Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Попередня оплата при імпорті товару

Відправлено користувачем Yulka 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Було куплено валюту 05.04. по курсу 7,98, курс НБУ в той день 7,96. Проведено в 1-С документ купівля валюти, визначила негативнк курсову різницю. Товар приїхав 17.05 по курс 7,97.Оприбуткувала на склад по цьому курсу.І в 1-с мені формується позитивна курсова різниця. (перераховується курс 7,97 до курсу НБУ 7,96 на день купівлі валюти).Скажіть, будь ласка, так правильно чи ні?Ми ж фактично купили валюту по 7,98 і ніякого доходу по логіці не бачу...Але я не дуже компетентна в даному питанні((( Допоможіть
Оприбутковувати треба не по курсу на день коли товар приїхав, а по курсу на день відправлення валюти, тобто, як я розумію (Ви написали коли купили, але на написали коли відправили), на 05.04.
Я приходую по курсу покупки... в вашем случае по 7,98, а разницу с курсом НБУ отношу на 714 и 945....
Мой пример:
купили вал по курсу 7,985*14500=115782,50 (НБУ 7,9684)
Д312 К333 115782,50
Д312 К714 -240,70
Д632 К312 115782,50
Д945 К312 -240,70
Для приходной цены беру 115782,50 , разницу с курсом НБУ на дату ГТД тоже отношу на 714 и 945
Д632К714
Д945 К 632
Так делали до меня... может кто тоже скажет правильно ли?


Я оприбуткувала товар на склад по курсу який вказаний у ВМД ((( В мене такі проведення :
312-333- (22500*7,9624) 179154
ВЛ (балансова вартість валюти) - 22500*7,98 = 179550
945-333 (409254,30-408351,68) = 396
632-312 - 179154
Такі проведення в мене на 05.04 (день купівлі валюти)
Тепер приїхав товар :
281-632 - 22500*7,9785 = 179516,25
632-714 - 179516,25-179154= 362,25
Такі проведення правильні чи ні ? І ще питання, якщо в попередні періоди негативну курсову різницю не включали у ВВ, а позитивну - у ВД чи можуть при перевірці за це покарати ( за позитивну)?
Підкажіть, будь ласка (((( Ну, дуже треба. Прошу ....
Ппример:
купили вал по курсу 7,985*14500=115782,50 (НБУ 7,9684)
Дт312 – Кт333 = 115541,80
Дт945 – Кт333 = 240,70
Дт632 (точнее - Дт371) – Кт312 = 115541,80
Для определения приходной цены берете 115541,80. Курс на дату ГТД не трогаете, он Вам не нужен. Дт281 –Кт632 = 115541,80. Все!
Если для приходной цены брали 115782,50, а разницу с курсом НБУ на дату ГТД и курсом покупки валюты относили на 714 или 945, то это неправильно методологически, но к каким-либо серьезным последствиям не ведет. Итоговый результат от этого не меняется.
В частині проводок купівлі валюти правильні!
Quote
Yulka
Тепер приїхав товар :
281-632 - 22500*7,9785 = 179516,25
632-714 - 179516,25-179154= 362,25
Такі проведення правильні чи ні ? І ще питання, якщо в попередні періоди негативну курсову різницю не включали у ВВ, а позитивну - у ВД чи можуть при перевірці за це покарати ( за позитивну)?
В частині прибуткування товару ні! Оприбутковувати треба по курсу на дату відправлення валюти (якщо це 05.04 то по цій даті). Але, як я вже сказав, це методологічна помилка. Оприбуткувавши таким чином Ви збільшили свої доходи від курсової різниці (якої у Вас фактично нема), а при продажу товару у Вас на цю різницю вийде меншим прибуток від його продажу (різниця між продажною ціною, та ціною оприбуткування). Одне перекриється іншим і кінцевий результат не зміниться.
Вотруба
В частині прибуткування товару ні! Оприбутковувати треба по курсу на дату відправлення валюти (якщо це 05.04 то по цій даті). Але, як я вже сказав, це методологічна помилка. Оприбуткувавши таким чином Ви збільшили свої доходи від курсової різниці (якої у Вас фактично нема), а при продажу товару у Вас на цю різницю вийде меншим прибуток від його продажу (різниця між продажною ціною, та ціною оприбуткування). Одне перекриється іншим і кінцевий результат не зміниться.[/quote]

"Оприбутковувати треба по курсу на дату відправлення валюти-" - я дико извиняюсь, а где вы это взяли, ??????????
почему не по курсу ГТД с одновременной индексацией вал.задолженности?????????
у випадку передоплати - товар приходуєте по курсу НБУ на дату авансу посланого, тобто у вашому випадку 7.9624. Вотруба вам добре написала. Читайте ПКУ п. 153.1.
Також в п/о треба тепер відображати і операцію купівлі валюти.

Quote
FyDD
"Оприбутковувати треба по курсу на дату відправлення валюти-" - я дико извиняюсь, а где вы это взяли, ??????????
почему не по курсу ГТД с одновременной индексацией вал.задолженности?????????
Потому что Дт задолженность в данном случае немонетарная статья и она не индексируется (курсовая разница по ней не считается). А взял я это из ПСБУ.
Скажіть, будь ласка, так було потрібно робити і у 2010 році?
Quote
Yulka
Скажіть, будь ласка, так було потрібно робити і у 2010 році?

б/о даного питання не змінювався. Читайте ПСБО 21

В бухучете - да, так надо было делать.
В налоговом - по закону о прибыли товар приходовался по балансовой стоимости валюты (то бишь - предоплате), и не подлежал корректировке. Налоговая писала разные дурацкие письма в противовес закону, но то такэ...
Була така ситуація у 2009 році.Передоплата у листопаді 2009 15000*8.1=121500,відповідно курс нбу 7,9909=119863,50 Нег.КР 1636,50.Тоді далі передоплата у грудні 20606*7,97=164229,82, курс нбу 7,97(збігається).Тоді товар приїхав у лютому 2010 35606*8,0012= 284890,73.І так його оприбуткували на склад.В такій сумі включили у приріст(убуток).А треба було на 31.12.2009 визначити балансову вартість валюти : 35606*курс нбу 7,9850= 284313,91 і на цю суму оприбуткувати чи ні?І які наслідки у ПО після того що зроблено?Допоможіть, бо геть чисто нічого вже не розумію (((
Якщо ми заплатили нерезиденту аванс, а він має поставити нам товар, то це стаття немонетарна. І якщо на дату ввезення товару курс валюти відрізняється від курсу на дату сплати авансу, то курсова різниця не нараховується і товар оприбутковується за курсом на дату оплати.

Якщо ми ввезли товар, а не заплатили нерезиденту, то це стаття монетарна. Товар оприбутковується нами за курсом на дату ввезення, а на дату оплати нараховується курсова різниця. Якщо курс зріс, то маємо витрати, якщо зменшився — доходи, а первісна вартість товару за курсом на дату оплати не перераховується.

Така думка правильна чи ні?
Quote
Yulka
Якщо ми заплатили нерезиденту аванс, а він має поставити нам товар, то це стаття немонетарна. І якщо на дату ввезення товару курс валюти відрізняється від курсу на дату сплати авансу, то курсова різниця не нараховується і товар оприбутковується за курсом на дату оплати.

Якщо ми ввезли товар, а не заплатили нерезиденту, то це стаття монетарна. Товар оприбутковується нами за курсом на дату ввезення, а на дату оплати нараховується курсова різниця. Якщо курс зріс, то маємо витрати, якщо зменшився — доходи, а первісна вартість товару за курсом на дату оплати не перераховується.

Така думка правильна чи ні?

така думка правильна і була правильна для бухгалтерського обліку.
Після 01.04 в частині передоплат також правильна в податковому обліку. А от при оприбуткуванні товару з післяоплатою ще невідомо. В ПКУ так написано, що треба бути певно філологом (або геологом), щоб зрозуміти що хотіли сказати. А ми не з тими освітами :-(

А як було правильно в податковому обліку з авансами до 01.04.11?
Монетарні статті - статті балансу про грошові кошти, а також про такі активи й зобов'язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей або їх еквівалентів.
Немонетарні статті - статті інші, ніж монетарні статті балансу.

извините, я не понял почему аванс в валюте не монетарная статья???.....такі активи й зобов'язання
Quote
FyDD
Монетарні статті - статті балансу про грошові кошти, а також про такі активи й зобов'язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей або їх еквівалентів.
Немонетарні статті - статті інші, ніж монетарні статті балансу.

извините, я не понял почему аванс в валюте не монетарная статья???.....такі активи й зобов'язання

посланий аванс - взамін маєте отримати не кошти, а банальні запаси

втім і отриманий аванс - немонетарна стаття - відвантажуєте також матеріальні запаси, а не кошти

Quote
Yulka
А як було правильно в податковому обліку з авансами до 01.04.11?

у ВВ мала іти балансова вартість валюти. Тобто відігравала роль де ви взяли валюту

Quote
Yulka

Якщо ми ввезли товар, а не заплатили нерезиденту, то це стаття монетарна. Товар оприбутковується нами за курсом на дату ввезення, а на дату оплати нараховується курсова різниця. Якщо курс зріс, то маємо витрати, якщо зменшився — доходи, а первісна вартість товару за курсом на дату оплати не перераховується.

А если задолженность за поставленный товар не погашается до конца квартала, разве расчитываются курсовые разныцы? Ведь сравниваются курсы на дату возникновения и на дату баланса, а дата баланса еще не наступила. Читала в периодике, что не расчитывается. Кто как считает?
тепер в п/о треба проводити перерахунок курсових різниць як в б/о і за товарними заборгованостями (колись так давно було)

Quote
MARINA_VLADI
А если задолженность за поставленный товар не погашается до конца квартала, разве расчитываются курсовые разныцы? Ведь сравниваются курсы на дату возникновения и на дату баланса, а дата баланса еще не наступила.
Рассчитывается! И мне непонятно, почему Вы пишете, что дата баланса еще не наступила. Наступила ведь! Если товар оприходовали 23 мая, а на 1 июля задолженность не погашена, то и сравниваете эти курсы.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні
Розділ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Визначення термінів
Для цілей цього Закону терміни вживаються у такому значенні:
активи - ресурси, контрольовані підприємством у результаті минулих подій, використання яких, як очікується, приведе до отримання економічних вигод у майбутньому;

ПОЛОЖЕННЯ (СТАНДАРТ) БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ 9 "ЗАПАСИ"
4. Терміни, що наведені в положеннях (стандартах) бухгалтерського обліку, мають таке значення:
Запаси - активи, які:
утримуються для подальшого продажу за умов звичайної господарської діяльності;
перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва;
утримуються для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління підприємством.
Чиста вартість реалізації запасів - очікувана ціна реалізації запасів в умовах звичайної діяльності за вирахуванням очікуваних витрат на завершення їх виробництва та реалізацію.

Визнання та первісна оцінка запасів
5. Запаси визнаються активом, якщо існує імовірність того, що підприємство отримає в майбутньому економічні вигоди, пов'язані з їх використанням, та їх вартість може бути достовірно визначена.
6. Для цілей бухгалтерського обліку запаси включають:
сировину, основні й допоміжні матеріали, комплектуючі вироби та інші матеріальні цінності, що призначені для виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг, обслуговування виробництва й адміністративних потреб

Извините, я повторюсь
Монетарні статті - статті балансу про грошові кошти, а також про такі активи й зобов'язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей або їх еквівалентів.
Немонетарні статті - статті інші, ніж монетарні статті балансу.
извините, я не понял почему аванс в валюте не монетарная статья???.....такі активи й зобов'язання
А якщо в мене заборгованість перед іноземними постачальниками є з 2010 , то на дату балансу мені її також потрібно буде перераховувати?
Quote
FyDD
извините, я не понял почему аванс в валюте не монетарная статья???.....такі активи й зобов'язання

тому що аванс чи то посланий чи то отриманий є зобов"язання ваші або щодо вас, які будуть погашені не КОШТАМИ, а матеріальними запасами.
Нема грошей - нема монетарності

Quote
Yulka
А якщо в мене заборгованість перед іноземними постачальниками є з 2010 , то на дату балансу мені її також потрібно буде перераховувати?

Да
Монетарні статті - статті балансу про грошові кошти, А ТАКОЖ ПРО ТАКІ АКТИВИ й зобов'язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей або їх еквівалентів

.............разве Запас НЕ Актив????????

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні
Розділ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Визначення термінів
Для цілей цього Закону терміни вживаються у такому значенні:
активи - ресурси, контрольовані підприємством у результаті минулих подій, використання яких, як очікується, приведе до отримання економічних вигод у майбутньому;

ПОЛОЖЕННЯ (СТАНДАРТ) БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ 9 "ЗАПАСИ"
4. Терміни, що наведені в положеннях (стандартах) бухгалтерського обліку, мають таке значення:
Запаси - активи, які:
утримуються для подальшого продажу за умов звичайної господарської діяльності;
перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва;
утримуються для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління підприємством.
Чиста вартість реалізації запасів - очікувана ціна реалізації запасів в умовах звичайної діяльності за вирахуванням очікуваних витрат на завершення їх виробництва та реалізацію.

Визнання та первісна оцінка запасів
5. Запаси визнаються активом, якщо існує імовірність того, що підприємство отримає в майбутньому економічні вигоди, пов'язані з їх використанням, та їх вартість може бути достовірно визначена.
6. Для цілей бухгалтерського обліку запаси включають:
сировину, основні й допоміжні матеріали, комплектуючі вироби та інші матеріальні цінності, що призначені для виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг, обслуговування виробництва й адміністративних потреб

.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000763