Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Продажа валюты по НКУ!!!!!!!!!!!!!

Відправлено користувачем Laura Berti 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Всем, как и мне не дает покоя пункт 153.1.4 про продажу валюты и балансовую стоимость. Но ведь там кроме "балансовой стоимости" есть еще продолжение "или стоимостью валюты на дату осуществления операции". Т.е. я могу от дохода от продажи валюты отнять стоимость валюты на дату осуществления операции. Возникает вопрос: какая стоимость валюты на дату осуществления операции подразумевается - та, что уже была определена при поступлении валюты на 312 счет по курсу НБУ (т.е. она уже имеет свою стоимость на момент продажи) или стоимость валюты по курсу НБУ на дату продажи (т.е. ее стоимость формируется в момент продажи по курсу НБУ)? Ну вот кто что делал и как считал? smiling smiley

_______________________________________

У человека с открытой душой и лицо открытое.
Моя думка:
Вартість валюти на дату операції - це якщо передплата.



Ну і що шо в голові вітер?!
Зате думки завжди свіжі!!!
По кодексу выходит что БС валюты на дату операции тоесть продажи. Бред полный.
Я тож тукую тему поднял выше. ......


Так пише Коружинець в Балансі:

"Порядок оподаткування операцій із продажу іноземної валюти регламентується абзацом першим пп. 153.1.4 ПК. Так, при продажу іноземної валюти до складу доходів або витрат платника податку відповідно включається додатна або від'ємна різниця між доходом від продажу та балансовою вартістю інвалюти або її вартістю на дату здійснення операції, якщо вона була проведена після дати звітного балансу.
Ця норма через складні для розуміння та логічного сприйняття формулювання викликає запитання. Незрозуміло, у якому випадку доходи від продажу інвалюти потрібно порівнювати з балансовою вартістю іноземної валюти (відповідно до однойменного поняття). Адже про будь-яку операцію продажу інвалюти можна сказати, що вона проведена після дати одного із звітних балансів. А операції з продажу інвалюти переважно здійснюватимуться на дату іншу, ніж дата балансу. Тому вважаємо, що при продажу валюти слід порівнювати дві величини:
– дохід від продажу інвалюти (фактично це сума гривень, отримана від продажу за комерційним курсом МВРУ);
– вартість інвалюти на дату здійснення операції (вартість інвалюти, перерахована у гривні за курсом НБУ на дату здійснення операції).
При додатній різниці між першою та другою величинами в податковому обліку виникають доходи від продажу валюти; при від'ємній різниці - витрати. Таким чином, доходи будуть виникати, якщо продаж інвалюти відбувся за курсом, що перевищує курс НБУ на дату продажу; витрати - якщо фактичний курс продажу нижчий, ніж курс НБУ.
Датою отримання доходів від продажу інвалюти є дата переходу права власності на таку інвалюту (п. 137.12 ПК). Від'ємний результат (збиток) від операцій із купівлі/продажу іноземної валюти є іншими витратами операційної діяльності (абзац "а" пп. 138.10.4 ПК), що визнаються у звітному періоді їх здійснення.
Зауважимо, що визначений ПК порядок обліку доходів (відображається результат від операції, фактична різниця між курсом продажу та курсом НБУ) відрізняється від установленого Законом про прибуток, який із метою оподаткування порівнював валовий дохід від продажу інвалюти із собівартістю проданої інвалюти."
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00031499999999998