Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Помогите плиз с ВЭД!!!!

Відправлено користувачем zhanna 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 3 з 4    Сторінки: Попередні1234Наступна
думаю на фрахт вы не попадаете. Акт составьте не как на отдельную услугу, а как на возмещение затрат согласно условий Инкотермса, прописанных в договоре. Этот акт при проверке вы можете и не показывать, главное, чтобы банк с учета вас снял.
Скорое всего у вас CIP поставка, я бы на вашем месте оприходовал товар по инвойсу, включая доставку конечно, с банком закрылся бы актом, если это их устраивает. и больше никому ничего не платил бы. Умеют наши брокеры подбросить проблем.
А при проверке налоговой, если инспектор увидит, что сумма в ГТД и в инвойсе не совпадают. Что за это будет???


Да и еще есть вероятность, что в таможне досмотрят такое безобразие и досчитают вам НДС и пошлину.
А нерезиденту ничего не будет, за то что он выпишет акт на поставку-перевозку, если сам тарнспортной компанией-перевозчиком не является (у него самого договор на предоставление услуг по перевозке с третьим лицом)?
Поставка была DAP.
Что то я уже запутался с вашей поставкой. В ГТД включили стоимость доставки до границы или вообще ничего не включили из доставки?
Вообще не включили доставку - транспорт в ГТД. Вышло, что в инвойсе стоимость одна, а в ГТД - другая.
Quote
accountent
А что теперь делать с репатриацией??? Юр.лицо не заплатило этот налог???

Еще в 2007 году мне так же в стоимость товара поставщик-нерез включал стоимость доставки. Акты нерез мне подписывал по моей просьбе, налог на репатриацию я удерживала с поставщика/поставщика услуг. Кроме этого для уплаты данного налога еще я брала эксп. заключение, о том что цена услуг не завышена (не помню название организации, которая делала экспертизу, но находятся на Воровского в Киеве).
Но, давно это было.
Подскажите, пожалуйста, есть ли разница в растаможке, когда груз отправляют морем и другим транспортом?
Quote
Ksunyasha
1. таможня это поставщик услуг и расчеты отражаете на 631 счете. В момент оформления ГТД сумму по НДС списываете Дт6412 Кт631, то же по пошлине ДТ642 Кт631.
Если перечислили больше то у вас просто будет висеть дебиторка.

2. Цена товара в стр.42, а 45 указывают сумму с которой считают НДС и пошлину. Про курсовую разницу опять не понятно. Кому вы заплатили больше чем по ГТД?

помогите расписываю по цифрам; Оплата - 1 событие - 247258,88грн

НДС + пошлина, перечислили = 67000 грн

по ГТД. : 42 стр. (цена товара) - 245747,76грн

45стр. (коригування) - 254366,76грн

47стр. пошлина 5% - 12718,34 грн
НДС 20% - 53417,02


Вопрос 1 по какой цене оприходывать товар?
2) НДС (53417,02грн) на 12,1 в декларацию?
3) куда курсовую разницу?
В строке 42 стоимость по инвойсу, а в стр.45 и 46 таможенная стоимость, если есть доначисление., по ней вам и начисляется НДС и пошлина,
Экспортеры подскажите!!!! Первый раз экспортируем и хотелось бы заранее подготовится. Подскажите как правильно выставить цену товара, если он был предварительно импортирован.
подскажите, пожалуйста, услуги таможенного брокера включаются в себестоимость?
Горю!!! Плиз распишите платежки по валюте: в банковской выписке (гривневой) куда относим на какой счет ?
И с какого приходуем на валютный, какие счета. Не бросайте. Срочно надо. СПАСИБО!!!
Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська група «Гарантія-Аудит»
Е-mail: consulting@bestaudit.com.ua
[www.auditgroup.com.ua]
Тел.: (044) 228-97-55; факс: (044) 228-97-31

Купівля-продаж валют за новими правилами

 

Наприкінці 2011 року наказом від 09.12.2011 р. № 1591 Мінфін вніс чергові зміни до П(С)БО та Інструкції № 291 (набрали чинності з 10.01.2012 р.). Частина з них стосується операцій з купівлі-продажу валюти, які далі й розглянемо.

Історично склалося, що згідно з П(С)БО операції з купівлі-продажу валюти розглядались як реалізація активів та відображались розгорнуто у складі доходів та витрат. Таке відображення призводило до виникнення значних доходів та витрат операційної діяльності у підприємств, які систематично продавали валюту, та відповідало порядку відображення таких операцій в податковому обліку. Як правило, при складанні звітності згідно з Міжнародними стандартами фінансової звітності такі доходи та витрати згортались та відображались на нетто-основі як прибуток чи збиток.

Починаючи з 01.04.2011 р. змінились правила відображення операцій з купівлі-продажу валюти в податковому обліку, зокрема, перестали відображатись окремо доходи від реалізації іноземної валюти та її балансова вартість в податковому обліку. Так, пп. 153.1.4 ПКУ визначено, що у разі придбання іноземної валюти до складу, відповідно, витрат або доходів звітного періоду включається додатна або від'ємна різниця між курсом іноземної валюти до гривні, за яким придбавається іноземна валюта, та курсом, за яким визначається балансова вартість такої валюти. Аналогічно, у разі здійснення операцій з продажу іноземної валюти до складу доходів або витрат, відповідно, включається позитивна або від'ємна різниця між доходом від продажу та балансовою вартістю такої валюти.

Отже, внесені до П(С)БО зміни можна трактувати як наближення до податкового обліку або до міжнародного чи до обох одночасно.

Зміни в частині операцій купівлі-продажу валюти торкнулись П(С)БО 15, 16 та Інструкції № 291. Змінами до П(С)БО 15 введено новий термін «балансова вартість валюти» – вартість іноземної валюти, визначена за валютним курсом грошової одиниці України до іноземної валюти на дату здійснення господарської операції або на дату складання балансу.

П(С)БО 15 «Дохід» та П(С)БО 16 «Витрати» поповнились новими нормами, які наведено для порівняння в таблиці:

П(С)БО 
До змін 
Після змін 
П(С)БО 15 
Такої норми не було 
6. Не визнаються доходами такі надходження від інших осіб:
<…>
6.8. Сума балансової вартості валюти 
П(С)БО 16 
Такої норми не було 
9. Не визнаються витратами й не включаються до звіту про фінансові результати:
<…>
9.6. Балансова вартість валюти 
Такої норми не було 
18. До адміністративних витрат відносяться такі загальногосподарські витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством:
<…>
плата за розрахунково-касове обслуговування та інші послуги банків, а також витрати, пов'язані з купівлею-продажем валюти 
20. До інших операційних витрат включаються:
<…>
собівартість реалізованої іноземної валюти, яка для цілей бухгалтерського обліку визначається шляхом перерахунку іноземної валюти в грошову одиницю України за курсом Національного банку України на дату продажу іноземної валюти, плюс витрати, пов'язані з продажем іноземної валюти 
20. До інших операційних витрат включаються:
<…>
абзац третій пункту 20 виключено 

Отже, новими редакціями П(С)БО передбачено, що безпосередньо балансова вартість валюти до складу доходів/витрат в бухгалтерському обліку вже не включається. А витрати, пов'язані з купівлею-продажем валюти, відносяться до адміністративних витрат. Стосовно останнього можна зазначити, що наказом № 1591 внесена деяка неоднозначність щодо відображення комісійних банку за операціями з купівлі-продажу валюти, оскільки, з одного боку, «витрати, пов'язані з купівлею-продажем валюти» відображаються у складі адміністративних, а з іншого – «інформація про витрати на купівлю-продаж іноземної валюти» узагальнюється на субрахунку 942. На наш погляд, доцільніше все ж таки відображати комісійні та винагороди банків на рахунку 92 «Адміністративні витрати», що буде сприяти також і зближенню з податковим обліком (додатково див. лист ДПАУ від 22.06.2011 р. № 7429/5/15-0416).

Внесено зміни і до Інструкції № 291 в частині застосування субрахунків 711 та 942:

Субрахунок 
До змін 
Після змін 
Субрахунок 711 
На субрахунку 711 «Дохід від реалізації іноземної валюти» узагальнюється інформація про доходи від реалізації іноземної валюти 
На субрахунку 711 «Дохід від купівлі-продажу іноземної валюти» узагальнюється інформація про доходи від купівлі-продажу іноземної валюти, зокрема додатна різниця між ціною купівлі-продажу іноземної валюти та її балансовою вартістю 
Субрахунок 942 
На субрахунку 942 «Собівартість реалізованої іноземної валюти» відображається балансова вартість реалізованої іноземної валюти на дату її реалізації 
На субрахунку 942 «Витрати на купівлю-продаж іноземної валюти» узагальнюється інформація про витрати на купівлю-продаж іноземної валюти, зокрема від'ємна різниця між ціною купівлі-продажу іноземної валюти та її балансовою вартістю 

Отже, згідно з новим порядком операції з купівлі-продажу іноземної валюти відображаються в бухгалтерському обліку виключно в частині додатних чи від’ємних різниць між ціною купівлі-продажу іноземної валюти та її балансовою вартістю. При цьому різниця між курсом придбання валюти (міжбанком) та курсом НБУ на дату придбання, яка раніше відображалась на субрахунках 719 «Інші доходи від операційної діяльності» та 949 «Інші витрати операційної діяльності», за новими правилами відображається вже на субрахунках 711 та 942.

Не можна не звернути увагу на дату набрання чинності наказом № 1591. Цей наказ набрав чинності з дати опублікування, а саме з 10.01.2012 р. При цьому ніякого особливого порядку набрання чинності окремими його пунктами не передбачено. Відповідно, постає питання: з якої дати застосовувати новий порядок відображення операцій з купівлі/продажу валюти? Мінфін у листі від 11.01.2012 р. № 31-08410-06-5/607 зазначив: 

«Міністерством фінансів України видано наказ від 09.12.2011 р. № 1591 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку», яким на виконання Закону України від 12.05.2011 р. № 3332-VI «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» вносяться зміни з метою забезпечення застосування міжнародних стандартів фінансової звітності.
Цей наказ набирає чинності з 10.01.2012 р.
Ураховуючи зазначене, фінансова звітність за 2011 рік складається за формами, встановленими Міністерством фінансів України та чинними на звітну дату 31.12.2011 р., починаючи із звітності за І квартал 2012 року і в наступних звітних періодах – за формами із змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. № 1591».

Відповіді на поставлене запитання цей лист, нажаль, не містить. На нашу думку, доцільно застосовувати нові правила з 01.01.2012 р., тобто з початку звітного року, оскільки застосування різних правил до аналогічних операцій порушуватиме принцип послідовності бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Розглянемо операції з купівлі-продажу іноземної валюти на умовних прикладах:

Зміст операції Старі правила Нові правила Сума Дт Кт Сума Дт Кт 
Купівля іноземної валюти (придбано $1000; курс НБУ – 8,0; міжбанк – 8,7 та комісійна винагорода банку – 300): 
Перераховано гривні на купівлю валюти 9000 333 311 9000 333 311 
Зараховано іноземну валюту на рахунок $1000/8000  312 333 $1000/8000  312 333 
Відображено у складі витрат різницю між курсом міжбанку та курсом НБУ на дату придбання 700  949 333  700  942 333 
Відображено комісійну винагороду банку 300  92 333 300  92 333 
Продаж іноземної валюти (продано $1000; курс НБУ – 8,0; курс продажу – 7,0; валюта надійшла в цей же день): 
Перераховано валюту на продаж $1000/8000  334 312 $1000/8000  334 312 
Зараховано гривні від продажу валюти  7000  311 711 7000 311 334
Списано собівартість реалізованої валюти  8000 942 34 х 

Підсумовуючи вищевикладене зазначимо, що наслідком змін в П(С)БО в частині операцій з купівлі-продажу валюти має стати згорнуте відображення таких операцій в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності та перенесення різниць між офіційним курсом і комерційним курсом продажу або купівлі валюти (які в бухгалтерському обліку раніше відображались на субрахунках 949 «Інші витрати операційної діяльності» або 719 «Інші доходи від операційної діяльності») на субрахунки 711 «Дохід від купівлі-продажу іноземної валюти» та 942 «Витрати на купівлю-продаж іноземної валюти».

 

Оксана Нестеренко 
аудитор 

 

Дата підготовки 01.03.2012
© Інформаційно-аналітичний центр «ЛІГА»
© ТОВ «ЛІГА ЗАКОН»
Olga_Di - спасибо. а подскажите еще, в БВ рассчет с нерезидентом на 632, потом приходуем товар в грн? получается что зависнет сумма((
333 311 перечислено грн по покупку валюты по курсу покупки + комиссия банка

312 334 купленую валюту зачислено на счёт

92 333 списано комиссию банка с покупки валюты

632 312 перечислено валюту поставщику

333 714 если курс покупки меньше курса нбу на дату покупки

945 333 если курс покупки больше курса нбу на дату покупки
Quote
zhanna
Olga_Di - спасибо. а подскажите еще, в БВ рассчет с нерезидентом на 632, потом приходуем товар в грн? получается что зависнет сумма((



?
помогите, что с 632? у меня сумма в грн зависла((((
Сделайте переоценку валюты на последнее число.
Скажите, пожалуйста-первый раз в 1 с 7.7.приходую импортный товар.
1.Сделала предоплату ин.поставщику.
2..Транспорт в гривнах оплатила укр. перевозчику.
3.Пришел имп.товар и растаможен (курс вырос)
4. Таможня подняла стоимость.
5. Делаю приход товара.Курс беру не по гтд а по предоплате.Транспортные расходы до границы мне нужно ставить в документе "Приходная накладная( гтд), ведь там надо указывать их и в валюте?А у меня укр. перевозчик.Или их подностью в "Расходы на приобретение"
6.Пошлину рассчитала и по каждой позиции ввела ручной проводкой.
7. Все остальные расходы (транспортные, терминал и пр.) я ввожу документом "Расходы на приобретение"?
8 Как быть с ндс? Он полностью не попадает на 64 т.к. в приходной накладной у меня стоит курс предоплаты, а он ниже чем в гтд и +с поднятой таможенной стоимости. Какими проводками сумму ндс с таможенной стоимости отнести на расчеты с бюджетом - ручной операцией?
Может я в закладках что то неправильно делаю?
Надеюсь на помощь!
Декларация о валютных ценностях. У меня импорт. Нарушений сроков нет. Все разделы пустые, кроме 5-го "информ ведомости". Знаю что можно не сдавать - штрафа не будет, но сдаю. Раньше мы до конца квартала успевали то что заплатили - ввезти и растаможить. И в 5-ом разделе деньги перечисл. и товары ввезенные по сумам совпадали. А сейчас не все ввезли. Но время еще есть - 4 месяца до 180 дней. Это ж ничего, что в строке деньги перечисленые будет стоять к примеру 1000 евро, а стоимость ввезенных товаров к примеру 500 евро. Я ж пишу по факту как оно есть??? или как писать?
Quote
bonyblu
Декларация о валютных ценностях. У меня импорт. Нарушений сроков нет. Все разделы пустые, кроме 5-го "информ ведомости". Знаю что можно не сдавать - штрафа не будет, но сдаю. Раньше мы до конца квартала успевали то что заплатили - ввезти и растаможить. И в 5-ом разделе деньги перечисл. и товары ввезенные по сумам совпадали. А сейчас не все ввезли. Но время еще есть - 4 месяца до 180 дней. Это ж ничего, что в строке деньги перечисленые будет стоять к примеру 1000 евро, а стоимость ввезенных товаров к примеру 500 евро. Я ж пишу по факту как оно есть??? или как писать?


логіки в тому що ви здаєте - немає. Таку деку здають тоді, коли треба отримати довідку про декларування валютних цінностей, а ви ж будете брати довідку про відсутність вал. цінностей за кордоном.

питання - для чого здавати декдарацію?

Quote
Galla
Quote
bonyblu
Декларация о валютных ценностях. У меня импорт. Нарушений сроков нет. Все разделы пустые, кроме 5-го "информ ведомости". Знаю что можно не сдавать - штрафа не будет, но сдаю. Раньше мы до конца квартала успевали то что заплатили - ввезти и растаможить. И в 5-ом разделе деньги перечисл. и товары ввезенные по сумам совпадали. А сейчас не все ввезли. Но время еще есть - 4 месяца до 180 дней. Это ж ничего, что в строке деньги перечисленые будет стоять к примеру 1000 евро, а стоимость ввезенных товаров к примеру 500 евро. Я ж пишу по факту как оно есть??? или как писать?


логіки в тому що ви здаєте - немає. Таку деку здають тоді, коли треба отримати довідку про декларування валютних цінностей, а ви ж будете брати довідку про відсутність вал. цінностей за кордоном.

питання - для чого здавати декдарацію?


Я думаю для того, что 5-ый раздел все-таки является источником информации об объемах импорта и экспорта товаров, работ, услуг, суммах полученной в отчетном периоде инвалютной выручки и суммах валюты, перечисленной за рубеж как оплата за товары, работы, услуги. Т.е. в этом разделе сведения об имуществе декларанта, которое в течение года побывало за рубежом...
Quote
bonyblu
Quote
Galla
Quote
bonyblu
Декларация о валютных ценностях. У меня импорт. Нарушений сроков нет. Все разделы пустые, кроме 5-го "информ ведомости". Знаю что можно не сдавать - штрафа не будет, но сдаю. Раньше мы до конца квартала успевали то что заплатили - ввезти и растаможить. И в 5-ом разделе деньги перечисл. и товары ввезенные по сумам совпадали. А сейчас не все ввезли. Но время еще есть - 4 месяца до 180 дней. Это ж ничего, что в строке деньги перечисленые будет стоять к примеру 1000 евро, а стоимость ввезенных товаров к примеру 500 евро. Я ж пишу по факту как оно есть??? или как писать?


логіки в тому що ви здаєте - немає. Таку деку здають тоді, коли треба отримати довідку про декларування валютних цінностей, а ви ж будете брати довідку про відсутність вал. цінностей за кордоном.

питання - для чого здавати декдарацію?

5-ий розділ - інформаційний. Від того, що ви щось комусь повідомите інформаційно.... але це ваша справа :-)


Я думаю для того, что 5-ый раздел все-таки является источником информации об объемах импорта и экспорта товаров, работ, услуг, суммах полученной в отчетном периоде инвалютной выручки и суммах валюты, перечисленной за рубеж как оплата за товары, работы, услуги. Т.е. в этом разделе сведения об имуществе декларанта, которое в течение года побывало за рубежом...

пришел товар по импортному товару. брокер в неадеквате. вышел спор об уплате НДС на таможне. фирма импортер зарегистрирована в Печерском районе Киева, растаможка на Виноградовской таможне.
куда платить НДС?
Хелп!!!!!!!
Quote
IRINA_KASYAN@bigmir.net
пришел товар по импортному товару. брокер в неадеквате. вышел спор об уплате НДС на таможне. фирма импортер зарегистрирована в Печерском районе Киева, растаможка на Виноградовской таможне.
куда платить НДС?
Хелп!!!!!!!

Убейте Вашего брокераtongue sticking out smiley

Платить НДС на счет той таможни, на которой планируется растаможка и будет оформляться ГТД.
В идеале, таможенники хотят сделать единый счет для НДС для Украины.
Но сейчас пока у каждой таможни свой счет.

убью.
давно не импортировала.
как потом подавать деку по НДС в свою налоговую. ндс уплаченный на таможне будет виден?
Quote
IRINA_KASYAN@bigmir.net
убью.
давно не импортировала.
как потом подавать деку по НДС в свою налоговую. ндс уплаченный на таможне будет виден?


Сдавать в свою.
Все им будет видно. Налоговики имеют доступ к соответствующим разделам базы таможни.

Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 3 з 4    Сторінки: Попередні1234Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000473