Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Підскажіть!ДУЖЕ ТЕРМІНОВО!

Відправлено користувачем Leka 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Всім привіт!В мене така ситуація, одна Звезда не хоче надати мені квитанцію про сплату єдиного податку, каже: де таке пише?Я нічого не повинна!Люди підскажіть на що ссилатися?
Дякую!
Всім гарного дня!
Нигде не написано, что она вам должна предоставлять эту квитанцию. Это все домыслы врагов..

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.


В таких случаях нужно делать в ГНИ запрос по поводу этого единщика. Нет такого закона, который их обязывает давать доки, главное, нас обязали их брать, а давать - никто никого не обязывал.

Жизнь - штука сложная. И непредсказуемая. Но все всегда к лучшему.
Вас тоже никто не обязывает требовать эти документы

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
Алф, тут вы не правы. Обязывает иметь чуство экономии, чтобы за ЧПшников НДФЛ не платить.

Жизнь - штука сложная. И непредсказуемая. Но все всегда к лучшему.
Жаль, не могу больше дискутировать...нужно идти..скажите только, чем вас обязали и на каком основании вы будете платить за предпринимателя..

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.
ЧП-+шник дал вам св-во про сплату ЕН и фатит...про квитанции и уплату ЕГО единого налога пусть налоговая беспокоится.
ПРивелике дякую!
Виплата доходу фізичній особі – підприємцю:
що з податком з доходів?
Отже, привід, про який ми згадали в преамбулі, – це лист ДПАУ від 13.03.2006 р. № 2241/6/17-0716 (далі – лист № 2241/6/17-0716). У резюмуючій частині цього листа ДПАУ доходить такого висновку:
«Таким чином, у разі виникнення у підприємства господарських відносин з фізичними особами – суб'єктами підприємницької діяльності для уникнення подвійного оподаткування доходів фізичних осіб – суб'єктів підприємницької діяльності підприємство при укладанні з ними господарських договорів та з метою наявності достатніх підстав для неутримання податку з доходів фізичних осіб у джерела виплати доходів таким фізичним особам – суб'єктам підприємницької діяльності має вимагати у останніх копії Свідоцтва про реєстрацію підприємницької діяльності, Свідоцтва про сплату єдиного податку, платіжних документів про сплату єдиного податку або авансових платежів податку з доходів фізичних осіб та пред'являти зазначені документи на вимогу працівників податкової служби під час проведення перевірки»
Фактично зазначено таке: щоб «дістати» достатню підставу не утримувати податок з доходів при виплаті доходів фізичній особі – підприємцю, податковий агент (СПД, який виплачує підприємцю дохід) має вимагати та отримати від підприємця копії певних документів і пред'являти ці копії на вимогу працівників податкової служби під час проведення перевірки.
Ми у своїх консультаціях доходили дещо інших висновків. Тобто є про що поговорити.
Початок уже, напевно, традиційний. У Законі про податок з доходів, що регламентує в контексті сплати податку з доходів поведінку податкових агентів, нічого не зазначено про те, яким чином фізична особа – підприємець – отримувач доходу має підтверджувати або як податковий агент повинен переконатися, що:
– дохід пов'язаний саме з підприємницькою діяльністю отримувача доходу;
– отримувач перебуває на тій чи іншій системі оподаткування та сплачує той чи інший податок. Нічого не говорять про це й інші «профільні» нормативно-правові акти: Указ про спрощену систему, Декрет про прибутковий податок з громадян, Інструкція про оподаткування доходів фізичних осіб від заняття підприємницькою діяльністю.
Тоді пошукаємо в документах нижчого рівня, ніж перелічені документи, але вищого, ніж лист № 2241/6/17-0716.
Потрібну нам інформацію можна знайти в Податковому роз'ясненні щодо застосування положень пункту 1.8 статті 1, пункту 9.12 статті 9 Закону України «Про податок з доходів», затвердженому наказом ДПАУ від 29.12.2003 р. № 633 (далі – ПР № 633). Це ПР № 633 певний час не було чинним – поки діяло Податкове роз'яснення від 11.05.2005 р. № 172. Зараз Податкове роз'яснення від 11.05.2005 р. № 172 уже втратило чинність, тому ПР № 633 знову набуло статусу чинного. Але тільки в певній частині – у тій, що не стосується існуючого колись так званого «пункту 1.8»1.
(1 Відповідно до пункту 3 Порядку надання податкових роз'яснень, затвердженого постановою КМУ від 16.05.2001 р. № 494, роз'яснення є чинними протягом терміну дії відповідної норми законодавства з питань оподаткування.)


Отож у ПР № 633 зазначено таке:
«...на підставі положень пункту 1.6 статті 1 Закону (а також підпункту 4.3.25 пункту 4.3 статті 4, підпунктів 9.12.1 та 9.12.2 пункту 9.12 статті 9, статті 17 Закону; статті 2 та 6 Указу; статті 14 Декрету особа, яка є джерелом виплати доходу (виручки) на користь суб'єкта підприємницької діяльності, не має правових підстав визначати об'єкт оподаткування – оподатковуваний дохід під час здійснення виплати такого доходу (виручки), оскільки це призведе до подвійного оподаткування такого доходу та порушення сфер правового регулювання між Указом, Декретом та Законом».


Про документи, які повинні бути у підприємця, не йдеться, про витребування ксерокопій документів тим більше.** Це по-перше.
Далі. Коли у ПР № 633 на підставі процитованого висновку роз'яснюється застосування «пункту 1.8», наводиться таке:
«...норма абзацу другого пункту 1.8 статті 1 Закону не охоплює доходи суб'єктів підприємницької діяльності, які є платниками єдиного податку відповідно до Указу, платниками фіксованого податку чи авансового платежу податку відповідно до статті 14 Декрету, за наявності у них свідоцтва, патенту, податкового повідомлення відповідно».


Вище зазначалося, що ПР № 633 у частині, що стосується «пункту 1.8», недійсне. Але... процитований тільки що висновок про незастосування «пункту 1.8» базується на висновку про відсутність у податкового агента правових підстав визначати об'єкт оподаткування при виплаті доходів підприємцю (процитований раніше), відповідно його рівною мірою стосується умова: «за наявності у них свідоцтва, патенту, податкового повідомлення відповідно».
У принципі, таке саме ми можемо знайти в листі ДПАУ від 16.12.2003 р. № 10278/6/17-0516, у консультації Віталія Животкевича, заступника директора Департаменту громадських зв'язків і масово-роз'яснювальної роботи ДПА України у «ВД», 2004, № 11, с. 45.
Отже, у податківців немає підстав стверджувати, що:
– податковий агент, щоб мати достатнє право не утримувати податок з доходів з виплати приватному підприємцю, повинен вимагати у нього та отримати ксерокопії Свідоцтва про реєстрацію підприємницької діяльності, Свідоцтва про сплату єдиного податку, платіжних документів про сплату єдиного податку або авансових платежів податку з доходів фізичних осіб;
– податковий агент повинен пред'являти зазначені документи на вимогу працівників податкової служби під час проведення перевірки.
На наш погляд, податковому агенту потрібно діяти так.
Виплачуючи дохід підприємцю на загальній системі, насамперед потрібно з'ясувати, ким підприємець виступає за договором. Якщо за договором (відповідно до якого виплачується дохід: купівлі продажу, оренди, підряду тощо) підприємець виступає саме як суб'єкт підприємництва, податок можна не утримувати. Але підприємець повинен пред'явити:
– платіжне доручення про сплату авансових внесків за той квартал, в якому виплачується дохід (платіжне доручення про внесення плати за торговий патент, якщо підприємець не сплачує аванси з тієї причини, що вони повністю перекриваються платою за торговий патент);
– свідоцтво про державну реєстрацію.
Податковому агенту в такому разі бажано попросити, але не вимагати, як про це зазначено в листі № 2241/6/17-0716 (адже підприємець жодних ксерокопій нікому надавати не зобов'язаний), ксерокопії цих документів. Якщо таких ксерокопій немає, то, на наш погляд, достатньо буде зазначення в договорі реквізитів відповідних документів і/або зазначення таких реквізитів у розрахунковому документі, яким оформляється перерахування коштів підприємцю (приймання коштів підприємцем).
Податківці при цьому жодних ксерокопій при перевірці вимагати не мають права.
Із цього приводу ще у 2002 році, коли ситуація з документальним підтвердженням підприємницького статусу була майже аналогічною сьогоднішній, ДПАУ у своєму листі від 19.07.2002 р. № 2441/4/17-0515 писала, що законодавством не передбачено вимоги щодо надання фізичними особами – підприємцями за місцем виплати їм доходів підприємствам, установам, організаціям і підприємцям копій документів, що підтверджують підприємницький статус і самостійну сплату податків. З того часу подібні вимоги в законодавстві так і не з'явилися.
Вступаючи в правовідносини з платником єдиного податку, ще на етапі укладання договору потрібно переконатися, що діяльність, яку буде провадити підприємець за договором, зазначено в його Свідоцтві про сплату єдиного податку.
Якщо зазначено, податок не утримується. Але підприємець повинен пред'явити:
– чинне Свідоцтво про сплату єдиного податку;
– свідоцтво про державну реєстрацію.
Податківці в листі № 2241/6/1-0716 наполягають на витребуванні платіжки про сплату єдиного податку, але це вже, на наш погляд, занадто.
Як і у випадку з підприємцем на загальній системі, податковому агенту в такому випадку бажано попросити у підприємця ксерокопії цих документів. Якщо таких ксерокопій немає, то, знову ж, на наш погляд, достатньо буде зазначення в договорі реквізитів відповідних документів і/або зазначення таких реквізитів у розрахунковому документі, яким оформляється перерахування коштів підприємцю (приймання коштів підприємцем).
Із платником фіксованого податку аналогічна ситуація, з тією лише різницею, що для нього «актуальними» вже є:
– чинний «фікспатент»;
– свідоцтво про державну реєстрацію.
На закінчення наведемо основні висновки публікації.
Висновки
У податківців немає підстав стверджувати, що:
– податковий агент, щоб набути права не утримувати податок з доходів з виплати приватному підприємцю, повинен вимагати у нього та отримати ксерокопії Свідоцтва про реєстрацію підприємницької діяльності, Свідоцтва про сплату єдиного податку, платіжних документів про сплату єдиного податку або авансових платежів податку з доходів фізичних осіб;
– податковий агент повинен пред'являти зазначені документи на вимогу працівників податкової служби під час проведення перевірки.
На наш погляд, підприємцю лише бажано отримати ксерокопії зазначених документів. Якщо такої можливості немає, достатньо буде зазначення в договорі реквізитів відповідних документів і/або зазначення таких реквізитів у розрахунковому документі, яким оформляється перерахування коштів підприємцю (приймання коштів підприємцем).



Олексій Климов Консультант газети «Власне Діло»



«Власне Діло», 15 травня 2006 р., № 10 (161), с. 27 (www.factor.ua)
Дата підготовки 15.05.2006
Газета «Власне Діло»
____________
До відома
Примітки до статті...

ЛІГАБізнесІнформ
українська Мережа ділової інформації
www.liga.net
(Статьи от 2006.05.15, "Выплата дохода физическому лицу – предпринимателю: что с налогом с доходов?")

Жизнь - штука сложная. И непредсказуемая. Но все всегда к лучшему.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00031500000000001