Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Расходы на страхование сразу вся сумма или делить на периоды

Відправлено користувачем Ksunyasha 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Здравствуйте!
Подскажите, пожалуйста, как в декларации на прибыль отражать расходы по страхованию (ГО, мед стаховка для выезда зарубеж) ставить на расход сразу всю сумму или как в бух. учете по сч. 39 распределять расходы на периоды?

Спасибо за помощь.
Если в бухучете в расходы идет частями, то и в налоговом, наверное, аналогично.
Да, частями.

_____________________________________________________

"И сказали люди, это пришел тот, которого мы ждали" ©Л.И.Брежнев.
Трубы могут быть бумажными, но документы должны быть железными.


А ссылочку на пункт закона или письмо не подскажете? Просто в НК написано:
При визначенні об'єкта оподаткування враховуються такі витрати подвійного призначення: 140.1.6. будь-які витрати із страхування ... в межах звичайної ціни страхового тарифу відповідного виду страхування, що діє на момент укладення такого страхового договору
То есть получается, что нужно всю сумму включать в расход?
А какой первичный документ у вас подтвеждает расходы на страховку?
Мне в налоговой сказали ( дали письменую консультацию)что кроме договора должна быть первичка для закрытия страховки

SP, как отразить это в БУ я знаю, а вот какую сумму включить в декларацию? В НК я не нашла, что расходы на страховку отражаются в НУ согласно бух. стандартам.

Olenkabuh У меня страховой полис (он же договор) + счет + выписка банка об оплате страховой премии. А какую еще первичку они рекомендуют иметь?
Переписали п.138.2. ст.132 НКУ : т.е.первичка согласно правил бух. учета+ Договор страховния , оформленным согласно ст.16 Закона "Про страхування".
А в ЕБНЗ они написали, что страховка относиться на расходы в по периодам ( по тому же принципу как в бух. учете), поищите, неделю назад ответ на ваш вопрос там был.
Поэтому становится очень интересно: счет на оплату страховки - это не первичка, договор страхования - тоже не первичка, что касается полиса страхового - не знаю, утверждать не буду. но если, они хотят видет списание страховки как в БУ, то означает , что страховики должны давать что-то наподобие актом ( по-квартально) иначе нет оснований по расходам

Кто получал внятные ответы на эти вопросы, напишите - помогите
Спасибо
Подпишусь, а то скоро страховать имущество, а вопрос интересный.
Короткий ответ из ЕБНЗ: У разі оплати платником податку - страхувальником страхових внесків за строками сплати,що не настали, тобто здійснена попередня оплата за тривалий час, розмір страхових внесків, що можуть враховуватись у складі витрат, та дата їх виникнення повинні визначатись шляхом системного розподілу вартості цієї операції між відповідними звітними періодами.
Витрати, які враховуються для визначення обєкта оподаткування, визначаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат.
У меня глубже вопрос. Мои ОФ здания в ипотеке. Т.е. в залоге у банка по кредитному договору. Согласно договора ипотеки я должна застраховать здания. Я здания застраховала, по нему вигодонабувач - Банк -Іпотекодержатель.
Могу ли я расходы по страхованию предмета ипотеки включать в расходы?
вот-вот

Витрати, які враховуються для визначення обєкта оподаткування, визначаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат.

А полис как-то тяжеловать назвать первичным документом. Ведь по нему Вы проводки не делаете.
Кстати, та же проблема и с РКО. Выписка - это факт оплаты услуги, а не факт начисления расходов. По логике надо и банки на акты "трясти". Ведь наши доблестные ГНАУшники до этого могут рано или поздно додуматься.

__________________________________________________________________________________

Кулинария на Поварёнок.Ру
Я - Gal4oNek на кулинарном портале Поварёнок.Ру
Тут тоже мои рецепты: [fotorecept.com]
Я в банк обратилась за актами, они у виска покрутили и сказали что ничего не делают и не дают. То же было с нотариусом. Дирик заплатил ей за услуги сам, а потом сдавал ав отчет и предъявил справку, что заплатил нотариусу н суму за нотариальные действия и Ф 4 ООП. Я к нотариусу дайте акт вып работ, она меня опозорила перед дириком, что я не компетентна в вопросах бухгалтерии и налогообложения, никому не нужно кроме меня и впервые слышит что должна выдать акт. Вот так вот.
Quote
ГалчёNek
вот-вот

Витрати, які враховуються для визначення обєкта оподаткування, визначаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат.

А полис как-то тяжеловать назвать первичным документом. Ведь по нему Вы проводки не делаете.
Кстати, та же проблема и с РКО. Выписка - это факт оплаты услуги, а не факт начисления расходов. По логике надо и банки на акты "трясти". Ведь наши доблестные ГНАУшники до этого могут рано или поздно додуматься.

а если в качестве первичного документа составить расчет с распределением суммы страховки по кварталам? оформить его в соотв. с законодательством ( место составления, дата, содержание и т.д.) и по нему списывать и в БУ и в НУ.
//а если в качестве первичного документа составить расчет с распределением суммы страховки по кварталам? оформить его в соотв. с законодательством ( место составления, дата, содержание и т.д.) и по нему списывать и в БУ и в НУ.

ну это может будет выход. Ну а если уж совсем "железно" хотите - то подписывайте со страховой ежемесячно акт выполненных работ.

__________________________________________________________________________________

Кулинария на Поварёнок.Ру
Я - Gal4oNek на кулинарном портале Поварёнок.Ру
Тут тоже мои рецепты: [fotorecept.com]
Так страховая не дает никаких актов. Они могут его дать только по окончанию действия страховки. Т.е. платите за страховку на год вперед - вот через год мы вам и выдадим акт.
Смотря какая страховая. Некрупная компания может подписать подготовленные Вами акты.

__________________________________________________________________________________

Кулинария на Поварёнок.Ру
Я - Gal4oNek на кулинарном портале Поварёнок.Ру
Тут тоже мои рецепты: [fotorecept.com]
В моем конкретном случаи не подписывает , их бухгалтерия вместе с юр. отделом настаивают, что договор и счет - это единственное , что они могут дать. А по-месячное или по-квартальное закрытие актами невозможно, т.к. я оплачиваю по договору страховку за весь период, и закрытие документами по периодам / делением - это невозможно. Вот закончится строк действия - страховки, тогда они могут подписать акт.
Мі страхуем прицеп на год.Страховая дает акт на дату оплаты. То есть я сумму в акте должна разделить на 12, и это и будет расходы, которые можно отнести на затраты в пределах месяца? А как это в ПРОГРАММЕ организовать? Можно ли на основании счета делать последним днем акт на сумму = счет/12?? Или это будет не правильно??
Natali27 , в программе я кидаю все на 39 счет и она сама потом считает.
Quote
Ksunyasha
Natali27 , в программе я кидаю все на 39 счет и она сама потом считает.

а что у Вас за волшебная программа, которая сама считает?
У меня страховая дает акт сразу в день оплаты! ЭТИМ ЖЕ ЧИСЛОМ!! Хотя страховка, напимер, на 9 месяцев! Конечно я раньше всю сумму вкючала сразу по акту.Теперь знаю, что неправильно! У меня страховка жизни водителей(как правило на 3 месяца) Я с 39 не заморачиваюсь и в конце квартала списываю. А вот страховки прицепов делю : дт 39 кт 631 -приходование страховки, потом опирацией в конце месяца дт 23 кт 39, дт 903 кт 23,
КвАкушка, 1С 8.2 Страховку, подписку и т.д. списываю на 39, и в документе "Закрытие месяца" начисляется расход.
Журнал «Вісник податкової служби України»
Передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.)
Е-mail: mail@visnuk.com.ua
Тел.: (044) 501-06-43
[www.visnuk.com.ua]

? У якому розмірі платник податку – страхувальник може врахувати у складі витрат сплату страхових внесків (платежів, премій), якщо ним здійснено попередню їх сплату?

Відповідно до п. 138.1 ст. 138 Податкового кодексу витрати, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, складаються із витрат операційної діяльності та інших витрат.
Крім того, відповідно до пп. 140.1.6 п. 140.1 ст. 140 цього Кодексу при визначенні об'єкта оподаткування враховуються витрати подвійного призначення, до яких, зокрема, належать будь-які витрати із страхування ризиків загибелі врожаю, транспортування продукції платника податку; цивільної відповідальності, пов'язаної з експлуатацією транспортних засобів, що перебувають у складі основних засобів платника податку; будь-які витрати із страхування ризиків, пов'язаних із виробництвом національних фільмів (у розмірі не більше ніж 10 % вартості виробництва національного фільму); екологічної та ядерної шкоди, що може бути завдана платником податку іншим особам; майна платника податку; об'єкта фінансового лізингу, а також оперативного лізингу, концесії державного чи комунального майна за умови, якщо це передбачено договором; фінансових, кредитних та інших ризиків платника податку, пов'язаних із провадженням ним господарської діяльності, в межах звичайної ціни страхового тарифу відповідного виду страхування, що діє на момент укладення такого страхового договору, за винятком страхування життя, здоров'я або інших ризиків, пов'язаних з діяльністю фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з платником податку, обов'язковість якого не передбачено законодавством, або будь-яких витрат із страхування сторонніх фізичних чи юридичних осіб.
Відповідно до п. 138.5 ст. 138 Податкового кодексу інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому їх було здійснено.
Водночас відповідно до ПБО 16 «Витрати» у разі якщо здійснення операції забезпечується одержанням економічних вигод протягом кількох звітних періодів, то витрати визнаються шляхом системного розподілу вартості цієї операції між відповідними звітними періодами.
Отже, до складу витрат платника податку звітного (податкового) періоду включається лише відповідна сума витрат, пов'язана із страхуванням незалежно від наявності здійснення попередньої оплати.
Наприклад, якщо попередню оплату на рік здійснено 20.06.2011 р. згідно з укладеним договором страхування, то відповідальність страховика настає з 01.07.2011 р. по 30.06.2012 р. за умови сплати належного чергового платежу за 5 днів до початку календарного кварталу, до складу витрат, зокрема, II – III кварталу поточного року платник податку має право віднести 1/4 здійсненого страхового внеску (платежу, премії) – суми попередньої оплати.
Відповідно до ст. 16 Закону про страхування договір страхування – це письмова угода між страхувальником і страховиком, згідно з якою страховик бере на себе зобов'язання у разі настання страхового випадку здійснити страхову виплату страхувальнику або іншій особі, визначеній у договорі страхування страхувальником, на користь якої укладено договір страхування (надати допомогу, виконати послугу тощо), а страхувальник зобов'язується сплачувати страхові платежі у визначені строки та виконувати інші умови договору.
Розмір страхових внесків (платежів, премій) і строки їх сплати в обов'язковому порядку повинен містити договір страхування.
Статтею 18 Закону про страхування встановлено, що договір страхування набирає чинності з моменту внесення першого страхового платежу, якщо інше не передбачено цим договором.
Витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку та інших документів, встановлених розділом II Податкового кодексу (п. 138.2 ст. 138).
Зокрема, п. 44.1 ст. 44 цього Кодексу визначено, що для цілей оподаткування платники податку зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Раїса Боліла
Начальник відділу розробки та аналізу податкового законодавства
з податку на прибуток та податкових платежів Управління
адміністрування податку на прибуток та податкових платежів
Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України



«Вісник податкової служби України», серпень 2011 р., № 29 (649), с. 19 (www.visnuk.com.ua)
Дата підготовки 05.08.2011
Журнал «Вісник податкової служби України»
____________
Всеукраїнська мережа ЛІГА:ЗАКОН
www.ligazakon.ua
© Информационно-аналитический центр «ЛІГА», 1991 - 2011
© ООО «ЛИГА:ЗАКОН», 2007 - 2011
Quote
Ksunyasha
КвАкушка, 1С 8.2 Страховку, подписку и т.д. списываю на 39, и в документе "Закрытие месяца" начисляется расход.

Понятно. моя 7-ка этого не умеетsad smiley
КвАкушка , я вам выше написала проводки для 1 с 7!
Quote
Natali27
КвАкушка , я вам выше написала проводки для 1 с 7!

спасибо. проводки то я и сама знаю. мне стало интересно какая программа САМА эти проводки делает smiling smiley
Ответ из конференции на сайте ДТ-КТ

Между банком и предприятием заключен кредитный договор, где обеспечением возврата кредита есть недвижимость. Как следствие заключен ипотечный договор между банком и предприятием. Согласно ипотечного договора недвижимость должна быть застрахована. Предприятие заключило договор добровольного страхования недвижимости с страховой компанией. В Договоре страхования указано,что Страховщик - Страховая компания, Страхователь - Предприятие, Выгодополучатель - Банк. Страхователь (Предприятие) есть плательщиком страховой суммы по договору. Имущество застраховано на год, страховая сумма платиться одним платежом при подписании договора.
Вопрос:
1. Имеет ли право Страхователь отнести на расходы страховую сумму по добровольному страхованию имущества в налоговом учете?
2. В каком периоде возникают эти расходы: при оплате страховой суммы или же страховая сумма делиться на 12 и относятся равными частями на расходы в течении года?
3. Какие документы дают право на включение страховой суммы в расходы? Достаточно ли договора страхования и банковской выписки об оплате страховой суммы?
Спасибо.

Відповідає Галина Шулак:

На підставі пп. 140.1.6 п. 140.1 ст. 140 ПКУ до складу витрат включаються, зокрема витрати із страхування майна платника податку.
Отже, єдиною необхідною умовою віднесення витрат на страхування до складу витрат є страхування власного майна, інших обмежувальних умов ПКУ не містить.
У даному випадку підприємство має право на витрати із добровільного страхування власного майна у повній сумі.

Щодо періоду відображення витрат зазначаю наступне. Відповідно до п. 138.5 ст. 138 ПКУ інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені. П(С)БО 16 ,,Витрати’’, затвердженого наказом МФУ від 31.12.99 № 318, передбачено, що у разі якщо здійснення операції забезпечується одержанням економічних вигод протягом кількох звітних періодів, то витрати визнаються шляхом системного розподілу вартості цієї операції між відповідними звітними періодами. Таким чином, до складу витрат звітного періоду будуть відноситись витрати на страхування тільки в частині, що стосується даного звітного періоду.

Аналогічна позиція висловлена і ДПСУ в консультації, що розміщена в Єдиній базі податкових знань.

Що стосується документів, на підставі яких витрати на страхування будуть включатись до складу витрат, то ДПСУ у своїй консультації не дає конкретної відповіді та згадує лише про договір та “первинні документи, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку та інших документів, встановлених розділом ІІ ПКУ (п. 138.2 ст. 138 ПКУ)”.

На мою думку, у даній ситуації крім договору та документу про сплату слід також оформляти бухгалтерську довідку (яка буде підтверджувати факт понесення витрат) про щоквартальне списання витрат на страхування з рахунку 39 “Витрати майбутніх періодів” на витрати звітного періоду. І на підставі цієї довідки включати витрати на страхування до складу витрат.



Редаговано разів: 1. Востаннє 28/09/2011 13:24 користувачем DK-admin.
IRINA_KASYAN@bigmir.net , спасибо, очень хорошая статья. Теперь обязательно сделаю бухгалтерские справки и все я в комплекте.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00039800000000001