Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Писала ли ГНАУ что то на этот счет?

Відправлено користувачем Alf 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Коллеги может кто то встречал письмо налоговой (не обязательно ГНАУ) и другого госоргана, что пополнение физиком-единщиком своего счета не включается в объем его выручки.
Пояснять, что не включается не нужно, нужны реквизиты письма и т.п.

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Мне бы тоже пригодился номер письма, или кака-либо статья
статейка была в балансе ,но в ней нет ссылок ни на одно письмо, только общие рассуждения со ссылками на законы


Рассуждениями вряд ли убедишь проверяющих....smiling smiley)
та такие статейки я сам пишу..

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Не совсем то, но может натолкнет на мысль:




ЧИ ВІДНОСИТЬСЯ ПОВОРОТНА ТА БЕЗПОВОРОТНА ФІНАНСОВА ДОПОМОГА ДО ДОХОДІВ СУБ'ЄКТА ГОСПОДАРЮВАННЯ
(Консультує ДПІ)

«Податковий, банківський, митний Консультант»
N 9, від 26 лютого 2007 р.

Тетяна Трушкова
головний державний податковий інспектор ДПІ у Дарницькому районі м. Києва

Фізична особа – підприємець працює на спрощеній системі оподаткування, отримує кошти особисто на свій розрахунковий рахунок у вигляді поворотної (її повернення) та безповоротної фінансової допомоги. Чи відносяться ці кошти до доходів суб'єкта господарювання?

Поворотна фінансова допомога — це сума коштів, передана платнику податку у користування на визначений строк відповідно до договорів, які не передбачають нарахування процентів або надання інших видів компенсацій як плати за користування такими коштами (п. 1.22.2 статті 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»).
Безповоротна фінансова допомога — це сума коштів, передана платнику податку згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами, які не передбачають відповідної компенсації чи повернення таких коштів (за винятком бюджетних дотацій і субсидій), або без укладання таких угод (п. 1.22.1 статті 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»).
Тобто враховуючи зазначене, кошти особисто внесені платником єдиного податку на свій розрахунковий рахунок, не підпадають під визначення поворотної та безповоротної фінансової допомоги.
Відповідно до Указу спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджена для суб'єктів малого підприємництва, зокрема, фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищував 500 тис. гривень.
Виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг), а також всі кошти, які надходять на розрахунковий рахунок, відкритий СГД для здійснення своєї діяльності.
Платники єдиного податку згідно зі ст. 4 Указу ведуть спрощений облік доходів і витрат, затверджений наказом ДПА України від 29.10.99 N 599 «Про затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі» (далі — Порядок), зареєстрованим в Мін'юсті України 02.11.99 N 752/4045.
Відповідно до цього Порядку для визначення результатів власної підприємницької діяльності на підставі хронологічного відображення здійснених господарських і фінансових операцій платник єдиного податку веде Книгу обліку доходів і витрат згідно з додатком 10 до Інструкції про прибутковий податок з громадян, затвердженої наказом ГДПІ України від 21.04.93 N 64 (в редакції наказу ДПА України від 16.07.03 N 352). При цьому обов'язковому заповненню підлягають лише графи N 1, N 3, N 6 та N 7 – «період обліку (день, тиждень, місяць, рік)», «витрати на виробництво продукції», «суми виручки (доходу)», «чистий дохід».
У графі «сума виручки, доходу», відображаються фактично отримана сума виручки, до якої входить і сума, що надійшла на розрахунковий рахунок.
Протягом п'яти днів після закінчення звітного періоду (кварталу) платник подає до податкового органу Звіт встановленої форми, в якому, зокрема, зазначається і обсяг виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) за звітний квартал наростаючим підсумком з початку терміну дії Свідоцтва про сплату єдиного податку в календарному році з урахуванням суми поворотної та безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку на його розрахунковий рахунок.
Що стосується надання податкових роз'яснень, передбачених Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», порядок яких визначений постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.01 N 494, то такі податкові роз'яснення надаються у разі, коли нормою закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або нормами різних законів чи різних нормативно-правових актів припускається неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого може бути прийняте рішення як на користь платника податків, так і на користь контролюючого органу, тобто виникає конфлікт інтересів, а також надається, коли запроваджується новий вид податку, збору (обов'язкового платежу) або відносяться зміни до правил оподаткування, а поняття «виручка від реалізації товарів (робіт, послуг) відрегульовано Указом про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності».
может это поможет?

Частный предприниматель на едином налоге недавно начал свою деятельность. Для ее расширения не хватает оборотных средств. Оформить кредит в банке на данный момент проблематично из-за невысокого чистого дохода. Возможно ли внести на текущий счет собственные наличные денежные средства? Не будет ли расценен этот взнос как доход? Необходимо ли включать эту сумму денег в Книгу учета доходов и расходов?
Предприниматель — плательщик единого налога в своей деятельности руководствуется нормами Указа № 727. Одним из ограничений по применению данной системы налогообложения является ограничение по объему выручки. Согласно данному Указу выручкой является сумма, непосредственно полученная предпринимателем на текущий счет и/или в кассу за осуществление операций по продаже продукции (товаров, работ, услуг). Кроме того, предприниматель осуществляет свою деятельность на свой страх и риск, и на начальном этапе использует имеющиеся у него деньги. При этом в настоящее время отсутствует законодательный акт, требующий объяснять источник происхождения этих денег. Это могут быть как его личные сбережения или его близких родственников, так и деньги друзей или знакомых, одолженные ему на какое-то время. Для того, чтобы эти деньги при проверке не были включены в доход, предприниматель, при внесении их на текущий счет, должен обязательно указать, что это денежные средства «на пополнение оборотных денежных средств» или «возвратная финансовая помощь», а не выручка.
Если в банковских документах будет указана именно такая формулировка, то предпринимателю не нужно будет отражать эти суммы в Книге учета доходов и расходов ф. № 10, поскольку в ней отражается только выручка, а данные суммы выручкой не являются.
Следует отметить, что на предпринимателей не распространяется норма пп.4.1.6 ст.4 Закона о прибыли, регулирующая отражение в составе валового дохода полученных сумм финансовой помощи. Действие данного Закона распространяется на предпринимателей, уплачивающих налоги по общей системе налогообложения, да и то только в части определения состава расходов в соответствии со статьями 5 и 8. Плательщики же единого налога даже этими статьями руководствоваться не могут, поскольку они в соответствии со ст.6 Указа № 727 не являются плательщиками налога на прибыль и НДФЛ, на них не распространяются нормы раздела IV Декрета КМУ от 26.12.92 г. № 13-92 «О подоходном налоге с граждан» в части доходов от осуществления предпринимательской деятельности, которая осуществляется предпринимателем в рамках Указа № 727 (п.5 постановления КМУ от 16.03.2000 г. № 507).
Таким образом, если предприниматель — плательщик единого налога вносит собственные денежные средства на свой текущий счет, с формулировкой «пополнение оборотных средств», то эта сумма не включается в состав его дохода от осуществления предпринимательской деятельности и не отражается в Книге учета доходов и расходов ф. № 10.
Наталия ГАЙДУКОВА, эксперт-консультант



Опубликовано в Бухгалтерии N10 (685) от 6 МАРТА 2006 года
Податкова:
27.06.2000 р. № 18921/7/15-1317
13.09.2006 р. № 6645,
листи Держпідприємництва
28.10.2004 р. № 7489,
12.12.2006 р. № 8939
13.06.2006 р. № 6423/6/15-0416
26.04.2005 р. № 3163,
12.12.2006 р. № 8939
16.07.2008 г. N 6017
Вот эти Податкова:
27.06.2000 р. № 18921/7/15-1317
13.09.2006 р. № 6645,

не нашел

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.06.2000 р. N 8921/7/15-1317

Про застосування окремих норм Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва"

Додатково див. лист
 Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва
 від 10 жовтня 2000 року N 1-222/3836

Державна податкова адміністрація України у зв'язку з численними запитами обласних державних податкових адміністрацій та суб'єктів підприємницької діяльності надсилає до відома та врахування в роботі роз'яснення на окремі питання щодо застосування норм Указу Президента України від 03.07.98 за N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (в редакції Указу від 28.06.99 за N 746/99).

Доведіть зазначене роз'яснення до відома підвідомчих державних податкових органів та суб'єктів малого підприємництва.

Лист Державної податкової адміністрації України від 20.03.2000 за N 3840/7/15-1317, направлений державній податковій адміністрації у м. Києві, відкликається.

 

Заступник Голови
ДПА України 
 
Г. Оперенко 

 

РОЗ'ЯСНЕННЯ
Державної податкової адміністрації України на питання щодо застосування окремих норм Указу Президента України від 03.07.98 за N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності" (в редакції Указу від 28.06.99 за N 746/99) 

Чи застосовуються фінансові санкції та нараховується пеня до платника єдиного податку, якщо підприємство самостійно виявило заниження виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) при оподаткуванні єдиним податком?

Єдиний податок із суми заниженої виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), яка самостійно виявлена підприємством, вважається недоїмкою і стягується з нарахуванням пені відповідно до статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.93 за N 8-93 "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів" із розрахунку 120 відсотків річних від облікової ставки Нацбанку України від суми недоплати, розрахованої за кожний день прострочення платежу.

Разом з тим, згідно із пунктом 8 Інструкції про порядок застосування та стягнення фінансових санкцій органами державної податкової служби, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 20.04.95 за N 28 не застосовуються фінансові санкції у розмірі однократного розміру донарахованої за результатами перевірки суми податку або іншого платежу, а у разі повторного порушення протягом року після порушення, встановленого попередньою перевіркою, - у двократному розмірі донарахованої за результатами перевірки суми податку, іншого платежу у випадках, коли підприємство, установа, організація чи громадянин-платник до початку перевірки органом державної податкової служби (ДПС) самостійно виявили порушення в обчисленні податку і письмово повідомили про це орган ДПС та здійснили відповідні розрахунки з бюджетом.

Тобто, до платника єдиного податку у цьому випадку не застосовуються фінансові санкції, оскільки підприємством до відділення Держказначейства сплачується сума недоїмки, а також нарахована сума пені, про що він письмово повідомляє орган ДПС.

Чи включається до виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) для оподаткування єдиним податком поворотна фінансова допомога?

Згідно з Порядком ведення Книги обліку доходів і витрат суб'єктами малого підприємництва - юридичними особами, що застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, затвердженим наказом ДПА України від 12.10.99 за N 554, у Книзі обліку доходів і витрат в доходній частині відображаються всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу суб'єктом малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), майна, включаючи основні фонди, які належать суб'єкту малого підприємництва й реалізовані у звітному (податковому) періоді, позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації.

Таким чином, підприємства для оподаткування єдиним податком враховують всі надходження, отримані на їх розрахункові рахунки та в касу від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів, включаючи поворотну фінансову допомогу та виручку від іншої реалізації.

Чи включається до виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) для оподаткування єдиним податком ринковий та готельний збори і т. п.?

На виконання статті 4 зазначеного Указу наказом Державної податкової адміністрації України від 12.10.99 N 553 затверджено форми Розрахунку сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою та наказом від 12.10.99 за N 554 - Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат суб'єктами малого підприємництва - юридичними особами, що застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. 

Згідно з Порядком у Книзі обліку доходів і витрат в доходній частині відображаються всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу суб'єктом малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), майна, включаючи основні фонди, які належать суб'єкту малого підприємництва й реалізовані у звітному (податковому) періоді, позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації.

Оскільки, на розрахунковий рахунок та в касу суб'єкта малого підприємництва - юридичної особи надходять ринковий та готельний збори, незалежно від того, що вони перераховуються ринком та готелем до відповідного місцевого бюджету, зазначені збори вважаються виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) і включаться до бази оподаткування при нарахуванні суми єдиного податку. 

Таким чином, в графі 7 рядку 02 Розрахунку сплати єдиного податку ринки, готелі проставляють суму виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), в тому числі і суми ринкового та готельного збору, позареалізаційні доходи та суму виручки від іншої реалізації.

Як оподатковуються єдиним податком суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи, які мають філії, відокремлені підрозділи і перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності?

Згідно із статтею 1 цього Указу спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується, зокрема, для юридичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень.

Середньооблікова чисельність працюючих для суб'єктів малого підприємництва визначається за методикою, затвердженою органами статистики, з урахуванням усіх його працівників, у тому числі тих, що працюють за договором та за сумісництвом, а також працівників представництв, філіалів, відділень та інших відособлених підрозділів.

Оскільки платником єдиного податку є суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, то філії без статусу юридичної особи не можуть перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності окремо від юридичної особи. У разі, якщо підприємство переходить на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності разом з філіями, то при подачі заяви про видачу Свідоцтва про право сплати єдиного податку до органу державної податкової служби вказується також ідентична інформація по філіях. Перелік філій зазначається у Свідоцтві про право сплати єдиного податку.

Юридична особа веде облік виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) по головному підприємству - юридичній особі і по кожній філії для визначення суми єдиного податку відповідно до обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) перераховується на окремий рахунок відділення Державного казначейства України за місцем державної реєстрації юридичної особи.

Згідно з Порядком ведення Книги обліку доходів і витрат суб'єктами малого підприємництва - юридичними особами, що застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 12.10.99 за N 554, суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат. Книга обліку доходів і витрат суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою ведеться в розрізі філій. Філії також зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат з наступним включенням їх показників до Книги обліку доходів і витрат суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою. Книги обліку для філій завіряються органом державної податкової служби за місцем реєстрації юридичної особи - суб'єкта малого підприємництва.

Юридична особа подає до органу державної податкової служби Розрахунок сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою, затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 12.10.99 за N 553, в якому відображається нарахована сума єдиного податку в цілому по юридичній особі.
Второй - извиняюсь, это держпидприемництво
ГОСУДАРСТВЕННЫЙ КОМИТЕТ УКРАИНЫ ПО ВОПРОСАМ РЕГУЛЯТОРНОЙ ПОЛИТИКИ И ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСТВА

ПИСЬМО

от 13.09.2006 г. N 6645

Государственный комитет Украины по вопросам регуляторной политики и предпринимательства рассмотрел Ваше письмо <...> относительно включения в базу обложения единым налогом суммы возвратного беспроцентного займа и в пределах своей компетенции сообщает следующее.

Согласно подпункту 1.22.2 пункта 1.22 статьи 1 Закона Украины от 28.12.94 N 334/94-ВР "О налогообложении прибыли предприятий" с изменениями и дополнениями (далее - Закон N 334) возвратная финансовая помощь - это сумма денежных средств, переданная плательщику налога в пользование на определенный срок в соответствии с договорами, не предусматривающими начисление процентов или предоставление других видов компенсаций в качестве платы за пользование такими денежными средствами. То есть это сумма денежных средств, передаваемая плательщику налога согласно договору, предусматривающему возврат таких денежных средств.

В соответствии со статьей 3 Указа Президента Украины от 28.06.99 N 746/99 "Об упрощенной системе налогообложения, учета и отчетности субъектов малого предпринимательства" субъект предпринимательской деятельности - юридическое лицо, перешедший на упрощенную систему налогообложения, учета и отчетности, самостоятельно избирает одну из следующих ставок единого налога:

6 процентов суммы выручки от реализации продукции (товаров, работ, услуг) без учета акцизного сбора в случае уплаты налога на добавленную стоимость согласно Закону Украины "О налоге на добавленную стоимость";

10 процентов суммы выручки от реализации продукции (товаров, работ, услуг), за исключением акцизного сбора, в случае включения налога на добавленную стоимость в состав единого налога.

Следовательно, единым налогом облагается сумма выручки от реализации продукции (товаров, работ, услуг).

С учетом того что возвратная финансовая помощь не является выручкой от реализации, она не может быть объектом налогообложения в соответствии с требованиями вышеупомянутого Указа Президента Украины. Кроме того, возвратная финансовая помощь (заем) должна быть возвращена плательщиком единого налога заимодавцу в полном объеме и потому не может быть отнесена к доходам плательщика единого налога.

Также отмечаем, что Порядком ведения Книги учета доходов и расходов субъекта малого предпринимательства - юридического лица, применяющего упрощенную систему налогообложения, учета и отчетности, утвержденным приказом Государственной налоговой администрации Украины от 13.10.98 N 477, зарегистрированным в Минюсте Украины 27.10.88 за N 689/3129, не предусмотрено включение возвратной финансовой помощи в состав доходов субъектов малого предпринимательства.

Подытоживая вышеприведенное, Государственный комитет Украины по вопросам регуляторной политики и предпринимательства отмечает, что на данный момент возвратная финансовая помощь субъектами малого предпринимательства не облагается единым налогом.

 
Понятно. Спасибо. Но немного не то...

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
ГОСУДАРСТВЕННЫЙ КОМИТЕТ УКРАИНЫ ПО ВОПРОСАМ РЕГУЛЯТОРНОЙ ПОЛИТИКИ И ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСТВА
ПИСЬМО
от 16.07.2008 г. N 6017
Государственный комитет Украины по вопросам регуляторной политики и предпринимательства рассмотрел Ваше письмо <...> относительно правомерности обложения единым налогом возвратной беспроцентной финансовой помощи и в пределах своей компетенции сообщает следующее.
Проблема относительно определения выручки от реализации продукции (товаров, работ, услуг) в случае получения на расчетный счет или в кассу предприятия денежных средств, которые по своей сути не могут рассматриваться как выручка от реализации продукции (в частности, транзитных средств, финансовой возвратной помощи, паевых взносов и т. п.), существует довольно продолжительное время, в течение которого в Госкомпредпринимательства поступают многочисленные обращения субъектов предпринимательской деятельности - плательщиков единого налога.
Несмотря на неоднократные обращения Госкомпредпринимательства в адрес Государственной налоговой администрации Украины проблема не только не решается, но в последнее время приобрела массовый характер и стала причиной судебных споров.
Госкомпредпринимательства считает, что при расчете предельного объема выручки от реализации продукции (товаров, работ, услуг) необходимо учитывать денежные средства, поступившие за осуществление операций по продаже продукции (товаров, работ, услуг), как это предусмотрено Указом Президента Украины от 03.07.98 N 727 "Об упрощенной системе налогообложения, учета и отчетности субъектов малого предпринимательства" (далее - Указ N 727).
В случае получения вышеупомянутых денежных средств на расчетный счет или в кассу предприятия - плательщика единого налога согласно соответствующим договорам в выручку от реализации продукции (товаров, работ, услуг) должна включаться только та сумма денежных средств, которая является собственностью такого плательщика.
Такая позиция Госкомпредпринимательства была сформирована исходя из следующего.
1. Согласно статье 1 Указа N 727 выручкой от реализации продукции (товаров, работ, услуг) считается сумма, фактически полученная субъектом предпринимательской деятельности на расчетный счет или (и) в кассу за осуществление операций по продаже продукции (товаров, работ, услуг).
В случае осуществления операции по продаже основных фондов выручкой от реализации считается разность между суммой, полученной от реализации этих фондов, и их остаточной стоимостью на момент продажи.
2. Под операциями по продаже в соответствии с положениями Хозяйственного кодекса Украины понимают передачу имущества (товара) одним лицом в собственность или пользование и (или) во владение и (или) в распоряжение другому лицу, а также другие операции (включая операции по бесплатному предоставлению товаров), которые осуществляются согласно договорам купли-продажи, аренды имущества, поставки, лизинга, другим гражданско-правовым договорам, за плату или компенсацию, независимо от сроков ее предоставления.
3. В соответствии со статьей 655 Гражданского кодекса Украины по договору купли-продажи одна сторона (продавец) передает или обязуется передать имущество (товар) в собственность другой стороне (покупателю), а покупатель принимает или обязуется принять имущество (товар) и уплатить за него определенную денежную сумму.
4. Согласно Закону Украины от 11.01.2001 N 2210 "О защите экономической конкуренции" под товаром понимают какой-либо предмет хозяйственного оборота, в том числе продукцию, работы, услуги, документы, подтверждающие обязательства и права (в частности, ценные бумаги).
Таким образом, исходя из вышеупомянутых норм под операциями по продаже понимают передачу имущества (товара) одним лицом в собственность или в пользование и (или) во владение и (или) в распоряжение другому лицу, а также другие операции (включая операции по бесплатному предоставлению товаров), которые осуществляются согласно договорам купли-продажи, аренды имущества, поставки, лизинга, другим гражданско-правовым договорам, за плату или компенсацию, независимо от сроков ее предоставления.
В случае поступления на расчетный счет плательщика единого налога возвратного беспроцентного финансового займа согласно договору такие денежные средства не должны включаться в объем выручки от реализации продукции (товаров, работ, услуг).
Отдельно заметим, что по данному поводу в письмах ГНА указывается, что "Согласно статье 1 Указа выручкой от реализации продукции (товаров, работ, услуг) считается сумма, фактически полученная субъектом предпринимательской деятельности на расчетный счет или (и) в кассу за осуществление операций по продаже продукции (товаров, работ, услуг). То есть применяется кассовый метод исчисления выручки, при котором учитываются все поступления денежных средств, полученные на расчетный счет или (и) в кассу".
Однако Указом N 727 не предусмотрено осуществление кассового метода исчисления выручки с учетом всех поступлений, а только предусмотрено исчисление выручки от реализации продукции (товаров, работ, услуг).
Также обращаем внимание на то, что статьей 2 Закона Украины от 04.12.90 N 509-XII "О государственной налоговой службе в Украине" (с изменениями и дополнениями) и подпунктом 4.4.2 пункта 4.4 статьи 4 Закона Украины от 21.12.2000 N 2181-III "О порядке погашения обязательств плательщиков налогов перед бюджетами и государственными целевыми фондами" (с изменениями и дополнениями) установлено, что разъяснения законодательства по вопросам налогообложения среди плательщиков налогов предоставляются контролирующими органами в порядке, определенном соответствующим центральным (руководящим) органом контролирующего органа, которым является Государственная налоговая администрация Украины.
Решения, действия или бездействие органов государственной налоговой службы и их должностных лиц на основании статьи 14 Закона Украины "О государственной налоговой службе в Украине" могут быть обжалованы в установленном законом порядке.
С учетом того, что трактовки вопроса относительно определения объема выручки от реализации продукции (товаров, работ, услуг) и обложения единым налогом Госкомпредпринимательства и ГНА являются разными, для окончательного решения данного вопроса субъект предпринимательской деятельности имеет право обратиться в суд в порядке, предусмотренном законодательством.

Заместитель Председателя Г. Билоус
Вот еще нашел, но ответ на главный вопрос нечеткий

Питання:
Чи може СПД - фізична особа на єдиному податку використовувати кошти з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, для власних потреб?
Відповідь:
Згідно з ст. 42 Господарського кодексу України (далі – ГКУ), підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Відповідно до ст. 44 ГКУ підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом.
Враховуючи вищевикладене, фізична особа – підприємець має право вільно користуватися коштами з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством.

Питання:
Чи є внесення власних коштів на рахунок суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи платника єдиного податку виручкою від реалізацією?
Відповідь:
Згідно ст.1 Указу Президента України від 03.07.98 р. №727/98 „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва”, зі змінами та доповненнями виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).

Питання:
Чи вважається виручкою СПД - фізичної особи операція перерахування коштів з розрахункового рахунку на картковий, коли обидва рахунки застосовуються для здійснення господарської діяльності?
Відповідь:
Відповідно до вимог Указу Президента України від 03.07.1998 р. № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва», зі змінами та доповненнями (далі – Указ) виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) є суми коштів фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок та/або в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).
Таким чином, операція щодо перерахування коштів з розрахункового рахунку на картковий, які належать приватному підприємцю та використовуються ним у підприємницькій діяльності, не підпадає під визначення „виручки від реалізації” у розумінні Указу.

Питання:
Чи включаються до виручки від реалізації кошти, які повернулись банком на розрахунковий рахунок платника єдиного податку, відправлені раніше постачальнику, у зв’язку з помилкою в платіжних документах?
Відповідь:
Статтею 1 Указу Президента України від 03.07.98 N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" із змінами і доповненнями, внесеними Указом Президента України від 28.06.99 №746/99 визначено, що виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).
Тобто, застосовується касовий метод обчислення виручки, при якому враховуються всі надходження коштів на розрахунковий рахунок або (та) в касу.
Відповідно до п.8 Порядку видачі свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПАУ від 29.10.99 р. N 599 та зареєстрованого в Мін'юсті України 02.11.99 р. N 752/4045 для визначення результатів власної підприємницької діяльності на підставі хронологічного відображення здійснених господарських і фінансових операцій платник єдиного податку веде Книгу обліку доходів та витрат згідно з додатком 10 до Інструкції про прибутковий податок з громадян, затвердженої наказом ГДПІУ від 21.04.93 р. N 12 та зареєстрованої в Мін'юсті України 09.06.93 р. N 64 (в редакції наказу ДПАУ від 16.07.2003 р. N 352). У графі "сума виручки (доходу)" відображається фактично отримана сума виручки (як за наявності первинних документів, так і за їх відсутності).
Таким чином, до виручки відносяться лише суми, пов’язані з продажем продукції (товарів, робіт, послуг), проведеним у рамках підприємницької діяльності.
З огляду на зазначене, суми коштів, які повернулись банком на розрахунковий рахунок платника єдиного податку, відправлених раніше постачальнику, у зв’язку з помилкою в платіжних документах, не можуть вважатися виручкою від реалізації за умови документального підтвердження підприємцем, що саме ці кошти були відправлені постачальнику.

[www.sta.gov.ua]

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
А разве внесение на р/с средств единщиком при формулировке " пововнення рахунку, внесення власних заощаджень, поповнення оборотних коштів" -- не есть безвозвратной/возвратной фин.помощью? Если провести аналогию с другими норм.актами..
А разве внесение на р/с средств единщиком при формулировке " пововнення рахунку, внесення власних заощаджень, поповнення оборотних коштів" -- не есть безвозвратной/возвратной фин.помощью? Если провести аналогию с другими норм.актами..
.............
не есть....вы когда из одного кармана деньги в другой перекладываете, что мат помощь себе оказываете? smiling smiley
Из одного кармана -- это если бы я как ЧП внес из кассы в банк, при ведении кассовой книги.
Или с другого счета перевел деньги
вывод такой же как ввод..если глухому долго рассказывать, он все равно не услышит... т.е., если геолух не захочет понять - не поймет

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Можливо цей допоможе:

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ від 24.05.2006 р. N 5798/415-0416
(Витяг)
"Згідно із статтею 1 Указу спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для суб'єктів малого підприємництва, зокрема юридичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень.
Відповідно до статті 1 Указу виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг). Тобто застосовується касовий метод обчислення виручки, при якому враховуються всі надходження коштів, отримані на розрахунковий рахунок та в касу суб'єкта малого підприємництва.
Згідно із статтею 4 Указу Державною податковою адміністрацією України розроблено та затверджено наказом ДПА України від 12.10.99 р. N 554 і зареєстровано в Мін'юсті України 19.10.99 р. за N 713/4006 Книгу обліку доходів і витрат, що підлягають оподаткуванню, і порядок її ведення суб'єктами малого підприємництва, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
Відповідно до зазначеного Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат у доходній частині Книги відображаються всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу суб'єктом малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), майна, включаючи основні фонди, які належать суб'єкту малого підприємництва й реалізовані у звітному (податковому) періоді, позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації.
У графі 5 зазначеної Книги наведено перелік позареалізаційних доходів та виручки від іншої реалізації, які включаються до бази оподаткування єдиним податком. Кошти, що надійшли на розрахунковий рахунок суб'єкта малого підприємництва у вигляді кредиту, наданого банком, не значаться у вказаному переліку.

Таким чином, кошти, що надійшли на розрахунковий рахунок... у вигляді кредиту, наданого банком, не вважаються доходом і не включаються до бази оподаткування єдиним податком.

І ще раз.
Я отримала виручку за продукцію в касу (суму внесла в книгу доходів і витрат) і, здаючи її на р/р ,що необхідно написати в призначенні платежу?
Народ, я чет не понял вопроса.... Кажется, в указе Президента все четко довольно четко прописано и комментарии излишни. Как то странно это слышать. Да неужели народ уже совсем отупел и руководствуется исключительно письмами ГНАУ и все. А как же здравый смысл и четко прописанная материальная норма права по этому поводу? Это что, письма ГНАУ уже носят характер всемогущего и непоколебимого документа? Складывается такое ощущение, что всем уже наплевать на Указ Президента, а письма налоговой - панацея от всех бед? Ну ну, так далеко пойдем....
/Виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг), а також всі кошти, які надходять на розрахунковий рахунок, відкритий СГД для здійснення своєї діяльності./

/а також всі кошти, які надходять на розрахунковий рахунок, відкритий СГД для здійснення своєї діяльності/. - это Татьяна Трушкова, который главный государственный налоговый инспектор ГНИ Дарницкого района г.Киева, она че, решила взять на себя функции законодательного органа или просто невыспалась и перепутала день с ночью?
> Питання:
> Чи може СПД - фізична особа на єдиному податку
> використовувати кошти з розрахункового рахунку,
> який відкрито для здійснення підприємницької
> діяльності, для власних потреб?
> Відповідь:
> Згідно з ст. 42 Господарського кодексу України
> (далі – ГКУ), підприємництво – це самостійна,
> ініціативна, систематична, на власний ризик
> господарська діяльність, що здійснюється
> суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою
> досягнення економічних і соціальних результатів та
> одержання прибутку.
> Відповідно до ст. 44 ГКУ підприємництво
> здійснюється на основі вільного розпорядження
> прибутком, що залишається у підприємця після
> сплати податків, зборів та інших платежів,
> передбачених законом.
> Враховуючи вищевикладене, фізична особа –
> підприємець має право вільно користуватися коштами
> з розрахункового рахунку, який відкрито для
> здійснення підприємницької діяльності, за умови
> сплати всіх податків, зборів та інших платежів,
> передбачених чинним законодавством.
>

Скажіть, якщо я маю рахунок СПД Лунько, на рахунок у Жовтні, надійшли кошти, як виручка від продажу. Податок 200 грн. за жовтень сплачено, чи можу я з рахунку СПД Лунько заплатити за комунальні послуги Лунько А.А.?
А Лунько А.А. і СПД Лунько одна й та ж особа?
а не буде це вважатись, ніби що це різні людини і вийти так ніби СПД Лунько надав сам собі фін. допомогу і тоді треба утримати 15 % ПДФО?
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00063100000000002