Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Як виписати ПН

Відправлено користувачем tavrosr 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Як виписати ПН
Ми надали послуги фіз особі, послуги обкладаються ПДВ, як нам відобразити у реєстрі виданих і отриманих ПН покупця, якщо покупець фіз особа і не є платником ПДВ?
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної податкової адміністрації України
21.12.2010 N 969
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

НАКАЗ

21.12.2010

м. Київ

N 969



Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 грудня 2010 р. за N 1401/18696


ПОРЯДОК
заповнення податкової накладної

1. Податкова накладна може друкуватися поліграфічним методом, за допомогою комп'ютера або іншим методом.

2. Податкову накладну складає особа, яка зареєстрована як платник податку в податковому органі та якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість.

Якщо не зареєстровані платниками податку на додану вартість філії та інші структурні підрозділи платника податку самостійно здійснюють постачання товарів/послуг та проводять розрахунки з постачальниками/споживачами, то зареєстрований платник податку, до складу якого входять такі структурні підрозділи, може делегувати філії або структурному підрозділу право виписки податкових накладних. Для цього платник податку повинен кожній філії та структурному підрозділу присвоїти окремий числовий номер, про що письмово повідомити орган державної податкової служби за місцем його реєстрації як платника податку на додану вартість.

Під час виконання договорів про спільну діяльність податкова накладна виписується особою, яка веде облік результатів такої діяльності та відповідальна за утримання і внесення податку до бюджету. Облік результатів спільної діяльності ведеться такою особою у загальновстановленому порядку окремо від обліку господарських результатів такої особи.

При здійсненні господарських операцій, пов'язаних із використанням майна, що отримане в управління за договорами управління майном, податкова накладна виписується особою - управителем майна, яка веде окремий облік з податку на додану вартість таких господарських операцій та відповідальна за утримання і внесення податку до бюджету.

У разі надання нерезидентом послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, податкова накладна виписується зареєстрованим на території України платником податку - покупцем (отримувачем).

Суб'єкти підприємницької діяльності, що перейшли на спрощену систему оподаткування, яка не передбачає сплати податку на додану вартість або передбачає його нарахування за іншими ставками, ніж визначені підпунктом "а" пункту 193.1 статті 193 розділу V з урахуванням положень пункту 10 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі - Кодекс), утрачають право на складання податкової накладної.

3. Порядковий номер податкової накладної присвоюється відповідно до її номера в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних.

При складанні податкової накладної філією чи структурним підрозділом платника податку порядковий номер податкової накладної встановлюється з урахуванням присвоєного числового номера і визначається числовим значенням через дріб. У чисельнику порядкового номера податкової накладної проставляється порядковий номер, а в знаменнику - числовий номер філії чи структурного підрозділу.

Платники податку на додану вартість складають окремі податкові накладні за видами діяльності, що передбачають спеціальний режим оподаткування, та зазначають у порядковому номері накладної після дробу перед номером філії чи структурного підрозділу код відповідної діяльності:

2 - сільськогосподарські підприємства, які застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства відповідно до статті 209 Кодексу;

3 - сільськогосподарські підприємства усіх форм власності, які відповідають критеріям, визначеним статтею 209 Кодексу, але які не обрали спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського, лісового господарства та рибальства та реалізують молоко, худобу, птицю, вовну власного виробництва, а також молочні продукти, молочну сировину та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах;

4 - переробні підприємства усіх форм власності, які згідно з пунктом 1 підрозділу 2 розділу XX Кодексу за реалізовані ними молоко, молочну сировину та молочні продукти, м'ясо та м'ясопродукти, іншу продукцію переробних тварин, закуплених у живій вазі (шкури, субпродукти, м'ясо-кісткове борошно), у повному обсязі спрямовують суми податку на додану вартість до спеціального фонду державного бюджету.

4. Сплачена (нарахована) сума податку на додану вартість у податковій накладній повинна відповідати сумі податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг продавця у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних.

5. Податкова накладна вважається недійсною у разі її заповнення іншою особою, ніж зазначена у пункті 2 цього Порядку.

6. Податкова накладна складається у двох примірниках (оригінал і копія) у день виникнення податкових зобов'язань. При цьому у верхній лівій частині податкової накладної робляться відповідні відмітки (потрібне виділяється поміткою "Х").

6.1. Оригінал податкової накладної надається покупцю (отримувачу) товарів/послуг на його вимогу.

Податкова накладна, яка відповідно до пункту 11 підрозділу 2 розділу XX Кодексу підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних, надається покупцю тільки після такої реєстрації. При цьому у верхній лівій частині податкової накладної робляться відповідні відмітки (виділяється поміткою "Х").

6.2. Податкова накладна є підставою на віднесення до податкового кредиту витрат по сплаті податку на додану вартість у покупця, зареєстрованого як платник податку.

6.3. Не дає права на віднесення сум податку на додану вартість до податкового кредиту податкова накладна, виписана платником, звільненим від сплати податку за рішенням суду.

6.4. Копія податкової накладної залишається у продавця товарів/послуг як звітний розрахунковий податковий документ і зберігається в порядку та протягом строку, передбаченого законодавством для зобов'язань із сплати податку.

7. Податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу їх отримувача.

У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

8. Усі примірники податкових накладних, окремі особливості заповнення яких викладені в підпунктах 8.1 - 8.4 цього пункту, залишаються в особи, що їх виписала, і зберігаються відповідно до викладеного в підпунктах 6.1 та 6.4 пункту 6 цього Порядку.

У верхній лівій частині оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна помітка "Х" та зазначається тип причини:

01 - Виписана на суму перевищення звичайної ціни над фактичною;

02 - Постачання неплатнику податку;

03 - Натуральна виплата в рахунок оплати праці фізичним особам;

04 - Постачання у межах балансу для невиробничого використання;

05 - Ліквідація основних фондів за самостійним рішенням платника податку;

06 - Переведення основних фондів до складу невиробничих;

07 - Експортні постачання;

08 - Постачання для операцій, які не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість;

09 - Постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість;

10 - Визнання умовного постачання товарних залишків та/або основних фондів, що перебувають в обліку платника податку на день анулювання його реєстрації як платника податку на додану вартість, щодо яких був нарахований податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах при анулюванні реєстрації платника податку на додану вартість;

11 - Виписана за щоденними підсумками операцій.

8.1. У разі постачання товарів/послуг покупцю, який не зареєстрований як платник податку, включаючи постачання на експорт, здійснення операцій з натуральних виплат у рахунок оплати праці фізичним особам, що перебувають у трудових відносинах з платником податку, у рядках "Індивідуальний податковий номер покупця" та "Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (покупця)" проставляється нуль.

8.2. У разі виписки податкової накладної покупцем (отримувачем) послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України, у рядках "Індивідуальний податковий номер продавця" та "Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (продавця)" проставляється нуль.

8.3. У разі постачання товарів/послуг у межах балансу платника податку для невиробничого використання; використання товарів/послуг, за якими суми податку на додану вартість попередньо були включені до податкового кредиту, в операціях, які не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування; визнання умовного постачання товарних залишків та/або основних фондів, що перебувають в обліку платника податку на день анулювання його реєстрації як платника податку на додану вартість, щодо яких був нарахований податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах; ліквідації основних фондів за самостійним рішенням платника податку; переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих, у рядках "Індивідуальний податковий номер покупця" та "Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (покупця)" проставляється нуль.

8.4. Податкова накладна виписується за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була виписана на ці операції) у разі:

здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку);

виписки транспортних квитків, готельних рахунків або рахунків, які виставляються платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, за винятком тих, у яких форма встановлена міжнародними стандартами;

надання платнику податку касових чеків, які містять суму поставлених товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (із визначенням фіскального та податкового номера постачальника).

9. Для операцій, що оподатковуються або звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні, тобто при одночасному постачанні одному покупцю як оподатковуваних товарів/послуг, так і таких, що звільнені від оподаткування, продавець складає окремі податкові накладні (не допускається заповнення в одній накладній одночасно графи 10 та граф 7, 8 і 9).

Зазначене не поширюється на операцію з постачання товарів/послуг, до якої одночасно застосовується як нульова ставка, так і ставка 20 відсотків. У такому разі складається одна податкова накладна, у якій заповнюються відповідні графи.

10. У разі постачання товарів/послуг, звільнення від оподаткування яких передбачено статтею 197 розділу V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу, у податковій накладній у розділі III та графі 10 робиться помітка "Без ПДВ" з обов'язковим посиланням на відповідний пункт та/або підпункт, статтю, підрозділ, розділ Кодексу.

11. У разі постачання товарів/послуг, оподаткування яких передбачено статтею 195 Кодексу за нульовою ставкою, у розділі III та графах 8 і 9 проставляється нуль.

12. До розділу I податкової накладної вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, а саме:

12.1 графа 2 - дата виникнення податкового зобов'язання у продавця, тобто здійснення будь-якої з подій, що сталася раніше, відповідно до вимог пункту 187.1 статті 187 розділу V Кодексу;

12.2 графа 3 - номенклатура постачання товарів/послуг;

у податковій накладній, виписаній на суму перевищення звичайної ціни над фактичною, у цій графі також указується "перевищення звичайної ціни над фактичною за товарами, послугами, указаними в податковій накладній N _______" (зазначається порядковий номер податкової накладної, виписаної на суму постачання цих товарів/послуг, визначену виходячи з їх договірної (контрактної) вартості);

у податковій накладній, виписаній на суму перевищення звичайної ціни, збільшеної на суму процентів, нарахованих або таких, що мають бути нараховані на суму номіналу процентного векселя над фактичною ціною, у цій графі, крім слів "перевищення звичайної ціни над фактичною за товарами, послугами, указаними в податковій накладній N _______", також указуються слова "сума процентів, нарахованих або таких, що мають бути нараховані на суму номіналу процентного векселя";

12.3 графа 4 - одиниця виміру товарів/послуг - грн., шт., кг, м, см, м куб., см куб., л тощо;

12.4 графа 5 - кількість (об'єм, обсяг) постачання товарів/послуг.

У разі якщо послуги не мають таких показників, а вимірюються лише у вартісному вираженні, у графі 5 указується: "послуга/проценти тощо";

12.5 графа 6 - ціна постачання одиниці продукції без урахування податку на додану вартість;

12.6 графа 7 - база оподаткування товарів/послуг, які підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за ставкою 20 відсотків (з 01.01.2014 - 17 відсотків);

12.7 графа 8 - база оподаткування при здійсненні операцій на митній території України з постачання товарів/послуг, які підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за нульовою ставкою (згідно із Кодексом);

12.8 графа 9 - база оподаткування при здійсненні експортних операцій, які підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за нульовою ставкою (підпункт 195.1.1 пункту 195.1 статті 195 розділу V Кодексу);

12.9 графа 10 - база оподаткування товарів/послуг, які звільнені від оподаткування відповідно до статті 197 розділу V Кодексу та підрозділу 2 розділу XX;

12.10 графа 11 - загальна сума коштів, що підлягає сплаті.

13. До розділу II податкової накладної вносяться дані по зворотній (заставній) тарі. Вартість тари визначається у договорі (контракті) як зворотна (заставна) і не включається до бази оподаткування, а зазначається в графі 11 як загальна сума коштів, що підлягають сплаті.

14. Податкова накладна виписується на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

У разі коли частка товару/послуги не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів зазначається в додатку до податкової накладної (додаток 1) і в повній вартості враховується у податковій накладній та загальних податкових зобов'язаннях (додаток 1 виписується у двох примірниках, з яких оригінал видається покупцю товарів/послуг, а копія залишається у продавця товарів/послуг).

15. У разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер при постійних зв'язках із покупцем, покупцю може бути виписана зведена податкова накладна, виходячи із визначеної у договорі періодичності оплати поставлених товарів/послуг (1 раз на п'ять днів; 1 раз на десять днів тощо), але не рідше одного разу на місяць і не пізніше останнього дня місяця. При цьому до зведеної податкової накладної обов'язково додається реєстр товаротранспортних накладних чи інших відповідних супроводжувальних документів, згідно з якими здійснено постачання товарів/послуг.

16. Всі складені примірники податкової накладної підписуються особою, уповноваженою платником податку здійснювати постачання товарів/послуг, та скріплюються печаткою такого платника податку - продавця. Податкова накладна не підписується покупцем товарів/послуг і не скріплюється його печаткою.

17. У разі якщо база оподаткування визначається виходячи із звичайних цін і перевищує суму постачання товарів/послуг, визначену виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, тобто звичайна ціна перевищує фактичну, продавець виписує дві податкові накладні: одну - на суму виходячи з фактичної ціни постачання, другу - на суму перевищення звичайної ціни над фактичною. У податковій накладній, яка виписана на суму перевищення звичайної ціни над фактичною, робиться позначка відповідно до пункту 8 цього Порядку (01 - Виписана на суму перевищення звичайної ціни над фактичною). Така податкова накладна покупцю не надається; усі примірники таких податкових накладних зберігаються у продавця.

Такий порядок виписки податкових накладних застосовується і в разі, якщо база оподаткування визначається виходячи із звичайних цін, збільшених на суму процентів, нарахованих або таких, що мають бути нараховані на суму номіналу процентного векселя. При цьому до податкової накладної, виписаної на суму перевищення звичайної ціни над фактичною, включається і сума вказаних процентів.

18. У разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до статті 192 розділу V Кодексу постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

19. Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) може друкуватися поліграфічним способом, за допомогою комп'ютера або іншим методом.

20. Розрахунок коригування складається у двох примірниках.

21. Оригінал розрахунку коригування надається покупцю товарів/послуг. Копія залишається у продавця.

Якщо розрахунок коригування складається платником податку до податкової накладної, яка відповідно до пункту 201.10 статті 201 розділу V та пункту 11 підрозділу 2 розділу XX Кодексу підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, такий розрахунок надається покупцю тільки після його реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних.

У випадку якщо розрахунок коригування складається на суму податку на додану вартість, яка перевищує суму, передбачену пунктом 11 підрозділу 2 Розділу XX Податкового кодексу України, такий розрахунок підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних лише після реєстрації в ньому накладної, до якої виписується цей розрахунок.

22. Розрахунки коригування як покупцем, так і продавцем зберігаються у порядку, аналогічному порядку збереження податкових накладних.

23. На підставі вказаного розрахунку отримувач товарів/послуг здійснює коригування податкового кредиту відповідно до статті 192 розділу V Кодексу (за умови дотримання положень законодавчих актів щодо віднесення сум до податкового кредиту) з обов'язковим відображенням зазначених коригувань у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (з від'ємним чи позитивним значенням).

24. На титульному аркуші розрахунку коригування вказується, до якої податкової накладної та за яким договором вносяться зміни.

25. Розрахунок коригування складається виключно продавцем - особою, яка є платником податку, філією чи структурним підрозділом, якому делеговано право виписки податкової накладної (відповідно до пункту 2 цього Порядку), особою, яка веде облік результатів під час виконання договорів про спільну діяльність та відповідальна за утримання та внесення податку до бюджету, особою - управителем майна, яка веде окремий податковий облік з податку на додану вартість при здійсненні господарських операцій, пов'язаних з використанням майна, що отримане в управління за договорами управління майном, та покупцем - отримувачем послуги, наданої йому нерезидентом, місце постачання якої розташоване на митній території України, з обов'язковим включенням зазначених коригувань до зміни податкових зобов'язань та одночасним відображенням у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних з від'ємним чи позитивним значенням.

26. Номер розрахунку коригування присвоюється відповідно до його номера в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних.

27. Показники у графах 6, 7, 9 - 11 розрахунку коригування заповнюються у вартісному виразі відповідно до правил ведення бухгалтерського обліку.

28. У графі 6 вказується фактична ціна без врахування податку на додану вартість, за якою раніше було здійснено постачання.

29. У графі 7 вказується сума різниці між ціною домовленості без податку на додану вартість та фактичною ціною без податку на додану вартість, за якою здійснено постачання.



Директор Департаменту
адміністрування податку
на додану вартість
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної податкової
адміністрації України
24.12.2010 N 1002

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 грудня 2010 р.
за N 1402/18697


ПОРЯДОК
ведення реєстру виданих та отриманих
податкових накладних


1. Упровадження реєстру виданих та отриманих податкових
накладних (далі - Реєстр) обумовлене вимогами пункту 201.15
статті 201 розділу V Податкового кодексу України ( 2755-17 )
(далі - Кодекс).
Реєстр є формою для запису (реєстрації) виданих та отриманих
податкових накладних.
Виправлення помилки в Реєстрі здійснюється методом "сторно"
за правилами, передбаченими для бухгалтерського обліку, у момент
виявлення таких помилок.
Коригування помилкових записів у Реєстрі не призводить до
потреби формування нових (уточнюючих) реєстрів.

2. Реєстр ведеться особами, зареєстрованими як платники
податку на додану вартість.
Якщо не зареєстровані платниками податку на додану вартість
філії та інші структурні підрозділи платника податку самостійно
здійснюють придбання/постачання товарів/послуг та проводять
розрахунки з постачальниками/споживачами, то зареєстрований
платник податку, до складу якого входять такі структурні
підрозділи, може делегувати філії або структурному підрозділу
право ведення частини Реєстру в межах діяльності такої філії
(структурного підрозділу). Для цього платник податку повинен
кожній філії та структурному підрозділу присвоїти окремий числовий
код (номер, шифр), про що письмово проінформувати орган державної
податкової служби за місцем його реєстрації як платника податку на
додану вартість. У разі якщо платником податку делеговано філіям
або структурним підрозділам право ведення частин Реєстрів, дані
таких частин Реєстрів є складовими частинами Реєстру платника
податку.
Під час виконання договорів про спільну діяльність, договорів
управління майном та угод про розподіл продукції Реєстр ведеться
особою, яка веде облік результатів такої діяльності.
Платники податку на додану вартість складають окремі Реєстри
за такими видами діяльності:
сільськогосподарські підприємства, які застосовують
спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та
лісового господарства, а також рибальства відповідно до статті 209
розділу V Кодексу ( 2755-17 );
сільськогосподарські підприємства усіх форм власності, які
відповідають критеріям, визначеним статтею 209 Кодексу
( 2755-17 ), але які не обрали спеціальний режим оподаткування
діяльності у сфері сільського, лісового господарства та рибальства
та реалізують молоко, худобу, птицю, вовну власного виробництва, а
також молочні продукти, молочну сировину та м'ясопродукти,
вироблені у власних переробних цехах;
переробні підприємства усіх форм власності, які згідно з
пунктом 1 підрозділу 2 розділу XX Кодексу ( 2755-17 ) за
реалізовані ними молоко, молочну сировину та молочні продукти,
м'ясо та м'ясопродукти, іншу продукцію переробних тварин,
закуплених у живій вазі (шкури, субпродукти, м'ясо-кісткове
борошно), у повному обсязі спрямовують суми податку на додану
вартість до спеціального фонду державного бюджету ( 2154-17 ).

3. Реєстр ведеться в електронному вигляді у форматі,
затвердженому центральним органом податкової служби, та за власним
бажанням платника у паперовому вигляді.
Платники податку щомісяця в строки, що передбачені для
подання податкової звітності (календарний місяць), у тому числі
для яких встановлено звітний податковий період ( квартал, подають
органу державної податкової служби копії записів у реєстрах
виданих та отриманих податкових накладних за такий період в
електронному вигляді. Реєстри можуть подаватися:
за допомогою телекомунікаційних мереж загального користування
з використанням надійних засобів електронного цифрового підпису
(за умови отримання їх у визначеному законодавством України
порядку) у форматі, затвердженому центральним органом податкової
служби;
на електронних носіях.

4. При проведенні планової або позапланової виїзної
документальної перевірки платник податку зобов'язаний забезпечити
доступ посадових осіб органів державної податкової служби до
Реєстру.

5. У службовому полі Реєстру для відмітки про тип декларації
(рядки 011-012) та службовому полі для відмітки про форму
податкової декларації (рядки 021-024) вказується позначка (х) у
рядку службового поля, яке відповідає типу та формі декларації.
У службовому полі Реєстру (рядок 013) вказується номер порції
Реєстру від 01 до 99.
У разі ведення частини Реєстру філіями та структурними
підрозділами платника (відповідно до пункту 2 цього Порядку) у
службовому полі 04 "Платник" зазначається найменування платника і
через дріб найменування та код (номер, шифр), установлений для цих
філій та інших структурних підрозділів.
Особа, яка веде облік результатів під час виконання договорів
про спільну діяльність або договорів управління майном, веде
окремі Реєстри із зазначеної діяльності.

6. У Реєстрі окремо обліковуються операції:
з постачання товарів/послуг, які оподатковуються податком на
додану вартість за ставкою 20 відсотків чи 0 відсотків, звільнених
від оподаткування, та тих, що не є об'єктом оподаткування;
з придбання товарів/послуг з метою використання у
господарській діяльності платника для здійснення операцій, які
оподатковуються податком на додану вартість за ставкою
20 відсотків чи 0 відсотків, звільнених від оподаткування, та тих,
що не є об'єктом оподаткування, а також тих, які не призначаються
для використання у господарській діяльності цього платника
податку.

7. Реєстр є основою для відображення зведених результатів
такого обліку в податкових деклараціях з податку на додану
вартість.

8. У розділі I Реєстру відображаються податкові накладні,
видані у випадках, визначених пунктом 8 Порядку заповнення
податкової накладної, затвердженого наказом ДПА від 21.12.2010
N 969 ( z1401-10 ), розрахунок коригування кількісних і вартісних
показників до податкової накладної ( z1401-10 ) (додаток 2 до
податкової накладної) ( z1401-10 ), вантажні митні декларації
( za140-07, 910а-2007-п ) (далі - ВМД).

8.1. Облік виданих податкових накладних проводиться у день
виникнення податкових зобов'язань, дата виникнення яких
визначається відповідно до вимог статті 187 розділу V Кодексу
( 2755-17 ).

8.2. Облік операцій з постачання товарів/послуг ведеться на
підставі податкової накладної ( z1401-10 ) та розрахунку
коригування кількісних і вартісних показників до податкової
накладної ( z1401-10 ) (додаток 2 до податкової накладної)
( z1401-10 ).

8.3. Записи на підставі розрахунку коригування кількісних і
вартісних показників до податкової накладної (додаток 2 до
податкової накладної) ( z1401-10 ) здійснюються у разі здійснення
коригування сум податкових зобов'язань відповідно до статті 192
розділу V Кодексу ( 2755-17 ).

8.4. Облік операцій з постачання товарів/послуг, які не є
об'єктом оподаткування податком на додану вартість відповідно до
вимог статті 196 розділу V Кодексу ( 2755-17 ), ведеться на
підставі документів бухгалтерського обліку.

9. Особливості заповнення деяких граф розділу I Реєстру.

9.1. У графі 1 записується порядковий номер податкової
накладної ( z1401-10 ) (порядковий номер податкової накладної
( z1401-10 ) відповідає порядковому номеру запису в Реєстрі),
розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до
податкової накладної ( z1401-10 ) (додаток 2 до податкової
накладної) ( z1401-10 ).

9.2. У графі 2 вказується дата виписки податкової накладної
( z1401-10 ).

9.3. У графі 3 вказується порядковий номер податкової
накладної ( z1401-10 ), що відповідає номеру з графи 1, номер
розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до
податкової накладної ( z1401-10 ) (додаток 2 до податкової
накладної) ( z1401-10 ).
У разі якщо платником здійснюються експортні операції, у
графі 3 проставляється номер ВМД ( za140-07, 910а-2007-п ).

9.4. У графі 4 зазначається вид документа згідно з такими
позначеннями:
ПН - податкова накладна ( z1401-10 ).
У разі виписки податкової накладної ( z1401-10 ) по окремих
операціях, визначених у пункті 8 Порядку заповнення податкової
накладної, затвердженого наказом ДПА від 21.12.2010 N 969
( z1401-10 ), до виду документа додається код операції (наприклад,
ПН - податкова накладна ( z1401-10 ), ПН01 - податкова накладна
( z1401-10 ), виписана на суму перевищення звичайної ціни над
фактичною);
РК - розрахунок коригування кількісних і вартісних показників
до податкової накладної ( z1401-10 ) (додаток 2 до податкової
накладної) ( z1401-10 );
ВМД - вантажна митна декларація ( za140-07, 910а-2007-п );
БО - документ бухгалтерського обліку.
У разі якщо дані документа включаються до уточнюючих
розрахунків за звітний (податковий) період, до виду документа
додається літера "У" (наприклад, ПН - податкова накладна
( z1401-10 ), ПНУ - податкова накладна ( z1401-10 ), яку включено
до уточнюючих розрахунків).

9.5. У графі 5 вказується найменування (прізвище, ім'я, по
батькові - для фізичної особи-підприємця) покупця.

9.6. У графі 6 вказується індивідуальний податковий номер
покупця-платника податку на додану вартість.

9.7. У графах 7-12 відображається інформація щодо постачання
товарів/послуг.

9.8. У разі здійснення записів на підставі розрахунку
коригування кількісних і вартісних показників (додаток 2 до
податкової накладної) ( z1401-10 ) такі записи здійснюються з
відповідним знаком (+ чи -).

10. У розділі II Реєстру відображаються отримані податкові
накладні ( z1401-10 ), розрахунки коригування кількісних і
вартісних показників до податкової накладної ( z1401-10 )
(додаток 2 до податкової накладної), ВМД ( za140-07,
910а-2007-п ), а також інші документи, на підставі яких
здійснюється облік операцій з придбання товарів/послуг. Згідно з
пунктами 201.10 та 201.11 статті 201 розділу V Кодексу ( 2755-17 )
такими документами є:
товарні чеки або інші розрахункові документи, що засвідчують
факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг,
або первинні документи, складені відповідно до Закону України "Про
бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" ( 996-14 ),
що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг, копії яких
додаються до заяви зі скаргою на постачальника цих товарів/послуг,
що додається покупцем товарів/послуг до податкової декларації за
звітний (податковий) період, - у разі відмови з боку продавця цих
товарів/послуг надати податкову накладну ( z1401-10 ) або при
порушенні ним порядку її заповнення та порядку реєстрації в
Єдиному реєстрі податкових накладних;
транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який
виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги,
вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що
містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер
продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними
стандартами;
касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг,
загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального
номера та податкового номера постачальника), на загальну суму
отриманих товарів/послуг не більше 200 гривень за день (без
урахування податку).

10.1. Придбання або виготовлення товарів/послуг та придбання
(будівництво, спорудження) основних фондів (основних засобів, у
тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених
капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи) на митній
території України відображається на підставі податкових накладних,
розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до
податкової накладної ( z1401-10 ) (додаток 2 до податкової
накладної) ( z1401-10 ), а також інших подібних документів,
зазначених вище.

10.2. Операції з ввезення товарів на митну територію України
відображаються на підставі митної декларації, оформленої
відповідно до вимог законодавства.

10.3. Операції з отримання послуг від нерезидента на митній
території України відображаються на підставі податкової накладної
( z1401-10 ), податкові зобов'язання за якою включені до
податкової декларації попереднього періоду.

10.4. Облік придбаних товарів/послуг на митній території
України в осіб, які не зареєстровані як платники податку на додану
вартість, ведеться на підставі документів, що засвідчують
постачання таких товарів/послуг.

11. Особливості заповнення деяких граф розділу II Реєстру.

11.1. У графі 1 проставляється номер запису податкової
накладної ( z1401-10 ), розрахунку коригування кількісних і
вартісних показників до податкової накладної ( z1401-10 )
(додаток 2 до податкової накладної) ( z1401-10 ), інших подібних
документів, указаних у пунктах 201.10 та 201.11 статті 201 розділу
V Кодексу ( 2755-17 ), та документа, який засвідчує факт придбання
товарів, ВМД ( za140-07, 910а-2007-п ). Указаний номер запису
переноситься на зазначений документ.

11.2. У графі 2 вказується дата отримання податкової
накладної ( z1401-10 ) чи іншого документа, указаного в
підпункті 11.1 цього пункту.

11.3. До граф 3, 4 переносяться відповідні реквізити
податкової накладної ( z1401-10 ) чи іншого документа, указаного в
підпункті 11.1 цього пункту.

11.4. У графі 5 зазначається вид документа згідно з такими
позначеннями:
ПН - податкова накладна ( z1401-10 );
РК - розрахунок коригування до податкової накладної
( z1401-10 ) (додаток 2 до податкової накладної) ( z1401-10 );
ВМД - вантажна митна декларація ( za140-07, 910а-2007-п );
ЧК - касовий чек;
ТК - транспортний квиток;
ГР - готельний рахунок;
ПЗ - рахунок за послуги зв'язку;
ПО - послуги, вартість яких визначається за показниками
приладів обліку;
ЗП - заява платника та копії товарних чеків або інших
розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у
зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних
документів, складених відповідно до Закону України "Про
бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" ( 996-14 ),
що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг відповідно до
пункту 201.10 статті 201 розділу V Кодексу ( 2755-17 );
НП - документ, що засвідчує придбання товарів/послуг на
митній території України в осіб, які не зареєстровані як платники
податку на додану вартість.
У разі якщо дані документа включаються до уточнюючих
розрахунків за звітний період, до виду документа додається
літера "У" (наприклад, ПН - податкова накладна ( z1401-10 ), ПНУ -
податкова накладна ( z1401-10 ), яку включено до уточнюючих
розрахунків).

11.5. У графі 6 вказується найменування (прізвище, ім'я, по
батькові - для фізичної особи-підприємця) постачальника.
У разі придбання товарів за межами митної території України
та отримання послуг від нерезидента на митній території України у
графі 6 проставляються країна нерезидента та найменування
(прізвище, ім'я, по батькові/за наявності/ - для фізичної особи)
нерезидента.

11.6. У графі 7 вказується індивідуальний податковий номер
постачальника - платника податку на додану вартість.
У разі якщо товари/послуги, придбані в нерезидента, не
призначаються для використання у господарській діяльності або
придбані з метою їх використання для постачання послуг за межами
митної території України або послуг, місце постачання яких
визначається відповідно до пункту 186.3 статті 186 розділу V
Кодексу ( 2755-17 ), у графі 7 відображається умовний
ІПН "200000000000".
Якщо товари/послуги придбані в нерезидента, у графі 7
відображається умовний ІПН "300000000000".
У разі якщо товари/послуги придбані в особи, яка не
зареєстрована як платник податку, у графі 7 відображається умовний
ІПН "400000000000".

11.7. У графі 8 вказується загальна сума, включаючи податок
на додану вартість.

11.8. У графах 9, 11, 13 та 15 вказується вартість
товарів/послуг та основних фондів без податку на додану вартість.
У разі здійснення записів на підставі розрахунку коригування
до податкової накладної ( z1401-10 ) (додаток 2 до податкової
накладної) ( z1401-10 ) такі записи здійснюються з відповідним
знаком (+ чи -).

11.9. У графах 10, 12, 14 та 16 вказується сплачена
(нарахована) сума податку на додану вартість за товарами/послугами
та основними фондами, визначена виходячи з їх вартості, зазначеної
у графах 9, 11, 13 та 15 (відповідно).
Сума податку на додану вартість, указана в графах 12, 14 та
16, до податкового кредиту не включається.
У разі придбання у платника податку на додану вартість
товарів/послуг та основних фондів, звільнених від оподаткування,
та тих, що не є об'єктом оподаткування, а також придбання в особи,
незареєстрованої платником податку на додану вартість, у графах
10, 12, 14 та 16 робиться позначка "порожня множина".
У разі здійснення записів на підставі розрахунку коригування
кількісних і вартісних показників (додаток 2 до податкової
накладної) ( z1401-10 ) такі записи здійснюються з відповідним
знаком (+ чи -).

11.10. Якщо платником проводиться розподіл сум податкового
кредиту відповідно до пункту 199.1 статті 199 та/або абзацу
другого підпункту "а" підпункту 209.15.1 пункту 209.15 статті 209
розділу V Кодексу ( 2755-17 ), в останній день звітного
(податкового) періоду робиться запис щодо коригування записів
податкових накладних, відповідно до яких придбавались такі
товари/послуги.
При цьому у графі 5 до виду документа додається літера "Р"
(наприклад, ПН - податкова накладна ( z1401-10 ), ПНР - податкова
накладна ( z1401-10 ), по якій проведено розподіл суми податкового
кредиту).
Сума коригування відповідає частці використання таких
товарів/послуг в операціях, звільнених від оподаткування, та тих,
що не є об'єктом оподаткування та/або використовуються в операціях
сільськогосподарського виробництва за звітний період.
У разі проведення коригування сум податкового кредиту по
операціях, звільнених від оподаткування, та тих, що не є об'єктом
оподаткування, проводяться такі записи: із знаком (-) у графах 9,
10 та одночасно зі знаком (+) у графах 11, 12.
У разі проведення коригування сум податкового кредиту по
операціях, що частково використовуються в сільськогосподарському
виробництві, на суму коригування проводяться такі записи: із
знаком (-) у графах 8, 9, 10 та одночасно робиться запис зі знаком
(+) у графах 8, 9, 10 Реєстру по сільськогосподарських операціях.

12. Платники податку за звітний (податковий) період
визначають підсумки щоденно зареєстрованих операцій та окремо
визначають підсумки для уточнюючих розрахунків.

Директор Департаменту
адміністрування податку
на додану вартість Ю.В.Лапшин


Re: Як виписати ПН
А що значить номер порції реєстру в реєстрі виданих і отриманих ПН
Re: Як виписати ПН
Quote
tavrosr
А що значить номер порції реєстру в реєстрі виданих і отриманих ПН

ЛИСТ ДПА від 26.01.2011 р. № 2049/7/16-1117
.... У службовому полі Реєстру для відмітки номеру порції Реєстру (рядок 013) вказується числове значення від 01 до 99.
Примітка: згідно з електронним форматом (відповідно до стандарту), затвердженим Державною податковою службою України, Реєстри, які містять значну кількість записів, рекомендується подавати порціями не більше 20 тисяч записів.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00028300000000003