Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Розподіл податкового кредиту

Відправлено користувачем Марша 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Якщо у 2010р. наше підприємство надавало послуги лише з ПДВ (інжиніринг), а у 2011р. у нас з"являються як оподатковані так і не оподатковувані операції.
Я правильно розумію станом на січень по розподілу коефіцієнта за 2010р. – ми є 100% платниками ПДВ.
У січні 2011р. у мене були лише операції з ПДВ, я відповідно сплачувала 100%.
У лютому у мене плануються бути лише неоподатковані операції, а от податковий кредит з ПДВ є, отже у мене виходить ВІДШКОДУВАННЯ, що робити в даному випадку?
Якщо у нас більша частка не оподатковуваних операцій, то ми не маємо права на податковий кредит, але це я розумію за підсумком року. (Щось зовсім запуталась)
P.S. Якщо маєте якусь інформацію в даному питанні, порадьте будь-ласка, як правильно діяти в даній ситуації. Буду дуже вдячна. ( У мене ще зовсім малий стаж, а підприємство не велике, а бухгалтер лише 1)
199.3. Платники податку, у яких протягом попереднього календарного року були відсутні неоподатковувані операції, а такі неоподатковувані операції почали здійснюватися у звітному періоді,
а також новостворені платники податку проводять у поточному календарному році розрахунок частки використання придбаних товарів/послуг між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями на підставі розрахунку, визначеного за фактичними даними обсягів з постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій першого звітного податкового періоду, в якому задекларовані такі операції.
Розрахунок частки використання сплаченого (нарахованого) податку за придбаними (ввезеними) товарами (послугами) між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями подається до органу державної податкової служби одночасно з податковою декларацією звітного податкового періоду, в якому задекларовані такі оподатковувані та неоподатковувані операції.
т.е.за январь считаете коеф. и используете его весь год. а в декабре пересчет


Розрахунок частки використання сплаченого (нарахованого) податку за придбаними (ввезеними) товарами (послугами) між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями


ЦЕЙ РОЗРАХУНОК В ДОВІЛЬНІЙ ФОРМІ??????
199.3. Платники податку, у яких протягом попереднього календарного року були відсутні неоподатковувані операції, а такі неоподатковувані операції почали здійснюватися у звітному періоді,
а також новостворені платники податку проводять у поточному календарному році розрахунок частки використання придбаних товарів/послуг між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями на підставі розрахунку, визначеного за фактичними даними обсягів з постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій першого звітного податкового періоду, в якому задекларовані такі операції.
Я так розумію січні у мене операції лише з ПДВ, отже у мене у даному звітному періоді не виникло таких подій. У лютому у мене надання лише не оподатковуваних оподатковуваних операцій, отже я не матиму право на податковий кредит згідно ст. 198.4. Якщо платник податку придбає (виготовляє) товари/послуги та необоротні активи, які призначаються для їх використання в операціях, що не є об’єктом оподаткування або звільняються від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з таким придбанням (виготовленням), не відносяться до податкового кредиту зазначеного платника.
я так розумію що коефіцієнт я буду визначати коли одночасно надам оподатковувані і не оподатковувані операці. Хоча коефіцієнт визначається на рік а у мене вийде майже що місяця визначати : чи маємо ми право на податковий кредит, чи який відсоток можем віднести до податкового кредиту?????? (щось я напено не прочитала...)
Підскажіть, будь-лакска! А запізнілі ПН з грудня можна проводити в повному обсягу чи за отриманим коеф-том?
Дякую!!!
Підкажіть будь ласка! Якщо п-во придбало товар, який фактично використовується тільки в неоподатковуваній операції, чи треба йому проводити розподіл податкового кредиту за цим товаром з урахуванням коефіцієнта, якщо п-во у своїй д-ті здійснює ще й оподатковувані операції? Дякую !!!
весь входящий НДС делите на 3 группы:
1. участвует только в налогооблагаемых операция - ндс не распределяем
2. участвует как в налообл. так и в льготир.операциях - распределяем по коеф.
3. участвует только в льготир.операциях - не включает в кредит всю сумму
Огромое спасибо, gulkoov !!
Подскажите пожалуйста при расчете коэффициента для распределения НДС в расчет за 2010 входят ли корректировки (+,-) ? Если возможно, подскажите полную формулу для расчета коэффициента с учетом строчек декларации . Спасибо!
Подскажите методику расчтета коэф! Спасибо
Ув, форумчане, кто сталкивался и раньше с распределением кредита.
Я правильно понимаю, что если у меня в феврале проскочило пару необлагаемых операций , я вывела коэфф. за февраль и буду им пользоваться на протяжении всего года, даже если у меня больше не будет необлагаемых операций?
И по итогам года я его еще раз пересчитаю и хотя он будет близок к 1, но в следующем году я должна буду им пользоваться опять таки целый год и только за декабрь 2012 может быть вернусь к 100% налогового кредита???
все перечитала так и не поняла.....

фирма открылась с января, поэтому сравнивать месяца или годы немогу, в феврале началась деятельность....
не облагаемый оборот 120 000грн
облагаемые продажи 600 000грн

по приходным докам 650 000грн с ндс

как высчитывать коефициент и к чему его потом применять?
какую сумму НДС из этого 650 тысячного входящего оборота я могу отнести на Налог кредит?
Из этих 650тис. вы распределяете только то, что относится и к облагаемым и необлагаемым операциям.
Лично у меня это аренда, телефон, интернет и другие такие же расходы.
То, что можно прямо привязать только к необлагаемым операциям - не включается.
198.4. Если плательщик налога приобретет (изготовляет) товары/услуги и необоротные активы, которые предназначаются для их использования в операциях, не являющихся объектом налогообложения или освобождающихся от налогообложения, то суммы налога, оплаченные (начисленные) в связи с таким приобретением (изготовлением), не включаются в налоговый кредит отмеченного плательщика.
То, что можно прямо привязать к облагаемым - включается полностью.
Коэфф. считается так
500 000(это 600 000 без НДС)/ (120 000 + 500 000) = 0,81
Кстати, до какого знака его округлять для меня тоже вопрос.
Допоможіть розрахувати коефіціент:
Операції що оподатковуються за ставкою 20% - 1500 грн без пдв
Операції що оподатковуються за ставкою 0% - 20000 грн
Операції які не є об"єктом оподаткування - 10000 грн
Операції звільнені від оподаткування - 2000 грн.

21500/(21500+12000)=0,64?
Quote
gulkoov
весь входящий НДС делите на 3 группы:
1. участвует только в налогооблагаемых операция - ндс не распределяем
2. участвует как в налообл. так и в льготир.операциях - распределяем по коеф.
3. участвует только в льготир.операциях - не включает в кредит всю сумму


Такого в НКУ НЕТ!!!
Читайте внимательно ст. 199, про льготные операции ни слова smiling smiley

Коллеги,
подскажите кто уже сдал с распределением, как в додатке 5 отразить н/н?
Надо внести н/н с полной суммой, а потом на то что не подлежит сделать ту же н/н но в части относящейся к необлагаемым НДС операциям со знаком "-"?

Я правильно понимаю?
или необходимо в додатке 5 отражать только ту часть по н/н, которая подлежит включению в НК, но ведь тогда при сверке будут расхождения с контрагентами, в общем прошу откликнуться тех, кто имеет опыт такого распределения
В додатке 5 во втором разделе конкретно написано-операции,дающие право НК и не дающие.Налоговую накладную,которую распределяете,заносите двумя частями в этот раздел.Эту декларацию сдаем последний раз.Со следующего месяца по другому будет.
Спасибо olgau,
еще вопросик практического характера (не сочтите за наглость), надо ли необл.операцию согласно п.186.3 (в) отражать в стр.3 деки по НДС с одновременным предоставлением справки?
Quote
Penka
Спасибо olgau,
еще вопросик практического характера (не сочтите за наглость), надо ли необл.операцию согласно п.186.3 (в) отражать в стр.3 деки по НДС с одновременным предоставлением справки?

Да, обязательно показываете в стр.3 декларации и справку к ней заполняете.
уточню все-таки по додатку 5
если у меня н/н на 120 грн.в т.ч. НДС - 20 грн.

в додатке 5 расписываю (например 50/50 распределение)

операции дающие право на НК - 50 грн НДС - 10
операции, не дающие право на НК - 50 грн НДС - 10
т. е. в строку 10.1 попадает колонка А - 50, колнка Б - 10 грн.
а . в строку 10.2 попадает колонка А - 50, колнка Б - Х

Я правильно Вас поняла?
Quote
olgau
Quote
Penka
Спасибо olgau,
еще вопросик практического характера (не сочтите за наглость), надо ли необл.операцию согласно п.186.3 (в) отражать в стр.3 деки по НДС с одновременным предоставлением справки?

Да, обязательно показываете в стр.3 декларации и справку к ней заполняете.

А что за справка. плиз??????????????
Quote
Penka
уточню все-таки по додатку 5
если у меня н/н на 120 грн.в т.ч. НДС - 20 грн.

в додатке 5 расписываю (например 50/50 распределение)

операции дающие право на НК - 50 грн НДС - 10
операции, не дающие право на НК - 50 грн НДС - 10
т. е. в строку 10.1 попадает колонка А - 50, колнка Б - 10 грн.
а . в строку 10.2 попадает колонка А - 50, колнка Б - Х

Я правильно Вас поняла?

Совершенно верно.
Quote
FyDD
Quote
olgau
Quote
Penka
Спасибо olgau,
еще вопросик практического характера (не сочтите за наглость), надо ли необл.операцию согласно п.186.3 (в) отражать в стр.3 деки по НДС с одновременным предоставлением справки?

Да, обязательно показываете в стр.3 декларации и справку к ней заполняете.

А что за справка. плиз??????????????
Расшифровка операции по строкам 3 и 4 в декларации согласно справочника льгот со ссылкой на статью закона.Раньше она была в свободной форме.Теперь специальный бланк есть.Если у вас 1С, то там должна быть.
Подскажите, плиз, в прошлом месяце не правильно распределили налог.кредит-завысили,
как исправить в этом месяце?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000484