Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Валютная выручка и единый налог

Відправлено користувачем sldaemon 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Изучая затронутую ниже тему (Помогите найти статью "Визначаемо виручку единоподатника") возник вопрос (для меня оч.актуальный) - в цитируемой статье говорится:


........... Виручка від продажу іноземної валюти.
Підчас надходження на. поточний рахунок платника єдиного податку коштів у зв'язку з продажем іноземної валюти необхідно враховувати, що такі кошти для підприємства не є ні товаром, ні, тим більше, продукцією. Ця операція є обміном іноземної валюти на гривні в еквіваленті, розрахованому за встановленим курсом. Тому отримані при продажу валюти кошти в контексті Указу № 746/99 — це не виручка від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг). Отже, ці суми не включаються до бази обкладення єдиним податком.
При продажу валюти, що підлягає обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку, важливим є питання про дату включення валютної виручки до бази обкладення єдиним податком. Інакше кажучи, чи є такою датою момент зарахування валютної виручки на розподільний рахунок, чи базу оподаткування потрібно збільшувати в момент зарахування коштів на основний або один із додаткових рахунків у національній валюті? Це питання важливе тому, що валютна виручка, що надходить на розподільний рахунок, ураховується за курсом НБУ, а обов'язковий продаж валютної виручки здійснюється за комерційним курсом. У результаті — гривневий еквівалент суми, що знаходиться на розподільному рахунку, відрізнятиметься від суми, зарахованої у зв'язку з продажем на поточний рахунок, що впливає на величину об'єкта обкладення єдиним податком.
Щоб відповісти на запитання, слід пригадати, що розподільні рахунки є балансовими обліковими рахунками банку, хоча вони й персоніфіковані за клієнтами. Тому, з нашої точки зору, у момент надходження валютної виручки на розподільний рахунок база обкладення єдиним податком не збільшується. Виручка, що підлягає обов'язковому продажу, включається до об'єкта оподаткування в момент зарахування суми, отриманої в результаті її продажу на міжбанківському валютному ринку, на поточний гривневий рахунок підприємства.

Получается, если мы валюту не продаем (она остается на валютном счете) - нет обьекта для обложения единым налогом???? А ели мы эту валюту - на депозит - единый будет только в момент , когда срок депозита закончится и валюта будет продана???
Здесь акценты расставлены иначе - единым облагается выручка в валюте в момент зачисления ее с распред счета на текущий (в пересчете по курсу НБУ). А если такого зачисления не происходит (т.е. валюта подлежит обязательной продаже), то единым облагается валюта, которая была продана с распред.счета датой зачисления грн. от ее продажи на тек.счет клиента(в пересчете по курсу НБУ) .
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00028