Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Валовые расходы для СПД на общей системе налогообложения!

Відправлено користувачем Бухгалтер 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Уважаемые бухгалтера и предприниматели, прошу прощения за, возможно, глупые вопросы, но без вашей помощи мне просто не разобраться. До этого все время был на едином налоге, а с 01.01.2011 перешёл на общую систему налогообложения. Наемных работников нет, занимаюсь оптовой торговлей прод. товарами и в ходе деятельности возникли такие вопросы:
1.Могу ли я включить в состав валовых расходов затраты на приобретение товара, если в 1 квартале 2011 г. я продаю товар, полученный в 4 кв. 2010 г. и оплаченый поставщику в том году лишь на 50%, остальные 50% оплатил в январе-феврале 2011 г.? В каком объеме я могу включить в состав расходов суммы перечисленные поставщику?

2. И вообще как реально оследить не ошибусь ли я при формировании валовых затрат т.к. я получаю и отпускаю товар с отсрочкой платежа. В итоге на 01.01.2011 г. у меня на складе есть товар полученный в 2010 г., который был оплачен поставщику в 2010 г., а продаю я его только сейчас, соответственно, если я правильно понимаю, то к расходам затраты по продаже этого товара я не отношу т.к. товар был оплачен в 2010 г. когда я был на ЕН.

Пожалуйста подскажите, буду очень признателен.
СПД доходы и расходы считают по факту оплаты
На общей системе себестоимость реализованных товаров относится к валовым расходам, весь приобретённый товар в расход брать нельзя, только себестоимость реализованных


Я ТОЖЕ ХОЧУ ЗАДАТЬ ВОПРОС.
МОЖНО ИЛИ НЕТ ВНОСИТЬ В ВАЛОВЫЕ РАСХОДЫ СУМУ ПДВ ЗАПЛАЧЕНУЮ В БЮДЖЕТ ПОСЛЕ ОТЧЕТА ЗА МЕСЯЦ,
Які ж це витрати - це податок!!!!!!!!!
І до витрат не має ніякого відношення!!!!!!!!!!!
Вопрос конечно интересный, помнится мне, где-то лет десять назад у меня был ЧП-шник на общей системе, так я включала НДС в расходы, было какое-то разъяснение, только надо поискать информацию, и проверка по нему была, ничего по этому поводу не говорили.
З журналу «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ», 27 червня 2008 р., № 26 (661), с. 15

Я, фізична особа – суб'єкт підприємницької діяльності працюю на загальній системі оподаткування зі сплатою податку з доходів фізичних осіб. Прошу роз'яснити, який порядок включення до валових доходів і витрат суми сплаченого (нарахованого) ПДВ при складанні декларації про доходи підприємцем – фізичною особою?



Посилаючись на ст. 13 Декрету КМУ «Про прибутковий податок з громадян» та ст. 13 Інструкції про оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю, головний державний податковий інспектор ДПА у м. Києві Михайло Малашок зазначає, що оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між валовим доходом (виручка у грошовій та натуральній формі) і документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов'язаними з одержанням у відповідному звітному періоді (кварталі, календарному році) доходу. До складу витрат, безпосередньо пов'язаних з одержанням доходів, належать витрати, які включаються до складу валових витрат виробництва (обігу) згідно із ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», але з урахуванням певних обмежень і особливостей.

Зокрема, підкреслює автор, згідно з додатком № 7 до Інструкції до складу витрат фізичної особи – суб'єкта підприємницької діяльності, зареєстрованої як платник ПДВ, включаються суми ПДВ, внесені до бюджету. При цьому не включаються до валових витрат і валового доходу суми ПДВ, що входять до ціни придбаних та проданих товарів (робіт, послуг).
ПДВ, сплачений до бюджету

У додатку 7 до Iнструкції про прибутковий податок міститься пряма вказівка, що суми ПДВ, сплачені підприємцем до бюджету, він має право віднести до складу своїх витрат.

Зокрема, зазначено таке:

«...до складу витрат фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності, зареєстрованої як платник податку на додану вартість (далі – ПДВ), також включаються суми ПДВ, внесені до бюджету. Не включаються до валових витрат і валового доходу суми ПДВ, які входять до ціни придбаних та проданих товарів (робіт, послуг) відповідно...»

Отже, виходить, що Iнструкція про прибутковий податок дозволяє підприємцям суми ПДВ, сплачені до бюджету, відносити до складу своїх витрат.

Не можна не помітити, що такий «дозвіл» виглядає досить дивно та нелогічно, адже ПДВ – це непрямий податок (сплачується «за рахунок» кінцевого споживача), тому віднесення його до складу витрат необґрунтоване. До речі, щодо юридичних осіб податківці висловлюються однозначно: їм відносити ПДВ до складу своїх витрат не можна. Чому ж тоді приватним підприємцям зробили послаблення? I чи можна це взагалі назвати послабленням? Усе ж таки якщо підприємцям хочуть подарувати «ПДВ – до витрат», то це краще було б зробити на законодавчому рівні, наприклад на рівні Декрету про прибутковий податок.

Але, як мовиться, «дарованому коню в зуби не дивляться». Оскільки така можливість є (відносити ПДВ, сплачений до бюджету, на витрати), то чому б нею і не скористатися. До того ж «твердість» такої позиції податківців щодо цього питання підтвердилася в листі ДПАУ від 24.05.2001 р. № 6820/7/16-1217.

На закінчення хотілося б зазначити, що віднесення на витрати сум фактично сплаченого до бюджету ПДВ ніяк не впливає на порядок податкового обліку сум ПДВ (на формування податкового кредиту та податкових зобов’язань).



Олена Савченко
Економіст-аналітик газети
«Бухгалтерський тиждень»
В приложении № 7 к Инструкции № 12 также указано, что «в состав расходов физического лица – субъекта предпринимательской деятельности, зарегистрированного в качестве плательщика налога на добавленную стоимость (далее – НДС), также включаются суммы НДС, внесенные в бюджет».

Несмотря на то что приложение № 7 к Инструкции № 12 утверждено приказом ГНА Украины от 14.02.2001 г. № 53, зарегистрированным в Министерстве юстиции Украины, приведенное положение не вполне соответствует действующему законодательству, и включение в состав расходов сумм уплаченного в бюджет НДС является неправильным. Это объясняется тем, что НДС – косвенный налог и по своей сути имеет транзитный характер, т. е. не принадлежит предпринимателю, а подлежит перечислению в бюджет. Однако такая норма в приложении № 7 есть, и предприниматели сумму налогового обязательства по НДС, уплаченного в бюджет, могут включить в состав своих расходов соответствующего налогового периода, если позволяет валовой доход
Это было раньше, а сейчас, получается, надо смотреть НК, т.к. инструкция № 7 на которую выше ссылаются уже не действует. (Или все-таки действует?????, надо разбираться)
Так декларация о доходах ФОПа на общей составляется без НДС и он,конечно, в расходы не идет..
Quote
sldaemon
В приложении № 7 к Инструкции № 12 также указано, что «в состав расходов физического лица – субъекта предпринимательской деятельности, зарегистрированного в качестве плательщика налога на добавленную стоимость (далее – НДС), также включаются суммы НДС, внесенные в бюджет».

Несмотря на то что приложение № 7 к Инструкции № 12 утверждено приказом ГНА Украины от 14.02.2001 г. № 53, зарегистрированным в Министерстве юстиции Украины, приведенное положение не вполне соответствует действующему законодательству, и включение в состав расходов сумм уплаченного в бюджет НДС является неправильным. Это объясняется тем, что НДС – косвенный налог и по своей сути имеет транзитный характер, т. е. не принадлежит предпринимателю, а подлежит перечислению в бюджет. Однако такая норма в приложении № 7 есть, и предприниматели сумму налогового обязательства по НДС, уплаченного в бюджет, могут включить в состав своих расходов соотве
тствующего налогового периода, если позволяет валовой доход


Так ктоже прав и почему
Чемже мне руководствуваться перед налог. инспектором.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00026700000000002