Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

139.1.6. НКУ

Відправлено користувачем Бенвенута 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
Re: 139.1.6. НКУ
Quote
Саша_Т
Есть по общехозяйственным расходам НК
А на себестоимость турпродукта - если там есть НДС - нету, он всключается в расходы

С ув.

Откуда по общехозяйственным? Цитирую твою же статью: сумма НДС относится в расходы туроператора и не участвует (не минусуется) при определении базы налогообложения (маржи).
139-й не уточнено, какой НДС и какие расходы имеются в виду ведь. Если бы ссылка была на расходы по себестоимости, с конкретным пунктом, тогда да, тогда вопросов не было бы.
Re: 139.1.6. НКУ
ИМХО, п. 139 - это же относится к налогу на прибыль. Соответственно, речь тут идет не столько об НДС, сколько о расходах. Т.е. изложен принцип - не включаются суммы в НК, а включаются в расходы. Кроме того, сам пункт 139 говорит о расходах, которые не учитываются при определении налогооблагаемой прибыли. И общая мысль п. 139.1.6 - НДС не включается в расходы. Однако, для определенного круга плательщиков НДС таки включается в расходы. И это совершенно не говорит о том, Что это касается ВСЕХ расходов таких налогоплательщиков. Аня, я вижу, Что многие читают слишком буквально НКУ, вырывая куски из общего контекста.
Как ни крути, но определенная логика и взаимосвязь в НКУ ЕСТЬ. Она не может не быть.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Re: 139.1.6. НКУ
ИМХОР это только для антиквариата и т.п.
Я поискала слово "маржинальный прибуток" и нашла его только в двух местах кодекса.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера


Re: 139.1.6. НКУ
Всю тему не читала, бо понять этот поток сознания не в силах.
Я думаю, что заглавный вопрос касается только ст. 210:

Стаття 210. Спеціальний режим оподаткування діяльності щодо виробів мистецтва, предметів колекціонування або антикваріату
210.1. У випадках, визначених цією статтею, операції з постачання виробів мистецтва, предметів колекціонування або антикваріату підлягають оподаткуванню згідно з нормами цієї статті та не підлягають оподаткуванню в загальному порядку, встановленому цим розділом.
210.2. У цій статті терміни вживаються в такому значенні:
культурні цінності - вироби мистецтва, предмети колекціонування або антикваріату - товари, що належать до товарних позицій за кодами 9701-9706 згідно з УКТ ЗЕД ( 2371г-14 );
дилер - платник податку, який придбаває (набуває за іншими цивільно-правовими договорами), у тому числі шляхом ввезення на митну територію України, культурні цінності, незалежно від мети та цілей їх ввезення, з метою їх подальшого перепродажу, незалежно від того, діє така особа від свого імені або від імені іншої особи за винагороду;
маржинальний прибуток (без урахування податку) - це сума, отримана у вигляді різниці між ціною продажу товарів та ціною їх придбання, розрахованих за звичайними цінами.
У разі продажу культурних цінностей на публічних торгах (аукціонах) його організатор прирівнюється з метою оподаткування до дилера відповідно до цього підпункту.
210.3. У разі постачання культурних цінностей застосовується спеціальна схема оподаткування маржинального прибутку, отриманого дилером, відповідно до положень цієї статті.
210.4. Маржинальна схема застосовується до постачання дилером культурних цінностей, якщо такі цінності були поставлені йому однією із зазначених нижче осіб:
а) особою, що не зареєстрована як платник податку;
б) платником податку, якщо операція з постачання ним таких культурних цінностей звільняється від оподаткування або не підлягає оподаткуванню згідно з цим розділом;
в) платником податку, якщо цим платником податку при постачанні культурних цінностей був нарахований податок за маржинальною схемою;
г) авторами культурних цінностей чи їх правонаступниками.
Маржинальна схема може застосовуватися дилером до операцій з постачання на митній території України культурних цінностей, що були ввезені дилером у митному режимі імпорту.
210.5. Базою оподаткування для операцій з постачання дилером культурних цінностей є його маржинальний прибуток (без урахування податку), до якого застосовується ставка, визначена підпунктом "а" пункту 193.1 статті 193 цього Кодексу.
На операції з постачання на митній території України дилером, який застосовує правила, встановлені цією статтею, податкова накладна не виписується.
210.6. Дилер, який придбаває культурні цінності в осіб, визначених у пункті 210.4 цієї статті, не має права на податковий кредит.
210.7. На операції з вивезення культурних цінностей у митному режимі експорту нульова ставка податку не застосовується.
210.8. Платник податку, що придбаває культурні цінності в дилера, який застосовує маржинальну схему, не має права вимагати податкову накладну та відносити до податкового кредиту суму податку, сплаченого на маржинальний прибуток.
Дилер зобов'язаний вести окремий податковий облік операцій з придбання та постачання культурних цінностей та окремий облік операцій з придбання та постачання інших товарів/послуг, до яких застосовується загальний режим оподаткування.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Re: 139.1.6. НКУ
нет, не только, 207я статья ж ссылается на 139ю
Re: 139.1.6. НКУ
Бенвенута, я тебя уверяю, все верно.
Я на туризме съела много маленьких собачек и одну большую smiling smiley

__________________________________________
Покупаю за 100, продаю за 500, и на эти 5 % живу.
Re: 139.1.6. НКУ
Можешь почитать комментарий к Налоговому кодексу Украины, там написано то же самое. smiling smiley

__________________________________________
Покупаю за 100, продаю за 500, и на эти 5 % живу.
Re: 139.1.6. НКУ
Quote
Саша_Т
Бенвенута, я тебя уверяю, все верно.
Я на туризме съела много маленьких собачек и одну большую smiling smiley

Нет, ну, собаки - это, конечно, очень хорошоsmiling smiley Но НКУ все равно не дает того ответу, что ты мне тут выводишьsmiling smiley
Ткни носом, где написано что по общепроизводственным - НК есць. Скажу "мерси"smiling smiley
Re: 139.1.6. НКУ
Quote
Саша_Т
Можешь почитать комментарий к Налоговому кодексу Украины, там написано то же самое. smiling smiley

Ты еще Налоговый кодекс Украины почитать посоветуйsmiling smiley
Re: 139.1.6. НКУ
Quote
Бенвенута
Quote
Саша_Т
Бенвенута, я тебя уверяю, все верно.
Я на туризме съела много маленьких собачек и одну большую smiling smiley

Нет, ну, собаки - это, конечно, очень хорошоsmiling smiley Но НКУ все равно не дает того ответу, что ты мне тут выводишьsmiling smiley
Ткни носом, где написано что по общепроизводственным - НК есць. Скажу "мерси"smiling smiley
Аня, по НК совсем не п. 139.1.6
По НК будем руководствоваться разделом 5. ст 198

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Re: 139.1.6. НКУ
Quote
Ляля - Оля
Quote
Бенвенута
Quote
Саша_Т
Бенвенута, я тебя уверяю, все верно.
Я на туризме съела много маленьких собачек и одну большую smiling smiley

Нет, ну, собаки - это, конечно, очень хорошоsmiling smiley Но НКУ все равно не дает того ответу, что ты мне тут выводишьsmiling smiley
Ткни носом, где написано что по общепроизводственным - НК есць. Скажу "мерси"smiling smiley
Аня, по НК совсем не п. 139.1.6
По НК будем руководствоваться разделом 5. ст 198

Так вот и я понимаю, что "конфликт интересов" нарисовываеццо
Re: 139.1.6. НКУ
Quote
Бенвенута
Quote
Ляля - Оля
Quote
Бенвенута
Quote
Саша_Т
Бенвенута, я тебя уверяю, все верно.
Я на туризме съела много маленьких собачек и одну большую smiling smiley

Нет, ну, собаки - это, конечно, очень хорошоsmiling smiley Но НКУ все равно не дает того ответу, что ты мне тут выводишьsmiling smiley
Ткни носом, где написано что по общепроизводственным - НК есць. Скажу "мерси"smiling smiley
Аня, по НК совсем не п. 139.1.6
По НК будем руководствоваться разделом 5. ст 198

Так вот и я понимаю, что "конфликт интересов" нарисовываеццо
я бы не назвала это конфликтом, т.к. п. 139 относится к расходам, а не к НДС.... Ты же твердишь о НК по НДС

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Re: 139.1.6. НКУ
Quote
Ляля - Оля
Quote
Бенвенута
Quote
Ляля - Оля
Quote
Бенвенута
Quote
Саша_Т
Бенвенута, я тебя уверяю, все верно.
Я на туризме съела много маленьких собачек и одну большую smiling smiley

Нет, ну, собаки - это, конечно, очень хорошоsmiling smiley Но НКУ все равно не дает того ответу, что ты мне тут выводишьsmiling smiley
Ткни носом, где написано что по общепроизводственным - НК есць. Скажу "мерси"smiling smiley
Аня, по НК совсем не п. 139.1.6
По НК будем руководствоваться разделом 5. ст 198

Так вот и я понимаю, что "конфликт интересов" нарисовываеццо
я бы не назвала это конфликтом, т.к. п. 139 относится к расходам, а не к НДС.... Ты же твердишь о НК по НДС

Ситуацию с НК по легковым по законам о прибыли и НДС помнишь? А это ведь даже один налоговый документ.
Re: 139.1.6. НКУ
smiling smiley

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Re: 139.1.6. НКУ
зверниться за розьясненням до органуsmoking smiley
Re: 139.1.6. НКУ
Анютася, кое-что в моей гудящей башке нарисовалось, чуть позже оформлю мысли в более удобоваримый суп и выложу здесь smiling smiley
Если кратко - НК таки здеся неть вообсче, но логика в этом есць smiling smiley

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Re: 139.1.6. НКУ
Тут внизу страницы видеоматериал - на семинаре это рассказывается smiling smiley смотри там где налогообложение..

[www.kievbusinesscentre.com.ua]

__________________________________________
Покупаю за 100, продаю за 500, и на эти 5 % живу.
Re: 139.1.6. НКУ
Quote
Ляля - Оля
Quote
Бенвенута
Quote
Ляля - Оля
Quote
Бенвенута
Quote
Саша_Т
Бенвенута, я тебя уверяю, все верно.
Я на туризме съела много маленьких собачек и одну большую smiling smiley

Нет, ну, собаки - это, конечно, очень хорошоsmiling smiley Но НКУ все равно не дает того ответу, что ты мне тут выводишьsmiling smiley
Ткни носом, где написано что по общепроизводственным - НК есць. Скажу "мерси"smiling smiley
Аня, по НК совсем не п. 139.1.6
По НК будем руководствоваться разделом 5. ст 198

Так вот и я понимаю, что "конфликт интересов" нарисовываеццо
я бы не назвала это конфликтом, т.к. п. 139 относится к расходам, а не к НДС.... Ты же твердишь о НК по НДС

С одной стороны запрета относить на НК общехозяйственный НДС, с другой стороны есть указание относить такой НДС на расходы (или в стоимость ОС).
Это хорошо конечно, что налоговые на местах дают разъяснения, что НК есть, но почему, если имелся в виду НДС в составе себестоимости турпродукта, нельзя было так и написать - загадка. Как и то, почему для понимания норм Кодекса недостаточно просто читать и думать, а нужно обращаться за разъяснениями или верить кому-то на слово.

Re: 139.1.6. НКУ
Посидела-подумала и решила, что Саша права smiling smiley
У туроператора база обложения НДС - разница между себестоимостью и выручкой.
Поэтому все, что вошло в себестоимость, учитывается вместе НДС и отнимается от выручки, чтобы получить базу для налгообложения.
Далее все, что не вошло в себестоимость и покрывается за счет комиссии - базы налогообложения - то учитывается по обычным правилам, т.е. с налоговым кредитом.

Словами объяснять долго, я лучше вам нарисую:



_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Re: 139.1.6. НКУ
Саша права, что так должно быть, вот только в НКУ этого нет...

Re: 139.1.6. НКУ
207.2. Базою оподаткування в разі проведення операцій з постачання туристичним оператором туристичного продукту (туристичної послуги), призначеного для його споживання (отримання) на території України, є винагорода, яка визначається як різниця між вартістю поставленого ним туристичного продукту (туристичної послуги) та вартістю витрат,[/[/color]u] понесених таким туристичним оператором внаслідок придбання (створення) такого туристичного продукту (туристичної послуги).

139.1.6
У разі якщо платник податку на додану вартість відповідно до розділу V цього Кодексу визначає базу оподаткування для нарахування податкових зобов'язань з податку на додану вартість виходячи із винагороди (маржинального прибутку, маржі), податок на додану вартість, сплачений у складі витрат на придбання товарів (послуг), які входять до складу витрат та основних засобів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації, включається відповідно до витрат або до вартості відповідного об'єкта основних засобів чи нематеріального активу;

ИМХО в этих двух пунктах имеются в виду одни и те же "витрати".

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Re: 139.1.6. НКУ
Что-то с цветами напутала. Надо было вот так:

207.2. Базою оподаткування в разі проведення операцій з постачання туристичним оператором туристичного продукту (туристичної послуги), призначеного для його споживання (отримання) на території України, є винагорода, яка визначається як різниця між вартістю поставленого ним туристичного продукту (туристичної послуги) та вартістю витрат, понесених таким туристичним оператором внаслідок придбання (створення) такого туристичного продукту (туристичної послуги).

139.1.6
У разі якщо платник податку на додану вартість відповідно до розділу V цього Кодексу визначає базу оподаткування для нарахування податкових зобов'язань з податку на додану вартість виходячи із винагороди (маржинального прибутку, маржі), податок на додану вартість, сплачений у складі витрат на придбання товарів (послуг), які входять до складу витрат та основних засобів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації, включається відповідно до витрат або до вартості відповідного об'єкта основних засобів чи нематеріального активу;

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Re: 139.1.6. НКУ
В 207.2 конкретизировано, какие именно расходы - расходы по приобретению (созданию) турпродукта, а в 139.1.6 говорится о расходах вообще, да еще и ОС с НА туда же.

Re: 139.1.6. НКУ
Пункт 139.1.6 касается не только турпродукта. А расходы в нем имеются в виду только те, которые вычитаются из общей выручки при определении комиссии или маржи.
Хотя конечно, можно было бы и попонятнее написать.

_______________
Корисна інформація для бухгалтера
Re: 139.1.6. НКУ
[news.dtkt.com.ua]


Кое-что разъяснила налоговая... но у них конечно сверхспособности толкования норм закона smiling smiley)

__________________________________________
Покупаю за 100, продаю за 500, и на эти 5 % живу.
Re: 139.1.6. НКУ
Они сами еще не поняли smiling smiley

Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 2 з 2    Сторінки: Попередні12
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00045600000000001