Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Розробка сайту

Відправлено користувачем Leka 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Розробка сайту
Доброго дня!
Підкажіть будь-ласка, підприємство замовило розробку сайту, перший внесок був у розмірі 15%, документів від них немає, після завершення проведеної роботи.Як правильно відобразити це в бух.та податк. обліку?Чи відноситься це на витрати?Чи амортизуєтья?
Завчасно дякую............
Re: Розробка сайту
А сколько сайт стоит? Пока у вас только предоплата по 6811 счёту по идее должна быть.
Re: Розробка сайту
Пока не будет документов, нечего приходовать. Просто висит предоплата.


Re: Розробка сайту
Вартість приблизно 15тис грн.- уточненя це ми купуємо послуги розробки сайту
Re: Розробка сайту
Ну сайт же будет в вашей собственноти. Это 100% нематериальный актив. В договоре своём всё почитайте, он обязательно должен быть
Re: Розробка сайту
На якому рахунку він в мене буде висіти предоплата?
Дякую
Re: Розробка сайту
Я ж уже писал, у меня бы висела на 6811. А где вы учитываете предоплаты, я не знаю.
Re: Розробка сайту
ІНТЕРНЕТ-САЙТ — НЕМАТЕРІАЛЬНИЙ АКТИВ ЗА УМОВИ НАБУТТЯ ПІДПРИЄМСТВОМ-ЗАМОВНИКОМ АВТОРСЬКОГО ПРАВА НА ТАКИЙ САЙТ

“Дебет-Кредит”
N 10, від 10 березня 2008 р.

Антоніна Кольвах

Підприємство вирішило відкрити свою Інтернет-сторінку. Як відобразити в бухгалтерському та податковому обліку витрати на виготовлення Інтернет-сайту?

Інтернет-сайт (веб-сайт) — «... сукупність програмних та апаратних засобів з унікальною адресою у мережі Інтернет разом з інформаційними ресурсами, що перебувають у розпорядженні певного суб'єкта і забезпечують доступ юридичних та фізичних осіб до цих інформаційних ресурсів та інші інформаційні послуги через мережу Інтернет ...» (п. 1.3 Порядку N 327/225)*.
*Наказ Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України, Державного комітету зв'язку та інформатизації України від 25.11.2002 р. N 327/225 «Про затвердження Порядку інформаційного наповнення та технічного забезпечення Єдиного веб-порталу органів виконавчої влади та Порядку функціонування веб-сайтів органів виконавчої влади».
Розробити веб-сайт можна або власними силами (якщо в штаті підприємства є фахівець відповідної кваліфікації), або із залученням сторонньої організації. Зазначимо, що згідно з положеннями ч. 1 ст. 433 ЦКУ та ст. 8 Закону про авторське право* веб-сайт належить до об'єктів права інтелектуальної власності (авторського права) як графічні, аудіовізуальні твори та комп'ютерні програми з базою даних до них. Тому важливо з'ясувати: хто є набувачем авторського права на створений веб-сайт? У разі створення такого продукту власними силами, згідно зі ст. 16 Закону про авторське право, виключне майнове право на службовий твір (веб-сайт) належить роботодавцю, якщо інше не передбачено трудовим договором. У разі якщо на створення веб-сайту було укладено договір зі сторонньою організацією, то доречно передбачити у такому договорі передачу підприємству-замовнику виключних майнових прав на використання цього сайту. Слід пам'ятати, що набувач авторських прав для засвідчення авторства повинен зареєструвати своє авторське право у відповідних державних реєстрах та отримати реєстраційне свідоцтво. Отже, якщо підприємство має право інтелектуальної власності (авторське право) на веб-сайт, то:
1) у податковому обліку витрати, понесені таким платником податку на створення цього сайту, визнаються первісною вартістю нематеріального активу і надалі підлягають амортизації лінійним методом на підставі підпунктів 8.1.2 та 8.3.9 Закону про прибуток. Аналогічною є позиція ДПАУ, яку висвітлено в її листі від 12.12.2006 р. N 385/2/15-0310 (див. «ДК» N 5/2007);
2) у бухгалтерському обліку веб-сайт визнається нематеріальним активом та зараховується на субрахунок 125 «Авторські та суміжні права» за первісною вартістю, що визначається на підставі п. 11 П(С)БО 8, — у випадку розробки сторонньою організацією, або п. 17 того ж П(С)БО, — у випадку створення власними силами. Вводити в експлуатацію веб-сайт як нематеріальний актив слід із застосуванням типової форми N НА-1 «Акт введення в господарський оборот об'єкта права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів»**, який треба належним чином оформити.
* Закон України від 23.12.93 р. N 3792-ХІІ «Про авторське право та суміжні права».
** Наказ Мінфіну від 22.11.2004 р. N 732 «Про затвердження типових форм первинного обліку об'єктів права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів».
Якщо ж перехід права інтелектуальної власності (авторського права) згідно з договором не відбувається, то понесені витрати є валовими за умови, що вони пов'язані з господарською діяльністю (відповідно до пп. 5.2.1 Закону про прибуток), а в бухгалтерському обліку — витратами періоду, в якому вони понесені. Підтвердними документами для проведення цієї операції в обліку є:
1) договір, акти виконаних робіт, платіжні доручення тощо, — якщо веб-сайт створюється сторонньою організацією;
2) довідка-розрахунок понесених витрат, складена відповідальною особою або бухгалтером, — якщо веб-сайт створюється власними силами.

_____________________________________________________

Любую сложную вещь можно описать простыми словами. smiling smiley
Интуиция - поразительное чутье, подсказывающее женщине, что она права, независимо от того, права она или нет.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00030600000000003