, починаючи з 6-го дня, далі подаємо заяву-розрахунок із вказанням "грязної" суми лікарняних, фонд нас фінансує. Потім ми повинні виплатити лікарняні за мінусом податків і сплатити самі податки з цього ж спеціального рахунку, що відкрили?
Re: Лікарняні
Внески, що утримуються із лікарняних (тобто 2% та податок) перераховуємо з цього спеціального рахунку, а нарахування на лікарняні (33,2%) зі свого рахунку.
Re: Лікарняні
А подскажите, пожалуйста, при выплате больничных за счет ФССпо ВПТ, если сумма больничных 400грн (в т.ч. за счет фонда 265грн), я должна буду заплатить с них 15% НДФЛ (38,96) ( без учета НСЛ)?. ВЕРНО??
Б/лист закрыла 16 мая.соответственно,зп за май еще нет.
ведь налог.льготу (а я таки буду ее применять, т.к.ЗП до 1320грн) я должна применить к месячному доходу.
Зараннее благодарна.
Re: Лікарняні
Меня тоже интересует этот вопрос.
Re: Лікарняні
Вот нашла письмо

Щодо оподаткування доходів фізичних осіб

Лист Державної податкової адміністрації України

від 19 січня 2011 р. N 697/6/17-0715

Державна податкова адміністрація України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N 2755-VI (далі - Кодекс), розглянула лист від 14.12.2010 р. N 821 щодо оподаткування доходів фізичних осіб і повідомляє.

Абзацом першим підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Кодексу встановлено, що податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування (абзац третій підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Кодексу).

Згідно з підпунктом 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 Кодексу виплати, пов'язані з тимчасовою втратою працездатності, включаються до складу місячного оподатковуваного доходу платника податку.

Водночас абзацом другим підпункту 169.2.3 пункту 169.2 статті 169 Кодексу встановлено, що податкова соціальна пільга не може бути застосована до доходів платника податку, інших ніж заробітна плата.

Відповідно до підпункту 14.1.48 пункту 14.1 статті 14 Кодексу заробітна плата для цілей розділу IV цього Кодексу - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Згідно з пунктом 164.6 статті 164 Кодексу під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

Абзацом другим статті 2 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. N 322-VIII встановлено, що працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою. Працівники мають право, зокрема, на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності.

Пунктом 1 статті 35 Закону України від 18.01.2001 р. N 2240-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (далі - Закон N 2240) встановлено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного зі страхових випадків, визначених указаною статтею.

Відповідно до пункту 2 статті 35 Закону N 2240 допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 р. N 439.

Враховуючи наведене, виплати по листках непрацездатності (оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомога по тимчасовій непрацездатності) з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб прирівнюються до заробітної плати і враховуються при визначенні граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги. Вказані суми включаються до складу місячного оподатковуваного доходу платника податку і оподатковуються з врахуванням норм пункту 164.6 статті 164 Кодексу.


Не понятно, если у работника кроме больничных больше дохода нет, то как тогда применять льготу. Сумма больничных - 527,25 (57,00- за счет предприятия и 470,25 за счет ФСС). Получается НДФЛ нету ни там ни там. Мне надо заплатить 33,2 % и 2 % с основного счета и 2 % со спецсчета?
Re: ДЕКРЕТ !!!
если общий мес. доход не превішает 1320 грн. и есть заявление от работника, НСЛ можно применить.
Пересчитайте НДФЛ с 527,25. Он там есть. smiling smiley
Re: Лікарняні
Так получается 2 суммы - 57,00 за счет предприятия и 470,25 - ща счет ФСС.
Или считать с общей суммы: 527,25 - 10,55 (2 %) - 470,50 (НСЛ) = 46,20 грн
А как платить НДФЛ? С основного или со спецсчетв? Как его разделить?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000498