Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Интересная статья :Импорт товаров: формирование налоговых расходов.

Відправлено користувачем Klubnika 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 7    Сторінки: 1234567Наступна
блин, это что же получается - в случае предоплаты за товары нерезеденту, налоговая себестоимость будет формироваться по курсу оплаты, а не по курсу ГТД - как обычно confused smiley


Ну раньше тоже было по курсу предоплаты, а налоговая настаивала по ГТД (я к стати тоже по ГТД приходовала).Меня интерисует другое почему в таблице 3 себестоимость списывается 80000, а в таблице 2 75000, как думаете, а то голова уже кругом?
Ну, я так поняла (и на это надеюсь) - что в случае табл.2 - там продали весь товар
а в случае табл. 3 продали не весь товар, который до этого купили
Нет там не ошибка, а есть в скобках пояснение, что товар условно списан по идентифицированной себестоимости, но я теперь не пойму при чем тут идентифицированная себестоимость, считаю что сумма все же должна быть 75000,00
Quote
Klubnika
Нет там не ошибка, а есть в скобках пояснение, что товар условно списан по идентифицированной себестоимости, но я теперь не пойму при чем тут идентифицированная себестоимость, считаю что сумма все же должна быть 75000,00

швидше за все там має бути 75000

Я правильно понял:
если мы платим аванс 1000дол купили по курсу 8,1, а курсНБУ в этот день 8,0-то разница 100грн. на налоговый учет не влияет????
а если наоборот-сначала ГТД потом оплата то эти 100 учитываются в налоговом учете???
Да так , потому что во втором случае это монетарная задолженность.Но хотелось бы еще услышать мнения импортеров по поводу статьи, кто согласен с такими выводами?
Quote
FyDD
Я правильно понял:
если мы платим аванс 1000дол купили по курсу 8,1, а курсНБУ в этот день 8,0-то разница 100грн. на налоговый учет не влияет????
а если наоборот-сначала ГТД потом оплата то эти 100 учитываются в налоговом учете???

по правильному мало би тих 100 грн врахуватися при відображенні операції купівлі валюти. Але так як виписаний другий абзац пп.153.1.4 ПКУ, то там тільки одному Богу відомо, що законотворці мали на увазі...

Quote
Galla
Quote
FyDD
Я правильно понял:
если мы платим аванс 1000дол купили по курсу 8,1, а курсНБУ в этот день 8,0-то разница 100грн. на налоговый учет не влияет????
а если наоборот-сначала ГТД потом оплата то эти 100 учитываются в налоговом учете???

по правильному мало би тих 100 грн врахуватися при відображенні операції купівлі валюти. Але так як виписаний другий абзац пп.153.1.4 ПКУ, то там тільки одному Богу відомо, що законотворці мали на увазі...

Вы правы, получается что это реальная сумма зависла,
И еще вопрос по переходным суммам:
в 1 кв. экспорт без предоплаты, во 2-м кв.- оплата частями
1. на 31.03.11 я учел курс. разницу в б/у
2. на дату получения оплаты надо ли в нал. учете учитывать курс. разницу ????
3. и если да то с чем сравнивать –с курсом гтд или с курсом на дату баланса????
при расчете себестоимости товара брали курс покупки валюты, а не курс НБУ (предоплата)..... получается это не правильно... У меня на следующей неделе импорт приходит.. как правильно посчитать себестоимость... в БУ и в НУ она будет отличаться?.. что то я вообще не понимаю.. какие мнения?
Quote
FyDD
И еще вопрос по переходным суммам:
в 1 кв. экспорт без предоплаты, во 2-м кв.- оплата частями
1. на 31.03.11 я учел курс. разницу в б/у
2. на дату получения оплаты надо ли в нал. учете учитывать курс. разницу ????
3. и если да то с чем сравнивать –с курсом гтд или с курсом на дату баланса????

2.моя думка, що треба відповідно до пп. 153.1.2
3. знову ж таки відповідно до того ж пункту - треба враховувати курсові різниці відповідно до ПСБО, тобото ваша монетана заборгованість на дату балансу біла перерахована, тому порівнюєте з курсом на дату балансу

Quote
Алюнчик
при расчете себестоимости товара брали курс покупки валюты, а не курс НБУ (предоплата)..... получается это не правильно... У меня на следующей неделе импорт приходит.. как правильно посчитать себестоимость... в БУ и в НУ она будет отличаться?.. что то я вообще не понимаю.. какие мнения?

якщо у вас передоплата, то і в БО і в ПО після 01.04 треба брати курс НБУ на дату авансу, тобто с/в товару формується з урахуванням курсу на дату авансу. Жодних курсових різниць в цьому випадку у вас не повинно бути

Galla. вопрос вам.. Как тогда отражать разницу между покупкой валюты и курсом НБУ. Если можно проводками.
21500,00 дол США-покупка 172107,50 (Курс НБУ 7,9837= 171 649,55). Спасибо.. Очень надо
если я правильно поняла.. то себ-ть = 171649,55+пошлина + трансп. расходы?
Quote
Klubnika
Нет там не ошибка, а есть в скобках пояснение, что товар условно списан по идентифицированной себестоимости, но я теперь не пойму при чем тут идентифицированная себестоимость, считаю что сумма все же должна быть 75000,00

а я думаю там все верно, продали товар у которого с/с была сформирована по курсу 8,0. А товар который пришел по к. 7,5 так и остался на складе.....
Quote
Klubnika
www.profiaudit.com.ua/NalogKod/Kod3/Cons/C160511_4.pdf

Клубника, извините не поблагодарила Вас за статью, спасибо! smiling smiley
А как же это все осуществлять в 1С? Ручками?

Как я поняла, то при постоянной предоплате курсовых разниц вообще не будет?

****************************************************************************************************************************
Quote
Алюнчик
если я правильно поняла.. то себ-ть = 171649,55+пошлина + трансп. расходы?

так, ви правильно зрозуміли

Galla.. проверьте тогда мои проводки, пожалуйста
Д 333 К 311 172 107,50
Д 312 К 333 172107,50
Д 945 К 312 457,95
Д 632 К 312 171 649,55
Д 28 К 632 171649,55
Спасибо, огромное
Quote
Olga_Di
Quote
Klubnika
www.profiaudit.com.ua/NalogKod/Kod3/Cons/C160511_4.pdf

Клубника, извините не поблагодарила Вас за статью, спасибо! smiling smiley


Не за что!!!! Мы ведь все друг другу сдесь помогаем!smileys with beer
Quote
Galla
Quote
FyDD
И еще вопрос по переходным суммам:
в 1 кв. экспорт без предоплаты, во 2-м кв.- оплата частями
1. на 31.03.11 я учел курс. разницу в б/у
2. на дату получения оплаты надо ли в нал. учете учитывать курс. разницу ????
3. и если да то с чем сравнивать –с курсом гтд или с курсом на дату баланса????

2.моя думка, що треба відповідно до пп. 153.1.2
3. знову ж таки відповідно до того ж пункту - треба враховувати курсові різниці відповідно до ПСБО, тобото ваша монетана заборгованість на дату балансу біла перерахована, тому порівнюєте з курсом на дату балансу
Спасибо за ответ
У меня вызывает сомнения этот переходящий экспорт, ведь в периоде получения дохода эта вал.задолж-ть в н/у не индексировалась.
Только что позвонил линию конс-ий--ответ: Вопрос не урегулирован. Ждем разъяснений
Quote
Алюнчик
Galla.. проверьте тогда мои проводки, пожалуйста
Д 333 К 311 172 107,50
Д 312 К 333 172107,50
Д 945 К 312 457,95
Д 632 К 312 171 649,55
Д 28 К 632 171649,55
Спасибо, огромное

На 312 має зразу зараховуватися по курсу НБУ, тобто правильно буде Дт 312 Кт 333 - 171649,55
А от вже різниця між курсом на МВБ та курсом НБУ хоча це не зовсі курсова різниця, але я її би також відображала на 945
Дт 945 Кт 333 - 457,95

Самі цифри я не перевіряла, сорі, скористалася вашими :-)

нашел конс-ию гна по переходящему импорту

Чи підлягає перерахунку заборгованість в іноземній валюті за товари (роботи, послуги), придбані до 01.04.11?
(Консультує ДПАУ)
www.sta.gov.ua від 01 квітня 2011 р.

Відповідно до пп. 153.1.2 п. 153.1 ст. 153 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 р. N 2755-VI (далі - ПКУ) витрати, здійснені (нараховані) платником податку в іноземній валюті у зв’язку з придбанням у звітному податковому періоді товарів, робіт, послуг, у встановленому порядку включаються до витрат такого звітного податкового періоду шляхом перерахування в національну валюту тієї частини їх вартості, що не була раніше оплачена, за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату визнання таких витрат згідно з розділом ІІІ "Податок на прибуток підприємств" ПКУ, а в частині раніше проведеної оплати – за таким курсом, що діяв на дату здійснення оплати.
Згідно з пп.11.2.3 п.11.2 ст.11 Закону України від 28.12.94 р. N 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі - Закон), який діяв до 01.04.2011, датою збільшення валових витрат платника податку при здійсненні ним операцій з особами, які є нерезидентами, вважалась дата оприбуткування платником податків товарів.
Підпунктом 7.3.2 п. 7.3 ст. 7 Закону було передбачено, що витрати, понесені (нараховані) платником податку в іноземній валюті протягом звітного періоду у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відносилася до валових витрат такого платника податку, визначалися у сумі, що дорівнювалась балансовій вартості такої іноземної валюти, визначеної згідно із положеннями підпунктів 7.3.1, 7.3.4, 7.3.6 статті 7, і не підлягали перерахуванню у зв'язку із зміною обмінного курсу гривні протягом такого звітного періоду. Виходячи з викладеного, до 01.04.2011 платник податку при отриманні імпортних товарів на валові витрати мав право відносити суми, які розраховувались шляхом перерахування вартості товарів в гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на дату отримання таких товарів.
При цьому відповідно до пп. 7.3.3 Закону заборгованість в іноземній валюті не виникала і тому перерахунок валових витрат на момент оплати товару не відбувався. Відповідно до п.1 підрозділу 4 розділу ХХ "Перехідні положення" ПКУ розділ III ПКУ застосовується під час розрахунків з бюджетом починаючи з доходів і витрат, що отримані і проведені з 1 квітня 2011 року, якщо інше не встановлено цим підрозділом.
Отже, якщо платник податку придбав товари (роботи, послуги) за іноземну валюту до 01.04.11, то після набрання чинності розділу III ПКУ (з 01.04.2011) заборгованість в іноземній валюті за такі товари (роботи, послуги), не перераховується.

возможно по аналогии дадут аналогичный ответ по переходящему экспорту экспорту
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 7    Сторінки: 1234567Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00042500000000001