Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Может ли главный бухгалтер не расписываться в первичных документах и отчетах?

Відправлено користувачем Konstant 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Если в штате есть и директор, и главный бухгалтер, а расписывается в первичных документах и отчетах только директор (и за себя и за гл.бухгалтера) -не будет проблем при проверках налоговой?
думаю будуть, якщо в трудовій написано -що головний бухгалтер... і потім навіщо тоді саме готловний бухгалтер, якщо він ніде не підписується і по суті мало за що відповідає???
как на меня, не скажу что это мега правильно, но если меня предприятие берет как гл бухг. при этом прописывая в должностной инструкции что я не имею права подписывать даже первичку, то какие притензии могут быть? такова воля директора в чем не законность? если он так хочет.....


хотіти можна багато... але я думаю в такому випадку втрачається сенс цієї посади...
Если боишься подписывать документы и отчеты - не работай главбухом.smiling smiley
Хотя по большому счету, налоговой должно быть все равно.
Но если инспектор окажется особенно ретивым - то может поставить под сомнение все такие документы как неправильно оформленные smiling smiley)))

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
В нашей налоговой если в лицевом счете предприятия числится бухгалтер ,а подписи нет,то отчеты не принимают,а если кому-то каки-то образом удается сдать отчеты,то без подписи бухгалтера их принимают " до відома",т.к. если нет подписи гл.буха ,то надо ставить напротив подписи главбуха "не предусмотрено",а если такое напишешь,а у них по базе проходит что есть гл.бухгалтер,то отчеты только "до відома"
главное все расписать в Приказе об учетной политике!
Quote
870716
главное все расписать в Приказе об учетной политике!

При этом не нарушив требования п. 4 ст. 8 Закона о бухучете:

Стаття 8. Організація бухгалтерського обліку на підприємстві

4. Для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно обирає форми його організації:

введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером;

користування послугами спеціаліста з бухгалтерського обліку, зареєстрованого як підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи;

ведення на договірних засадах бухгалтерського обліку централізованою бухгалтерією або аудиторською фірмою;

самостійне ведення бухгалтерського обліку та складання звітності безпосередньо власником або керівником підприємства. Ця форма організації бухгалтерського обліку не може застосовуватися на підприємствах, звітність яких повинна оприлюднюватися.

То есть если используем первый вариант, то главбух или бухгалтер должен подписывать все, что положено по должности.
Если бухгалтер боится подписывать, то он не должен называться главбухом или бухгалтером.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
мне кажеться что всем проверяющим органам абсолютно всеравно подписываете вы что то или нет.....
а если директор такой человек который не верит никому и хочет сам все подписывать, проверяет отчет который делает гл бух и сам его потом и подписывает, а гл буху никаких прав подписи не дает что б чего не нахимичил у дира за спиной smiling smiley
думаю если все прописать в учетной политике и должностной инструкции то притензий не должно быть
Тут наоборот - главбух боится подписать директоровы махинации smiling smiley))

Повод придраться я вижу только один: если главбух в штате есть, то согласно п. 4 ст. 8 он должен вести бухучет, а значит, и ставить подписи. А раз подписей на доках нет - значит, доки оформлены неправильно со всеми вытекающими недетскими последствиями - снятием всех расходов...
Но это надо уж очень захотеть поиметь это предприятие при проверке. Вроде и по букве закона все, но шатко очень.
Главное, чтобы главбух не числился в карточке предприятия в налоговой.

А самый лучший вариант - обозвать учетчика "экономистом" или "менеджером по налогообложению" например.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Повод придраться я вижу только один: если главбух в штате есть, то согласно п. 4 ст. 8 он должен вести бухучет, а значит, и ставить подписи. А раз подписей на доках нет - значит, доки оформлены неправильно со всеми вытекающими недетскими последствиями - снятием всех расходов...// А где написано, что первичные документы должен подписывать гл.бухгалтер?
Кроме как в кассовых первичных документах я не вижу реквизита Подпись гл.бухгалтера
главное все расписать в Приказе об учетной политике!// Сбросьте, пожалуйста, фрагмент из уч.политики касательно гл.бухгалтера.
\\\\\\\\\\\\\\
Quote
ksuxa_2004
В нашей налоговой если в лицевом счете предприятия числится бухгалтер ,а подписи нет,то отчеты не принимают,а если кому-то каки-то образом удается сдать отчеты,то без подписи бухгалтера их принимают " до відома",т.к. если нет подписи гл.буха ,то надо ставить напротив подписи главбуха "не предусмотрено",а если такое напишешь,а у них по базе проходит что есть гл.бухгалтер,то отчеты только "до відома"[/quote\\\\\\\\\\\\\\\\\


А наша налоговая Шевченковская (Киев) ни какие "не предусмотрено" НЕ принимает! Требует, чтобы обе подписи ставил директор.
Quote

А наша налоговая Шевченковская (Киев) ни какие "не предусмотрено" НЕ принимает! Требует, чтобы обе подписи ставил директор.

И правильно требует.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
как Вам такая статья. И как быть? по штату есть должность, но в 4 ОПП я не записана, как гл. бухгалтер. (в карточке не числюсь в налоговой).

Який порядок заповнення у звітності графи "головний бухгалтер" у разі коли штатним розкладом не передбачено посаду головного бухгалтера (у заяві за формою 1-ОПП зазначається тільки керівник)?
(Консультує ДПАУ)

www.sta.gov.ua
від 1 березня 2011 р.

Частиною 4 статті 8 Закону України від 16 липня 1999 року N 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" із змінами та доповненнями визначено, що для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно обирає форми його організації:
•введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером;
•користування послугами спеціаліста з бухгалтерського обліку, зареєстрованого як підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи;
•ведення на договірних засадах бухгалтерського обліку централізованою бухгалтерією або аудиторською фірмою;
•самостійне ведення бухгалтерського обліку та складання звітності безпосередньо власником або керівником підприємства.
Ця форма організації бухгалтерського обліку не може застосовуватися на підприємствах, звітність яких повинна оприлюднюватися, та в бюджетних установах. Завдання та функціональні обов'язки бухгалтерських служб, повноваження керівника бухгалтерської служби у бюджетних установах визначаються Кабінетом Міністрів України. Відповідно до пп.48.2 ст.48 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі - ПКУ), обов’язкові реквізити - це інформація, яку повинна містити форма податкової декларації та за відсутності якої документ втрачає визначений цим Кодексом статус із настанням передбачених законом юридичних наслідків Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов’язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору. У пунктах 48.3 - 48.6 ст.48 ПКУ наведено виключний перелік обов’язкових реквізитів, які повинна мати податкова декларація. Податкова звітність, складена з порушенням норм цієї статті, не вважається податковою декларацією.
Таким чином, у разі коли штатним розкладом не передбачено посаду головного бухгалтера, а ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації здійснюється безпосередньо керівником платника податку, то така податкова декларація підписується двічі: у графі "керівник" та у графі "особа, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку" або "головний бухгалтер".
МОГУТ НЕ ПРИЗНАТЬ ДЕКЛАРАЦИИ???
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00034600000000007