Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму :: по порталу

Суточные...

Відправлено користувачем ane4ka-nn 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Суточные...
Как и когда они выплачиваются? Вместе с з/п? Облагаются ли НДФЛ и ЄСВ?
Re: Суточные...
А почему Вы связываете суточные (я так понимаю, что Вы имеете ввиду командировку) и зарплату?
Re: Суточные...
Просто это выплата работнику, поэтому и подумала когда выплачивать. Есть ли какие-то сроки выплаты суточных? Где вообще почитать про командировки нормально можно?


Re: Суточные...
кошти на відрядження видаються працівнику на перед, проводимо авансовий звіт і видаємо кошти під звіт.
якщо добові не перевищують мін. суми 188.20 грн. (в межах країни), 705,75 грн. (за кордоном), то ПДФО і ЄСВ на них не нараховується, ПДФО нараховується лише на суму надлишково витрачених коштів, і показується у звіті 1дф .
Re: Суточные...
прочитати про це ви можете в ПКУ та [www.dtkt.com.ua]
Re: Суточные...
Директор сам ездит в командировки, тратит свои деньги, наперед выдачи нет, но хочет чтоб ему компенсировали. суточные точно хочет компенсировать. Что можно сделать?
Re: Суточные...
И что значит "ПДФО нараховується на суму надлишково виитрачених коштів". Тоесть если он потратил больше, чем ему выдали, то на эту сумму ПДФО?
Re: Суточные...
1. Добові Ви директору можете відшкодувати, в цьому проблеми немає, оформіть відрядження, а потім видатковим касовим ордером , або через клієнт-банк видайте йому гроші, але сума добових як я згадувала вище не потребує відчитки, якщо ж директор витратив суму коштів більшу 188.20 грн., то нехай відзвітується, надасть чеки, квитанції. Зробите авансовий звіт та й по всьому.

2. якщо він витратив більше ніж 188.20 грн., то на цю різницю нараховується прибутковий.
Наприклад: Директор витратив 300 грн., звідси 300-188.20 = 111.80 - ось на цю суму і буде нараховано ПДФО
Re: Суточные...
Ну наприклад, він повернувся з відрядження і надає мені 2 автобусні квитка на сумму 300 грн.
300-188,20 = 111,80 грн. На 111,80 нараховую ПДФО = 111,80 * 15% = 16,77 грн.

А ось, наприклад, ситуація. Ми наперед видаємо йому кошти на проїзд - 300,00 грн. + сумму добових наперед виплачуємо - 188,20 грн. 300,00+188,20 = 488,20 і ПДФО не нараховуємо, якщо він витратив наприклад рівно 488,20 грн. і ні копійки більше?
Re: Суточные...
Я неопытный бухгалтер, и вы меня пугаете - а зачем НДФЛ на стоимость билетов? Он же предоставил вам их. Это же не личное благо, а необходимость доехать.
Re: Суточные...
Elka2003, я тоже неопытный бухгалтер, и нахожусь в попытке правильно понять rainy_days )
Re: Суточные...
Quote
ane4ka-nn
Ну наприклад, він повернувся з відрядження і надає мені 2 автобусні квитка на сумму 300 грн.
300-188,20 = 111,80 грн. На 111,80 нараховую ПДФО = 111,80 * 15% = 16,77 грн.

А ось, наприклад, ситуація. Ми наперед видаємо йому кошти на проїзд - 300,00 грн. + сумму добових наперед виплачуємо - 188,20 грн. 300,00+188,20 = 488,20 і ПДФО не нараховуємо, якщо він витратив наприклад рівно 488,20 грн. і ні копійки більше?

Ситуация 1: Повернувся із відрядження (аванс не видавався):
в приказе на командировку необходимо указать, что "Компенсацію понесених у відрядженні витрат (Іванову І.І.) здійснити після дати затвердження Звіту про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт"
В ав.отчете перечисляются затраты: проезд (откуда-куда), номер билета (чека) - 150,00 грн.
проезд (откуда-куда), номер билета (чека) - 150,00 грн.
суточные (если один день) - 188,20 грн.
(суточные можно указать и меньше максимальной суммы - я, например, раньше указывала в приказе разные размеры суточных ( в зависимости от города, в который направлялся работник), теперь один размер - 180 грн. (а в общем, как позволяют финансы предприятия на каждый конкретный момент).
Суточные в пределах 188,20 грн. за 1 сутки (по Украине) не облагаются НДФЛ.

Ситуация 2: все правильно вы написали.
Re: Суточные...
Quote
ane4ka-nn
Ну наприклад, він повернувся з відрядження і надає мені 2 автобусні квитка на сумму 300 грн.
300-188,20 = 111,80 грн. На 111,80 нараховую ПДФО = 111,80 * 15% = 16,77 грн.

А ось, наприклад, ситуація. Ми наперед видаємо йому кошти на проїзд - 300,00 грн. + сумму добових наперед виплачуємо - 188,20 грн. 300,00+188,20 = 488,20 і ПДФО не нараховуємо, якщо він витратив наприклад рівно 488,20 грн. і ні копійки більше?

якщо Ви вчасно повернули директору надміру використані кошти, за які він відчитався, дав документальне підтвердження цих витрат, то ПДФО не нараховується.

якщо ви не вчасно віддали гроші, тоді на різницю нараховуєте податок і відображаєте в 1дф
Re: Суточные...
якщо Ви вчасно повернули директору надміру використані кошти, за які він відчитався, дав документальне підтвердження цих витрат, то ПДФО не нараховується.

якщо ви не вчасно віддали гроші, тоді на різницю нараховуєте податок і відображаєте в 1дф[/quote]


Что значит вчасно повернули?

НДФЛ облагаются расходы на командировку, которые не подтверждены документально или которые не включаются в налогооблагаемые затраты (алкогольные напитки, по некоторым мнениям налоговой проезд на такси и т.д.)
Re: Суточные...
Если "невчасно повернули" (т.е. позже третьего для после завершения командировки) - штраф 15 % на сумму излишка, не возвращенного вовремя.
Re: Суточные...
Это если директор не вернул Вам, а не Вы ему
Re: Суточные...
якщо Ви вчасно повернули директору надміру використані кошти, за які він відчитався, дав документальне підтвердження цих витрат, то ПДФО не нараховується.

якщо ви не вчасно віддали гроші, тоді на різницю нараховуєте податок і відображаєте в 1дф[/quote]

Как так? Если не вовремя вернули деньги по авансу, это регулируется не налоговой, а гражданским кодексом. Т.е. если работник не подаст в суд, то ничего страшного. Никаких штрафов со стороны налоговов нет. Я спрашивала в справочной налоговой. Не пугайте меня так)). У нас на фирме не было денег вернуть по авансовым затратам работника, т.к. у него не было претензий, поступили деньги и мы все ему вернули.
Re: Суточные...
А підкажіть якщо можете, чи можу я добові віднести на валові витрати (в межах норми 180,00) за кожен день відрядження ???І яким документом їх треба підкріпити??
І ще , ми займаємось транспортними перевезеннями, керівник хоче всі витрачені добові віднести на витрати, а я боюсь щоб потім податкова їх не зняла.Ось і турбує на підставі чого всі ці добові(10 водіїв + вони кожного дня їздять по Україні) віднести на витрати??
Спасибі.
Re: Суточные...
Можете віднести на витрати, тільки необхідно правильно закрити відрядження. Відрядження - це службова поїздка працівника з певною метою, що відповідає госп.діяльності підприємства, в інше місто. Необхідно на кожне відрядження писати наказ, оформляти посвідчення про відрядження (там обов"язково мають бути печатки сторін), авансовий звіт. Деякі фірми складають звіт про виконання завдань по відрядженню. Бажано ще написати положення про відрядження, в якому прописати всі нюанси по відрядженнях та їх документальному оформленню.
Re: Суточные...
Можете суточные отнести на ВР,документ-приказ(куда едет на сколько,цель поездки,размер суточных-все обязательно пропишите) на каждого водителя.Сделайте побольше бумажек,чтобы доказать,что суточные связаны с вашей основной деятельностью.Чего тут бояться????????
Re: Суточные...
Подскажите пожалуйста , если цель поездки постоянно одна и таже "перевозка грузов", это и есть наша основная деятельность, в налоговой не скажут что если работа водителя связана непосредственно с разьездами то это нельзя относить к командировкам, и соответственно суточные в ВР???
Простите что так дотошно спрашиваю, просто в налоговой консультировать не хотят , говорят мы не бухгалтера, а потом при проверке окажется что и "бухгалтера" они хорошие.
Re: Суточные...
Пропишіть у положенні про відрядження, що службові поїздки водіїв за межі міста, в якому зареєстроване підприємство, для виконання основної діяльності, оформляються, як відрядження.
Re: Суточные...
Насчет "командировок" водителей вы, может, и правы:

"Службові поїздки працівників, постійна робота яких проходить у дорозі або має роз'їзний (пересувний) характер, не вважаються відрядженнями, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором, трудовим договором (контрактом) між працівником і власником (або уповноваженою ним особою/керівником).
(Наказ|Інструкція, Мінфін, від 13.03.1998, № 59 "Про затвердження Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон" по состоянию на 17.03.2011 р.)
Re: Суточные...
Але можна сперечатися, бо дана інструкція обов"язкова тільки для державних підприємств, для приватних - носить рекомендаційний характер.
Re: Суточные...
Quote
Aleksasmiling smiley))
Насчет "командировок" водителей вы, может, и правы:

"Службові поїздки працівників, постійна робота яких проходить у дорозі або має роз'їзний (пересувний) характер, не вважаються відрядженнями, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором, трудовим договором (контрактом) між працівником і власником (або уповноваженою ним особою/керівником).
(Наказ|Інструкція, Мінфін, від 13.03.1998, № 59 "Про затвердження Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон" по состоянию на 17.03.2011 р.)
может,конечно, и так.
но,если водитель едет в другой город,и там ночует,и гостиница и пр..это уже командировка.
плюс не забудьте,что на время командировки зпл выплачивается по-среднему.
Re: Суточные...
а обязательно ли высчитывать з/п по среднему во время командировки? Можно ли выплачивать как всегда?
Re: Суточные...
Мы выплачиваем как всегда, по среднему не считаем.
Re: Суточные...
Подскажите еще пожалуйста, если у меня в один день шесть водителей едут по разным напрвлениям по Украине я могу отнести на расходы 180 грн на каждого (180*6= 1080 грн) за одни сутки, или это предприятие может всего отнести 188,20 грн/ в сутки и не больше.

И еще мне надо позакрывать суточные с начала года, соответственно приказы и авансовые можна нарисовать а как быть с "посвідченням про відрядження" там же должны стоять печати сторон,это я никак не нарисую...
Я бы вообще эти суточные ни на какие расходы не относила, но руководитель другого мнения...
Re: Суточные...
Подскажите пожалуйста кто знает, что мне делать с этими суточными считать их с начала года или нет, всеравно на всех бумагах даже если я их сделаю будет стоять только наша печать....или удостоверения о камандировке может и не быть, его же вроде отменили???
Re: Суточные...
сейчас отметки на командировках не нужны.
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.00044499999999997