Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Аванс ,соц.льгота и НДФЛ

Відправлено користувачем meg 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
Quote
olga09911
нелязя с учетом НСЛ сразу... мнение инспектора, что возникает недоплата, со всеми вытекающими (пеня, штраф) ....
Это мнение не только инспектора,но и бух.специалистов-аудиторов.
Quote
Юли
На основі яких пунктів при розрахунку податку на доходи із ЗП за 1 половину не потрібно вираховувати ЕСВ , тобто робити так :
ПДФО= (зп за перші 15 к.днів)*15% ,
а не ПДФО= (зп за перші 15 к.днів-ЕСВ )*15%

Я думаю, если Вы не удерживаете и не перечисляете в аванс ЕСВ, то у Вас 1 случай, если же удерживаете и перечисляете, то второй, т.к. выплачиваемый доход на ЕСВ меньше.
"164.6. Під час нарахування доходів у формі заробітної плати
база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата,
зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне
соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального
фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов'язкових
страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно
до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а
також на суму податкової соціальної пільги за її наявності."
вот интереснооооооо. smiling smiley
аванс что, не явяется зарплатой?
Основные критерии, по которым к доходу применяется НСЛ - это
1. доход в виде зарплаты
2. размер дохода

169.4. Перерахунок податку, перерахунок та обмеження податкової соціальної пільги.
169.4.1. Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

В п. 169.2.3. "Податкова соціальна пільга не може бути застосована до: " аванса нет.

Какой смысл создавать искусственно переплаты?

Вы можете сказать ,Что
169.2.1. Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).
Но и так понятно, что период для расчета самого НДФЛ ест ьмесяц, соответственно, и сама НСЛ применяется к месячному доходу.
НУ так никто и не спорит, что по итогам месяца произведется окончательный расчет НДФЛ, а разницу налоговый агент перечислит с учетом НДФЛ, уплаченного с аванса.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!


А т.к. соцльгота применяется к месячному доходу, то а аванс ее учитывать не надо.
169.2.1. Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).
При выплате аванса "місячного доходу у вигляді заробітної плати" просто нет, так к чему применять льготу?
Выше я прокомментировала этот пункт. Тем более, что это относится к месту предоставления НСЛ, а не к периоду.
Кроме того, теперь в месяце увольнения тоже можно применять НСЛ. Как же тогда месячный период? smiling smiley А если в этом же месяце физлицо устроится на новую работу? smiling smiley

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Quote
Ляля - Оля
Выше я прокомментировала этот пункт. Тем более, что это относится к месту предоставления НСЛ, а не к периоду.
Кроме того, теперь в месяце увольнения тоже можно применять НСЛ. Как же тогда месячный период? smiling smiley А если в этом же месяце физлицо устроится на новую работу? smiling smiley

169.1. Перелік податкових соціальних пільг.
"З урахуванням норм абзацу першого підпункту 169.4.1 пункту
169.4 цієї статті платник податку має право на зменшення суми
загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від
одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової
соціальної пільги:"
По определению это месячный доход.
а это из п. ПЕРЕЧЕНЬ НСЛ.
Я же приводила пп. 169,4 Перерахунок податку, перерахунок та обмеження податкової соціальної пільги.
В общем, кто как считает нужным, так и считает smiling smiley

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
В зарплату ПДФО перечислять по факту(остаток) и никакой переплаты не будет, если зарплата выдана вовремя (до 7)
так проблема в том, что остатка нет, в аванс перечисляется БОЛЬШЕ, чем весь НДФЛ за полный месяц.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Я предоставляю льготу в "аванс" а потом в конце месяца к совокупному месячному доходу и отнимаю ранее перечисленный в аванс НДФЛ . У меня есть сотрудники, у которых НДФЛ не берется вообще, так что это получается в аванс я должна удержать 15% целиком, а потом вернуть в конце месяца? не бред ли это? НДФЛ должен применяться к совокупному месячному доходу, а не отдельно к первой и отдельно ко второй части. В этом случае согласна с Ляля-Оля 100%.
И еще : что кому-то выдает банк наличку без уплаты ЕСВ и НДФЛ? Сейчас уже нет понятия "аванс" , есть понятие зарплата за первую и вторую половину месяца, так с чего это не удерживать ЕСВ с первой или со второй части?
meg
только с 977.00 грн. ЗП получается нормальный ндфл, а до этой суммы один головняк. Потом не знаешь куда вписать эту переплату в деке, банк не пропускает выплату ЗП без ндфл т.е. опять переплата...
Льгота в аванс не предоставляется!!! Кто хочет штрафы платить - предоставляйте!

[www.dpa.dp.ua]

Податковий кодекс та особливості виплати авансу

Відповідно до Закону України від 23.09.2010 №2559-VI „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків виплати заробітної плати” заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Порядок оподаткування заробітної плати податком на доходи фізичних осіб установлено п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу, згідно з яким під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, — обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за наявності.
Звертаємо увагу на те, що відповідно до ст. 163 Податкового кодексу об'єктом оподаткування як у резидента, так і у нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Водночас, оскільки згідно з пп. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 цього Кодексу податок має сплачуватися (перераховуватися) податковим агентом до бюджету під час виплати оподатковуваного до­ходу єдиним платіжним документом, а банки можуть приймати платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету, то податкові агенти при одержанні у банку будь-якого доходу для виплати фізичним особам, у тому числі заробітної плати за першу половину місяця (авансу), повинні перерахувати до бюджету податок, розрахований не за алгоритмом, визначеним у п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу, а в умовно розрахованому відсотку до суми, що підлягає виплаті.
Повне оподаткування згідно з п. 164.2 ст. 164 (з наданням податкової соціальної пільги) має застосовуватися до загального місячного оподатковуваного доходу — суми всіх доходів, нарахованих (виплачених) протягом звітного податкового місяця.
Хорошо, пусть у вас возникла переплата по НДФЛ - в течение пары месяцев она составит сумму, достаточную для того, чтобы не возникало задолженности(даже с точки зрения инспектора!) при последующих перечислениях НДФЛ с учетом льгот. Просто у вас постоянно будет небольшая переплата по НДФЛ- разве это проблема? Даже хорошо всегда иметь запас на случай непредвиденных затруднений...Или Ваше начальство категорически против? Так оно вряд ли будет вникать... В любом случае, если вы перечисляете на аванс без учета льгот, у вас все равно образуется эта переплата. Так как потом этот инспектор может "приписать " вам недоимку?
Все равно я перечисляю НДФЛ за месяц в ПОЛНОМ объеме, только с первой части меньше, со второй больше. НДФЛ за месяц перечислен вовремя, переплаты не возникает и недоплаты тоже. Мне удобно, но я еще уточню в своей ГНИ.
А в мене працює 4 людини, три з яких користується ПСП150% +100% на себе. При зарплаті 941 грн. Який вихід?
Quote
Юли
На основі яких пунктів при розрахунку податку на доходи із ЗП за 1 половину не потрібно вираховувати ЕСВ , тобто робити так :
ПДФО= (зп за перші 15 к.днів)*15% ,
а не ПДФО= (зп за перші 15 к.днів-ЕСВ )*15%
Так какой же вариант верен????Из чего сосотоит аванс - только за минусом ПДФО, если ЕСВ не удерживать и не перечислять???? Что-то я совсем запуталась подскажите!
На скільки я зрозуміла одночасно з виплатою ЗП (за першу чи за другу половину місяця) потрібно сплачувати ЕСВ ( ...зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі)..."

При розрахунку ПДФО із ЗП (за першу чи за другу половину місяця) потрібно віднімати ЕСВ
"164.6. Під час нарахування доходів у формі заробітної плати
база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата,
зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне
соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального
фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов'язкових
страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно
до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а
також на суму податкової соціальної пільги за її наявності."

Соц. пільга надається за результатами місяця (за умови що не передбачаються переплата ПДФО в кінці місяця). Переплати не бажані, оскільки в 1ДФ ставиться нарах. = перераховано. Підвіснуть суми , які можуть піти у "небуття". 1ДФ прирівняна до декларацій (ст. 46.1. розділ. 2), за неї можуть і штрафувати.
Я перечисляю все налоги при выплате аванса одноразово , по начислению за месяц. Допустим худшее- не нужно было применять Соц.льготу.Есть ли штраф по полной или 1 грн., как не разобравшимся.
нарахування зарплаты делается в конце месяца. а аванс это просто выплата, а не начисление.
аванс выдается чистыми, без удержаний.
кому же вы тогда льготу хотите применить? предприятию? ведь сотруднику при выплате аванса всеравно к выдаче будет одинаковая сумма, что со льготой,что без нее
А банк выдает зарплату за 2 половину без платежек? У них сейчас есть инструкция, что прикаждой выплате должны быть перечисления
ЕСВ и НДФЛ
лююююююююююди, какой аванс? уже нет понятия аванс -есть понятие зарплата за первую и вторую половину месяца. первую половину выдаем - несем платежки в банк, иначе не денег не дадут, вторую половину - аналогично, так почему это не надо, вдруг, удерживать ЕСВ и НДФЛ? Для чего ж и сделали 2 раза ЗАРПЛАТУ, чтоб налоги текли и текли в бюджет тоже 2 раза в месяц.
есв и ндфл не удерживаем, но платим обязательно. вы неправильно поняли
Я при выплате аванса в 1000,00грн (сумма условная, для красоты)
Базу налогообложения увеличиваю на коеф. к=100/(100-15)=1,17647 согл. п.164.5 НКУ
НДФЛ=1000*1,17647*15%=176,48грн (округляю в большую сторону)
НСЛ не применяется.
Дальше (хочу чтобы все было красиво):
Высчитываю сумму с который мы платим налоги:
1000,00/(1-0,15-0,036+0,15*0,036)=1220,41
ЕСВ=1220,41*3,6%=43,93грн
Делаем проверку:
1220,41-176,48-43,93=1000,00грн
вы в неденежной форме зарплату за первую половину месяца выдаете? smiling smiley
а зачем такие сложности?
нет я высчитываю базу с которой нужно платить ндфл
в общем делайте как хотите. а я буду по своему делать
вот с этого надо и начинать, каждый делает как хочет (по своему) .........
Я спрашивала за штраф, кто что думает?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00047799999999998