Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Проект Закона об Упрощенной системе налогообложения

Відправлено користувачем Marina D. 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 11 з 39    Сторінки: ПершаПопередні678910111213141516НаступнаОстання
туристический агент - ФЛП, не юр.лицо, предоставление туристический услуг, сейчас на едином налоге
запуталась совсем, дайте ссылку на закон..... из того что я прочила всего 3 групы, люди пишут про 4-ю групе, это Хде? и размеры в 100 000грн оборота это от куда, если написано до 150МЗ до 1000МЗ и т.д......
Ну все! Я уже сама запуталась! Сорри за повтор, но запуталась окончательно.
1. У меня СПД - единщик, сдает в аренду нежилое помещение юрлицу и такому же единщику. В какую группу он попадает с 2012 ?


см. Текст законопроекту до другого читання 19.10.2011
Стаття 296. Ведення обліку і складення звітності платниками єдиного податку
296.1. Платники єдиного податку ведуть облік у порядку, визначеному підпунктами 296.1.1 – 296.1.3 цього пункту.
296.1.1. Платники єдиного податку першої та другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.
Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються Міністерством фінансів України.
296.1.2. Платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, встановленому Міністерством фінансів України.
296.1.3. Платники єдиного податку четвертої групи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пункту 44.2 статті 44 цього Кодексу.

Следовательно, ЮРЕНы Книгу не ведут? Это плюс. Но упрощенный учет - это минус, на который лично я переходить не собираюсь (буду вести учет по нормальному плану счетов). И при чем тут 44.2?
Quote
alya_od
Ну все! Я уже сама запуталась! Сорри за повтор, но запуталась окончательно.
1. У меня СПД - единщик, сдает в аренду нежилое помещение юрлицу и такому же единщику. В какую группу он попадает с 2012 ?

оренда нерухомості - третя група. Це як виняток з другої групи - Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (гр. 70.31 КВЕД ДК 009:2005). Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для третьої групи;

Quote
alya_od
Ну все! Я уже сама запуталась! Сорри за повтор, но запуталась окончательно.
1. У меня СПД - единщик, сдает в аренду нежилое помещение юрлицу и такому же единщику. В какую группу он попадает с 2012 ?

291.4. Суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:
2) друга група – фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.
Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (гр. 70.31 КВЕД ДК 009:2005). Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для третьої групи;
3) третя група – фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
обсяг доходу не перевищує 3 000 000 гривень;


291.5. Не можуть бути платниками єдиного податку:
291.5.3. фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів;
подкорректировали п.44.2

2) абзац третій пункту 44.2 статті 44 викласти в такій редакції:
“Платники податку на прибуток підприємств, прибуток яких оподатковується за ставкою нуль відсотків і відповідають критеріям, визначеним пунктом 154.6 статті 154 цього Кодексу та платники єдиного податку, які відповідають критеріям, визначеним підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу, ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат з метою обрахунку об'єкта оподаткування за методикою, затвердженою Міністерством фінансів України”;
Всем спасибо! Сдает менее 300 кв.м. Так что ЕН 3-я группа
Мариночка, спасибо! сама потом тож нашла, как то начало проехала...

а вот по поводу 3-й группы для аренды - я все ж сомневаюсь, аренда это 70.20, плюс надо заниматься посредническими функциями
70.31.0
Діяльність агентств нерухомості

но я не уверена, что так будет думать налоговаяsmiling smiley
Quote
Ksunyasha
Quote
Хельга
Quote
Ksunyasha
Согласна с brick это отдельный КВЭД 74.15.0 Управління підприємствами.
А вот "Консультування з питань комерційної діяльності та управління" в какую группу попадае если доход до 1млн во 2ую или в 3ью?

это не от кведа зависит, а от того с какими предприятиями вы работаете - с единщиками или теми, кто на общей.
скорее всего, это будет 3я группа.

Мы работаем с нерезидентами. т.е. с неплательщиками, буду надеятся, что 2ую присвоят smiling smiley

2-я может работать только с единщиками или просто населенем. нерезидент ни к тому, ни к другому не относится.
Quote
Rebeccа
вот в виде схемы. ничё так, наглядненько
[fortetsya.org.ua]

Только мелких пакостей про обязательную регистрацию НДСником и ограничения по видам деятельности в этой схемке нету. Дурят нашего брата! (с)

_____________________________________________________________
Зарывая свой талант в землю, главное - случайно не выкопать чужой.
А то еще обвинят в краже интеллектуальной собственности!
Quote
Remie
Не могу понять, а выбрать группу самостоятельно можно? Скажем, я делаю сайты время от времени и мне будет выгоднее платить по 5% налога, вместо того, чтобы ежемесячно платить 20% от мин.з/п.

А кто же за вас будет выбирать? Если налоговая будет диктовать с кем вам работать, а с кем нет, то в Украины нужно просто валить...
Quote
Elenka_28
А меня интересует вопрос, если я в 2011г. на едином налоге 10% и у меня за 2011г. доход свыше 300 тыс. от плательщиков НДС, я сомгу на 2012г. получить единый налог на 5%?

если следовать закону, то отсчет должен идти с 2012 года, но как это захотят трактовать в налоговой, один Бог знает
Quote
Люда
если у меня стоит вид Оптовая и розничная торговля, оборот до 150МЗ, наемных нет, то я попаду в 1 групу, правильно, а если напр. пару раз на протяжении года продам юр лицу с НДС на сумму до 300 000грн, то не переведут никуда, останется 1-я група?


а как же выбирать проценты от 1 до 10, я хочу напр один и что мне разрешат? >grinning smiley<

если хоть 1 раз продадите юрлицу (все равно накакой системе), уже автоматом попадаете в 3ю группу, т.к. 1я вообще не предполагает работы с юрлицами
Quote
lenochka
подскажите пожалуйста, попадают ли услуги туристического агента (турфирма), оказываемые населению (физ.лица), во 2ю группу по новому проекту? спасибо.

на мой взгляд, попадают, при условии, что услуги оказываются только физлицам или единщикам.
Quote
Marina D.
Quote
lenochka
подскажите пожалуйста, попадают ли услуги туристического агента (турфирма), оказываемые населению (физ.лица), во 2ю группу по новому проекту? спасибо.

юр.лица - 4 категория

а....стоп, если вы фирма, то однозначно - 4я категория.
а че не во вторую, если юрик на едином будет?
Народ, а кто работает по агентским договорам (договора поручения)? Правильно ли я поняла, что доходом будет считаться комисионное вознаграждение? Особенно это актуально для турфирм.

292.4. У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

293.2 2) 5 відсотків від доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

291.4 4) четверта група – юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
середньооблiкова кількість працівників не перевищує 50 осіб;
обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень.

Означает ли это, что теперь черным по белому видно, что при расчете лимита считается только сумма вознаграждения?
Quote
Хельга
Народ, а кто работает по агентским договорам (договора поручения)? Правильно ли я поняла, что доходом будет считаться комисионное вознаграждение? Особенно это актуально для турфирм.

292.4. У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

293.2 2) 5 відсотків від доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

291.4 4) четверта група – юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
середньооблiкова кількість працівників не перевищує 50 осіб;
обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень.

Означает ли это, что теперь черным по белому видно, что при расчете лимита считается только сумма вознаграждения?

Очень, на то похоже.
Quote
Rebeccа
вот в виде схемы. ничё так, наглядненько
[fortetsya.org.ua]

Хорошая табличка. Спасибо.
297.1. Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів:
1) податку на прибуток підприємств;
2) податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об’єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності фізичної особи та оподатковані згідно з цією главою;
3) податку на додану вартість з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім податку на додану вартість, що сплачується фізичними особами та юридичними особами, які обрали ставку єдиного податку, визначену підпунктом 1 пункту 293.3 статті 293 цього Кодексу;
4) земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності;
5) збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності;
6) збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.


Получается единщики будут платить еконалог, налог на воду?
воду да, загрязнение (эко) они всегда платили
Quote
RAT
воду да, загрязнение (эко) они всегда платили

А на воду платится, если по договору аренды значится, что арендатор сам платит за воду? Если мы платим только за электроенергию, получается нам не нужно платить налог на воду?
платит тот у кого договор с водоканалом
Quote
Михаил
платит тот у кого договор с водоканалом

Фух, ну хоть какой-то плюс
Эконалог мы сейчас не платим, у нас нет договоров на вывоз мусора. Но наверное в следующем году будет. Эконалог платит тоже тот кто зключил договор на вывоз мусора?
Где можно глянуть проект этого закона? А то начала с конца читать тему, а это 20 страниц, пока не нашла :-)
У меня в год оборот до 250 тыс. грн., из видов деятельности: "продаж поза магазинами" и "здавання в оренду власного нерухомого майна". Теперь думаю, я попадаю в первую группу или аренда это 100% третья группа? Помещение по площади до 100 кв.метров.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 11 з 39    Сторінки: ПершаПопередні678910111213141516НаступнаОстання
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000579