Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Консультаційні послуги нерезиденту (З ПДВ чи без)

Відправлено користувачем gutta 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 3    Сторінки: 123Наступна
Згідно з ПК Консультаційні послуги непідпадають під ПДВ. Але мене цікавить якщо я виставляю рахунок нерезиденту за консультаційні послуги у сфері розмитнення та реєстрації товару. Чи буде тут виникати ПДВ.? Підкажіть будь-ласка хто знає?
Могу только подсказать, что брокерские услуги облагаются НДС. Так как мы работаем с брокерами и их счета всегда с НДС.
Quote
gutta
Згідно з ПК Консультаційні послуги непідпадають під ПДВ. Але мене цікавить якщо я виставляю рахунок нерезиденту за консультаційні послуги у сфері розмитнення та реєстрації товару. Чи буде тут виникати ПДВ.? Підкажіть будь-ласка хто знає?

тут певно треба виходити з місця постачання послуг , але щось думаю, що ви підпадаєте під загальний п.186.4



У меня была такая же ситуация, но в первом квартале. ( У нас маркетинговые услуги неризиденту) . Сказали, что платить НДС нужно, так как услуги предоставляются на территории Украины.. Сейчас опять ждём оплаты за маркетинговые услуги - и тоже не знаем, как поступать ( платить НДС или нет)..
это обшая норма при чем здесь кто заказчик
LaPa2010 , мы тоже платим НДС у нас маркетинг+консультации по продвижению товаров на рынке УКРАИНЫ для нерезидента.
Ksunyasha у нас тоже самое ( маркетинг+консультация) .... самое обидное, что платишь 23% прибыль и 20% НДС - а это почти 50% от дохода angry smiley
Скажіть будь-ласка а з якого то часу маркетингові послуги стали підпадати під ПДВ?
? Как облагаются НДС маркетинговые услуги согласно НКУ?

 

Определение термина «маркетинг» приведено в пп. 14.1.108 НКУ. Это услуги, которые обеспечивают функционирование деятельности налогоплательщика в сфере изучения рынка, стимулирования сбыта продукции (работ, услуг), политики цен, организации и управления движения продукции (работ, услуг) к потребителю и послепродажному обслуживанию потребителя в пределах хозяйственной деятельности такого налогоплательщика. К маркетинговым услугам относятся, в том числе: услуги по размещению продукции налогоплательщика в местах продажи, по изучению, исследованию и анализу потребительского спроса, внесению продукции (работ, услуг) налогоплательщика в информационные базы продажи, услуги по сбору и распространению информации о продукции (работах, услугах).

На наш взгляд, чтобы определить порядок обложения НДС услуг маркетинга, необходимо установить, в отношении какого рода продукции (работ, услуг) осуществляются данные услуги – движимого или недвижимого имущества налогоплательщика или в отношении предоставляемых им услуг.

Сразу отметим, что маркетинговые услуги не входят в состав операций, которые не являются объектом налогообложения (ст. 196 НКУ), и которые освобождены от налогообложения (ст. 197 НКУ).

Объектом налогообложения НДС, согласно п. 185.1 НКУ, являются операции налогоплательщика по поставке услуг, место поставки которых расположено на таможенной территории Украины в соответствии со ст. 186 НКУ.

Если маркетинговые услуги оказаны резидентом Украины другому резиденту на таможенной территории Украины, то такие услуги облагаются по ставке 20 %, базой налогообложения является договорная (контрактная) стоимость таких услуг, но не ниже обычных цен (п. 188.1 НКУ), а датой возникновения налоговых обязательств по НДС является или дата зачисления денежных средств от покупателя на банковский счет продавца, или дата оформления документа, удостоверяющего факт поставки услуг плательщиком налога (п. 187.1 НКУ), то есть работает правило «первого события».

В ст. 186 НКУ даны четкие определения места поставки услуг, в частности, п. 186.4 определяет место поставки услуг как место регистрации поставщика, кроме операций, указанных в п. 186.2 и 186.3 НКУ. Эти правила распространяются на операции, осуществляемые как резидентом, так и нерезидентом.

Подпунктом 186.2.1 НКУ определено место поставки услуг, связанных с движимым имуществом и дан перечень таких услуг, где в пп. «г» коварно спрятаны «а также другие работы и услуги, связанные с движимым имуществом». Таким образом, если маркетинг осуществляется в отношении, например, производимой продукции (промышленной продукции, товаров народного потребления, продуктов питания и пр.), то, по нашему мнению, налогообложение по НДС осуществляется по правилам пп. 186.2.1 НКУ – местом поставки таких услуг считается место их фактической поставки. То есть если маркетинг предполагается проводить на таможенной территории Украины, присутствует объект налогообложения, а если за пределами таможенной территории Украины – объекта налогообложения нет.

Подпунктом 186.2.2 НКУ определено место поставки услуг, связанных с недвижимым имуществом, – это фактическое местонахождение такого имущества. Здесь в пп. «в» предусмотрены «другие услуги по местонахождению недвижимого имущества». То есть, например, если налогоплательщик владеет объектами недвижимости, расположенными за пределами таможенной территории Украины, которые сдаются в аренду, то объект налогообложения отсутствует. То же можно сказать и об аренде находящихся за пределами таможенной территории Украины объектов, принадлежащих нерезиденту – для резидента-арендатора, который согласно п. 180.2 НКУ является лицом, ответственным за начисление и уплату налога в бюджет в случае поставки услуг нерезидентами, нет объекта налогообложения. И наоборот, если объект аренды находится на таможенной территории Украины, то объект налогообложения в наличии.

В п. 186.3 НКУ приведен перечень услуг, местом поставки которых определено место регистрации получателя услуг, но маркетинговые услуги не вошли в этот список.

Таким образом, маркетинговые услуги в отношении продукции налогоплательщика в виде какого-либо рода услуг необходимо облагать по правилам п. 186.4 НКУ, то есть место поставки таких услуг определяется по месту регистрации поставщика.

Если предприятие экспортирует такие маркетинговые услуги, то их налогообложение осуществляется по ставке 20 %, поскольку местом поставки будет место регистрации поставщика, то есть резидента.

Если предприятие получает такие маркетинговые услуги от нерезидента, то они не будут подлежать налогообложению, поскольку согласно п. 186.4 НКУ местом поставки этих услуг будет место регистрации поставщика (нерезидента), что в соответствии с нормами п. 185.1 этого Кодекса говорит об отсутствии объекта налогообложения.

Следует также напомнить, что со вступлением в силу с 01.04.2011 г. раздела III НКУ «Налог на прибыль предприятий» начнет действовать пп. 139.1.13, которым установлено, что не включаются в состав расходов «расходы, понесенные (начисленные) в отчетном периоде в связи с приобретением у нерезидента услуг (работ) по консалтингу, маркетингу, рекламе в объеме, превышающем 4 процента дохода (выручки) от реализации продукции (товаров, работ, услуг) (за вычетом налога на добавленную стоимость и акцизного налога) за год, предшествующий отчетному. При этом в состав расходов не включаются в полном объеме расходы, понесенные (начисленные) в отчетном периоде в связи с приобретением у нерезидента услуг (работ) по консалтингу, маркетингу, рекламе в случае, если лицо, в пользу которого осуществляются соответствующие платежи, является нерезидентом, имеющим офшорный статус с учетом пункта 161.3 статьи 161 настоящего Кодекса».

 

Ольга Буркун, Людмила Сафонова 

 

Дата подготовки 23.02.2011
© Информационно-аналитический центр «ЛІГА»
© ООО «ЛИГА ЗАКОН»

____________

Всеукраинская сеть ЛІГА:ЗАКОН

Ksunyasha , нашла интересную статью:

Лист ДПАУ від 26.05.2011 р. №14837/7/16-1517 «Про податок на додану вартість»

Згідно з підпунктом "б" пункту 185.1 статті 185 розділу V "Податок на додану вартість" Податкового кодексу України (далі — Кодекс) об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.


Статтею 186 розділу V Кодексу визначається місце постачання товарів та послуг. Правила визначення місця постачання послуг встановлені пунктами 186.2, 186.3 та 186.4 статті 186 розділу V Кодексу.


Місцем постачання послуг, перерахованих в пункті 186.3 статті 186 розділу V Кодексу, вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або — у разі відсутності такого місця — місце постійного чи переважного його проживання.


Таким чином, місцем постачання платником податку перерахованих у цьому пункті послуг визначається місце реєстрації як суб’єкта господарювання (місце постійного чи переважного проживання) особи, що є їх замовником (покупцем).


Якщо замовником таких послуг є нерезидент України, який не має в Україні постійного представництва, місце постачання таких послуг знаходитиметься поза межами митної території України, і обсяг таких послуг не включатиметься до об’єкта оподаткування на підставі підпункту "б" пункту 185.1 статті 185 розділу V Кодексу. Якщо постачання таких послуг здійснюється на замовлення резидента України нерезидентом, або ж платником податку — резидентом, місцем постачання таких послуг буде митна територія України, і обсяг таких послуг підлягатиме оподаткуванню згідно з правилами, визначеними відповідними статтями розділу V Кодексу.


Відповідно до підпункту 196.1.14 пункту 196.1 статті 196 розділу V Кодексу не є об’єктом оподаткування операції з постачання послуг, визначених у підпункті "в" пункту 186.3 статті 186 розділу V цього Кодексу.


У підпункті "в" пункту 186.3 статті 186 розділу V Кодексу визначені такі види послуг: консультаційні, інжинірингові, інженерні, юридичні (у тому числі адвокатські), бухгалтерські, аудиторські, актуарні та інші подібні послуги консультаційного характеру, а також послуги з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп’ютерних систем.
дуже дякую!! Я надіюсь зрозуміла правильно місце послуг -Україна так ми зареєстровані в Україні, але ми підпадаємо під ст. 186. тому ПДВ не платимо.
LaPa2010 , я писала в ДПА еще в 2010, отправляла им наши договора, пришел ответ, что облагать НДС надо. А с этими консультационными услугами вообще никакой конкретики. Консультацией можно назвать большое количество услуг, а что именно туда входит в понимании ГНАУ мнения расходятся.
Quote
gutta
дуже дякую!! Я надіюсь зрозуміла правильно місце послуг -Україна так ми зареєстровані в Україні, але ми підпадаємо під ст. 186. тому ПДВ не платимо.

і з чого ви зробили такий висновок?

ваші послуги є послуги, пов'язані з рухомим майном, тобто місце поставки визначається на підставі пп. 186.2.1, а конкретніше ч. "г" цього підпункут як постачання інших робіт і послуг, що пов'язані з рухомим майном\
тому місцем постачання буде місце фактичного постачання послуг, а отже митна територія України. Чи ви це все надаєте нерезу за межами України?

Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та затвердження ставок вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур" Реєстраційний № 8321
1. Підпункт 196.1.14 пункту 196.1 статті 196 виключити
Закон принят Верховной Радой, но еще не подписан Президентом.
У нас маркетинговые услуги - теперь они, наверное, точно облагаются НДС.
Quote
LaPa2010
Ksunyasha , нашла интересную статью:

Лист ДПАУ від 26.05.2011 р. №14837/7/16-1517 «Про податок на додану вартість»

Згідно з підпунктом "б" пункту 185.1 статті 185 розділу V "Податок на додану вартість" Податкового кодексу України (далі — Кодекс) об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.


Статтею 186 розділу V Кодексу визначається місце постачання товарів та послуг. Правила визначення місця постачання послуг встановлені пунктами 186.2, 186.3 та 186.4 статті 186 розділу V Кодексу.


Місцем постачання послуг, перерахованих в пункті 186.3 статті 186 розділу V Кодексу, вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або — у разі відсутності такого місця — місце постійного чи переважного його проживання.


Таким чином, місцем постачання платником податку перерахованих у цьому пункті послуг визначається місце реєстрації як суб’єкта господарювання (місце постійного чи переважного проживання) особи, що є їх замовником (покупцем).


Якщо замовником таких послуг є нерезидент України, який не має в Україні постійного представництва, місце постачання таких послуг знаходитиметься поза межами митної території України, і обсяг таких послуг не включатиметься до об’єкта оподаткування на підставі підпункту "б" пункту 185.1 статті 185 розділу V Кодексу. Якщо постачання таких послуг здійснюється на замовлення резидента України нерезидентом, або ж платником податку — резидентом, місцем постачання таких послуг буде митна територія України, і обсяг таких послуг підлягатиме оподаткуванню згідно з правилами, визначеними відповідними статтями розділу V Кодексу.


Відповідно до підпункту 196.1.14 пункту 196.1 статті 196 розділу V Кодексу не є об’єктом оподаткування операції з постачання послуг, визначених у підпункті "в" пункту 186.3 статті 186 розділу V цього Кодексу.


У підпункті "в" пункту 186.3 статті 186 розділу V Кодексу визначені такі види послуг: консультаційні, інжинірингові, інженерні, юридичні (у тому числі адвокатські), бухгалтерські, аудиторські, актуарні та інші подібні послуги консультаційного характеру, а також послуги з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп’ютерних систем.

т.е. в переводе на русский язык, и по украинским, и по "нерезидентским" нормам облагать их везде незачем, т.к. они не явл-ся объектом обложения НДС
Це консультаційні послуи повязані з наданням консультацій щодо державної реєстрації обладнання яке буде ввозитись з польщі. Тобто місце де ми режстрували цей товар це Україна( він тут проходив метрологічну експертизу, потім експертні комісії у МОЗ)., спірності щодо місця я вважаю нема.
Quote
gutta
Це консультаційні послуи повязані з наданням консультацій щодо державної реєстрації обладнання яке буде ввозитись з польщі. Тобто місце де ми режстрували цей товар це Україна( він тут проходив метрологічну експертизу, потім експертні комісії у МОЗ)., спірності щодо місця я вважаю нема.

з місцем постачання ви підпадаєте під п. 186.2, а не під п.186.3 ПКУ

Пані Вікторіє я з вами згідна лише у частині ст. 186. про те що ці послуги не оподатковуються. Але тут є питання "нерезидента" щодо якого умене сумніви, про послуги нерезиденту тут чітко вказано що вони оподатковуються, якщо місцем надання послуг є територія України. А у моєму випадку це саме так.
дык...т.е. если услуги нереза, то облагаются, а если услуги резидента - то нет?...smiling smiley))
А чому я не підпадаю під 186.3 це ж послуи консультації щодо проведення державної реєстрації медичного обладнання. Якщо маєте змогу поясніть конкретну причину?
Quote
gutta
Згідно з ПК Консультаційні послуги непідпадають під ПДВ. Але мене цікавить якщо я виставляю рахунок нерезиденту за консультаційні послуги у сфері розмитнення та реєстрації товару. Чи буде тут виникати ПДВ.? Підкажіть будь-ласка хто знає?

Согл. п.196.1.14, услуги указанные в этом пункте , а именно в 186.3. (в) не есть объектом налогообложения НДС. в п.186.3 (в) есть перечень услуг, в т.ч. и слово "консультационные". исходя из этого, вам нужно понять, являются ли ваши услуги консультационными или любыми другими, которые перечислены в п. 186.3 (в). если они таки попадают под 186.3 (в), то они не есть объектом и соответственно нет тут НДс, если же ваши услуги не попадают под перечень в 186.3 (в), то согласно места поставки услуг. исходя из того, что вы написали, я так понимаю, что у вас услуги не из п.186.3. (в). и не консультационные. т.к. в самом НК нет определения "консультационных" услуг, то можете глянуть Письмо ГКУ по вопросам регул-й политики и предпринимательства № 3309 от 08.04.11, в которой они пытаются донести, что же относится к определению консультационных услуг.
gutta, я вам вже вагон раз пояснювала, але ви не чуєте.
див. моє повідомлення в цій гілці від 30.05 - ваші послуги є послуги, пов'язані з рухомим майном, тобто місце поставки визначається на підставі пп. 186.2.1, а конкретніше ч. "г" цього підпункут як постачання інших робіт і послуг, що пов'язані з рухомим майном\
тому місцем постачання буде місце фактичного постачання послуг, а отже митна територія України. Чи ви це все надаєте нерезу за межами України?

Під який конкретно підпункт п. 186.3 ви підпадаєте?

Галла smiling smiley она ж пишет - консультационные smiling smiley просто человек не понимает, что её услуги не консультационные.
Quote
Алёнка
Галла smiling smiley она ж пишет - консультационные smiling smiley просто человек не понимает, что её услуги не консультационные.
Якщо хтось чого не розуміє то це не я а ви бо ви цих послуг не надавали!!! І взагалі якщо ви щось пишете про те чого я не розумію, то у вашому випадку, я б :
1. Навчилася грамотно висловлюватися російською мовою (це стосовно её (оскільки я ці послуги особисто не надаю).
2. Показала де у листі ГКУ вказано що допомога у процесі державної реєстрації, не є консультаційною послугою.
Справа не у тому що я не хочу шукати, а у тому, що потребувала професійної, кваліфікованої допомоги.
Форум не створений для того щоб когось обговорювати, а щоб кваліфіковано допомогти. А ви мабуть "Алёнка" не на своєму місці тому нічого "путнього" крім безглуздих кепкувань не можете сказати.thumbs down

БАЖАЮ СТАТИ ПРОФЕСІОНАЛОМ У БУХГАЛТЕРІЇ!!!smiling smiley
Quote
Galla
gutta, я вам вже вагон раз пояснювала, але ви не чуєте.
див. моє повідомлення в цій гілці від 30.05 - ваші послуги є послуги, пов'язані з рухомим майном, тобто місце поставки визначається на підставі пп. 186.2.1, а конкретніше ч. "г" цього підпункут як постачання інших робіт і послуг, що пов'язані з рухомим майном\
тому місцем постачання буде місце фактичного постачання послуг, а отже митна територія України. Чи ви це все надаєте нерезу за межами України?

Під який конкретно підпункт п. 186.3 ви підпадаєте?

Шановна GAllA ЦИМ НЕРЕЗИДЕНТОМ є поляки, ми проводили в Україні процес державної реєстрації медичного обладнання, яке вони нам надіслали, за яке ми заплатили і яке зараз знаходиться на митному складі. ( Я думаю тепер зрозуміло). Продовжуємо далі: Мій директор хоче щоб нам відшкодували витрати які ми понесли у звязку з реєстрацією цього обладнання, тому що у Києві усе тільки за взятки. Тому ми вирішили виставити рахунок полякам на послуги консультації (типу).
Надіюся тепер все зрозуміло!!! АЛЕ СПРАВА НЕ УМІСЦІ а у тому що підпадає під консультаційні послуги згідно листа ГКУ.
Тому ви мені ВАГОН РАЗ пояснювали а головного не написали!!!
gutta - прошу прощенья, я не хотела вас обидеть smiling smiley не злитесь. что до пожеланий, буду стараться smiling smiley
какой благодарный форумчанин...

Galla, я Вам бажаю терпіння ....

Аленка, добрый ты мой человечек,
"благими намерениями вымощена дорога в ад"

_________________________________________

Говорят, улыбка - лучшее оружие ....
Я киллер! smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Quote
Алёнка
gutta - прошу прощенья, я не хотела вас обидеть smiling smiley не злитесь. что до пожеланий, буду стараться smiling smiley

Вибачте також якщо сказала щось лишнє!!! Просто рахунок на ці послуги треба виставити сьогодні. Податкова як завжди нічого не знає, а порадитись нема з ким. Розумієте мене збило з пантелику 186.3 "в". Тому вирішила порадитись. Щодо місця надання послуг то це старе правило все що надано на Україні під 20%, у цьому в мене сумніву не виникало.

Наразі дякую за підказку стосовно листа ГКУ, дуже необхідно!!!
Ще раз перепрошую за нетактовність!!!
Вам що нема що робити!!! Краще почитайте ПК!!!
Quote
Apolinaria
какой благодарный форумчанин...

Galla, я Вам бажаю терпіння ....

Аленка, добрый ты мой человечек,
"благими намерениями вымощена дорога в ад"

Вам що нема що робити!!! Краще почитайте ПК!!!
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 3    Сторінки: 123Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00043800000000005