Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Нарахування декретних

Відправлено користувачем tvdim 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Нарахування декретних
Підкажіть, будь-ласка, чи правильно я нараховую декретні, бо роблю це перший раз.
Лікарняний листок з 21.09.11р на 126 кал.днів.
Беру зарплату за останні 6 місяців ( березень-серпень) 6161.00 грн : 184 кал.дні = 33.48грн - середньоденна зарплата і
тоді 33.48* 126 кал. днів = 4218.48грн. Дякую.
Правильно, при условии что сотрудница не болела за эти шесть месяцев. Если болела , то доход уменшается на суму больничного и количество календарних дней на дни больничного


Re: Нарахування декретних
подскажите,пожалуйста. я нахожусь в отп. по ух. за ребенком до 3х лет, и вот 03 декабря у меня будет снова больничный дородовый. я должна буду получить на фирме декретные и в каком размере??? заранее спасибо за ответ)
расчет средней зар.платы будет исходя из оклада согласно штатного расписания в настоящем периоде.
на предприятие предоставляете больничный лист (если будет указана 30 неделя беременности, то кол-во дней для расчета пособия будет 126), а затем ждете когда придут деньги из соцстраха на предприятие.
Re: Нарахування декретних
спасибо за ответ.
Re: Нарахування декретних
Хочу уточнить. Пособие по беременности и родам не облагается ни ЕСВ, ни НДФЛ и в отчете ЕСВ не отражаются.Правильно?????
Re: Нарахування декретних
IRINA30, правильно. Только в месяце, когда работница уходит в декрет заполняете таб.5 по ЕСВ, категория особы = 5, период = дата начала больничного.
Re: Нарахування декретних
Согласно заявки, от ФСС были получены деньги на выплату декретных. Выплатили декретчице, за 126 дней. Больничный должен закончиться 11 декабря. Но девочка позвонила и сказала, что было кесарево, и дадут еще один больничный на 14 дней.
Подскажите, пожалуйста, правильно ли я думаю:
1. Для формирования новой заяви в ФСС, среднедневную з/п берем ту же что и ранее (в расчете 126дней) и умножаем на 14дней;
2. В отчете ЕСВ в табл.5 дату окончания больничного показываем 11.12, и новой строкой дату начала больничного 12.12
Спасибо заранее
1. да
2. имхо, только - дата окончания второго больничного.
Re: Нарахування декретних
Спасибо, Мариночка. Я тоже сначала так думала, но терзают сомнения, ведь больничных два...
А если фотрудница была принята за неделю до больничного по беременности и родам - она имеет право на выплату пособия и в каком размере (оклад по штатному расписанию 2000 грн.)?

Жизнь - штука сложная. И непредсказуемая. Но все всегда к лучшему.
Подскажите пожалуйста правильно ли я рассчитала.
Отработано только 4 полных месяца.Из них три месяца неполные рабочие дни,поэтому зарплата меньше. Общая зарплата 46004\123*126=4716,29 грн.
Не влияет ли то что я работала неполные дни на расчет?
расчет в календарных днях .
неполные дни работы не влияют на расчет.
Подскажите еще в Заявлении-Расчете которое подается в соц. страх указывать сумму декретных с копейками или округлять?И еще по поводу спец. счета для их перечисления предприятию, чтоб его открыть нужно просто обратиться в свой банк, или нужен какойто запрос банку от соц. страха? Заранее спасибо.
а когда его открывать? когда уже больничный на руках будет?
какие еще округления, по поводу спецсчета обращаться в свой банк
tvdim [ Відповісти приватно ]
Нарахування декретних 24 вересня, 2011 14:27
Підкажіть, будь-ласка, чи правильно я нараховую декретні, бо роблю це перший раз.
Лікарняний листок з 21.09.11р на 126 кал.днів.
Беру зарплату за останні 6 місяців ( березень-серпень) 6161.00 грн : 184 кал.дні = 33.48грн - середньоденна зарплата і
тоді 33.48* 126 кал. днів = 4218.48грн. Дякую.
_________________________________________________________________________________________________________________________

Подскажите пожалуйста,а разве среднедневную зарплату мы берём за календарные дни ,или все же рабочие?
Подскажите ...при начислении больн.за счет соцчтраха льгота применяется?если нет ...то для начисл НДФЛ начисленная сумма уменьшается на 2% и умножается на 15%?
Quote
olga_6885
Подскажите ...при начислении больн.за счет соцчтраха льгота применяется?если нет ...то для начисл НДФЛ начисленная сумма уменьшается на 2% и умножается на 15%?

НСЛ применяется, но нужно рассматривать для єтой цели общий месячний доход.
для расчета НДФЛ начисленная сумма уменьшается на 2% и умножается на 15% -- да!
где это можно почитать?
Чи прирівнюються виплати по листках непрацездатності до заробітної плати з метою зменшення бази оподаткування ПДФО на суму єдиного соціального внеску?
Коротка відповідь : Діє з 01.01.2011 Виплати по листках непрацездатності (оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомога по тимчасовій непрацездатності) з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб прирівнюються до заробітної плати і оподатковуються з врахуванням норм п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України.
Повна відповідь : Діє з 01.01.2011 Відповідно до пп. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 ПКУ розділу І Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) заробітна плата - це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму. Згідно із п. 164.6 ст. 164 ПКУ під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності. Абзацом другим ст. 2 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII встановлено, що працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою. Працівники мають право, зокрема, на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності. Пунктом 1 ст. 35 Закону України від 18 січня 2001 р. № 2240-III "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (далі – Закон № 2240) встановлено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з страхових випадків визначених вказаною статтею. Відповідно до п. 2 ст. 35 Закону № 2240 допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності у порядку та розмірах, встановлених законодавством. Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.01 № 439. Враховуючи наведене, виплати по листках непрацездатності (оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомога по тимчасовій непрацездатності) з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб прирівнюються до заробітної плати і оподатковуються з врахуванням норм п. 164.6 ст. 164 ПКУ.

Як оподатковуються ПДФО виплати по листках непрацездатності (більше 5 днів), якщо кошти від фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на розрахунковий рахунок податкового агента надходять у наступному податковому періоді?
Повна відповідь : Відповідно до пп. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного платника податку і є базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб. Згідно із пп. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 ПКУ заробітна плата - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму. Абзацом другим ст. 2 Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII встановлено, що працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою. Працівники мають право, зокрема, на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності. Пунктом 1 ст. 35 Закону України від 18 січня 2001 року № 2240-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (далі - Закон № 2240) встановлено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного зі страхових випадків, визначених указаною статтею. Відповідно до п. 2 ст. 35 Закону № 2240 допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Фонд) застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності у порядку та розмірах, встановлених законодавством. Оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2001 року № 439. Таким чином, виплати по листках непрацездатності (оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомога по тимчасовій непрацездатності) з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб прирівнюються до заробітної плати та включаються до складу місячного оподатковуваного доходу платника податку. При цьому, відповідно до пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ якщо платник податку отримує доходи за різні податкові періоди (місяці) у вигляді заробітної плати, у тому числі за час перебування на лікарняному, то з метою правильного їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування. Крім того, згідно із пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставки, визначені в ст. 167 ПКУ. Враховуючи вищевикладене, оподаткування виплат по листках непрацездатності здійснюється у податковому періоді в якому та /або за який відбулося їх нарахування, незалежно від того, що кошти з Фонду надійшли на розрахунковий рахунок податкового агента в іншому/наступному податковому періоді.

а также:

Якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування.
єто из Единой базі налоговіх знаний
Что-то я запуталась! Так с денег поступивших на спецсчет все-таки нужно платить НДФЛ?!
а когда декретчица в отпуске ей з/п начисляется?налоги платятся?
Quote
gallaa
Что-то я запуталась! Так с денег поступивших на спецсчет все-таки нужно платить НДФЛ?!
Ни НДФЛ, ни ЕСВ не платится
в п.14 Постанови КМУ від 26 вересня 2001 р. N 1266 "Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням" вказано, що середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати (оподатковуваного доходу, грошового забезпечення), з якої сплачувалися страхові внески: на кількість відпрацьованих робочих днів у розрахунковому
періоді - за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та
витратами, зумовленими народженням та похованням.
Чому ж відповідь на питання, чи правильно розраховують декретні шляхом ділення на календарні дні ЗП, позитивна???
так на какие нужно делить???? завтра иду заявление в соцстрах подавать!!confused smiley
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00076399999999999