Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

ОФ как взнос в уставный фонд ООО

Відправлено користувачем Feliksovna 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Помогите, пожалуйста! Есть какие-то формы где нужно внести основные фонды которые вносятся в УФ ООО и есть ли в этой операции "подводные камни"? Заранее спасибо
смотря кто вносит. если физлица - нету, если юрлица - то НДС у вносящего.

акт приёмки-передачи и оценки, производимой по согласованию участников - в произв. форме.
спасибо, вносит сам директор и учредитель в одном лице (физ.лицо) и эти документы в произвольной форме нужны только для операции в бух,учете - больше не для кого?


здрасте, Вы ж их потом будете в НУ амортизировать...
// если физлица - нету,

ГНАУ так не думает. Было разъяснение где-то пол-годика назад, что ежели физ.лицо вносит весчью, а не денежкой, то значит оно (физ.лицо) продает энту весчь в обмен на корпоративные права, ежели продает - значит есть доход, ежели есть доход, то есть НДФЛ :-(

__________________________________________________________________________________

Кулинария на Поварёнок.Ру
Я - Gal4oNek на кулинарном портале Поварёнок.Ру
Тут тоже мои рецепты: [fotorecept.com]
ГалчёNek Автор рядків:
-------------------------------------------------------
> // если физлица - нету,
>
> ГНАУ так не думает. Было разъяснение где-то
> пол-годика назад, что ежели физ.лицо вносит
> весчью, а не денежкой, то значит оно (физ.лицо)
> продает энту весчь в обмен на корпоративные права,
> ежели продает - значит есть доход, ежели есть
> доход, то есть НДФЛ :-(


Ну, насколько я помню, объект налогообложения должен устанавливаться законом, а не пиздьмом...
Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
E-mail: mail@visnuk.com.ua; [www.visnuk.com.ua]; тел. : (044) 501-06-43)

? Як у податковому обліку платника податку відображається операція із внесення товарно-матеріальних цінностей до його статутного фонду? Зокрема, чи може цей платник застосувати п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» для перерахунку приросту (убутку) таких товарно-матеріальних цінностей?


Відповідно до пп. 1.28.2 п. 1.28 ст. 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР, зі змінами та доповненнями) під фінансовою інвестицією слід розуміти господарську операцію, яка передбачає придбання корпоративних прав, цінних паперів, деривативів та інших фінансових інструментів. Фінансові інвестиції поділяються на прямі та портфельні.
Прямою інвестицією є господарська операція, яка передбачає внесення коштів або майна до статутного фонду юридичної особи в обмін на корпоративні права, емітовані такою юридичною особою.
Згідно з п. 1 ст. 66 Господарського кодексу під терміном «майно» слід розуміти виробничі та невиробничі фонди, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі підприємства. Тобто під терміном «майно» слід розуміти будівлі, споруди, обладнання, транспортні засоби, інвентар, сировину, матеріали, товари та інші матеріальні цінності.
Таким чином, якщо товарно-матеріальні цінності вносяться до статутного фонду підприємства-емітента в обмін на його корпоративні права, таке внесення є прямою інвестицією, сума якої не включається до складу валового доходу цього емітента відповідно до пп. 4.2.5 п. 4.2 ст. 4 Закону № 334/94-ВР.
Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону № 334/94-ВР під терміном «валові витрати» слід розуміти суму будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формі, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності. При цьому відповідно до пп. 8.4.11 п. 8.4 ст. 8 Закону № 334/94-ВР операції з включення основних фондів і нематеріальних активів до складу статутного фонду платника податку прирівнюються до придбання таких основних фондів і нематеріальних активів із подальшим включенням основних фондів до відповідних груп.
Отже, внесення до статутного фонду ТМЦ та основних фондів і нематеріальних активів регламентується різними нормами Закону № 334/94-ВР, що, у свою чергу, передбачає різницю в податковому обліку таких операцій.
Виходячи з викладеного, операція із внесення ТМЦ до статутного фонду платника податку є прямою інвестицією, а не придбанням таких ТМЦ, тобто платник податку – емітент не включає вартість отриманих ТМЦ до складу валових витрат*.
Відповідно до п. 5.9 ст. 5 Закону № 334/94-ВР платник податку веде податковий облік приросту (убутку) балансової вартості товарів (крім тих, що підлягають амортизації, та цінних паперів), сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів, малоцінних предметів (за текстом – запасів) на складах, у незавершеному виробництві та залишках готової продукції, витрати на придбання та поліпшення (перетворення, зберігання) яких включаються до складу валових витрат згідно з цим Законом (за винятком тих, що отримані безкоштовно).
Враховуючи, що відповідно до Закону № 334/94-ВР у перерахунку беруть участь лише ті запаси, витрати на придбання та поліпшення (перетворення, зберігання) яких включаються до складу валових витрат, а вартість ТМЦ, отриманих у вигляді прямої інвестиції, не підлягає включенню до складу валових витрат, застосування п. 5.9 ст. 5 Закону № 334/94-ВР для перерахунку таких ТМЦ є неправомірним.
Щодо подальшого продажу підприємством-емітентом ТМЦ, внесених до його статутного фонду, то така операція має відображатися в рядку 01.1 «Доходи від продажу товарів (робіт, послуг)» декларації з податку на прибуток підприємства.

Відповідь підготовлено за сприяння
Наталії Хоцянівської Заступника директора Департаменту податку на прибуток та інших податків і зборів (обов'язкових платежів) ДПА України
Валентина Завгороднєва Начальника відділу адміністрування податку на прибуток та інших платежів



«Вісник податкової служби України», жовтень 2005 р., № 40 (370), с. 43 (http://www.visnuk.com.ua)
Дата підготовки 25.10.2005
Журнал «Вісник податкової служби України»
____________
До відома
* Дещо незгодні з такою позицією податківців Євгенія Сергєєва («Бізнес – Бухгалтерія. Право. Податки. Консультації», 24 квітня 2006 р., № 17 (692), с. 79). Аналогії з ОФ і НМА, що інвестуються, тут недоречні, вважає вона. Адже норми, яка встановлює, що внесення ТМЦ як внеску до статутного фонду для емітента не вважаються придбанням таких ТМЦ (або не прирівнюються до такого), у Законі не з’явилося. Отриманими безоплатно такі ТМЦ згідно з нормами Закону про прибуток не вважаються (п. 1. 23). У свою чергу термін «пряма інвестиція» (п. 1.28.2) звучить як «господарська операція, яка передбачає внесення коштів або майна до статутного фонду юридичної особи в обмін на корпоративні права, емітовані такою юридичною особою». Факт обміну (небезоплатності отримання ТМЦ як внеску до статутного фонду), зазначає далі Є. Сергєєва, свідчить про те, що придбання емітентом таких ТМЦ все-таки є. Пряма інвестиція містить дві характерні ознаки продажу (п. 1.31): є й перехід права власності, і цивільно-правовий договір, і компенсація. Щоправда, витрати за такого обміну здійснюються емітентом у нематеріальній формі, але стверджувати, що витрат тут не було, абсолютно некоректно, адже інвестор не подарував емітенту такі ТМЦ, а придбав в обмін на них право власності на статутний фонд (або частку / пай у статутному фонді) емітента. Тобто, резюмує Є. Сергєєва, така операція емітента не випадає з визначення валових витрат. Тож такий неадекватний підхід податківців у даному випадку здається необґрунтованим і таким, що не базується на положеннях Закону. Втім, були часи, коли ДПАУ підходила до вирішення цієї проблеми дещо гуманніше. Тут Є. Сергєєва посилається на лист від 23.06.2000 р. № 2314/М/15-1116, в якому податківці дозволили новоствореним суб’єктам господарювання на дату реєстрації включати вартість ТМЦ до залишків запасів, внесених до статутного фонду такого платника податку, з метою перерахунку за п. 5.9 Закону про прибуток. І, до речі, на даний час цей документ ДПАУ ще не скасовано...
ЛІГАБізнесІнформ
українська Мережа ділової інформації
www.liga.net
//Ну, насколько я помню, объект налогообложения должен устанавливаться законом, а не пиздьмом...

Да в том то все и проблема, что в Законе не написано, что взнос в УФ весчами не является продажей и не попадает под НДФЛ, думаю наши народные избранники, как обычно, когда писали Закон просто забыли про этот момент. ГНАУшники в свое время милостливо нам разрешали не облагать это "счастье" НДФЛом. А теперь-то они Закон дочитали :-( и выдали разъяснение как раз таки соответствующее Закону, а не здравому смыслу :-(

__________________________________________________________________________________

Кулинария на Поварёнок.Ру
Я - Gal4oNek на кулинарном портале Поварёнок.Ру
Тут тоже мои рецепты: [fotorecept.com]
Девушка не парьтесь! Я работаю в юрфирме, мы уставы клепаем, так есть фирмы, где весь уставный фонд сформирован внесенной оргнтехникой.
Есть, не спорю и вот теперь ГНАУ себе новую кормушку нашла :-(
Вы ведь тока предприятия регистрите, а не отбиваете их потом от нападок ГНАУ после такой регистрации.

__________________________________________________________________________________

Кулинария на Поварёнок.Ру
Я - Gal4oNek на кулинарном портале Поварёнок.Ру
Тут тоже мои рецепты: [fotorecept.com]
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00025299999999995