Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

139.1.6. НКУ

Відправлено користувачем Бенвенута 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
139.1.6. НКУ
Цитирую последний абзац в нынешней редакции:
"У разі якщо платник податку на додану вартість відповідно до розділу V цього Кодексу визначає базу оподаткування для нарахування податкових зобов'язань з податку на додану вартість виходячи із винагороди (маржинального прибутку, маржі), податок на додану вартість, сплачений у складі витрат на придбання товарів (послуг), які входять до складу витрат та основних засобів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації, включається відповідно до витрат або до вартості відповідного об'єкта основних засобів чи нематеріального активу".

Я правильно понимаю: у посредников НК по НДС - всё?
Re: 139.1.6. НКУ
мне кажется это касается тех "редктх" посредников, у кот. по ндс попадает ТОЛЬКО вознаграждение - типа комиссионных магазиов, которые тогруют вещами б/у
Re: 139.1.6. НКУ
Ань, експедиторы, например, дают налоговую только на сумму вознаграждения. Остальная сумма (транзитная) даже в Деке не показывается.


Re: 139.1.6. НКУ
Quote
Zaqwer
Ань, експедиторы, например, дают налоговую только на сумму вознаграждения. Остальная сумма (транзитная) даже в Деке не показывается.
Насколько я помню, турагенты туда же.
Если читать эту норму, то НК по арендной плате, приобретению ОС и т.д. тупо не попадает в НК, а идет в налоговые расходы?
Re: 139.1.6. НКУ
Ань, я думаю разница в договоре - покупка или комиссия
Re: 139.1.6. НКУ
Quote
Zaqwer
Ань, я думаю разница в договоре - покупка или комиссия

Не поняла?
Re: 139.1.6. НКУ
не все экспедиторы дают н/н только на вознаграждение, дают и на вознагр + и на усл по тер Укр (по ставке 20%)+ на 0% и даже все это добро в деке показывают. И по транзитным услугам, что по ставке 20 % включ в нк. и показывают в декл по НДС, а в Деке по прибыли транзитные суммы не отражаются.....а по сути вопроса так очень и интересно...

для посредников, работающих по договорам поручения и комиссии, работает вроде данный п. по НДС
189.4. Базою оподаткування для товарів/послуг, що передаються/отримуються у межах договорів комісії (консигнації), поруки, довірчого управління, є вартість постачання цих товарів, визначена у порядку, встановленому статтею 188 цього Кодексу.
Дата збільшення податкових зобов'язань та податкового кредиту платників податку, що здійснюють постачання/отримання товарів/послуг у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів та без права власності на такі товари/послуги, визначається за правилами, встановленими статтями 187 і 198 цього Кодексу.
Re: 139.1.6. НКУ
визначає базу оподаткування для нарахування податкових зобов'язань з податку на додану вартість виходячи із винагороди (маржинального прибутку, маржі)

с чего вдруг при обычной покупке-продаже выизначати зобовязання виходячи з маржі? А вот в договоре комиссии четко указан размер винагороди.
Re: 139.1.6. НКУ
Quote
Kiss_iz_home
не все экспедиторы дают н/н только на вознаграждение, дают и на вознагр + и на усл по тер Укр (по ставке 20%)+ на 0% и даже все это добро в деке показывают. И по транзитным услугам, что по ставке 20 % включ в нк. и показывают в декл по НДС, а в Деке по прибыли транзитные суммы не отражаются.....а по сути вопроса так очень и интересно...

для посредников, работающих по договорам поручения и комиссии, работает вроде данный п. по НДС
189.4. Базою оподаткування для товарів/послуг, що передаються/отримуються у межах договорів комісії (консигнації), поруки, довірчого управління, є вартість постачання цих товарів, визначена у порядку, встановленому статтею 188 цього Кодексу.
Дата збільшення податкових зобов'язань та податкового кредиту платників податку, що здійснюють постачання/отримання товарів/послуг у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів та без права власності на такі товари/послуги, визначається за правилами, встановленими статтями 187 і 198 цього Кодексу.

Не о том.
Я, допустим, турагент. П. 207.5. "Базою оподаткування для операцій, які здійснюються туристичним агентом, є комісійна винагорода, яка нараховується (виплачується) туристичним оператором, іншими постачальниками послуг на користь такого туристичного агента, у тому числі за рахунок коштів, отриманих останнім від споживача туристичного продукту (туристичної послуги)." Ок. У меня есть вознаграждение, я с его суммы плачу НДС. Как бы нет вопросов. Та же схема наблюдается и по налогу на прибыль - облагается только вознаграждение. Транзитные суммы как бы побоку. Но.
Тут же я несу расходы, которые я отражаю в расходах по налогу на прибыль: да хоть и прочие типа административных и сбытовых. Среди них есть НДС! Так получается по 139.1.6 у меня нет права на НК по этим расходам, а сумму НДС нужно относить на налоговые расходы? Я правильно понимаю?
Re: 139.1.6. НКУ
Quote
Zaqwer
визначає базу оподаткування для нарахування податкових зобов'язань з податку на додану вартість виходячи із винагороди (маржинального прибутку, маржі)

с чего вдруг при обычной покупке-продаже выизначати зобовязання виходячи з маржі? А вот в договоре комиссии четко указан размер винагороди.

Ну, маржа - это такое.smiling smiley Ст. 210, например.
Re: 139.1.6. НКУ
к вопросу торговля бу, от КвАкушка
ндс
189.3. У разі якщо платник податку провадить підприємницьку діяльність з постачання вживаних товарів (комісійну торгівлю), що придбані в осіб, не зареєстрованих як платники податку, базою оподаткування є комісійна винагорода такого платника податку.
У випадках, коли платник податку здійснює діяльність з постачання однорідних вживаних товарів, придбаних у фізичних осіб, не зареєстрованих як платники податку, у межах договорів, що передбачають передання права власності на такі товари, базою оподаткування є позитивна різниця між ціною продажу та ціною придбання таких товарів, визначена у порядку, встановленому цим розділом.
и тд
Re: 139.1.6. НКУ
Kiss_iz_home, спорить не буду. На практике мы облагали все суммы и включали в НК. Но в налоговой было другое мнение.
Re: 139.1.6. НКУ
я не нарочно продублировала, п. сорри
Re: 139.1.6. НКУ
Quote
КвАкушка
п.189.3

Прэлестьsmiling smiley ну и где там про НК?
Re: 139.1.6. НКУ
Quote
Бенвенута
Quote
КвАкушка
п.189.3

Прэлестьsmiling smiley ну и где там про НК?

там о тех, кого по моему касается 139.1.6 smiling smiley
Re: 139.1.6. НКУ
ну тут как бы распределение, что ли НК получается... но это распределение есть по НДС, если есть облагаемые и необлагаемые операции, я так понимаю. Я не думаю, что у всех посредников напр по усл св НК тю-тю ...ведь в НК по НДС об этом ничего не сказано....
Re: 139.1.6. НКУ
Quote
Kiss_iz_home
ну тут как бы распределение, что ли НК получается... но это распределение есть по НДС, если есть облагаемые и необлагаемые операции, я так понимаю. Я не думаю, что у всех посредников напр по усл св НК тю-тю ...ведь в НК по НДС об этом ничего не сказано....

Вот. Это отдельная тема. Раньше, когда НП и НДС разными нормативными актами регулировались, можно было сослаться на то, что в прямом документе ничего не сказано. Счас, по-моему, так не получицца. Счас спрошу наших юрыстов.
Re: 139.1.6. НКУ
Quote
Бенвенута
Цитирую последний абзац в нынешней редакции:
"У разі якщо платник податку на додану вартість відповідно до розділу V цього Кодексу визначає базу оподаткування для нарахування податкових зобов'язань з податку на додану вартість виходячи із винагороди (маржинального прибутку, маржі), податок на додану вартість, сплачений у складі витрат на придбання товарів (послуг), які входять до складу витрат та основних засобів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації, включається відповідно до витрат або до вартості відповідного об'єкта основних засобів чи нематеріального активу".

Я правильно понимаю: у посредников НК по НДС - всё?

коротко - да, звонила уже однаsmiling smiley
Re: 139.1.6. НКУ
читаем 139,1.6 У разі якщо платник податку на додану вартість відповідно до
розділу V smiling smileyи шо нам говорить розділ 5 т.е. НДС...т.е. нужно найти того, кто эту базу рассчитывает по ндс
Re: 139.1.6. НКУ
Quote
Михаил
Quote
Бенвенута
Цитирую последний абзац в нынешней редакции:
"У разі якщо платник податку на додану вартість відповідно до розділу V цього Кодексу визначає базу оподаткування для нарахування податкових зобов'язань з податку на додану вартість виходячи із винагороди (маржинального прибутку, маржі), податок на додану вартість, сплачений у складі витрат на придбання товарів (послуг), які входять до складу витрат та основних засобів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації, включається відповідно до витрат або до вартості відповідного об'єкта основних засобів чи нематеріального активу".

Я правильно понимаю: у посредников НК по НДС - всё?

коротко - да, звонила уже однаsmiling smiley

smiling smiley я собиралась тебе звонить, но стало невдобно, никакой личной жизни типаsmiling smiley)
Re: 139.1.6. НКУ
Quote
Kiss_iz_home
ну тут как бы распределение, что ли НК получается... но это распределение есть по НДС, если есть облагаемые и необлагаемые операции, я так понимаю. Я не думаю, что у всех посредников напр по усл св НК тю-тю ...ведь в НК по НДС об этом ничего не сказано....

Позвонила Котегу, сошлись на том, что это один нормативный документ, и не играет роли, в каком разделе прописана норма. Единственное что, если две нормы, которые друг другу противоречат, то можно отстаивать права налогоплательщика. Через суд.
Re: 139.1.6. НКУ
ну это специальная норма для посредников простоsmiling smiley икспидиторша звонила по-моемуsmiling smiley
Re: 139.1.6. НКУ
Лови, звезда, только для тебя smiling smiley

[www.kievbusinesscentre.com.ua]

__________________________________________
Покупаю за 100, продаю за 500, и на эти 5 % живу.
Re: 139.1.6. НКУ
Что-то я не совсем понимаю. Если я туроператор (турагент) и начисляю НДС на вознаграждение согл. ст.207, то НК по затратам у меня нет вообще??? Т.е. НДС за услуги связи, канцтовары и т.п., я не могу поставить себе в налоговый кредит??? Или не могу учесть только если покупаю основные средства и немат.активы?
Re: 139.1.6. НКУ
Есть по общехозяйственным расходам НК
А на себестоимость турпродукта - если там есть НДС - нету, он всключается в расходы

С ув.

__________________________________________
Покупаю за 100, продаю за 500, и на эти 5 % живу.
Re: 139.1.6. НКУ
(Вздох облегчения) :-) СПАСИБО!
А если купили компьютер (основное средство) и програмы (Windows....) их не включаю в НК, а сразу в расходы?
Re: 139.1.6. НКУ
чего это? Включаем.
Re: 139.1.6. НКУ
Это же надо так закрутить?! Ну неужели было нельзя написать на понятном языке?! Итак цитата: "....виходячи із винагороди (маржинального прибутку, маржі), податок на додану вартість, сплачений у складі витрат на придбання товарів (послуг), які входять до складу витрат та основних засобів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації, включається відповідно до витрат або до вартості відповідного об'єкта основних засобів чи нематеріального активу". НЕ ПОНИМАЮ! Комп и программа - ОС и НА, наши затраты. А что с НДСом?
Re: 139.1.6. НКУ
Quote
Luna-Mila
Это же надо так закрутить?! Ну неужели было нельзя написать на понятном языке?! Итак цитата: "....виходячи із винагороди (маржинального прибутку, маржі), податок на додану вартість, сплачений у складі витрат на придбання товарів (послуг), які входять до складу витрат та основних засобів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації, включається відповідно до витрат або до вартості відповідного об'єкта основних засобів чи нематеріального активу". НЕ ПОНИМАЮ! Комп и программа - ОС и НА, наши затраты. А что с НДСом?
Саша выше написала ответ на Ваш вопрос
//Есть по общехозяйственным расходам НК
А на себестоимость турпродукта - если там есть НДС - нету, он всключается в расходы//

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00037899999999999