Головна порталу Дт-Кт  
Головна ДКНовиниПублікації ДКПередплатаДовідникиБланки, формиКонсультаціїДокументи


Розширений пошук по форуму

Сколько же все таки надо регистрировать персональных баз: 4 или 2 ?

Відправлено користувачем let_natali 
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Из разных источников я собрала много информации, но все же ко конца не поняла: какое кол-во персональных баз надо зарегистрировать -
4
База "Бухгалтерський облік"
База "Працівники"
База "Контрагенти"
База "Засновники"

или только 2 - "Працівники" і "Контрагенти" ?

еще у нас один учредитель, он же и директор. Надо ли на него создавать и регистрировать базу?

Буду очень благодарна за помощь.

Достаточно 2 базы: Сотрудники и Контрагенты


зачем регистрировать базу "Бухгалтерський учет"?
Об этом я прочитала в статье "__Подведение кратких итогов по теме Регистрация Баз Данных__". Эта статья есть на попрошайке
"Дійшла черга до нас, тобто до трійки за чергою, ми в трійці останні, але вже стоїмо і спостерігаємо як державна служителька приймає : "А где ваше положение о защите ПД?" - "Так чекаємо доки ваш(ДСЗПД) Порядок з проекту в чинний документ перетвориться, тоді на підставі нього і своє Положення розробимо" - "Вы не умничяйте , я могу вообще у вас ничего не принять, но с положением понятно...согласна...". "А почему у вас одна база "Працівники ", нужно две "Бухгалтерия" и "Персонал", відповідаємо, -"Ми реєструємо три бази "Працівники", "Контрагенти", "Засновники". База "Працівники" містить всі дані про персонал компанії, володілець підприємство, а працюють з базою (мають доступ на отримання даних, обробку, і інше) і відділ кадрів і бухгалтерія, але база одна спільна" , - державна служниця відповіла "Мне сказали что должно быть две", запитали "Хто сказав, яким нормативним актом це визначено ?", «Я не знаю, мне так сказали, я не должна знать на пямять все...". З нами був юрист, який заявив -"Добре Ви нам відповляєте, тоді прошу видати відповідно до вимог НАУ .....письмову офіційну відмову у прийнятті заяви , з вказівкою причин відмови і посиланням на НАУ (нормативний акт України)", відповідь "Ну хороше, я приму у вас, вы меня уже утомили....".

Это рассказ бухгалтера, который лично сдавал эти заявления в Киеве (из статьи, кот я указала ранее _Подведение итогов_)
Quote
let_natali
"Дійшла черга до нас, тобто до трійки за чергою, ми в трійці останні, але вже стоїмо і спостерігаємо як державна служителька приймає : "А где ваше положение о защите ПД?" - "Так чекаємо доки ваш(ДСЗПД) Порядок з проекту в чинний документ перетвориться, тоді на підставі нього і своє Положення розробимо" - "Вы не умничяйте , я могу вообще у вас ничего не принять, но с положением понятно...согласна...". "А почему у вас одна база "Працівники ", нужно две "Бухгалтерия" и "Персонал", відповідаємо, -"Ми реєструємо три бази "Працівники", "Контрагенти", "Засновники". База "Працівники" містить всі дані про персонал компанії, володілець підприємство, а працюють з базою (мають доступ на отримання даних, обробку, і інше) і відділ кадрів і бухгалтерія, але база одна спільна" , - державна служниця відповіла "Мне сказали что должно быть две", запитали "Хто сказав, яким нормативним актом це визначено ?", «Я не знаю, мне так сказали, я не должна знать на пямять все...". З нами був юрист, який заявив -"Добре Ви нам відповляєте, тоді прошу видати відповідно до вимог НАУ .....письмову офіційну відмову у прийнятті заяви , з вказівкою причин відмови і посиланням на НАУ (нормативний акт України)", відповідь "Ну хороше, я приму у вас, вы меня уже утомили....".

Это рассказ бухгалтера, который лично сдавал эти заявления в Киеве (из статьи, кот я указала ранее _Подведение итогов_)


Одни выражения и те не цензурныеangry smiley
да хоть 30 регистрируйте
количество баз зависит от особенности организации бизнес-процессов на предприятии

чтобы правильно зарегистрировать свои базы данных, компании необходимо, согласно ст.2 Закона,
утвердить цель обработки ПД,
установить состав ПД, процедуру их обработки
должно быть назначено лицо, отвечающее за защиту от незаконного доступа
и уже потом регистрировать базу
Люди, милые, не забывайте о последствиях регистрации "базами данных" чего попало.

Вы думаете, потом не будет проверяться, как вы защищаете эти базы, и основания, по которым вы их ведете?
moody smiley
Quote
katrin
Люди, милые, не забывайте о последствиях регистрации "базами данных" чего попало.

Вы думаете, потом не будет проверяться, как вы защищаете эти базы, и основания, по которым вы их ведете?
moody smiley

вот, вот
нужно думать
Зачем база "засновники"? Ведь эта информация подается в госорганы и отражена в уставе.
А База сотрудники зачем, эта информация подается в налоговую, ПФ, ЦЗ, отражается в 1 ДФ, ЕСВ, 5-ПН

А база контрагенты, всех СПД ФО посдавщиков показываем в 1 ДФ

Ничего нового вы им не сообщите, но раз этот маразм принят на законодательном уровне, значит будем исполнять
включать в свою базу ФО-П и покупателей и поставщиков?????????????????
а что такое "база ПД"?
например, договора сложенные в папочки, где указаны реквизиты, данные заказчиков. это база ПД?
Quote
Marina D.
а что такое "база ПД"?
например, договора сложенные в папочки, где указаны реквизиты, данные заказчиков. это база ПД?


Я считаю, нет
ну а если региструют базу "Сотрудники": картотека с личными делами, где указываются паспортные данные, идентиф. код, диплом, семейное положение, адрес, телефон и т.д.
то чем договора не база данных, там тоже адреса, паспортные данные
а вообще, для тех кто в танке, подкиньте мне пожалуйста краткую консультацию с минимальными усилиями разобраться в этой хренотени
Поделюсь своим приказом по кадрам и з/п (у меня небольшой штат, поэтому это одна база, если сотрудников много и есть кадровая служба - можно регистрировать отдельно)


НАКАЗ
Керуючись Законом України “Про захист персональних даних”, постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 №616 “Про затвердження Положення про Державний реєстр баз персональних даних та порядок його ведення”, та з метою захисту персональних даних від несанкціонованого доступу та використання:

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити базу персональних даних обліку кадрових відносин та оплати праці працівникам _______________ (з визначенням складу, мети та процедур її обробки), згідно з додатком.
2. Сектору з питань бухгалтерського обліку та звітності:
2.1. Здійснити організаційні заходи щодо реєстрації бази персональних даних обліку кадрових відносин та оплати праці працівникам _____________ у встановленому чинним законодавством порядку.
2.2. Розробити порядок обробки бази персональних даних обліку кадрових відносин та оплати праці працівникам _______________ відповідно до законодавства України про захист персональних даних.
3. ________________ визначити відповідальною особою за організацію процесів з обробки та охорони від несанкціонованого доступу бази персональних даних обліку кадрових відносин та оплати праці працівникам _____________.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Начальник
Додаток
до наказу від _______________№________

База персональних даних
обліку кадрових відносин та оплати праці працівникам ___________

1. Назва бази персональних даних - База персональних даних обліку кадрових відносин та оплати праці працівникам __________
2. Мета обробки - Забезпечення реалізації відносин у сфері бухгалтерського та податкового обліку та звітності відповідно до законів України “Про оплату праці”, “Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні”, наказу Міністерства фінансів України від 24.05.95 №88 “Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку” (можно еще указать КЗоТ)
3. Склад персональних даних - прізвище, ім’я, по батькові;
- дата і місце народження;
- місце роботи, посада;
- сімейний стан;
- адреса реєстрації;
- паспортні дані;
- ідентифікаційний код;
- телефон
- інформація щодо структури оплати праці та відрахувань

4. Процедури обробки персональних даних - Збір, обробка, накопичення, захист
5. Структурний підрозділ (Володілець) - ______________________________
6. Розпорядник (если есть)
приказ должен быть тем же числом каким вас зарегистрировали?
Quote
Marina D.
а что такое "база ПД"?
например, договора сложенные в папочки, где указаны реквизиты, данные заказчиков. это база ПД?
ИМХО, да.

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
ага, читаю закон и уже наткнулась:
стаття 6
4. Первинними джерелами відомостей про фізичну особу є:
видані на її ім'я документи; підписані нею документи; відомості,
які особа надає про себе.
Quote
katrin
Поделюсь своим приказом по кадрам и з/п (у меня небольшой штат, поэтому это одна база, если сотрудников много и есть кадровая служба - можно регистрировать отдельно)


НАКАЗ
Керуючись Законом України “Про захист персональних даних”, постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 №616 “Про затвердження Положення про Державний реєстр баз персональних даних та порядок його ведення”, та з метою захисту персональних даних від несанкціонованого доступу та використання:

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити базу персональних даних обліку кадрових відносин та оплати праці працівникам _______________ (з визначенням складу, мети та процедур її обробки), згідно з додатком.
2. Сектору з питань бухгалтерського обліку та звітності:
2.1. Здійснити організаційні заходи щодо реєстрації бази персональних даних обліку кадрових відносин та оплати праці працівникам _____________ у встановленому чинним законодавством порядку.
2.2. Розробити порядок обробки бази персональних даних обліку кадрових відносин та оплати праці працівникам _______________ відповідно до законодавства України про захист персональних даних.
3. ________________ визначити відповідальною особою за організацію процесів з обробки та охорони від несанкціонованого доступу бази персональних даних обліку кадрових відносин та оплати праці працівникам _____________.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Начальник
Додаток
до наказу від _______________№________

База персональних даних
обліку кадрових відносин та оплати праці працівникам ___________

1. Назва бази персональних даних - База персональних даних обліку кадрових відносин та оплати праці працівникам __________
2. Мета обробки - Забезпечення реалізації відносин у сфері бухгалтерського та податкового обліку та звітності відповідно до законів України “Про оплату праці”, “Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні”, наказу Міністерства фінансів України від 24.05.95 №88 “Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку” (можно еще указать КЗоТ)
3. Склад персональних даних - прізвище, ім’я, по батькові;
- дата і місце народження;
- місце роботи, посада;
- сімейний стан;
- адреса реєстрації;
- паспортні дані;
- ідентифікаційний код;
- телефон
- інформація щодо структури оплати праці та відрахувань

4. Процедури обробки персональних даних - Збір, обробка, накопичення, захист
5. Структурний підрозділ (Володілець) - ______________________________
6. Розпорядник (если есть)

спасибочки, воспользуюсь smiling smiley
Quote
Ляля - Оля
Quote
Marina D.
а что такое "база ПД"?
например, договора сложенные в папочки, где указаны реквизиты, данные заказчиков. это база ПД?
ИМХО, да.

И вы тоже считаете ФОПов физическими лицами в случае применения этого закона? smiling smiley
Quote
katrin
Quote
Ляля - Оля
Quote
Marina D.
а что такое "база ПД"?
например, договора сложенные в папочки, где указаны реквизиты, данные заказчиков. это база ПД?
ИМХО, да.

И вы тоже считаете ФОПов физическими лицами в случае применения этого закона? smiling smiley
да

======================================================================
Все вышеуказанное строго мое ИМХО!
Quote
Marina D.
а вообще, для тех кто в танке, подкиньте мне пожалуйста краткую консультацию с минимальными усилиями разобраться в этой хренотени

Статья вам в помощь.
Регистрируются же не просто базы данны, а базы ПЕРСОНАЛЬНЫХ данных.

Відповідно до статті  2 Закону України «Про захист персональних даних» від 1 червня 2010 року (далі - Закон) персональні дані це – відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.

Існують персональні дані таких категорій: дані загального характеру (прізвище, ім’я та по батькові, дата та місце народження, громадянство, місце проживання, особисті відомості (вік, стать, сімейний стан тощо), склад сім'ї, освіта, професія, фінансова інформація, електронні ідентифікаційні дані, запис зображень (фото, відео) тощо) та вразливі (чутливі) персональні дані (расове  або етнічне   походження,   політичні,   релігійні   або   світоглядні переконання, членство в політичних партіях та професійних спілках, а також дані, що стосуються здоров'я чи статевого життя).
Хоть убейте меня, не понимаю, откуда это пошло. confused smiley

Кричу во всех темах: СПД является субъектом для базы данных регистраторов.
После его регистрации он становится участником хозяйственных отношений, его ФИО и код с адресом перестают являться персональными данными для других участников этих самых отношений.

Тот факт, что у меня есть договора, где указано "Виконавець - СПД ФО Пупкин Ы.Ы., код 222111333, р/р,...." не означает, что я веду базу персональных данных...!!!!
добрий вечір! підкажіть будь-ласка заява обов'язково має бути на 5-ти сторінках,якщо заповнених з них тільки 3??????????
на 4 і 5 також потрібно підпис і печатка?
Quote
katrin
Хоть убейте меня, не понимаю, откуда это пошло. confused smiley

Кричу во всех темах: СПД является субъектом для базы данных регистраторов.
После его регистрации он становится участником хозяйственных отношений, его ФИО и код с адресом перестают являться персональными данными для других участников этих самых отношений.

Тот факт, что у меня есть договора, где указано "Виконавець - СПД ФО Пупкин Ы.Ы., код 222111333, р/р,...." не означает, что я веду базу персональных данных...!!!!

Совершенно согласна. Мало того, не понимаю, нафига надо регистрировать базы вроде "Засновники" -это тоже удел регистраторов!!!!!
Список форумів Список тем Нова темаПопередня тема Наступна тема
Сторінка 1 з 2    Сторінки: 12Наступна
Вибачте, тільки зареєстровані користувачі можуть писати в цьому форумі.

Авторизуватись



Повідомлення, розміщені на форумах ДК-порталу, відображають лише особисту позицію авторів повідомлень.
Адміністрація форумів не несе відповідальності за їх зміст.

© 2023 "Дебет-Кредит", український бухгалтерський портал, web_dk [ @ ] gc.com.ua





0.000413